Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Motive pentru care anii de liceu sunt cei mai frumosi.

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#19
dorel15

dorel15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.04.2009
Pai uite cateva Motive :
1.Intalnesti o grozavenie de fete,,,, :)))
2.Fugitu de la ore....(chiar si de la diriginte/a...)
3.Intarzii la fiecare ora...mai ales dimineata.. :)))
4.Traiasca vinu :))

#20
FallOutGirl

FallOutGirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.03.2009
O sa-ti dai seama dupa ce incepi. Toate amintirile tale vor fi legate de liceu sau de colegi. Crede-ma ca la inceput ma saturam de cat ii auzeam pe altii ca vorbesc doar despre liceu si iar liceu, dar apoi am devenit si eu la fel...

Motive sunt milioane. Depinde de fiecare. Oricum, incearca sa-ti traiesti din plin anii de liceu pentru ca sunt cei mai frumosi ani din viata, dupa parerea mea. Eu am fost clasa a 11-a si trec in a 12-a, dar uneori sunt atat de trista ca termin peste un an...

E total diferit fata de gimnaziu.

- cafeaua de la 7 (E placut sa-ti amintesti de ea chiar si cand se faceau razii si prindea politia toti elevii din baruri si ii ducea inapoi la scoala. Daca era o zi norocoasa nu aveai uniforma asa ca puteai sa-i minti ca esti student sau erai cu vreun prieten care era student si te scotea si pe tine din belea spunand ca sunteti in aceeasi clasa.)
- orele scurte (Acelea de 25, 30 sau 45 de minute. In generala nu aveai niciodata parte de ele.)
- profesori mult mai trazniti decat in gimnaziu (Crede-ma, am avut o profesoara care a fost internata la 6 cu multi ani inainte - Nu glumesc!)
- jocurile de carti din pauze/ore (+ o multime de bani dati pe pachete noi de carti pentru ca cele vechi ti le confisca profu/profa)
- toate prostiile pe care le faci... cu putin noroc ajungi si la director :)) (Pe bune, in generala nu prea ai atata tupeu. Cu toate ca am o multime de amintiri si din generala - majoritatea prostii pe care le faceam impreuna cu colegii, dar sa trecem peste. :)))
- chiulitul de la ore (in toate modurile posibile)
- excursiile + ce se mai intampla pe-acolo - nici nu are rost sa mentionez.
- o multime de activitati educative (unele distractive, altele mai putin, dar tot ce conta era ca se suspendau orele din cauza lor)

Anyway, o sa ma intelegi mai tarziu cand o sa depeni amintiri cu alti prieteni probabil si tot ce o sa-ti iasa pe gura va fi "In clasa a X-a am facut asta...", "In a XI-a am facut aia...", "In a IX-a am fost intr-o excursie... Uai ce ne-am imbatat.". Si atunci o sa-ti dai seama ca cea mai mare parte din adolescenta ta o reprezinta liceul. ;)

#21
scorojit

scorojit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.06.2007

View Postkastor, on 11th July 2009, 00:08, said:

Prima dragoste.  :wub:

subscriu

#22
Dari@

Dari@

    Hoaºcã pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View PostAlynHoliavo, on 10th July 2009, 14:11, said:

Dati si voi motive pentru care anii de liceu sunt cei mai frumosi ani din viata.

Sunt boboc si vreau sa aud niste pareri.Multumesc :D
mmmm, greu  :D  pt mine facultatea a insemnat "cei mai frumosi ani din viata". liceul, nu, deloc, chiar pt ca nu eram la profilul la care as fi dorit.

dar asa, cei mai frumosi ani ii simti atunci cand faci ceva ce-ti place, cand te si distrezi cum iti place, si cand ti se pare ca poti totul.  :rolleyes:

#23
shobi

shobi

    dabãl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
pentru ca e un fel de mit frumos perpetuat de societate?

cea mai frumoasa perioada poate sa fie oricand, liceul iti ofera doar niste conditii necesare, dar nu neaparat suficiente ca sa il declari drept "cea mai frumoasa perioada"

#24
zazone

zazone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
pentru mine si poate si pentru altii copilaria a fost cea mai frumoasa perioada :rolleyes:

#25
fussyd3vil

fussyd3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 949
  • Înscris: 21.10.2008
Liceul a fost frumos. Poate pentru ca incepi sa capeti o anumita independenta, sa gusti anumite placeri :P , sa inveti ce inseamna sa fii matur. Bacul e un rahat in ploaie, ala nu reprezinta examen de maturitate cum am vazut pe aici. Eu sunt mai precaut de felul meu, nu m-am bagat chiar in toate prostioarele, dar acum imi pare oarecum rau ca nu am facut`o. A, si prima iubire nu a fost sa fie, poate pentru ca sunt mai greu de inteles si de acceptat, desi am nimerit o fata exact ca mine  care a fost subiectul multor nopti nedormite.

#26
lor3nzzo

lor3nzzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 31.07.2009
prostii ... anii de liceu sunt frumosi dar gandeshte'te l faculta knd nu mai ai parintzii p kp kre sa te sacaie mereu si alte d'astea ... yo's ink l liceu dar abia ashtept faculta ... ani d facultate mi s par cei mai frumosi8->

#27
ex3s

ex3s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 02.01.2007
O amintire din liceu a fost cand dirigul ne-a dat mie si unui coleg o treaba de facut, am indeplinit-o doar ca am gresit undeva si, fiind doar noi 3 in clasa a spus: Ba, eu va trag la m*** asa pe romaneste.  :lol:
In fine, amintiri sunt cu carul, as da orice sa le mai traiesc odata.
P.S. De mine si de colegul meu nu se prea ferea dirigul sa injure cand se enerva, nu eram genul care sa spunem: Oaa, a injurat ma, chiar a zis o prostie. Chiar mai mult, mai iesea cu noi la bere din cand in cand ( printr-a 11-a, a 12-a )si noi naivi ii povesteam ce buna ( nu la suflet ) e profa cutare. Se amuza teribil cand ii povesteam .  :D

#28
Vicezmiez

Vicezmiez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.03.2009
cel mai frumos e liceul , imi pare rau ca l-am terminat anul acesta , in timpul anilor zici "abia astept sa termin bla bla" dar dupa in clasa a12a iti dai seama care e treaba defapt

#29
Tavicu

Tavicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.06.2005
IMI BAG P*** IN ANII VOSTRII DE LICEU
sunt a 10-a si nu-mi place deloc

#30
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Pentru ca te dai de cele mai multe ori cu capu' de tavan si pentru multe alte chestii..

#31
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008
1. Gajici multe
2. Poti sa chiulesti mult mai des

#32
audiotypist

audiotypist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.09.2009
Motive pentru care anii de liceu au fost frumosi (insa nu cei mai frumosi  :P )

- pentru ca fugeam cu duba care aducea marfa la magazin

- pentru ca ne prindea fumand la baie + excursia pana la director = 20 - 25 minute (adica atat scapam dintr-o ora  :lol: )

- pentru ca faceam cocktail-uri la orele de bio (si da, ma refer la "genu acela" de cocktail-uri  :OK: )

- pentru ca ma trezeam la ora 7 si nu eram apta de scoala, dar eram apta sa fug de raziile de la cafeneaua de vizavi de liceu  -_-

- pentru ca ascultam muzica in ore si ma trezeam cantand suuuper tare in mijlocul orei  :proud:

- pentru ca intarziam mereu la ore pe motiva ca "a fost coada la magazin"

- pentru ca atunci am cunoscut cele mai importante persoane din viata mea

- pentru ca "nu eram cuminte" si mereu stateam la colt cu un coif cu <Indiscipinatul Clasei>  

- pentru ca le faceam declaratii de dragoste paznicilor  

- pentru ca eram la liceu si nu imi pasa de absolut nimic, nu voiam decat sa ma distrez si ma purtam ca atare  :D



View PostTavicu, on 11th September 2009, 00:06, said:

IMI BAG P*** IN ANII VOSTRII DE LICEU
sunt a 10-a si nu-mi place deloc



Raspuns gresit ! - cand te vei uita inapoi o sa regreti ca ai gandit asa  :P

#33
WhitAngel

WhitAngel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 17.10.2009
Bal, fete, distractie, chiul, invatat, tristetze, plangere de mila, consolare, corigentza, fericire, concursuri.......

#34
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,519
  • Înscris: 19.04.2009
liceul e frumos, multe concursuri, ...chiar daca le luam cu 3 pct, e  important ca ne ducem :lol:
cand luam 3 de 3 consecutivi (nu mi s-a intamplat, inca)
iesirile cu profii in cluburi :D
balurile...
party-urile scolii
cand cineva organizeaza ceva si mergem acolo buluc sa facem misto...
frumos, frumos...n-as vrea sa-l termin :lol:

#35
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008
Nici nu am inceput bine liceul  si deja am facut lucruri cat altii in 4 ani.
Deci am la activ deja :
2 lacate sparte unul cu piatra iar altul cu o bucata de fier .Nu prea aveam chef sa sar gardul de 2,5 m.
Beat la ora nici chiar beat dar ametit :D
21 de absente nemotivate si 18 motivate.
Toti profesorii se iau de mine chiar fara sa fac nimic .Poate din cauza ca am fata de jmecheras.
O excursie pana la director .
Bombe mirositoare tot liceul  :roflmao: :roflmaofast:  etc.

Si eu care am vrut sa fiu cuminte macar primul semestru  :D

#36
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,519
  • Înscris: 19.04.2009
eu nu fac rele :D
dar , profa de la SCPS mi-a zis o data:
"Draga Alex, daca tu ai tacea intr-o singuura ora, oare ce s-ar intampla??"
azi profa de mate facand prezenta la un concurs:
"pe Alex l-am auzit de cand eram pe hol..cine nu-l recunoaste, rusine sa-i fie:lol:"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate