Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

lngineria propriului caracter

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

mrproper, on May 2 2005, 02:06, said:

Gresesti in abordare, fa ca Burvi, emite legende personale si lumea nu va crede chiar daca scrii adevarul despre tine.

<{POST_SNAPBACK}>


prefer sa nu.

am ramas fara baterii la telecomanda, trebuie sa ma duc la tv sa schimb canalul. mie lene. daca ma duc la tv, nu-mi da nimeni bani,deci lenea ramane...

#38
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Si daca ar da un reportaj sau o emisiune care ti-ar da idei pentru o activitate profitabila sau placuta sau interesanta?

Continuand ideea de mobilizare a lenei prin valori economice

Edited by mrproper, 02 May 2005 - 01:11.


#39
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
inseamna ca nu esti motivat sa te uiti la televizor, te asigur ca daca stiai ca e ceva marfa pe un alt program decat ala care era la televizor te sculai imediat si schimbai progu de la teveu, asa-i? hai sa dezvoltam :)

#40
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Sau daca ar fi ceva jenant, porcos, scarbos sau imposibil de vizionat?  :rolleyes:

#41
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

shumilica, on May 2 2005, 02:10, said:

inseamna ca nu esti motivat sa te uiti la televizor, te asigur ca daca stiai ca e ceva marfa pe un alt program decat ala care era la televizor te sculai imediat si schimbai progu de la teveu, asa-i? hai sa dezvoltam :)

<{POST_SNAPBACK}>


binenteles. ti-am zis. daca te gandesti la ceva care sa te motiveze destul, poti sa infingi lenea.

#42
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
la ce sa ma gandesc ca sa ma motiveze indestul incat sa INVATZ ?
cred ca trebuie sa te raportezi la persoana ta, cum esti tu, de exemplu motivatia de a posta provine din caracterul meu exibitionist, caci imi place sa-mi exprim propriile mele gandiri... !

#43
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Ar trebui sa o faci mai rar si mai bine. Adica puterea sta in cuvant. Cum stim asta?

...
Si la inceput a fost cuvantul
...

...
Money talks and bullshit walks
...

Deci mult si prost sau putin si cu efect. No offence, ia exemplu postu meu  :lol:

#44
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

shumilica, on May 2 2005, 02:18, said:

la ce sa ma gandesc ca sa ma motiveze indestul incat sa INVATZ ?
cred ca trebuie sa te raportezi la persoana ta, cum esti tu, de exemplu motivatia de a posta provine din caracterul meu exibitionist, caci imi place sa-mi exprim propriile mele gandiri... !

<{POST_SNAPBACK}>


la invatat, nu am gasit raspunsul, nici macar cu vointa nu am reusit.mintea mea pur si simplu refuza sa comita un astfel de sacrilegiu :P
in legatura cu postatul, si mie imi place sa-mi exprim propriile mele gandiri, intr-o anumita limita, plus este un fel de dependenta de calculator, care trebuie satisfacuta

#45
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
LOLOZ, e destul de RAR pentru a ma aprecia ?

#46
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

mrproper, on May 2 2005, 01:21, said:

Ar trebui sa o faci mai rar si mai bine. Adica puterea sta in cuvant. Cum stim asta?

...
Si la inceput a fost cuvantul
...

...
Money talks and bullshit walks
...

Deci mult si prost sau putin si cu efect. No offence, ia exemplu postu meu  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



Darkness, on May 2 2005, 01:22, said:

la invatat, nu am gasit raspunsul, nici macar cu vointa nu am reusit.mintea mea pur si simplu refuza sa comita un astfel de sacrilegiu :P
in legatura cu postatul, si mie imi place sa-mi exprim propriile mele gandiri, intr-o anumita limita, plus este un fel de dependenta de calculator, care trebuie satisfacuta

<{POST_SNAPBACK}>


Stiinta reprezinta putere. Sau sa zic asa, daca nu vrei sa devii/ramai prost, invata. Orice, chiar cat iti permite lenea. Este spiritu fiecaruia sa fie diferit si sa iasa in evidenta, si acest lucru poate invinge lenea. Numa sa nu o dati in absurd.


wow, nu sa uploadat postu si am dat back, si minune textu era aici...

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

shumilica, on May 2 2005, 02:18, said:

la ce sa ma gandesc ca sa ma motiveze indestul incat sa INVATZ ?
cred ca trebuie sa te raportezi la persoana ta, cum esti tu, de exemplu motivatia de a posta provine din caracterul meu exibitionist, caci imi place sa-mi exprim propriile mele gandiri... !

<{POST_SNAPBACK}>


hai ca am citit o gramada de prostii pe-aici, asa ca tre sa dau o solutie viabila. deci, shumi, faptul ca nu poti sa inveti nu se datoreaza lenei si scirbei fata de materiile respective. adica e ca si cum ar trebui sa maninci cacat. solutia este sa inveti numai ce-ti place, iar daca tot tre sa inveti ceva ce nu-ti place, ia niste pastile contra vomei

#48
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

Mosotti, on May 2 2005, 08:37, said:

iar daca tot tre sa inveti ceva ce nu-ti place, ia niste pastile contra vomei

<{POST_SNAPBACK}>


iti dai seama ca prin scoli si licee,s-ar lua pastilele contra vomei, pe post de bomboane?

#49
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

Mosotti, on May 2 2005, 08:37, said:

hai ca am citit o gramada de prostii pe-aici, asa ca tre sa dau o solutie viabila. deci, shumi, faptul ca nu poti sa inveti nu se datoreaza lenei si scirbei fata de materiile respective. adica e ca si cum ar trebui sa maninci cacat. solutia este sa inveti numai ce-ti place, iar daca tot tre sa inveti ceva ce nu-ti place, ia niste pastile contra vomei

<{POST_SNAPBACK}>

adevaru e ca daca ar fi o solutie gen iei pastila si incepi sa citesti ( sau sa faci ce ai vrea tu sa faci daca nu ar fi lenea ) si ignori orice alta tentatie, cred ca ar spulbera la profit pana si pe microsoft...!
ma gandesc serios sa ma duc la psiholog :) ca vad ca aici "analiza vointei" nu primesc.. si eu asta vreau !

#50
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
mi se pare ca se potriveste topicului de minune, desi mi-a fost lene sa citesc pana la capat :) :lol: jokin'

„Cere pana cand vei obtine ceea ce ai cerut”


„Oamenii nu sunt lenesi, ei au doar niste teluri care nu ii insufletesc”

„Intotdeauna putem fi mai buni decat credem”

„Orice fiinta este foarte importanta, deci nu uitati: si dumneavoastra sunteti foarte important”

„Nu va lasati opriti de ceea ce nu aveti, dar lasati-va ghidati de ceea ce aveti”

„Daca veti face ce-ati facut dintotdeauna, veti obtine ce-ati obtinut mereu”

„Succesul este o stare de spirit. Infrangerea este o stare de spirit”

„Nu exista esec daca nu iti impui limita de timp”

„Nimic de pe lumea aceasta nu iti poate lua povara de pe umeri, in afara de sentimentul succesului”

„Este esential, in viata, sa ne concentram asupra a ceea ce vrem si nu asupra a ceea ce nu vrem”

„Strategia gandirii, pe care o folosim, este mult mai importanta decat inteligenta pe care o avem”

„Atunci cand credem ca <putem reusi>, <cum vom reusi> va veni de la sine”

„Orice scuza invocata de cineva care se considera mediocru, ar putea fi, dar nu este, invocata de omul de succes”

„Folositi cuvinte si expresii care produc imagini mentale importante, pozitive”

„Comportati-va asa cum vreti sa va simtiti”

„Nu conteaza unde ati ajuns acum, ci incotro vreti sa mergeti mai departe”

„Iubirea vindeca orice atinge si iubirea deschide usile care au fost inchise”

„Sufletul indragostit este un suflet bland, smerit si rabdator”

„Incepe-ti ziua cu iubire, traieste-ti ziua in iubire si incheie-ti ziua cu iubire”

#51
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

shumilica, on May 3 2005, 04:02, said:

ma gandesc serios sa ma duc la psiholog :) ca vad ca aici "analiza vointei" nu primesc.. si eu asta vreau !

<{POST_SNAPBACK}>


:o lar fi prea drastic. de ce nu faci tu o analiza a vointei?

#52
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
ghici... de lene... lipsa de motivatie... m-am delasat pe mine insumi

#53
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

shumilica, on May 3 2005, 04:25, said:

ghici... de lene... lipsa de motivatie... m-am delasat pe mine insumi

<{POST_SNAPBACK}>


:console:  sa postezi, sa ne zici cum a fost la psiholog

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate