Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...
 

Costa Brava

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
129 răspunsuri în acest subiect

#109
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostcrazyhROse, on 21st January 2011, 18:20, said:

in ce perioada ati prins apa decenta pentru inot ?

August e perfect.

#110
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostcrazyhROse, on 21st January 2011, 18:20, said:

in ce perioada ati prins apa decenta pentru inot ?
Eu am fost in 2004 in Santa Susana si a fost ok apa la inceput de septembrie, Cam brusc se intra la adancime mare, dar in rest este ok.
Pentru apa cu intrarea mai lina si apa mai calda va recomand sudul Barcelonei, Costa Dorada. Am fost in La Pineda si a fost ok si plaja si apa. Salou de asemenea este o statiune mare cu viata de noapte, daca te intereseaza si asta.

#111
adina11m

adina11m

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 12.07.2010
buna tuturor,

daca ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii? ma pregatesc sa achizitionez o vacanta pentru iunie , pe Costa Brava, si am de ales intre cateva hoteluri:Balmes, Olympic sau Calella palace in Calella sau Planmar sau Tropic Park in Malgrat de Mar.
daca ati fost de curand in vreunul din aceste hoteluri m-arajuta foarte mult niste pareri, eu una caut sa fie unul in care sa am liniste in primul rand si sa nu fie mizerie(am auzit /citit diverse). de asemenea am mai auzit ca in multe din hotelurile de acolo se aude foarte tare prin peretii din camere..., sau ca ar fi foarte aproape de tren(ceea ce cred ca e zomotos)
asa ca cine a fost de curand in vreunul din hotelurile mentionate de mine(pareri bune/rele) sa ma ajute si pe mine.
si niste sfaturi de vacanta pentru acolo m-ar ajuta foarte mult

multumesc mult anticipat!

Adina

#112
lizette_lizette

lizette_lizette

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 06.02.2011
Buna tuturor! V-as ruga daca ma puteti ajuta cu informatii...
  Vara asta, mai exact in august intentionam sa plecam in costa brava. Am inteles de la o cunostinta k o varianta  buna si ieftina ar fi plecarea pe cont propriu. Cica ar fi niste vile sau mai exact apartamente care se inchiriaza . Noi de ex gasisem o oferta la un apartament cu 3 camere- 600 euro- 6 nopti(ceea ce e de vis-200 euro de cuplu). Vila sau resortul ce-o fi arata minunat(site-ul am inteles k e unul 100% sigur). Ce statiune sau loc din Costa Brava sa alegem? Am tot citit neplaceri vis-a-vis de apa,plaja sau de atmosfera din anumite statiuni.
   Ne gandeam k am putea face rezervarile on-linne, insa probl ar fi cu avionul. Ne gandeam sa ,,pandim,, ofertele low cost si atunci cand gasim ceva avantajos sa cumparam (pana in august ar fi tot timpul). Stie cineva cat poate fi cel mai ieftin un bilet? k sa stim ce oferta o sa fie cu adevarat oferta. Ce ma ingrijoreaza pe mine este cum o sa facem cu transportul...cum ajungem de la aeroport la hotel?Nu ne ratacim pe acolo, banuiesc k nu e chiar floare la ureche....care ar fi varianta cea mai buna pt a ajunge fara incidente acolo unde suntem cazati? O alta intrebare ar fi daca stie cineva cum ne putem descurca cu mancarea? preturile sunt ok sau ar insemna faliment total si mai bine optam pt un hotel cu mese asigurate? Motivul principal pentru vacanta asta ar fi si Barcelona ....ajung 2 zile pt vizitarea in mare a orasului? Ne-ar placea sa ajungem si in Valencia, insa oricat am cautat nu am gasit puncte de legatura si nici n-am auzit pe cineva care sa fi povestit k au fost si pe acolo? Asa ca rog pe cineva care are habar mai mult ca noi sa ne ,,lumineze,,
  Inchiriatul masinii ar fi mai potrivit pt a vizita Barcelona in defavoarea bus-urilor? Ne gandeam k ar fi mai misto sa nu depindem de autobuz, astfel putem ramane  pana mai tarziu sa vedem frumusetea orasului si noaptea, si aici ma refer si la spectacolul de la fantani.....
   Va multumesc si astept sfaturi, idei si raspunsuri!

#113
dan_durus

dan_durus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 04.11.2009
Buna dimineata!

A fost cineva in Spania cu agentia Brava Tour?

Multumesc!

#114
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.707
  • Înscris: 28.06.2007

View Postlizette_lizette, on 6th February 2011, 03:13, said:

Buna tuturor! V-as ruga daca ma puteti ajuta cu informatii...
  Vara asta, mai exact in august intentionam sa plecam in costa brava. Am inteles de la o cunostinta k o varianta  buna si ieftina ar fi plecarea pe cont propriu. Cica ar fi niste vile sau mai exact apartamente care se inchiriaza . Noi de ex gasisem o oferta la un apartament cu 3 camere- 600 euro- 6 nopti(ceea ce e de vis-200 euro de cuplu). Vila sau resortul ce-o fi arata minunat(site-ul am inteles k e unul 100% sigur). Ce statiune sau loc din Costa Brava sa alegem? Am tot citit neplaceri vis-a-vis de apa,plaja sau de atmosfera din anumite statiuni.
   Ne gandeam k am putea face rezervarile on-linne, insa probl ar fi cu avionul. Ne gandeam sa ,,pandim,, ofertele low cost si atunci cand gasim ceva avantajos sa cumparam (pana in august ar fi tot timpul). Stie cineva cat poate fi cel mai ieftin un bilet? k sa stim ce oferta o sa fie cu adevarat oferta. Ce ma ingrijoreaza pe mine este cum o sa facem cu transportul...cum ajungem de la aeroport la hotel?Nu ne ratacim pe acolo, banuiesc k nu e chiar floare la ureche....care ar fi varianta cea mai buna pt a ajunge fara incidente acolo unde suntem cazati? O alta intrebare ar fi daca stie cineva cum ne putem descurca cu mancarea? preturile sunt ok sau ar insemna faliment total si mai bine optam pt un hotel cu mese asigurate? Motivul principal pentru vacanta asta ar fi si Barcelona ....ajung 2 zile pt vizitarea in mare a orasului? Ne-ar placea sa ajungem si in Valencia, insa oricat am cautat nu am gasit puncte de legatura si nici n-am auzit pe cineva care sa fi povestit k au fost si pe acolo? Asa ca rog pe cineva care are habar mai mult ca noi sa ne ,,lumineze,,
  Inchiriatul masinii ar fi mai potrivit pt a vizita Barcelona in defavoarea bus-urilor? Ne gandeam k ar fi mai misto sa nu depindem de autobuz, astfel putem ramane  pana mai tarziu sa vedem frumusetea orasului si noaptea, si aici ma refer si la spectacolul de la fantani.....
   Va multumesc si astept sfaturi, idei si raspunsuri!

Astazi am citit mesajul dumneavoastra si pentru ca nimeni nu a raspuns incerc sa va dau unele informatii, urmarind problemele asa cum apar in el.

Ati citit pareri nu tocmai bune despre plaja, apa. Atunci de ce ati ales Costa Brava? S-a inceput vanzarea in Romania cu Costa Brava, dar dumneavoastra mergeti unde sunt conditii care sa va convina in totalitate. Mergeti pe cont propriu. Am scris cuiva care se vaita de: “Care sint alea cu nisipuri fine? Ca mi-am ferfenitit talpile pe plajele din Pineda, Tossa si Lloret. Ala e mai degraba pietris. Incearca sa faci un castel de nisip.” ca ar fi trebuit sa mearga la sud de Barcelona, la Castelldefels. De curand spuneam acelasi lucru pentru <doinice> ( http://forum.softped...t...t&p=9472370 ). Asta inseamna subiectele “Barcelona” si “Totul despre Spania”; cumva ar trebui sa treceti prin ele, contin (si) informatii utile. Castelldefels este foarte aproape de Barcelona, mai aproape decat Pineda de Mar, Calella ori Blanes; am plecat din Barcelona spre Castelldefels dupa ora 23:00 si drumul nu a ridicat probleme. Iar nisipul, intrarea in apa sunt altceva decat pe Costa Brava.

Apartamente, vile de inchiriat veti putea gasi pe tot litoralul Spaniei. Nu este prea devreme sa o faceti din luna martie, daca stiti foarte bine ce vreti, la ce data veti pleca, cati sunteti s.a.m.d.. Este posibil sa gasiti si fara o rezervare prealabila.

Cred cea mai simpla varianta ar fi avion+masina inchiriata. Nu va veti rataci; sunt indicatoare suficiente; sa aveti o harta sau GPS; sa studiati de acasa pozitia vilei, drumurile de acces, 1-2 locuri de parcare in Barcelona.

Va veti descurca cu mancarea ( http://forum.softped...t...t&p=7790847 , http://forum.softped...t...t&p=7926022 , http://forum.softped...t...t&p=7926300 ), nu va trebuie hotel cu mese asigurate.

Noi am fost si la Valencia. Si nu suntem singurii, exista un subiect dedicat Valenciei ( http://forum.softped...t...t&p=7775210 ). De fapt, noi am ajuns la Castelldefels si Barcelona venind de la Valencia.

V-am scris mai sus sa alegeti varianta avion+masina inchiriata. Nu stiu daca veti reusi sa inlocuiti in totalitate transportul in comun. In plus, trebuie sa luati in seama costurile cu parcarea (http://forum.softped...dpost&p=8099074 ), mai ales in Barcelona. <lik_lights> s-a exprimat foarte plastic ( http://forum.softped...t...t&p=8098540 ): "Rate la banca", dar cu siguranta veti rezolva parcarea (exista si locuri unde nu costa sau costa mai putin).

Sa aveti o vacanta cat mai placuta!

#115
andrulina

andrulina

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 246
  • Înscris: 26.08.2008
Pentru cei care au fost in Costa Brava, as vrea sa stiu unde e mai frumos, in Lloret del mar sau malgrat del mar? Se merita mers?
Am gasit o oferta pt 7 nopti in aceste 2 statiuni la hotel augusta club respectiv luna club si nu stiu ce sa aleg.
Precizez ca vrem sa mergem de cateva ori si in Barcelona si as vrea sa stiu daca intr-una din aceste 2 statiuni exista mijloace de transport pana in Barca si inapoi.
Astept raspunsuri, multumesc

#116
ancaalina

ancaalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 20.11.2011
Buna la toata lumea,am cumparat de vreo 2 luni bilete spre Barcelona pentru luna Mai,acum ni s-a modificat orarul de zbor si am ajuns din 7 zile sa stam 10 zile,bine ca aveam si varianta de 6 sau 8 zile dar am zis sa profitam la maxim daca tot nu e din cauza noastra modificarea.
Ca sa nu ajungem tare scumpi cu cazarea am ales sa stam intr-o statiune din Costa Brava,Pineda de Mar si anume Hotel Aqua Promenade,am inteles ca e si aproape de gara,nu e nici distanta mare de Barcelona si putem sta cu copilul si la plaja putin.
Acum intrebarile mele :
1.De la aeroport,terminalul 2 cum ajung la gara?Am linie directa pana in Pineda de Mar sau trebuie sa schimb undeva trenul?
2.Am inteles ca din statiuni in Barcelona cam toate opresc in Piata Catalunia,asa e?
3.Piata Catalunia e departe de punctele turistice?

Mi-e frica ca nu ne vom descurca cu mijloacele de transport,am mai fost in alte tari la vizitat dar am decurs la mersul pe jos iar acum si cu copil trebuie sa ma informez si documentez de acasa.

#117
ancaalina

ancaalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 20.11.2011

View Postjohnymic, on 1st September 2010, 10:07, said:

Referitor la cum sa ajungi din aeroport din Barcelona la Lloret del Mar noi am facut rezervare la un shared shuttle care te ia din aeroport si te duce pana la hotel sau in apropiere de hotel. A costat in jur de 60EUR pentru doua persoane dus intors in sensul ca ne ia si cand plecam acasa. Noi vom pleca pe 16.09 si mi s-a parut cam complicat sa ajungi de la aeroport la Lloret del Mar cu mijloacele de transport in comun mai ales daca ajungi seara cum este cazul nostru plus ca pretul este ok dupa parerea mea. Firma se numeste Resorthoppa si rezervarea se poate face online pe site-ul lor.
Si daca de exemplu are intarziere avionul te mai asteapta,am facut si eu un calcul si ne-ar conveni.

#118
amiba3

amiba3

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 27.08.2007
Noi am fost in iunie la hotel Pineda Palace. Pana la plaja are doar de traversat strada si calea ferata. Plaja este de nisip cu o granulatie ceva mai mare, dar nu m-a deranjat deloc (desi am talpi sensibile). Desi era luna iunie, temperatura apei era foarte placuta. La primul contact cu apa te "zgribulesti" putin pentru ca esti incins de la soare - dar asta se intampla chiar si in august. Intradevar, intrarea in mare este cam abrupta, dar este loc suficient si de joaca pentru copii. Hotelul e OK. Camerele destul de mari si curate. Am avut vedere la mare de la etajul 7 : superb. Am avut pensiune completa inclusiv apa si vin. Mancarea este buna si variata. In fiecare zi am avut printre altele si fructe de mare, 2-3 feluri de peste, diverse fripturi si salate.  Gara este la cca 40m. Drumul pana la Barcelona dureaza cam 1 ora, iar cursele sunt la 30-40 minute. Se coboara in piata Catalunya. Chiar acolo incepe La Rambla care duce pana la statuia lui Cristofor Columb langa port. Tot din piata Catalunia am mers pe jos pe bulevardul Gracia unde sunt casele Mila si Batlo. Noi nu ne-am propus sa vedem neaparat toate obiectivele. Am vizitat parcul Guell, Rambla, acvariul, Camp Nou, spectacolul fantanilor, stadionul olimpic, Sagrada Familia, am admirat panorama orasului de pe Montjuic, casa Batlo, La Pedrera.  Restul poate alta data. Nuoa ne place sa simtim pulsul orasului prin plimbari  pe jos intrand si pe stradute mai laturalnice. Am preferat ca ceea ce reusim sa vizitam sa admiram in liniste.

#119
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 720
  • Înscris: 14.10.2006
Sa reinvii si topicul asta putin si poate ii e de folos cuiva review-ul meu...
Am stat in Hotelul H Top Amaika in Calella intre 26 aprilie si 6 mai. Cazarea am rezervat-o de pe centraldereservas.com,un site pe care am inceput sa il folosesc in ultima vreme ,chiar si pt.cazari prin alte locuri,nu numai din Spania. Au preturi imbatabile,nu am avut nici o problema niciodata cu rezervarile,diferenta fata de alte site-uri este ca iti iau banii de pe card cu aproximativ 14 zile inainte de a ajunge,dar exista posibilitatea de free cancelation. Asadar pt.10 nopti am achizitionat o camera standard (2 adulti si 1 copil) cu all inclusive la fabuloasa suma de 565 euro :D:D:D:D  Nu aveam mari asteptari la pretul asta,insa hotelul avea note bune pe tripadvisor si pe booking .....
Din aeroport am luat trenul pana la statia Sants,acolo am schimbat si am ajuns in Calella (sunt mai multe trenuri ,unele au capatul in Calella,altele merg pana la Blanes). Pretul unei calatorii este 4,55euro,copilul peste 4 ani plateste si el tot atat.Din gara am venit pe jos la hotel,il veti vedea din tren ....este ceva de mers ....cam 1km sa zic. Nu am stiut(am aflat dupa) exista un trenulet (genul acela de mini car) care merge prin statiune si are statie in gara si capatul este chiar la hotelul Amaika.
Acum sa va spun cateva cuvinte despre hotel.Am ajuns la receptie pe la 12:30,am fost cazati imediat.Daca aveti all inclusive primiti niste carduri fiecare si vi se face poza care le apare lor in sistem.Cel mic a primit un card verde,doar pt.bauturi racoritoare mergea,
Camera este ok,nu chiar de 4 stele,dar pe aproape,ne-a placut pt.ca este suficient de mare,curatenia impecabila,totul functional. Am primit pat gratuit si pt.copil,seiful nu este gratuit ,este cam 20 si ceva de euro/sapt si se lasa si o garantie (nu mai retin exact pt.ca noi nu am mai inchiriat seif). Pt.telecomanda de la tv la fel se depune o garantie la receptie ,nu am luat nisi d'asta pt.ca nu suntem pasionati de tv in vacanta. Ii mai puneam seara ceva desene celui mic si cam atat. Am stat la etajul 7 ,priveliste ok catre piscina si un pic de mare ,eram pe o laterala ,vederea nefiind frontala catre mare,dar oricum mai exista in fata 2 hoteluri Las Palmeras si Garbi. In baie exista si cada si cabina de dus,bideu,foehn si cosmetice care se readuceau zilnic,la venire am avut inclusiv pasta de dinti si periute....Repet,curatenia era facuta cum nu am vazut in multe hoteluri ....nu exista fir de praf ,stergeau inclusiv geamurile si usile zilnic.
Mancarea foarte buna,multe feluri si desi am stat 10 nopti ....doar spre final am inceput sa ne plictisim ,dar zilnic faceau altceva si extrem de multe feluri. Eu cred ca si cel mai pretentios nu va avea nici o problema! copilul meu este extrem de mofturos si am gasit la fiecare masa ceva care sa ii placa! Nu mai descriu....daca aveti intrebari ceva raspund ,dar existau de toate (inclusiv gratare si inghetata iar bauturile erau din sticle servite la masa,vinul ti se aducea toata sticla,apa la fel....berea sau sucurile)
Internetul nu este gratuit : 5 euro/24h, 9 euro/3zile si 18 euro/7 zile .Asta stiu ca d'asta am luat.Este wireless si merge peste tot in hotel mai putin in barul de la parter,dar ti se spune asta de la inceput.Daca aveti all inclusive jacuzzi este gratuit,daca nu costa 6euro/pers. Se face rezervare cu 1 zi inainte si este numai al tau in ora respectiva.Exista si sauna tot acolo. L-am folosit aproape zilnic,mai putin in zilele cat am fost in Barcelona.
Barul este deschis intre 9 si 24 ,bauturi de toate felurile dar locale,mie mi-au placut vinul rosu si sangria evident :D:D Exista multe feluri ....tot ce va trece prin cap ,inclusiv sampania la pahar era gratuita,dar nu mi-a placut in mod deosebit.
Piscina este mica si cu putine sezlonguri,vara ar fi o problema,acum nu a fost. Dar hotelul este la 100m de plaja si pe plaja exista un bar al lantului H Top unde ai bauturile la jumatate de pret ,la fel si sezlongurile si umbrela tot la jumatate (dar astea trebuie rezervate de la receptie direct ...costa 2 euro/pers,pretul intreg fiind 4 euro). Este un pic aiurea asta ca pe plaja nu ai gratuit ....dar totusi sa nu uitam cat am platit ....nu am saracit dintr-un euro  sau doi pe bauturi ...si oricum puteai sa vii si cu alte tale ,dar nu mi s-a parut deloc scump 1 euro/bere sau un suc.
Hotelul are echipa de animatie care organiza tot felul de jocuri pe timpul zilei,acum erau in bar pt.ca nu era sezon ,nu stiu cum e vara...probabil la piscina sau pe plaja,seara erau tot felul de spectacole:flamenco,magie,muzica live ,etc....in fiecare seara altceva pe la ora 22 incepeau.Flamenco chiar mi-a placut ,am prins de 2ori si au fost altii,ambele spectacole ok.
Exista shuttle bus gratuit intre hotelurile din acelasi lant si daca ai all inclusive poti bea in oricare hotel si poti folosi toate facilitatile hotelului respectiv. mai exista all inclusive gold unde acolo poti si manca in orice hotel si ai si bauturile de import incluse ,dar nu cred ca se merita. Nu am folosit shuttle bus-ul pt.ca in mai deabia ii dadeau drumul ,noi pe 6 mai am plecat ,inca nu era disponibil.In hotelul Amaika nu pot veni altii din alte hoteluri nu stiu de ce ....are vreun motz in frunte ...este singurul care face exceptie....
Statiunea mi-a placut ,desi nu era sezon ,se simtea atmosfera de vacanta ,magazinele deschise pana seara tarziu....nu era pustiu cum am mai patit prin alte locuri.
Inca ceva si inchei : hotelul este bagat in programul pt.seniori si sunt multi in hotel,eu nu am avut vreo problema,chiar mi-a convenit ! Au venit spre final o gashka de pustani nemti care au facut un circ intr-o seara ....de se auzea cu tot cu geamurile inchise si erau din termopan gros,dormeam lemn in fiecare seara. Sunt multi spanioli ,francezi,englezi ,nemti ....cam in ordinea asta ....Daca aveti intrebari,va raspund cu drag !
Vacante frumoase tuturor!

#120
danirosan

danirosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 152
  • Înscris: 14.10.2009
Eu am fost la inceput de octombrie in 2011 in Lloret de Mar, nu mai stiu numele hotelului, dar stiu ca era plin de francezi de varsta a treia. Mancarea nu prea avea specific spaniol, spre exemplu o singura data a fost paella. Mai mult era mancare pe gustul francezilor (si mai putin pe al meu) dar oricum era de unde alege. Plaja intradevar nu are nisip fin, iar apa era destul de rece, dar curata si plina de pesti albastri. Iar afara in jur de 25 de grade. Este cam la o ora de mers cu autobuzul de Barcelona. Am vizitat tot in aceeasi zona si Tosa de Mar o localitate cu cladiri din piatra vechi din anii 1100-1200 dar care sunt locuite, unde am mancat si cel mai bun sos de scoici la ceva restaurant de pe faleza.
Binenteles ca daca ajungeti pe acolo trebuie neaparat sa vizitati si Barcelona: portul, Sagrada familia si parcul lui Gaudi

#121
biancamch

biancamch

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 256
  • Înscris: 30.07.2008
Apropo de temperatura apei in zona Costa Brava, am gasit niste site-uri utile. Noi vom merge la final de iunie si sper sa avem putin noroc de ceva curenti mai calzi... http://seatemperatur...emperature.html

#122
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.603
  • Înscris: 17.08.2007
@biancamch: observ ca intradevar temperaturile nu sunt f mari dar cateodata la mal temperaturile sunt altele. Deci cum a fost anul trecut in iunie pentru voi? Si noi intentionam sa mergem pe final de iunie. Multumesc!

#123
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 467
  • Înscris: 31.05.2005
A stat cineva în zona Palamos - Platja D'Aro? Pare OK ca bază pentru 3 zile prin împrejurimi, cu 1-2 plaje noi în fiecare zi

Fișier atașat  costa brava.jpg   115,1K   21 download-uri

#124
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 467
  • Înscris: 31.05.2005

View PostTepesh, on 27 iulie 2018 - 12:26, said:

A stat cineva în zona Palamos - Platja D'Aro? Pare OK ca bază pentru 3 zile prin împrejurimi, cu 1-2 plaje noi în fiecare zi

Attachment costa brava.jpg


Nimeni nicio idee?

#125
bozomic

bozomic

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 829
  • Înscris: 27.02.2008
Daca mergeti cu copiii,cea mai buna plaja ,cu nisip fin si intrare lina in mare,este Santa Cristina,nume dat de manastirea aferenta .Se poate ajungepe uscat,dar si de pe mare cu vaporasele taxi .Noi am luat din Blanes la 9 si ne-am intors la ora 17 cu acelasi vaporas care face naveta de cateva ori pe zi.

Fișiere atașate



#126
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 468
  • Înscris: 22.02.2008

View PostTepesh, on 09 august 2018 - 10:56, said:

Nimeni nicio idee?

salut, am fost anul trecut in Platja D Aro. Statiunea e foarte ok, oameni linistiti, ori cupluri ori familii cu copii sau multi englezi in varsta retrasi acolo la pensie. Multa vegetatie și o plaja lungaaa, dar cu nisip cam zgrumturos si intrare destul de abrupta in apa, care mi s-a parut cam rece, apropo.

O strada principala cu magazine si agitatie si faleza paralela cu cateva restaurante foarte linistite. Zona e foarte frumoasa si merita explorata, am inchiriat masina si am fost la Tossa de Mar, plaja Castell din Palamos, Girona si Cap Roig (gradina botanica). Niste piesaje spendide peste tot, mai ales drumul de coasta intre Platja si Tossa.

O zona foarte faina, oarecum usor exclusivista, fiind multi turisti francezi si englezi, dar mai in varsta si cu posibilitati financiare importante.

Editat de DorinuSs, 14 august 2018 - 20:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate