Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

abonamentul cosmote 130

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
emil_vlad

emil_vlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.06.2007
am abonamentul asta la cosmote 130 de 8 luni si vreau sa trec la cel de 60  - COSMOTE FULL OPTION 60-  cum se face dau tel la ei sau ma duc la Germanos unde am facut contractul ?     si inca ceva mai multi prieteni din Spania imi spun ca nu pot sa ma sune, pot sa trimita doar mesaje, nici dupa un cosmote in roaming nu a putut sa ma sune  tre sa activez eu ceva???    please help!!!

#2
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
"Poti solicita schimbarea planului tarifar la magazinele proprii sau ale partenerilor autorizati Comote. De asemenea,  poti solicita schimbarea planului tarifar intrand in legatura cu un reprezentant al serviciului de relatii cu clientii."


Iata ce zice la ei pe site....de ce nu dai un telefon la 1234 , intri in legatura cu un operator si ii spui. Daca faceai asta pana acum, pesemne ca nu mai era nevoie sa scrii atata pe forum si te lamureai.

Cu privire la problema cu sunatul din alta tara...inteaba-i pe ai tai prieteni, cand incearca sa te sune, primesc vreun mesaj pe telefon sau vocal....
In reteaua de pe care te suna, au apelurile internationale activate, au suficient credit? Cosmote-ul pe care il au, are roaming-ul activat?

Eu primesc telefon pe cosmote din afara tarii, de pe diferite retele, fara probleme.

Edited by cuculea, 15 July 2009 - 12:42.


#3
emil_vlad

emil_vlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.06.2007
am sunat la ei nu pot modifica nimic pana nu vine nevastamea in tara ca ea e titularul   marfa :madanimated:
de sunat au incercat de pe o cartela comote in roaming,de pe Orange Sp.,Vodafone Sp si Movistar si primesc raspuns(ei) ca nr nu exista!! nu sunt probleme de credit ,prefif,etc .
Cosmote e mai ieftin in Romania da e de KK rau!!!!

Edited by emil_vlad, 15 July 2009 - 12:49.


#4
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Nu cred ca poti schimba un abonament mai scump cu unul mai ieftin daca esti inca in perioada de contract semnata initial.
Banuiesc ca ai beneficiat de un telefon  la pret special si ai semnat pentru un an sau chiar doi de contract (operatorul isi recupereaza subventia telefonului din abonamentul platit de tine in lunile de contract convenite).

#5
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

View PostKoal, on 19th July 2009, 18:23, said:

Nu cred ca poti schimba un abonament mai scump cu unul mai ieftin daca esti inca in perioada de contract semnata initial.
Banuiesc ca ai beneficiat de un telefon  la pret special si ai semnat pentru un an sau chiar doi de contract (operatorul isi recupereaza subventia telefonului din abonamentul platit de tine in lunile de contract convenite).

dupa 8 luni se poate schimba indiferent pe ce perioada ai semnat....dar tre sa treaca 8 luni...

daca sa zicem esti abonat si la un moment dat treci la plan tarifar mai mare poti reveni la un plan tarifar mai mic dupa 4 luni si nu dupa 8 cum e la abonamentele noi

#6
d3n0f3vil

d3n0f3vil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.07.2009
http://forum.softped...r-AMD-2576.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate