Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 

Hyundai Accent 1.3 GL

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
565 răspunsuri în acest subiect

#91
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.524
  • Înscris: 28.08.2003
Cei de la reprezentanta ce au spus?

#92
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005
Multumesc celor care mi-au raspuns.M-am decis la un Accent 1.3 benzina la pretul cip.de 7.490 cu aer conditionat,servodirectie,oglinzi electrice si incalzite,volan reglabil,geamuri electrice fata-spate,proiectoare ceata,vopsea metalizata,bonus alarma.La banii astia cred ca e cea mai buna alegere.Am facut drive test cu 3 masini(Accent) diferite din care una diesel si imi place foarte mult cum se misca masina si ce finisari are.Kalos a iesit din discutie pentru ca e intradevar mai instabila,cu  suspensia mai zgomotoasa si mai dura,cu vizibilitate mai slaba.La Accent am apreciat mult ca e mai stabila si foarte usor de manevrat,pozitie in scaun foarte confortabila,mai joasa decat in Kalos si se vede si botul masinii, in plus ca absoarbe foarte bine denivelarile.Am prins si oferta de leasing cu 8%dobanda si comision 0.8% asa ca ma declar supermultumit.Masina era pe stoc in Cehia si ajunge cam in 14 zile de la semnarea contractului.Dealerul mi-a spus ca o voi primi la timp.Va voi da mai multe detalii cand ajunge :coolspeak:

#93
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Băi frate, la ce neam de nenorociți am ajuns eu de am așteptat 2 luni și azi mi s-a spus că mașina este în Cipru? M-am uitat și eu ca prostul la o hartă de pe net și am ajuns la concluzia că: ori au făcut ăștia de la morotactive au făcut ceva, o înșelătorie ceva, ori sunt niște idioți și nu știu să mintă. Ei au zis că mașina e în Cipru, dar Cipru este o insulă în afara traseului rutier cât de cât normal, dar și nu are nici un rost din punct de vedere maritim. Că doar nu se abat din drum să facă o pauză mică să se odihnească în Cipru. Eu nu mai înțeleg nimic. Și cum de mașina lui Cătălin e în Cehia când ea vine din partea opusă, dinspre est? Ce să facă ea în Cehia? Sunt amețit de tot.
Cât despre norocul lui dacă este să i-o aducă în 2 săptămâni nu mai zic nimic, pentru că eu am nimerit pe stoc 0 și au avut acum comandă de 8000 de mașini.
Ce să le mai fac băi fraților??? :cursing:

#94
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 20.04.2004
buna fratilor cam cu intarziere dar asta e.azi am pus jenti de 15 marca OZ si credeti-ma se simte.Daca puteti investi atunci nu ezitati

#95
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.424
  • Înscris: 23.10.2003
Felicitari Lando!

Acu vreo 2 saptamina am simtit si eu nevoia de roti mai late si cu talon mai mic!
De ce spun asta? Pentru ca am bagat la un moment dat un super demaraj sa intru intr-un flux continuu de masini. A scartait cit eram in treapta intai, nici o scofala, si o dacie stie asta. Dar a scartait si intr-a doua (ce sa fac...i-am dat talpa  :huh: ) pina pe la vreo 70, cind am dat a 4-a si n-am mai accelerat.

Daca aveam si eu niste 15", presupun ca rezerva aia de putere se transforma intr-un demaraj mai bun, nu in scartait sa se uite lumea ca la urs...


Lucifer, sincer imi pare rau. Cat despre Cehia (care la mine era de fapt Slovenia), suna mult mai plauzibil decit Ciprul tau....pentru ca acolo e nu stiu ce zona libera unde descarca vapoarele cu hyundai-uri si le redistribuie pe tiruri prin Aiuropa.

De asemenea nu cred ca are nici o vina firma de leasing (nu ca le tin partea....am si eu niste dinti contra) ci dealer-ul care ori face misto de clienti, ori sint atat de dezordonati si aiuriti ca nu stie dreapta ce face stanga.

Iti sugerez sa faci asa (cum am facut si eu...): du-te la alta reprezentanta, vorbeste cu alt agent, ca si cum ai fi un client nou. Vezi ce au pe stoc, si daca gasesti ceva te duci la al tau si ori il dai draqului, ori il iei de gat si ii spui "maine te faci masina"!

#96
Laurentiu C

Laurentiu C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 27.10.2005
Salut posesorilor de Hyundai Accent.
Ma mira intirzierea livrarii masinii.
Eu am dat avansul pe 30 August si pe 14 Septembrie am luat masina.
Vad ca sunt si neconcordante legate de preturi si dotari.
Fiecare dealer din tara are alte oferte?
Eu sunt din C-ta si am luat Hyundai Accent 1.3 GL, faruri de ceata, oglinzi electrice si incalzite, aer conditionat, geamuri electrice fata si spate, argintiu metalizat cu 7.290 Euro. Tot prin Motoractive.

#97
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005
Hai ca va lamuresc eu care e treaba cu pretul de 7.290 la aceleasi dotari cu cea de 7.490 pe care o iau eu:in august-septembrie au rearanjat dotarile si au vandut la 7.290 ce au avut in stoc.In octombrie cand am dat comanda nu mai era valabil pretul de 7.290 dar asta e,merge si cu 7.490(cu alarma bonus :rolleyes: )+ ca am prins oferta de la siab cu 8% dobanda si 0.8% comision administrare(in august-septembrie dobanda era mai mare).Astept sa vina masina si sa-i pun boxe si un mp3 player.Chiar v-as ruga sa precizati ce instalatie audio aveti montata pe Accent.La mine dealer-ul mi-a oferit doua variante de livrare a masinii:in 8 zile din stoc vama Giurgiu sau in 14 zile din cehia tot din stoc.am preferat sa nu iau rosie si sa astep bleu metalizat B)

#98
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Zetics, mulţumesc pentru suport.
Lando, mane, spune-ne nene şi nouă de unde ai luat jenţile, cât ai dat pe ele, alea-alea.....amănunte.....
eventual şi nişte poze, ceva :photo:

Editat de Tyby, 28 octombrie 2005 - 08:54.


#99
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.524
  • Înscris: 28.08.2003
Eventual spune-ne si noua de unde ai luat gentile :D
Le-ai luat asa dupa ureche sau ai calculat inainte sa ramana aceleasi caracteristici la masina.
Si daca tot ne spui de unde le-ai luat spune-ne si pretul.

Editat de Cristist50, 27 octombrie 2005 - 17:07.


#100
Laurentiu C

Laurentiu C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 27.10.2005
Atentie! Niste cunoscuti de la service-uri auto mi-au atras atentia inainte de a comanda masina sa ma feresc de bleu metalizat.  La orice problema, nu se mai poate potrivi culoarea originala si ajungi sa ai masina pestrita.

#101
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005
Merci Laurentiu,dar nu cred ca are rost sa-mi fac griji pentru orice problema care ar aparea.De culoare daca e sa nu se potriveasca poate sa fie masina si alba si tot s-ar putea vedea.Nici argintiul de pe Accent nu e unul obisnuit,nuanta e putin altfel decat nuanta de argintiu de pe Fabia de exemplu.Daca ai intrebat de culori ai vazut cred ce nuante sunt disponibile:alb,galben,rosu(nemetalizate)verde deschis,verde inchis,bej,bleumarin,argintiu si bleu(metalizate).Dupa cum am vazut te-ai decis la argintie deci cred ca te-ai gandit ca si mine  ca arata bine pe masina si e mai suferitoare la praf.Tot din motive practice am ales si eu culoarea la concurenta cu argintiu+ca era pe stoc si nu trebuia sa astept mai mult.Imi doresc sa vina masina mai repede si sa fim noi sanatosi si sa ne conducem masinile cu placere.

Editat de catalinmariescu, 28 octombrie 2005 - 09:24.


#102
Laurentiu C

Laurentiu C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 27.10.2005
Da, ai dreptate, si eu am vazut ca argintiul este putin altfel decit la alte tipuri. Eu am avut de ales intre rosu si argintiu. In principiu, conteaza ca masina sa te poti folosi de ea fara probleme. Eu desi o am de 1 luna si jumate sunt foarte incintat de ea. Sa vedem mai incolo.

#103
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005
Spune-ti si voi care e  consumul real in utilizare obisnuita la motorul de 1.3 de la masinile voastre si inca astept sa va "laudati" cu sonorizarea de pe ele.Ca si info legat de revizii in Galati prima revizie de la 15.000 km costa cam 4 milioane,incluzand ulei,filtre,manopera.

Editat de catalinmariescu, 28 octombrie 2005 - 10:50.


#104
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 9.062
  • Înscris: 26.11.2001
Condus de mine prin Bucuresti in stilul destul de bagaret pe care l-am mai spus in alte posturi, 10-10,5-11% depinzand si de temperatura de afara si de trafic.

Oricum, schimb minim la 2300-2500 daca merg agitat..pentru ca de abia de acolo trage frumos.

Speedo

Editat de Speedo, 28 octombrie 2005 - 11:09.


#105
Laurentiu C

Laurentiu C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 27.10.2005
Consum mediu: 8-9 litri/100 Km - 70 % in oras si 30 % drumuri scurte in afara.

#106
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.424
  • Înscris: 23.10.2003
Consumul meu este oarecum irelevant, ca am motor de 1.6, dar asa, for record, intre 9.8% si 11% consum urban.

La sunet eu mi-am luat la oferta de la Carrefour un CD mp3 Sony Xplode S2220? parca asa ii zice, asortat cu 4 difuzoare 17cm tot Xplode. Evident ca nu sint de top, dar se aude suficient de fain, plus ca pina acum nici maca o singura data nu mi s-a intimplat sa nu citeasca vreun CD, sau sa sara. Oricum, mp3-ul face toti banii, cu un CD faci o zi de drum si nu se termina... :D

#107
Laurentiu C

Laurentiu C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 27.10.2005
In oferta scria : "Pregatire montare audio". N-am avut timp sa vad ce a insemnat aceasta exprimare. Daca macar sunt cabluri trase catre pozitiile unde pot pune boxe. Ma intreb daca pot sa montez singur si nu am probleme de garantie de la firma caci va trebui sa dau jos mastile de la portiere pentru boxe.

#108
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003
Cu siguranta ai toata cablaraia necesara precum si antena radio. Ar fi ideal sa ai si boxe insa nu prea cred.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate