Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Cosmote oferte cu stelute

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Avem deja parte de a doua oferta promotionala cu taxare la 3 minute. In timp ce la altii e posibila taxarea sub minut ( la cateva secunde ) cosmote aduce ca noutate in telecomul romanesc taxarea la 3 minute. Ce e drept la Cosmote exista inca si oferte inca "normale" ex - Eo Full time insa oare asta sa fie trendul in perioada urmatoare? Restrictiile? Dupa taierea aplicata minutelor la ab FO acum a venit taxarea la 3 minute. Sa ne mai asteptam si la alte surprize neplacute?

#2
Zamfirescu983

Zamfirescu983

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.07.2009
Cosmote tarifeaza la 3 minute doar pentru ofertele cu nesimtit de multe minute in retea ca sa nu se oftice abonamentosul din mine ca astia pe cartela ar primii mai mult.  Vezi ca la unele abonamente Digi daca vorbesti 1 minut si o secunda NATIONAL... esti tarifat drept doua minute.  In concluzie, cred ca populatia o sa arate in timp care oferte sunt avantajoase si care nu. Iar daca marketingul Cosmote vede in studiile de piata ca au facut o greseala... or sa modifice imediat.

#3
serbanel7

serbanel7

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.11.2008

View PostZamfirescu983, on 23rd July 2009, 20:13, said:

Cosmote tarifeaza la 3 minute doar pentru ofertele cu nesimtit de multe minute in retea ca sa nu se oftice abonamentosul din mine ca astia pe cartela ar primii mai mult.  Vezi ca la unele abonamente Digi daca vorbesti 1 minut si o secunda NATIONAL... esti tarifat drept doua minute.  In concluzie, cred ca populatia o sa arate in timp care oferte sunt avantajoase si care nu. Iar daca marketingul Cosmote vede in studiile de piata ca au facut o greseala... or sa modifice imediat.

de ce-ar modifica imediat daca clientii sunt multumiti?

nesimtirea cea mai mare mi se pare ca o comit in momentul in care nu spun mare, cu fonturi egale cu alea 600 sau 800 minute, ca de fapt daca vorbesti 10 secunde te-au furat cu 3 minute

deci eu unul care vorbesc probabil jumate din apeluri sub 2 minute as primi in loc de 600 minute max 200-300 apeluri...adica mai bine raman pe ofertele curate cu 400...macar nu mai fac matematici la fiecare apel :rolleyes:

#4
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View PostZamfirescu983, on 23rd July 2009, 20:13, said:

Cosmote tarifeaza la 3 minute doar pentru ofertele cu nesimtit de multe minute


600 de min nu mi se par o nesimtire. Toata lumea ofera asa ceva.

#5
inside_spy

inside_spy

    infiltratã în autobazã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Eu am 800 de minute în reþea + 800 de mesaje în reþea + 50 de minute naþionale cu 4 euro pe lunã la Orange PrePay, pe un SIM primit cadou. Deci se poate tarifa la secundã ºi la ofertele cu nesimþit de multe minute. :)

#6
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Nu este altceva decat vechea poveste cu calul troian, reeditata....
Si stati asa ca stelutele astea invizibile sunt numai inceputul.
In locul Orange/Vodafone care nu mai au stelute i-as face de kko in reclame.
Sunt niste adevarati "IUDA" ai stelutelor.. s-au dezis de ele pentru ca apoi sa le foloseasca chiar ei.

#7
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
@zamfir
noi vorbim aici despre stelutele cosmote.
reteaua digimobil nu este concurent direct prin ceea ce ofera, cu operatorii de pe gsm, nici nu are cum pentru ca este 3G
o sa fie pe concurenta cu ei numai la date
digimobil voce este o retea de nisa, eu folosesc atat vodafone si digimobil in mediul urban, cat si orange si chiar si zapp (nu personal dar am cateva abonamente pe SC si la ei pe care trebuie sa le inchid...)

oricum iau cu mine mereu cel putin 2 telefoane cu operatori diferiti, in zonele mai salbatice, unde nu are vodafone, are orange semnal si invers, pe transfagarasn de exemplu unde cosmote lipseste cu desavarsire pana la cabana balea unde sunt vreo 2 liniute anemice, mi-au fost de folos... asta apropo si de acoperirea cu stelute a cosmote...

Edited by onlyone, 24 July 2009 - 23:01.


#8
barosanu820

barosanu820

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2006
onlyone eu te apreciez foarte mult pentru ce ai facut pe aria sony-ericsson dar nu te inteleg de ce mereu critici cosmote.Poate cosmote are aceleasi oferte sau chiar mai proaste fata de concurenta dar sa nu uitam ca daca nu exista cosmote nu vedeam mii de minute la orange si vodafone.Cosmote poate in momentu de fata vrea sa faca mai multi bani dupa cumpararea zapp si poate in viitor vom vedea cfo cu mii de minute in cosmote,nationale si mii de mb in 3 g :D .

#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

View Postbarosanu820, on 26th July 2009, 12:38, said:

onlyone eu te apreciez foarte mult pentru ce ai facut pe aria sony-ericsson dar nu te inteleg de ce mereu critici cosmote.Poate cosmote are aceleasi oferte sau chiar mai proaste fata de concurenta dar sa nu uitam ca daca nu exista cosmote nu vedeam mii de minute la orange si vodafone.Cosmote poate in momentu de fata vrea sa faca mai multi bani dupa cumpararea zapp si poate in viitor vom vedea cfo cu mii de minute in cosmote,nationale si mii de mb in 3 g :D .

mii de MB in 3G ??
Adica COSMOTE va plati in GLOBALNET IP-urie Zapp-ului din care vor face PROXY din care sa isi mai scoata inca 2000 de IP-uri half-open. Adica ne vor citi si un tantalau parolele!

OUT  :thumbdown:

EDIT: sa nu uitam ca fi T-Mobile si tarifele nu sunt chiar mici !

Edited by KyKyKyKy, 26 July 2009 - 11:47.


#10
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007

View PostKyKyKyKy, on 26th July 2009, 12:46, said:

Adica COSMOTE va plati in GLOBALNET IP-urie Zapp-ului din care vor face PROXY din care sa isi mai scoata inca 2000 de IP-uri half-open. Adica ne vor citi si un tantalau parolele!

OUT  :thumbdown:
Prietene, ce droguri folosesti ?  :huh:

#11
Zamfirescu983

Zamfirescu983

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.07.2009

View PostKyKyKyKy, on 26th July 2009, 12:46, said:

EDIT: sa nu uitam ca fi T-Mobile si tarifele nu sunt chiar mici !


Sa nu uitam ca nici Cosmote GRECIA nu are tarife mici.  Nici Orange Franta nu are tarife mici.

Deci ce spui tu cu T-Mobile e absolut irelevant. Puterea de cumparare a romanilor e alta, razboiul ofertelor e deosebit in aceste momente.

#12
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009

View PostZamfirescu983, on 26th July 2009, 18:19, said:

Sa nu uitam ca nici Cosmote GRECIA nu are tarife mici.  Nici Orange Franta nu are tarife mici.

Deci ce spui tu cu T-Mobile e absolut irelevant. Puterea de cumparare a romanilor e alta, razboiul ofertelor e deosebit in aceste momente.
Da intr-adevar asa este si T-Mobile cu siguranta va veni si va imparti telefoane moca cu sute de minute la toti taranii (agricultori si nu numai) din romania...
Ce le pasa lor de profit si de rentabilitate, profitabilitate, actionari... T-Mobile va deveni ONG T-Mobile Romania.

#13
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postserbanel7, on 24th July 2009, 11:27, said:

nesimtirea cea mai mare mi se pare ca o comit in momentul in care nu spun mare, cu fonturi egale cu alea 600 sau 800 minute, ca de fapt daca vorbesti 10 secunde te-au furat cu 3 minute

Furtul e atunci cand nu esti informat. Tu (vrei sa) pari destul de informat... deci la intrebarea: ne dati va rog voie sa va furam ai raspuns: DA!

Oferta se adreseaza celor ce au o medie a convorbirilor de peste 3 minute.

Capacitatea de a alege ceea ce ti se potriveste tine de inteligenta.

Edited by cmidp, 28 July 2009 - 07:37.


#14
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostZamfirescu983, on 23rd July 2009, 18:13, said:

Cosmote tarifeaza la 3 minute doar pentru ofertele cu nesimtit de multe minute in retea ca sa nu se oftice abonamentosul din mine ca astia pe cartela ar primii mai mult.  Vezi ca la unele abonamente Digi daca vorbesti 1 minut si o secunda NATIONAL... esti tarifat drept doua minute.  In concluzie, cred ca populatia o sa arate in timp care oferte sunt avantajoase si care nu. Iar daca marketingul Cosmote vede in studiile de piata ca au facut o greseala... or sa modifice imediat.

Subscriu.  :lol:
Este o solutie buna. Vrei sa scapi de aceasta "steluta" (cum o numesti tu), muta-te pe abonament.

#15
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009

View Postruthless, on 28th July 2009, 09:25, said:

Subscriu.  :lol:
Este o solutie buna. Vrei sa scapi de aceasta "steluta" (cum o numesti tu), muta-te pe abonament.
Eventual fa-ti doua!

#16
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004
Ofertele cu stelute sunt cele de care au fugit abonatii Voda si Orange, acum le practica ei, si inca abia se simte T-ul, ei vin sa faca profit, tineti de contractele si FO-ile vechi.

#17
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
ce se stie de taxa de portabilitate pentru abonati?
pana la 16septembrie era gratis..
s-a extins?

#18
Ambrosius

Ambrosius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.11.2008

View Postwii, on 24th July 2009, 22:28, said:

600 de min nu mi se par o nesimtire. Toata lumea ofera asa ceva.


asta-i adevarat insa, nu toata lumea ofera 600 + 30 la la 3,5 euro

Edited by Ambrosius, 17 September 2009 - 09:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate