Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

DIGI România.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7179 replies to this topic

#5095
Neaceasca85

Neaceasca85

    Trecutul este un medicament

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,321
  • Înscris: 14.10.2008
Nici pomeneala de asa ceva la mine.

#5096
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006

View Postcatalinman, on 22 aprilie 2014 - 14:22, said:

Un scurt anunt pentru abonatii RCS-RDS.

De azi avem disponibil Digi Mobil Optim Nelimitat, abonament de 10 euro la telefonie mobila cu convorbiri nelimitate cu orice numar fix si mobil din Romania + nelimitat cu orice numar fix sau mobil din UE, SUA si Canada.

Abonatii ce au CATV de la RCS sau Internet primesc abonamentul la 7 euro.

Abonatii ce au atat CATV, cat si Internet de la RDS primesc abonamentul la 5 euro.

Toate preturile sunt cu TVA inclus.

Mai multe detalii pe topicul asta http://forum.softped...ibil-nathional/

Scuze de off-topic.

P.S. Nu-mi cereti mai multe detalii aici, daca aveti intrebari va rog sa scrieti pe topicul dedicat.

Edited by catalinman, 22 April 2014 - 14:50.


#5097
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012

View Postcatalinman, on 22 aprilie 2014 - 14:30, said:


Astept noua reclama cu Alex...

"El este Alex.
Alex este un erou de comedii, drame si telenovele.
Ia lipsit insa actiunea care presupunea comunicare nelimitata, pina acum ...

Cite minute aveti?
Posted Image

E, obisnuit acuma cu minute superioare Alex recomanda convorbiri nelimitate...
Cele mai multe minute nelimitate din partea asta de lume.
Acum Alex va prezenta permisul de convorbiri nelimitate: Digi Mobil Optim Nelimitat, il cost doar 5 euro pe luna."

Edited by dhaulagiri, 22 April 2014 - 16:07.


#5098
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
MTV Romania transmis in format 14/9 ?! Ce i-a apucat?

#5099
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 23.07.2005
Salut. Am un abonament la tara, de la rds  - abonament analogic popular, prin contract rds obligandu-se sa difuzeze minimum 36 de programe. In acest moment eu prind 25 (dintotdeauna). Am facut sesizari telefonice peste sesizari. Ei preiau sesizarea, trimit pe baietii de la tehnic, care vin, constata, transmit ca atat permite reteaua locala si asta i tot. Mentionez ca problema nu este numai la mine ci la aproape jumatate de sat. In afara de a trece pe satelit (oricum nu au echipament) (alta retea nu avem in localitate), credeti ca am vreo sansa cu reclamatie la OPC, Guvern, NASA, ET sau mai stiu eu pe unde sa vina sa puna amplificatoare?

#5100
slanic

slanic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2007
Nu.

#5101
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,806
  • Înscris: 04.04.2008
Nu o sa inteleg de ce nu se specifica si la abonamentele tv , cand scrie in contract ai xx canale , dar nici acel numar garantat ,cum e la internet, ca la nebuni,nu am vazut se se intample (cazuri extrem de izolate..ori deloc)sa se dea in plus...

#5102
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postcut3ryan, on 28 aprilie 2014 - 14:34, said:

Nu o sa inteleg de ce nu se specifica si la abonamentele tv , cand scrie in contract ai xx canale ...

Pentru ca nu cumva sa greșească pe pliante și la abonamente și să scrie prea multi de x la numărul de canale ,de exemplu ai canale xxx  ....!Posted Image

Edited by adicorp, 29 April 2014 - 15:59.


#5103
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 22.09.2013
au cazut cateva programe in bucuresti confirma cineva?

#5104
Neaceasca85

Neaceasca85

    Trecutul este un medicament

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,321
  • Înscris: 14.10.2008
Pai a fost furtuna acolo, Prima si Kiss, Etno si Taraf plus Trinitas sunt singurele romanesti care mai cad ca celelalte sunt pe FO, in rest cele straine cu care nu se poate trage fibra desi UPC se lauda la un moment dat ca le poate lua din Olanda pe fibra.

#5105
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Black screen pe Tvr1, Prima, National TV, Digi24, Eurosport cu macroboluri, History, Nat Geo Wild ( mesajul tipic al conservelor Digi de satelit), V.Explore, Travel, Diva, Universal, Nick CcExtra, C.Net, si lista continua.

#5106
Neaceasca85

Neaceasca85

    Trecutul este un medicament

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,321
  • Înscris: 14.10.2008
Targoviste probabil nu preia de pe DVB-C analogicul cum face Slatina, Pitesti, Craiova de multa vreme.

#5107
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Pe DVB-C doar Prima si Kiss sunt picate, pe analogic si-au revenit aproape toate, in afara de History, Prima, Digi Life, Viasat Explore, C-Network -mai devreme era meniul receptorului Coship de la Dolce, acum este blackscreen-, Boomerang fara sonor, Kiss si Fishing & Hunting.

In plus, observ si o scadere a semnalului pe analogic.

Edited by flobuc, 04 May 2014 - 18:44.


#5108
Neaceasca85

Neaceasca85

    Trecutul este un medicament

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,321
  • Înscris: 14.10.2008
Am prins pe Disney Junior mesaj de receiver Power-Vu versiunea din 2004 No Signal verde in stanga sus.

Am avut Kiss TV cazut 5 minute, black am mai vazut pe Fishing & Hunting. Prima TV a intrat capusa locala slatineana cu reclame apoi mergea desi Kiss era inca cazut.

Ar fi zvonuri ca Prima Slatina preia din Orange TV, deci furtuna in Iride-pica si pe RCS si pe Orange si la Caciulata in cele 3 hoteluri, daca e doar pe Staicovici, la Caciulata si pe Orange merge.

#5109
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
In casa batraneasca am lasat doar analogicul, in vila am pus decodoarele ( un Humax SD si 3 Synaps SD cumparate de mine). Am apucat sa fac o captura la C.Network pe tv-ul din bucataria bunicilor:
Attached File  uploadfromtaptalk1399222083739.jpg   55.99K   59 downloads

Edited by flobuc, 04 May 2014 - 18:52.


#5110
Neaceasca85

Neaceasca85

    Trecutul este un medicament

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,321
  • Înscris: 14.10.2008
La Dolce DTH a cazut uplinkul pentru ca Dr. Taberei a fost luat in plin de furtuna, cu siguranta la Caciulata nu s-au mai vazut canalele principale, pe alea care nu sunt FTA le preiau de pe Dolce. Posted Image

Insa e clar ca de 1-2 ani RCS/RDS preia Cartoon & TCM din Dolce, si Universal parea de pe Dolce la un moment dat.

#5111
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Kiss FM 92,8 se intrerupea destul de des la ora 19.Prima TV e OK.

#5112
Neaceasca85

Neaceasca85

    Trecutul este un medicament

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,321
  • Înscris: 14.10.2008
Kiss FM emite din Sema Park care e prin Crangasi, e altceva fatza de Iride Park de pe Pompei de unde emit Prima si Kiss TV, nu s-a intrerupt suficient cat sa comute receiverul pe net.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate