Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

KIS vs Bit Defender Total Security 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
Am cautat thread si nu am gasit... asa ca am postat :)
Ce am observat eu:

KIS
- e mai economic la resurse
- are o baza de date de virusi destul de mare [am cautat un virus pe care BitDefender nu-l avea... ciudat]
- e mai scump, din pacate [BD are 65EUR pentru 3 calc pe cand KIS este la 60EUR pentru un calc... pe un an]
- nu stiu daca a avut cineva probleme cu virusii... eu n-am avut, cat timp l-am avut, dar nici nu m-am expus decat pe google, forumuri, mail si messenger.
EDIT - ah, am uitat... mai are si optiunea de update manual, downloadat. La BD iti trebuie net musai... KIS il poti updata din arhiva, ceea ce e foarte OK daca iti mai pica net-ul din cand in cand.

BitDefender Total Security 2009
- e foarte agresiv dar te usuca la resurse [e 'celebru' pentru asta]
- devine stresant la un moment dat... dar se poate seta si el sa fie mai 'silent'
- cum ziceam, e mai ieftin pentru ca se poate instala pe 3 calc [chiar am nevoie de un av pentru cel putin 2 calc]
- nu am auzit sa fi avut cineva probleme cu virusi cat timp a avut BD activ... poate sunt exceptii, va rog sa confirmati.


Acum, ce stiti voi despre cele doua... vreau un antivirus musai dar vreau sa-l cumpar si nu vreau sa arunc banii aiurea. Nu e mult 300 de lei pe an dar, sunt niste bani dati. So, astept pareri peste pareri... daca se poate cum am enumerat eu ar fi foarte ok, sa vedem puncte tari si puncte slabe.

Edited by vectorialpx, 02 August 2009 - 18:37.


#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

Quote

- e foarte agresiv dar te usuca la resurse [e 'celebru' pentru asta]

Incearca GData Total Security 2010 si mai vorbim dupa :lol:

Sa vezi acolo resurse consumate(are 2 engine-uri, unul de BitDefender, unul de Avast).

Eu am BitDefender Total Security 2010 beta si sunt super multumit de el.

In curand apare finalul :)

Edited by crysty2k5, 02 August 2009 - 18:53.


#3
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
cat de curand ai auzit? Sa stiu daca merita sa astept... daca e mai mult de juma' de an, nu e OK, altfel, pot sa supravietuiesc.

Si KIS, ce zici de el? :)

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Mai sunt 30 zile de beta la BitDefender.

KIS 2010 e super bun, firewall-ul din el a fost clasat pe locul 2 de http://www.matousec.com/

#5
Edward_Stream

Edward_Stream

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.07.2009
Folosesc Bitdefender Internet Security 2009 care are doar cateva optiuni in minus fata de Total Security si sunt multumit de el. cei drept la partea de resurse "papa" destul de mult dar merita. adica prefer sa fiu sigur ca nu am un virus care sa-mi distruga tot din pc decat sa am viteza si dupa sa ma trezesc ca trebuie sa instalez windows-ul din nou si sa pierd documente importante. am testat si beta-ul de la 2010 si sunt placut impresionat de faptul ca se misca mult mai bine ca 2009 plus de asta e si mai rapid.

#6
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
mda... si eu m-am gandit la BitDefender dar, m-a dat inapoi faptul ca am cautat un virus pe site si nu l-am gasit, dar l-am gasit la KAV pe site si... mi se pare ciudat. Bit Defender e renumit pentru indexarea foarte rapida a virusilor dar, se pare ca-i mai scapa cate unul :)

Probabil ca o sa raman la Bit Defender si o sa-l cumpar cand o sa iasa din Beta... o sa stau cu ochii pe site.
10x pentru input-uri. O sa mai trec, poate mai sunt idei si din partea altora.

#7
BrandyDJ

BrandyDJ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.08.2009
E bun topicul. Intr-adevar KIS si BitDefender sunt number one, sa zic asa  :D  Eu am pus cu inca 2 prieteni 50 lei de caciula si am luat licenta aia pe 1 an, si ne-am instalat-o fiecare. Ce-i drept, nu prea imi convenea sa dau singur 1.5 milioane. In orice caz, sunt super multumit de el, n-am avut probleme pana acum, si downloadez in prostie de pe DC++, torrente etc.

Edited by BrandyDJ, 10 August 2009 - 13:41.


#8
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
si-asa nu am bani prea multi in perioada asta... asa ca o sa iau trial-ul de la fiecare, sa testez. Ma si lamuresc, ma si scot 2 luni :P

#9
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
mi-am facut o impresie foarte proasta despre Mc Afee.
Cum ziceam, pana acum, cele mai bune de pe piata, mi se par cele doua... drept urmare, si pretul concureaza la limita :P

Mc Afee, Nod32 si altele ies din discutie pentru ca si Karspersky si BitDefender mi-au facut o impresie foarte buna cand le-am utilizat. Acum, nu am mai folosit noile versiuni, drept urmare, o sa iau un trial de la fiecare, sa ma decid...

#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Azi a iesit si BD 2010 :)

#11
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postcrysty2k5, on 3rd August 2009, 13:03, said:

Mai sunt 30 zile de beta la BitDefender.

KIS 2010 e super bun, firewall-ul din el a fost clasat pe locul 2 de http://www.matousec.com/
din ce vad acolo firewallul de la Avira este peste cel de la KIS. cand s-a intamplat asta?

#12
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Nu te uiti unde trebuie: http://www.matousec....nge/results.php

#13
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
Va rog, link de download pentru BD 2010

#14
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
http://www.bitdefend...site/Downloads/

#15
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
eu cred ca o sa iau KIS deocamdata, ca nu am net... iar BitDefender nu stie nimic fara net. E un mare dezavantaj asta, din pacate.

#16
tyby_peace

tyby_peace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.10.2006
Sincer eu folosesc BitDefender de mai bine de 2 ani si nu am avut probleme cu el.  :D  acum aproape un an mi-am instalat Total Security 2009 si mi se pare destul de stabil. Am licenta la el cumparata ,deci niciodata probleme cu upload-ul sau sa se inchida din senin . Acum ca a aparut si 2010  B) astept sa -i fac update-ul ca am inteles ca-i mai prietenos la interfata. In concluzie eu recomand BitDefender fata de KIS. (parerea mea :P  )

#17
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
BitDefender e un produs 100% românesc creat de Softwin București. Am văzut într-un clasament BD pe primul loc. Deci, suntem cei mai buni în branșă.

#18
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Primul loc de la Not recommended sau cum?  :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate