Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Costa Brava

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1
cerny

cerny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.07.2009
Hello people!Miercuri plec in Calella,pentru 8 zile.Am ales o oferta de la Interra Tour,voi sta la hotel Les Palmeres(4*).Sper ca avionul sa nu aiba intarziere asa cum am citit pe aici...zbor cu Tarom-ul.
Vreau sa aflu mai multe informatii despre Calella...mai exact vreau sa stiu cum pot ajunge din statiune in Barcelona,de unde,cum este mai convenabil.
Si as mai vreau sa stiu daca a mai mers cineva cu Interra.Sunt seriosi?

Astept cat mai multe informatii!
Multumesc :)

#2
laviniaelena21

laviniaelena21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 04.09.2008

 cerny, on 3rd July 2009, 22:30, said:

Hello people!Miercuri plec in Calella,pentru 8 zile.Am ales o oferta de la Interra Tour,voi sta la hotel Les Palmeres(4*).Sper ca avionul sa nu aiba intarziere asa cum am citit pe aici...zbor cu Tarom-ul.
Vreau sa aflu mai multe informatii despre Calella...mai exact vreau sa stiu cum pot ajunge din statiune in Barcelona,de unde,cum este mai convenabil.
Si as mai vreau sa stiu daca a mai mers cineva cu Interra.Sunt seriosi?

Astept cat mai multe informatii!
Multumesc :)
interra sunt oke(am fost cu ei anul trecut .. in santa susana)
pt mai multe detalii este topicul barcelona: ai o gramadaaa de citit acolo: sfaturi si tot ce vrei: eu sunt o indragostita de barcelona si ce pot sa-ti spun sigur este ca te vei intoarce super multumit(noi am mers si in majoritatea excursiilor : in girona, cu barca cu fund desticla... merita toateee/// pupici distractie placuta

#3
cerny

cerny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.07.2009

 laviniaelena21, on 3rd July 2009, 21:57, said:

interra sunt oke(am fost cu ei anul trecut .. in santa susana)
pt mai multe detalii este topicul barcelona: ai o gramadaaa de citit acolo: sfaturi si tot ce vrei: eu sunt o indragostita de barcelona si ce pot sa-ti spun sigur este ca te vei intoarce super multumit(noi am mers si in majoritatea excursiilor : in girona, cu barca cu fund desticla... merita toateee/// pupici distractie placuta

Multumesc...da stiu ca gasesc pe topic-ul cu Barcelona...dar sunt foarteeeee multe pagini...si nu am timp sa le "aleg".Si eu vreau mai mult sa vizitez Barcelona...la Port Aventura ai fost?Stii ceva restaurante unde se poate manca bine???

:)

#4
laviniaelena21

laviniaelena21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 04.09.2008

 cerny, on 3rd July 2009, 23:30, said:

Multumesc...da stiu ca gasesc pe topic-ul cu Barcelona...dar sunt foarteeeee multe pagini...si nu am timp sa le "aleg".Si eu vreau mai mult sa vizitez Barcelona...la Port Aventura ai fost?Stii ceva restaurante unde se poate manca bine???

:)
nu am fost in port aventura si nici restaurante nu stiu sa-ti recomand(nu aveam timp de mancat caci voiam sa vedem cat mai multe cat eram in barca si mancam la hotel dimineata bine si seara iarasi... pe zi o data am mancat o pallela buna in pueble espaniol si o data in girona( langa  muzeul dali)  am mancat fiinda arata f tareeeee: ai o poza jos... si noua ne plac fructele de mare si ciudateniile)
iti recomand iarasi excursia in mica lor venetie: empuria brava(superrrrb)

freshurile din piata din spatele ramblei sa nu le ocoliti: 1E si sunt dementiale... din combinari de fructe/// ohhh imi lasa gura apa:) vreau in barcelonaaaa!!!

eu sunt happy ca nu am vzt chiar tot in barcelona caci am motiv de intors(mai vreau o saptamana intreaga numai pt oras... dar asta probabil cand o sa fie gata sagrada familia:))
ciao

Attached Files


Edited by laviniaelena21, 03 July 2009 - 23:05.


#5
cerny

cerny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.07.2009

 laviniaelena21, on 3rd July 2009, 23:01, said:

nu am fost in port aventura si nici restaurante nu stiu sa-ti recomand(nu aveam timp de mancat caci voiam sa vedem cat mai multe cat eram in barca si mancam la hotel dimineata bine si seara iarasi... pe zi o data am mancat o pallela buna in pueble espaniol si o data in girona( langa  muzeul dali)  am mancat fiinda arata f tareeeee: ai o poza jos... si noua ne plac fructele de mare si ciudateniile)
iti recomand iarasi excursia in mica lor venetie: empuria brava(superrrrb)

eu sunt happy ca nu am vzt chiar tot in barcelona caci am motiv de intors(mai vreau o saptamana intreaga numai pt oras... dar asta probabil cand o sa fie gata sagrada familia:))
ciao

Mai,multumesc pentru informatii...eu sper ca totul va fi ok:X si eu cre ca o sa ma indragostesc de Barcelona!!!

#6
laviniaelena21

laviniaelena21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 04.09.2008

 cerny, on 4th July 2009, 00:05, said:

Mai,multumesc pentru informatii...eu sper ca totul va fi ok:X si eu cre ca o sa ma indragostesc de Barcelona!!!
cu mare placere vb despre barcelona... daca mai vrei detalii ... ce stiu iti spun... si sunt sigura ca o sa mai gasesti si raspunsuri de la cei mai bine documentati decat mine//// pup si cand te intorci sa nu uiti sa scrii cum ti-a placut: ce ai simtit // etc

#7
iepurila2000

iepurila2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.03.2009
cu ce trenuri se ajunge din Calella la EMPURIABRAVA?
si cam cat timp dureaza calatoria pina acolo?
care ar fi traseul cel mai optim?

cum sunt organizate excursiile cu vaporase pe canale in Empuriabrava?
cat costa o calatorie pe canale? sunt mai  multe trasee pe canale?


multumesc

Edited by iepurila2000, 23 January 2010 - 18:22.


#8
Transilvania

Transilvania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.08.2005

 iepurila2000, on 23rd January 2010, 17:14, said:

cu ce trenuri se ajunge din Calella la EMPURIABRAVA?
si cam cat timp dureaza calatoria pina acolo?
care ar fi traseul cel mai optim?

cum sunt organizate excursiile cu vaporase pe canale in Empuriabrava?
cat costa o calatorie pe canale? sunt mai  multe trasee pe canale?


multumesc
Nu exista trenuri pina in Empuria Brava,acolo poti ajunge doar cu masina sau eventual cu autobuzul.Eu am fost doar o data cu masina si nu cunosc mai multe.Oricum cred ca sint excursii organizate de acolo.Cel mai ok ar fi sa inchiriezi o masina si sa te informezi la receptia hotelului cum ajungi in zona aceea.Sint mai multe localitati de vizitat si se ajunge doar cu masina.
Da o cautare pe google.

#9
ionsalajan

ionsalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 20.08.2006
Nu pot recomanda ceva deosebit de mancare, dar iti propun sa beti in fiecare zi o Sangria. Merita. Si de la doua in sus nici nu mai conteaza ce mananci. :))
Sub poza as putea sa scriu - Baut in Calellia

Attached Files


Edited by ionsalajan, 05 February 2010 - 15:35.


#10
slobozaure

slobozaure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 20.07.2007
Salutare, forumisti! As dori sa plec in Costa Brava in perioada 17 - 24.05.2010! Financiar vorbind, am prins o oferta tentanta de la [Agentie Turism ], cu 365 euro/pers/7 nopti/4*/AI/Zbor si taxe incluse. As dori sa imi spuneti cum este vremea (teoretic) in respectiva perioada si mai ales daca s-ar putea face baie in conditii decente! Multumesc anticipat! :peacefingers:

Edited by ferrellroo, 17 March 2010 - 21:10.


#11
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 slobozaure, on 24th February 2010, 22:42, said:

Salutare, forumisti! As dori sa plec in Costa Brava in perioada 17 - 24.05.2010! Financiar vorbind, am prins o oferta tentanta de la ******, cu 365 euro/pers/7 nopti/4*/AI/Zbor si taxe incluse. As dori sa imi spuneti cum este vremea (teoretic) in respectiva perioada si mai ales daca s-ar putea face baie in conditii decente! Multumesc anticipat! :peacefingers:

Am scobit prin arhivă :rolleyes: .
Llorete de Mar.
Apa un pic cam rece, dar se poate face baie și plajă în condiții bune.
Prețul pachetului este foarte bun.

Edited by ferrellroo, 17 March 2010 - 21:11.


#12
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

 slobozaure, on 24th February 2010, 22:42, said:

Salutare, forumisti! As dori sa plec in Costa Brava in perioada 17 - 24.05.2010! Financiar vorbind, am prins o oferta tentanta de la [Agentie Turism], cu 365 euro/pers/7 nopti/4*/AI/Zbor si taxe incluse. As dori sa imi spuneti cum este vremea (teoretic) in respectiva perioada si mai ales daca s-ar putea face baie in conditii decente! Multumesc anticipat! :peacefingers:

Vremea e calduta, de plaja dar nu de baie.
In mai nu se poate face baie decat daca vrei sa dardai de frig dupa ce iesi din apa. (din cauza curentilor din Mediterana) Oricum oferta e super ok.
Am fost si eu cu [Agentie Turism ]in Santa Susana, acum 2 ani la Florida Park. E locul perfect pentru a imbina frumusetile Barcelonei cu plaja.

Edited by ferrellroo, 17 March 2010 - 21:12.


#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
In Malgrat del Mar/Santa Susana am fost si eu acum vre-o 4 ani. Chiar si in August apa era rece.

#14
resy75

resy75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2008
Si  eu am prins oferta asta super..  cu 375 euro/pers....Sper sa fie totul ok....Acum incep sa ma documentez despre locul in care voi merge..Saluttt

#15
narcat

narcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 02.01.2007

 resy75, on 8th March 2010, 12:43, said:

Si  eu am prins oferta asta super..  cu 375 euro/pers....Sper sa fie totul ok....Acum incep sa ma documentez despre locul in care voi merge..Saluttt
Si eu am prins oferta asta super ! :peacefingers:

#16
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

 resy75, on 8th March 2010, 12:43, said:

Si  eu am prins oferta asta super..  cu 375 euro/pers....Sper sa fie totul ok....Acum incep sa ma documentez despre locul in care voi merge..Saluttt

Stai linistit. Am fost cu [Agentie Turism] de 6 ori si totul a fost super ok. Sunt foarte profesionisti. Daca ai dubii legate de cazare suna la hotel spune-le numele si perioada cand vrei sa stai si ei iti vor spune ca exista o rezervare pe numele tau. Eu asa fac mereu cand plec in vacanta ca sa nu am surprize!
Daca mergi prima data in Costa Brava rezerva cel putin 3 zile pentru Barca. E un MUST!

Edited by ferrellroo, 17 March 2010 - 21:13.


#17
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
E tentanta oferta asta cu 375 :)  - Costa Brava . M-as baga si eu ...

In ce statiuni si ce hoteluri ati ales ? Ar fi interesant pentru cei care s-au documentat sau au mai fost pe acolo sa zica ce hoteluri au ales etc...
Plecarea e de pe Baneasa ?

#18
eugeniaC

eugeniaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.10.2009
Si eu m-am interesat de oferta asta cu 365 euro cu ultima plecare pana pe 17 mai. Oferta de care vorbesc eu are pensiune completa inclusa, 7 nopti si zbor TAROM, deci plecarea e de pe Otopeni.
Totusi, pentru ca m-am trezit cam tarziu si in mai nu este asa de cald, m-am interesat de o alta oferta de la respectiva agentie de turism pentru vara.
E un pic mai scump, dar asta si pentru ca e in plin sezon :). Am intrebat de early booking si au hoteluri cu reduceri de 5% pana la sfarsitul lunii aprilie si mai. E vorba de pachete de 7 nopti cu mic dejun, demipensiune, pensiune completa sau all inclusive si zbor TAROM cu plecare sambata.
Din oferta primita eu m-am hotarat cam 90% pentru:
Plecare pe 28 august, 453 euro/persoana cu mic dejun la Hotel Neptuno 3*. 5% reducere pentru rezervari achitate pana la 30 aprilie. Inca ma gandesc daca sa iau si supliment pentru demipensiune...
Sper ca am fost de folos tuturor celor care se gandesc sa plece in Costa Brava.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate