Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Idee stalp rotund

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 243
  • Înscris: 10.10.2006
Am ajuns intr-un impas: am in casa un stalp rotund de diametru cam 50 cm pe care sub nici o forma nu vreau sa il vopsesc si gata.

Ma gandeam sa il plachez cu piatra sparta sau ceva nu stiu nu mai am nici o idee.

Va rog daca ati vazut vreun stalp asemanator placat cu ceva interesant sa imi raspundeti.
Multumesc.

#2
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.104
  • Înscris: 07.07.2006
Aluminiu, lemn, piele, oglinzi, piatra, tapet, pinza, beton-polimer imprimat sau spray beton colorat (ceva din gama asta, nu stiu exact ce se poate tehnic vorbind), beton lustruit (eventual cu insertii - dar nu stiu daca merge sa lustruiasca o coloana rotunda, sau macar ceva vertical), cahle de teracota pentru sobe etc. Macar ai niste idei de unde sa incepi cautarea.

#3
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.594
  • Înscris: 11.01.2008
Ala merge cu un efect decortiv, un grasello di calcio, e totusi altceva decat vopsea..., ia mai reflecteaza, nu poti sa-l finisezi oricum, banuiesc ca e in mijlocul casei...

#4
bostun

bostun

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 31.10.2008

 mihilc, on 1st July 2009, 14:40, said:

Am ajuns intr-un impas: am in casa un stalp rotund de diametru cam 50 cm pe care sub nici o forma nu vreau sa il vopsesc si gata.

Ma gandeam sa il plachez cu piatra sparta sau ceva nu stiu nu mai am nici o idee.

Va rog daca ati vazut vreun stalp asemanator placat cu ceva interesant sa imi raspundeti.
Multumesc.
eu l as face tip scoartza de copac...acum conteaza daca se preteaza si la ce e ste in interior...stil, arhitectura etc  cumva ingradit cu fier forjat...bafta

#5
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 243
  • Înscris: 10.10.2006
Multumesc pentru sugestii. Am rezolvat cel putin pentru moment cu vopsea din aia in relief de la dufa gen glet.

#6
RamsesII

RamsesII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 07.08.2003
Dintre toate variantele... ai ales-o pe cea mai comună :)

#7
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 243
  • Înscris: 10.10.2006
Dragule, am si zis, e vorba de o solutie temporara.
In functie de ce mobilier aduc si alte briz brizuri o sa fiu mai obiectiv in alegerea solutiei pentru acel stalp fara sa investesc acum o gramada de bani in placarea cu piatra split-face sau alte solutii costisitoare.

#8
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.155
  • Înscris: 16.06.2009

 mihilc, on 19th July 2009, 09:08, said:

Dragule, am si zis, e vorba de o solutie temporara.
In functie de ce mobilier aduc si alte briz brizuri o sa fiu mai obiectiv in alegerea solutiei pentru acel stalp fara sa investesc acum o gramada de bani in placarea cu piatra split-face sau alte solutii costisitoare.
"rade-l" cu slefuitorul si lasa-l "beton natur"
iti ofera si posibilitatea de a face ce vrei cu el dup-aia!

Editat de adi_master, 22 iulie 2009 - 22:06.
Atentie la limbaj,te arzi si te arizi rau de tot.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate