Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Luna - Park

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Ce parere aveti de Parcurile de distractii ? Aici ma refer nu numai la cele din Romania ci si cele mari din lume, ati fost pe acolo ? V-a placut ? Ati mai merge ? Daca nu ati fost v-ar place sa mergeti ? La cele din tara va place sa mergeti cand aveti ocazia ?

Edited by djadi21, 01 May 2005 - 16:27.


#2
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Disneyland (EU) SUPER !
Mi s-a facut rau in moutain rousse si m-am lecuit, nu mai sui niciodata.
De atunci am incercat si voi incerca chestii mai usoare :P

#3
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
in gargarita te-ai dat ?
hei, care parc de distractii din romania ???  :w00t:  :w00t:  :w00t:

#4
trotineta

trotineta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.02.2005
Subscriu pentru Disneyland Paris si as mai adauga parcul Walibi, intre Metz si Paris, cu multe atractii; desi nu este un aqualand, te poti racori vara in Odyssey a lui Ulise.

#5
Giza

Giza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 20.07.2004
la disneyland paris cea mai misto atractie este  Space Mountain, m-am dat de 3 ori, suuuuper, al doilea din Paris este Parc Asterix, super si asta, francezii il prefera, asa sant ei mai conservatori, nu se duc la disney pentru ca reprezinta prea mult din america, nu prea le place asta...

Edited by Giza, 02 May 2005 - 00:04.


#6
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
bine ca sunteti voi ciumegi.

eu m-am dat in gargarite si m-a luat cu plictisu'

Edited by shumilica, 02 May 2005 - 00:03.


#7
Giza

Giza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 20.07.2004
plictis? nici vorba! adrenalina! pai daca te dai in gargarite...incearca ceva mai "tare"...

#8
trotineta

trotineta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.02.2005

Giza, on May 2 2005, 01:01, said:

la disneyland paris cea mai misto atractie este  Space Mountain, m-am dat de 3 ori, suuuuper, al doilea din Paris este Parc Asterix, super si asta, francezii il prefera, asa sant ei mai conservatori, nu se duc la disney pentru ca reprezinta prea mult din america, nu prea le place asta...

<{POST_SNAPBACK}>



:D Mie cea mai grozava atractie mi s-a parut Thunder Mountain, nu mai credeam ca am sa cobor vie din trenulet.

#9
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003

shumilica, on May 1 2005, 23:29, said:

hei, care parc de distractii din romania ???  :w00t:  :w00t:  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

Incep sa apara si in Romania... Se construieste unul langa Cluj (de firma Zamperla)
http://www.roumanie...._Cluj-A388.html

#10
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
tu batuten jocan de meine dignaty, nu stiu francezan

#11
Giza

Giza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 20.07.2004
pas de probleme, voila le site en englais ;)
Intr-adevar, e misto si Thunder Mountain, cred ca mai am poza pe undeva, aveam o fatza...Mai era un trenulet care mergea cu spatele, nu mai stiu cum se numeste, simpatic si ala...

#12
trotineta

trotineta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.02.2005

Giza, on May 2 2005, 01:19, said:

pas de probleme, voila le site en englais ;)
Intr-adevar, e misto si Thunder Mountain, cred ca mai am poza pe undeva, aveam o fatza...Mai era un trenulet care mergea cu spatele, nu mai stiu cum se numeste, simpatic si ala...

<{POST_SNAPBACK}>



Pe ala cred ca l-am ratat, in care "land" era?

#13
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cred ca s-a pus el pe scaunu care mergea contra sensului de inaintare si a crezut ca e un trenulet care merge inapoi  :w00t:

#14
Giza

Giza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 20.07.2004
Adventureland, Indiana Jones

#15
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Eu nu am avut curaj sa ma dau in Thunder Mountain. Cand am vazut ce fete au cei care au iesit...
M-am dat in Indiana si e foarte misto pt cei care apreciaza genul asta de senzatii. I hate them.

In Spania, la Taragona, e un parc "Universal". Au ceva mai multe si mai indraznete distractii decat la Disney...In zona Chinezeasca, e un trenulet INFIORATOR.  :w00t:

#16
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Six Flags, Magic Mountain... excelent, daca apreciezi genul.

cel mai tare trenuletz: "SCREAM" recomand cu caldura. cel mai cool daca ajungetzi sa'l incercatzi. sunt addicted.

"Scream! opened to the public on April 12, 2003, but the inagural ride and media preview took place on April 10th. Invited guests and members of the media witnessed the exciting launch of the first train, which was highlighted with smoke, fireworks and colorful streamers.  The coaster is designed to simulate racing through air in a flying chair, with no floor below you, no track above you, and no car around you!  And what do you have to look forward to on Scream! -- how about starting off with a 150-foot drop at 65 miles per hour into a 128-foot vertical loop.  Follow that with a series of twists, turns and rolls, not to mention two corkscrews, which make the ride unlike anything you've ever experienced.  After taking one look at this megacoaster, I knew I was ready to ride Scream!"

mai este "X" dar la ala trebuie sa ashteptzi mult prea mult la coada ca sa ajungi sa te dai in el. si la scream e coada insa nu prea se inchesuie lumea.

cred ca se da peste cap de 9 ori .. sau asha... senzatzia e absolut unica. nici la skydiving nu ai asha ceva.

o alta experientza similara o potzi atinge pe un rollercoaster care nu e f. crunt ca si mishcare insa e crunt ca shi pozitzionare. adica e taman pe varful celui mai inalt turn din vegas.. ma refer la Stratosphere... :) iar daca trecetzi pe acolo.. incercatzi trenuletzul... e killer :) i love it (n'a murit nimeni inca)

#17
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
am aauzit ca in Tokyo e rollercoasterul cu cea mai mare cadere din lume, like, 100m sau asha ceva. abia ashtept :)

si magicmountain are ceva similar... se cheama Goliath. o cadere enorma care te baga intr'un tunel care la viteza la care vi (probabil cam 120km/h) ai senzatzia ca e minuscul si ca te vei zdrobi in el. si cum mie imi place sa stau in fatza de fiecare data, am senzatzia aia de fiecare data :)

iata o imagine din scream :)[ http://www.sixflags.com/parks/magicmountain/images/d_scream1hi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
am verificat. caderea la Goliath este de 75m (255ft) inaltzime, coborare pe care o faci la un unghi de 60 grade si viteza maxima e 140 Km/h (85 mph). cu viteza aia intri in tunelul de care ziceam... e absolut unica senzatzia,

hehehe, cool :)

Edited by arty, 02 May 2005 - 10:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate