Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

HORIA BRENCIU, tepar fara scrupule

- - - - -
  • This topic is locked This is a poll-only topic
No replies to this topic

Poll: Daca ati fi furati la acest mod cum ati proceda ? (5 member(s) have cast votes)

Legal (am incredere in lege)

  1. Nelegal (nu am incredere in lege) (5 votes [100.00%])

    Percentage of vote: 100.00%

Vote Guests cannot vote

#1
assus

assus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.02.2005
comentarii existente


In data de 23.11. 2008 participand ca fotograf al Hotelului Hilton, am cunoscut-o pe Claudia Petrescu, una din fetele care se ocupa de marele artist, la respectivul eveniment

Deoarece isi dorea sa vada fotografiile facute de mine la evenimentul unde HB presta … i-am lasat telefonul pentru a putea sa luam legatura. Am fost sunat si rugat sa ii trimit pozele. Nu am solicitat nici-un pret pentru respectivele poze, deoarece fiind platit deja de clientul care m-a angajat, nu am considerat ca mai e cazul sa le mai vand o data …

Ulterior am fost contactat de catre Claudia Petrescu si Cristina Tudor ce in calitate de PR, HBM (Horia Brenciu Media) si rugat sa fotografiez evenimentele respectivului star … Am acceptat, nesemnand insa nici un act.

In data de 18.12. 2008 in locatia Hard Rock Cafe am fotografiat concertul din aceea seara si am trimis pozele prin transfer.ro dandu-mi acceptul ca pozele sa apara pe site-ul HBM (sub semnatura mea), urmand ca partea financiara sa o discutam mai tarziu.

La data de 16.01.2009 un alt concert la clubul HH din Pitesti, avea sa fie fotografiat de mine, si postat pe site-ul HBM. Cand a fost vorba de bani … am fost amanat si iar amanat pana am inceput sa imi pun problema de a fi victima unei actiuni de inselaciune voite.

Am solicitat plata a 500E pentru ambele prestatii (peste 2500 de cadre trase + peste 40h pierdute in deplasari si munca de selectie … )

Dupa peste o luna de telefoane, am fost informat ca Horia Brenciu nu imi poate oferii decat 200E. Nefiind de acord cu rusinoasa oferta, am solicitat scoaterea pozelor dupa site, ce erau postate oricum sub o alta semnatura (Fotograf Dragos Constantinescu)

Pe scurt … desi am facut tot ce se putea face pentru a-mi primii banii datorati, nu am primit absolut nici-un ban, desi pozele mele au fost publicate pe respectivul site.

Am solicitat ajutorul politiei, care nu s-a implicat (neexistand un contract scris intre parti) Mentionez ca nici presa scrisa (Can Can) nu a fost interesata respectivul subiect …

Ulterior am aflat de relatiile directe ale HB cu sefii din politia romana (a cantat la zilele Politiei Romane), ca sa nu mai vorbim de cei de la Can Can care au fost clar rugati sa nu dea nastere unui scandal, desi vezi doamne, ei cu asa ceva se ocupa …

V-am povestit cu detalii respectiva situatie, pentru a avea o imagine cat mai clara, asupra desfasurarii evenimenteleor.

ps. Pastrez si acum in telefon sms prin care am fost solicitat sa vin sa fotografiez respectivele evenimente (nu ca ar conta, cand ai de a face cu excroci ca cei din HBM)”"  



Fotografiile respective se afla la urmatoarele linkuri :

http://www.hbm.ro/po...iu.php?e_id=244

http://www.hbm.ro/po...iu.php?e_id=240

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate