Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Luna - Park

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

arty, on May 2 2005, 17:15, said:

am aauzit ca in Tokyo e rollercoasterul cu cea mai mare cadere din lume, like, 100m sau asha ceva. abia ashtept :)

si magicmountain are ceva similar... se cheama Goliath. o cadere enorma care te baga intr'un tunel care la viteza la care vi (probabil cam 120km/h) ai senzatzia ca e minuscul si ca te vei zdrobi in el. si cum mie imi place sa stau in fatza de fiecare data, am senzatzia aia de fiecare data :)

iata o imagine din scream :)[ http://www.sixflags.com/parks/magicmountain/images/d_scream1hi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

<{POST_SNAPBACK}>



@arty , asa e , mori nu alta , ai de gind sa vizitezi japanul ?

#20
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
nu vin doar pentru un rollercoaster :) dar cand voi veni, ma vei gasi printre cei care se dau pe acel trenuletz, a patra si a cincea oara... vi cu mine? apoi... bem :)

#21
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
Disneyland .... aici  avem doua , adica ,si Disney Sea ,  in japan cred se gasesc cele mai misto parcuri de distractii din lume .

Edited by toyomi, 02 May 2005 - 10:35.


#22
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

arty, on May 2 2005, 17:27, said:

nu vin doar pentru un rollercoaster :) dar cand voi veni, ma vei gasi printre cei care se dau pe acel trenuletz, a patra si a cincea oara... vi cu mine? apoi... bem :)

<{POST_SNAPBACK}>


normal ( chiar te rog ), ne dam in trenulete , mancam sushi si bem sake ...

da-mi un PM.

Edited by toyomi, 02 May 2005 - 10:34.


#23
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
fujiyama 2 , aici inca nu am fost .

fujiyama1 , aici am fost , asta-i cel mai rapid rollercoaster din lume, linga muntele Fuji.

Attached Files


Edited by toyomi, 02 May 2005 - 11:58.


#24
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

toyomi, on May 2 2005, 10:25, said:

@arty , asa e , mori nu alta , ai de gind sa vizitezi japanul ?

<{POST_SNAPBACK}>



Este super, pacat ca nu am ajuns niciodata pe acolo, insa daca voi ajunge sigur nu voi uita sa ma dau de mai multe ori  :coolspeak: . Pacat ca nu se face unul si in Romania.

Apropo, la noi in tara sunt cateva mini parcuri de distractie (cu trenulete mici, max 7 - 8 metrii din cate am vazut eu), care sunt la prima vedere o joaca de copii, insa pana si la alea s-au intamplat destule accidente, cel mai popular fiind cel de la Navodari cand au fost 3 victime. Mie mi-ar placea sa fie si la noi niste parcuri de distractie mult mai mari, insa daca ar fii la fel de ingrijite ca acestea cu siguranta ca nu ar fii saptamana fara accidente (nu stiu ce anume ma face sa cred asta).

Edited by djadi21, 02 May 2005 - 15:21.


#25
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

toyomi, on May 2 2005, 11:36, said:

fujiyama 2 , aici inca nu am fost .

fujiyama1 , aici am fost , asta-i cel mai rapid rollercoaster din lume, linga muntele Fuji.

<{POST_SNAPBACK}>


Si eu m-as da acolo, nu as avea motive sa ma sperii, cu siguranta ca m-as da mai multe ture, asa ca daca voi fii vreodata prin zona va fii unul din obiective.

#26
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

djadi21, on May 2 2005, 22:14, said:

Si eu m-as da acolo, nu as avea motive sa ma sperii, cu siguranta ca m-as da mai multe ture, asa ca daca voi fii vreodata prin zona va fii unul din obiective.

<{POST_SNAPBACK}>



asta e teroare ptr. sub el ai ocenaul pacific si ai impresia ca te prabusesti , e  si cel mai rapid din lume .
in stinga ai muntele Fuji.

Attached Files


Edited by toyomi, 02 May 2005 - 15:51.


#27
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

toyomi, on May 2 2005, 15:50, said:

asta e teroare ptr. sub el ai ocenaul pacific si ai impresia ca te prabusesti , e  si cel mai rapid din lume .
in stinga ai muntele Fuji.

<{POST_SNAPBACK}>



Si tot as avea curaj sa ma dau, nu cred cred c[ e atat de rau cum pare, doar acolo se dau si copii (din cate stiu eu).

#28
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Dintre Disney (Paris) si Asterix pe care il recomandati ? O sa ajung acolo luna asta si nu stiu daca pot la amandoua sau numai unul.

#29
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
am avut ocazia sa vizitez montagne-rousse-ul din Herstrau... :coolspeak:

in rest, 0...
cand am fost in Franta nu am avut timp de Disneyland...poate daca ajung anu asta pe acolo

la astea din Ro nu vreau sa ma duc

#30
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
in cele din Europa si USA   nu am fost inca , dar sper s-ajung .

Edited by toyomi, 03 May 2005 - 07:02.


#31
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Incercati la Universal Studios Japan in Osaka la Jurassic Park The Ride, cea mai abrupta panta din lume.

"Water splashes dramatically after a boat finishes a hair-raising 84-foot plunge, straight down 'the longest, fastest, steepest water decent ever built' at "Jurassic Park-The Ride" in Osaka, Japan."


Spoiler: in virf, chiar la inceputul caderii, se face o poza asa ca aveti sansa sa vedeti ce fete ati facut cind simtiti ca va vine stomacu-n gura :naughty:


[ http://ikjeld.com/features/usj/images/100746-jurassic_park.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
@ninja , in iunie vin ptr. o zi in Osaka , mergi cu mine la   Jurassic Park The Ride ?

vreu sa-l vad .. :)

Edited by toyomi, 03 May 2005 - 13:34.


#33
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Rezolvam.

#34
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Prater - Viena, ai de toate in el, pacat ca nu am avut timpu necesar sa ma dau in ele.

#35
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Nu ai nici un rollercoaster mai serios acolo, toate sunt mici. In rest mi-a placut. La fel problema cu timpul si faptul ca noaptea (la intoarcere) a fost inchisa casa de schimb valutar  :cursing:

#36
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

MATRIXU, on May 4 2005, 22:33, said:

Prater - Viena, ai de toate in el, pacat ca nu am avut timpu necesar sa ma dau in ele.

<{POST_SNAPBACK}>


da ?atunci vin Narita -Viena  ,  am  sa plimb o zi pe acolo sa vad  Viena  si Parkul .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate