Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Motive pentru care anii de liceu sunt cei mai frumosi.

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010
Deci OP e boboc si deja vorbeste de anii de liceu cei mai frumos ? HUh.

#92
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
Anii de liceu sunt frumosi datorita varstei in primul rand. esti destul de mare ca sa intelegi anumite lucruri, dar nu destul de copt ca sa ai prea multa ratiune. dupa liceu, majoritatea incep sa devina mai responsabili, asta chiar involuntar: nu mai functioneaza reteta cu am 27lei in buzunar, merg in primul bar sa ma pregatesc de disco, nu stiu unde ajung, cum ajung, sau daca mai stiu sa merg acasa dupa...

La mine, in liceu se mergea la ore :D ca daca cineva chiulea si auzea a2-a zi ce "evenimente" or fost, ii parea rau... era si pacat sa chiulesti  :rolleyes: bine, asta nu inseamna ca nu avea si chiulul farmecul lui.
liceul... discotecile, primele iubiri, primele betii, primele chefuri... umblat noaptea tarziu prin oras pe jos ca banii de taxi au fost investiti in alcool. mahmureala de a2-a zi cu o promisiune subita de "jur ca nu mai beau" urmata de o halba de bere in pauza de dupa primele 2 ore pe principiul cui pe cui se scoate.
permisul de conducere - iesiri cu masina, ochelari de soare, muzica in boxe... nopti disperate dupa primele evenimente rutiere

Cu putin timp in urma m-am intalnit la o terasa cu un fost coleg de liceu si dupa 5h de depanat amintiri din liceu, concluzia: liceul   :coolspeak:  , asta desi au fost si mementele grele: magie curata cum sa scoatem 5-ul, hai sa vedem cum facem cu absentele, cum anulam referatu, cum scapam de o altercatie cu elevu' ala dintr-o clasa mai mare, cum ascundem zgarietura aia de pe bara masinii...

#93
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
Cand ai servici ai salariu, ai cum sa iti aranjezi lucrurile in viata financiar vorbind, nu ca la liceu si facultate sa muncesti part time sau stiu eu cum ca in paralel sa si inveti etc etc etc etc.
e adevarat ca pana la locul de munca propriu-zis e destul de mult pana acolo si drumurile-s foarte complexe, cu foarte multe variabile, necunoscute, ecuatii , cum doriti :D.
desigur, daca ar fi dupa mine, as termina ce as termina pe aici, apoi dupa ce imi gasesc ceva de munca serios incat sa nu ma tina si in weekend, fac o alta facultate dar la frecventa redusa, de preferat la stat..
a, e si varsta la care poti alege un alt drum daca e sa vorbim de facultate (sau nu..).

:nonobad:  n-as da timpul inapoi decat ca sa imi aleg alt centru universitar.
:puke:

#94
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010

View PostUnDepravat, on 8th October 2011, 20:54, said:

Inca sunt pe la liceu [cls a 11-a momentan], da' iti zic de ce mi se par mie anii astia cei mai dementi.

-Cafeaua + tigara dinainte de orele de curs [deseori inlocuite cu o bere in cazul in care inveti dup-amiaza. Daca inveti dimineata faci posta o cutie de bere].
-Orele care se termina subit. Nu stiu cum dracu' se face da' au profii astia la treaba...
-Devi misogin pentru o scurta perioada.
-Ajungi la scoala, iti observi colegii obositi si va ganditi ca nu prea are rost sa stati si ziua aia la scoala si asa nu prea invatati voi.
-Inveti sa copiezi si te mandresti cu asta, intr-un final asta fiind singurul lucru pe care-l inveti in liceu.
-Cunosti oameni noi si te bati pentru prima oara. Daca nu pentru prima, clar nu pentru ultima.
-In fiecare clasa exista "Coltul in care se iau numai note mici".
-Berea/vinul baut/a cand esti de serviciu pe scoala. Dupa nu mai stii cum sa iti ti respiratia cand trece directa pe langa tine.
-Saritul de la etajul 1 [Portarul ala nenorocit nu vrea sa te lase sa iesi din scoala].
-Faci cheta aproape pentru orice.
-Iti ajung 3 caiete pentru toate materiile.
-Daca in liceu nu exista loc de fumat, fi sigur ca o sa fi prins de portar, directa sau director adjunct [in cazul in care esti fumator].
-Pune-i capac la tigara si intra in liceu prin usile nefolosite de nimeni numai ca sa nu te prinda vreun prof.
-Descoperi ca exista si fete urate care nu mai sunt virgine.
-Chiulesti ca prostu' prea mult timp de la scoala si ajungi sa fi corigent.
-Dupa 2 luni de asteptare crunta corigenta [Cu mult alcool, tutun si durere in p..enis] realizezi ca profii sunt atat de indulgenti precum si prostia ta, deci treci pe de-a moaca. Asta nu inseamna ca nu ai copiat ca un cretin ce nu stiai si ca la proba orala te uitai cu o oarecare panica la prof.
-Ajungi deseori chiaun la scoala dupa o noapte bine alcoolizata.
-Nu e exclus sa ajungi spart pe iarba, totusi, esti tanar !
-Caterinca de profa aia surda care nu se mai opreste din vorbit.
-DORMITUL IN ORE ! Mai ales daca intri dimineata. E genial somnu' ala...
-Sportul national al elevului sictirit: Trecutul cu 5 pe linie.
-Pentru profii care predau la tine in clasa, esti cel mai arogant si crezi ca numai ei au parerea asta proasta [tu fiind un exemplu perfect pentru nesimtire].
Si multe altele. Acum nu e neaparat sa faci si tu toate prostiile astea, dar aici am povestit din ce-am patit eu pana acum. Bafta !

Aici sunt cele mai multe exemple cum e viata la Liceu.Exceptand fumatul care nu-l suport si nici persoanele care fumeaza.


-DORMITUL IN ORE ! Mai ales daca intri dimineata. E genial somnu' ala..
-Pentru profii care predau la tine in clasa, esti cel mai arogant si crezi ca numai ei au parerea asta proasta [tu fiind un exemplu perfect pentru nesimtire].
Si multe altele. Acum nu e neaparat sa faci si tu toate prostiile astea, dar aici am povestit din ce-am patit eu pana acum.
-Iti ajung 3 caiete pentru toate materiile.
-Saritul de la etajul 1 [Portarul ala nenorocit nu vrea sa te lase sa iesi din scoala].
-In fiecare clasa exista "Coltul in care se iau numai note mici".
-Orele care se termina subit. Nu stiu cum dracu' se face da' au profii astia la treaba...


Etc.Mai multe exemple nu pot da ca exista mici spioni de la scoala mea care mai umbla pe forumul asta :rolleyes:  :naughty:

Edited by gamer8martie, 10 October 2011 - 16:52.


#95
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Liceul... da, pot fi numiti cei mai frumosi ani... motive:
- chiulul in grup de la ore, in special de la ultima... a doua zi, la intrebarea "de ce?", raspunsul: "Am uitat ca avem si istorie/geografie/... logie..."
- primele betii (daca pot fi numite asa), practic niste ameteli de la 2-3 beri;
- scanarea si analiza completa a formelor fetelor;
- nu existau computere si net atunci, asa ca ne limitam sa ne depanam povestile "pe cine ai mai agatat", ce inovatii ai adus la bicicleta, "am condus si eu masina lu' tata!"
- prima viziune a unei fete/femei dezbracate, langa tine, nu la TV/reviste sau video (fara computer) si primele atingeri in anumite zone...
- visele despre cum sa iti cada colega in plasa, incercarile de a dovedi ca esti mai macho decat ceilalti...
Ar mai fi, nu mai stau acum...

#96
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View PostDarwyn4, on 24th May 2010, 23:09, said:

pana acum, liceul a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea. datorita colegilor care au fost foarte de treaba si mereu pusi pe caterinca, am ramas cu  destul de multe amintiri frumoase. dupa cativa ani, inca regret ca a trebuit sa se termine, dar incercam sa ne mai adunam la o bere din cand in cand si se lasa destul de frumos :)

Asta conteaza .Sa ai COLEGI cu care sa faci nebuniile de liceu.SA FIE de TREABA  , sa se distreze:).Eu termin a 12 dar nu regret ca se termina liceul, abia astept!.Nu mi-a placut deloc , n-am fost uniti deloc , in excursie (acum in iarna) a fost praf: unii stateau in camere singuri..altii se barfeau ..BAIRAM? nici gand:-j.

Momentan n-am avut nici o perioada care sa-mi placa, sper ca se va schimba..undeva in viitor.Il vad mai frumos

Edited by Juliee, 12 February 2012 - 22:19.


#97
Ozana

Ozana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 27.10.2007
Asa am crezut si eu pana sa ajung la facultate. Crede-ma ceea ce ai la liceu, chiar daca e putin, mai tarziu o sa iti fie dor de acel "putin".  :console: Nici noi nu ne suportam, erau grupulete de grupulete care din cauza principiilor diferite nu se puteau nicicum uni/accepta/suporta, dar chiar in a 12-a am inceput si noi sa ne intelegem mai bine si chiar sa ne ajutam. In orice caz mie chiar imi pare bine ca am terminat un liceu vocational, daca ar fi fost sa ma intorc in trecut si sa fac din nou o alegere, exact acelasi lucru as fi ales.
La facultate, vei intalni multi oameni din zone diferite, poate chiar tu vei fi o persoana straina localitatii si vei vedea ce greu e sa iesi si mai ales sa vrei sa te intelegi bine cu anumite persoane complet diferite tie.

Edited by Lucian_M, 17 February 2012 - 17:34.
quote aiurea.


#98
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010
As mai comenta si eu pe aici dar am un vecin care lucreaza cu mama si nu vreau sa ciripeasca toate traznaile pe care le-am facut si eu.Citeste asta florin69  
:)

#99
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Inca 2 saptamani si adio liceu :thumbup: .
Cum va simtiti cei ce absolviti 2012? :) o sa va emotionati la ora festiva?

Recent am gasit o melodie(e foarte veche , multi cred ca o stiti)Vitamin C-graduation

Noi n-am fost clasa aceea din care sa ramai cu amintiri placute.Mi-ar fi placut sa simt melodia ^_^ , dar asta e :P fiecare cu norocul sau..
Recent am vazut si liceenii(pe parti).Mi-ar fi placut sa fac liceul atunci..

Edited by Juliee, 12 May 2012 - 23:40.


#100
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004
Pentru mine au fost cei mai nasoi. Colegii știu de ce :death: Le doresc să pățească ce mi-au făcut mie ;)

#101
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010

View PostJuliee, on 13th May 2012, 00:38, said:

Inca 2 saptamani si adio liceu :thumbup: .
Cum va simtiti cei ce absolviti 2012? :) o sa va emotionati la ora festiva?

Recent am gasit o melodie(e foarte veche , multi cred ca o stiti)Vitamin C-graduation

Noi n-am fost clasa aceea din care sa ramai cu amintiri placute.Mi-ar fi placut sa simt melodia ^_^ , dar asta e :P fiecare cu norocul sau..
Recent am vazut si liceenii(pe parti).Mi-ar fi placut sa fac liceul atunci..
Vorbim dupa BAC. :confuzzled:

#102
Anonymous2456

Anonymous2456

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 01.02.2012

Quote

Motive pentru care anii de liceu sunt cei mai frumosi...:

La dracu. Pentru ca terminam liceul? Ne trebuie un alt motiv mai bun ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate