Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

tavane extensibile

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
roanas

roanas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2009
Buna,

A incercat cineva? Aveti asa ceva? Cum vi se par si cum se prezinta in timp?
Am studiat ofertele catorva firme si mi se pare o optiune draguta si nu foarte scumpa pentru a ascunde niste imperfectiuni in apartament insa nu stiu cum rezista in timp si daca e adevarat ca se ofera garantie de 10 ani...
Astept pareri.
Multumesc.

#2
tavanextensibil

tavanextensibil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2009
Buna ronas,

Sunt reprezentantul unei firme care se ocupa cu proiectarea si montarea tavanelor extensibile.
Acest produs reprezinta o solutie originala si moderna pentru a obtine un finisaj impecabil. Toate tavanele montate de noi au 10 ani garantie.

Principalele avantaje:

- un tavan perfect drept fara denivelari si fisuri
- nu se decoloreaza, nu se fisureaza in timp
- nu necesita intretinere, nu formeaza condens
- impermeabil (in caz de inundatie)
- peste 150 de culori si texturi disponibile
- 10 ani garantie

Pentru mai multe detalii despre produse și servicii poti consulta site-ul firmei www.tavanextensibil.ro.tl

#3
MirelaLucia

MirelaLucia

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 11.01.2007

 tavanextensibil, on 30th June 2009, 10:11, said:

Buna ronas,

Sunt reprezentantul unei firme care se ocupa cu proiectarea si montarea tavanelor extensibile.
Acest produs reprezinta o solutie originala si moderna pentru a obtine un finisaj impecabil. Toate tavanele montate de noi au 10 ani garantie.

Principalele avantaje:

- un tavan perfect drept fara denivelari si fisuri
- nu se decoloreaza, nu se fisureaza in timp
- nu necesita intretinere, nu formeaza condens
- impermeabil (in caz de inundatie)
- peste 150 de culori si texturi disponibile
- 10 ani garantie

Pentru mai multe detalii despre produse și servicii poti consulta site-ul firmei www.tavanextensibil.ro.tl


iar eu cred ca sunteti una si aceasi persoana care vrea sa isi faca reclama. Ai citit regulamentul????

#4
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

 tavanextensibil, on 30th June 2009, 08:11, said:

Buna ronas,

Sunt reprezentantul unei firme care se ocupa cu proiectarea si montarea tavanelor extensibile.
Acest produs reprezinta o solutie originala si moderna pentru a obtine un finisaj impecabil. Toate tavanele montate de noi au 10 ani garantie.

Principalele avantaje:

- un tavan perfect drept fara denivelari si fisuri
- nu se decoloreaza, nu se fisureaza in timp
- nu necesita intretinere, nu formeaza condens
- impermeabil (in caz de inundatie)
- peste 150 de culori si texturi disponibile
- 10 ani garantie

Pentru mai multe detalii despre produse și servicii poti consulta site-ul firmei www.tavanextensibil.ro.tl
prietene, citeste inca o data ce scrie colegul mai sus, cred ca mult mai utila i-ar fi parerea unora care sunt de partea cealalta a liniei, adica beneficiari, ca de pe partea ta stim ca e totul ca-n povesti, cel mai ..., cea mai ...etc

 roanas, on 23rd June 2009, 22:06, said:

Buna,

A incercat cineva? Aveti asa ceva? Cum vi se par si cum se prezinta in timp?
Am studiat ofertele catorva firme si mi se pare o optiune draguta si nu foarte scumpa pentru a ascunde niste imperfectiuni in apartament insa nu stiu cum rezista in timp si daca e adevarat ca se ofera garantie de 10 ani...
Astept pareri.
Multumesc.


#5
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005
Hai sa lasam omu' sa ne povesteasca despre ce e vorba... dar cu cuvintele noastre... fara marketing.

Ma gandesc ca e o chestie noaua, dupa mine foarte interesanta... iar pe site sunt 3 lulele. Daca omu' e dispus sa ne povesteasca din ce sunt facute, cum se monteaza, ce constrangeri sunt, care sunt costurile... sa o faca...

#6
omulalb

omulalb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2009
Care sunt costurile legate de acest produs ?

Edited by omulalb, 01 July 2009 - 08:56.


#7
tavanextensibil

tavanextensibil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2009

 cristeamax, on 30th June 2009, 17:03, said:

Hai sa lasam omu' sa ne povesteasca despre ce e vorba... dar cu cuvintele noastre... fara marketing.

Ma gandesc ca e o chestie noaua, dupa mine foarte interesanta... iar pe site sunt 3 lulele. Daca omu' e dispus sa ne povesteasca din ce sunt facute, cum se monteaza, ce constrangeri sunt, care sunt costurile... sa o faca...

Ok, o sa incerc sa va ofer mai multe informatii fara prea mult marketing :)

Tavanul extensibil este format de fapt dintr-o panza de pvc, care este intinsa si fixata cu ajutorul a niste profile. Poti gasi un filmulet despre modul de montare pe blog-ul nostru aici

Rolul principal al acestui produs tine in primul rand de design. Sa zicem ca ai o incapere mica si vrei sa creezi senzatia de spatiu. In acest caz vei alege textura lucioasa (lacuita) care reflecta obiectele din incapere, dublind in acelasi timp si lumina spoturilor sau altor surse luminoase.

In cazul in care doresti ca tot tavanul sa lumineze, poti alege textura translucida. Sursele de lumina sunt plasate intre tavanul de baza si tavanul extensibil. Pot fi plasate surse de lumina de diferite culori si activate in functie de zi. Astfel vei avea un tavan albastru azi, unu rosu miine etc.

Pe linga aspectul lor, tavanele mai au si alte avantaje, principalele le-am enumerat in post-ul precedent. Produsul este relativ nou in Romania, dar e foarte popular in tarile Europene, Rusia, SUA si Canada.

Sper ca informatia oferita este utila. Daca mai aveti intrebari, ma puteti contacta pe forum sau prin intermediul site-ului.

#8
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

 tavanextensibil, on 1st July 2009, 09:49, said:

Ok, o sa incerc sa va ofer mai multe informatii fara prea mult marketing :)

Tavanul extensibil este format de fapt dintr-o panza de pvc, care este intinsa si fixata cu ajutorul a niste profile. Poti gasi un filmulet despre modul de montare pe blog-ul nostru aici

Rolul principal al acestui produs tine in primul rand de design. Sa zicem ca ai o incapere mica si vrei sa creezi senzatia de spatiu. In acest caz vei alege textura lucioasa (lacuita) care reflecta obiectele din incapere, dublind in acelasi timp si lumina spoturilor sau altor surse luminoase.

In cazul in care doresti ca tot tavanul sa lumineze, poti alege textura translucida. Sursele de lumina sunt plasate intre tavanul de baza si tavanul extensibil. Pot fi plasate surse de lumina de diferite culori si activate in functie de zi. Astfel vei avea un tavan albastru azi, unu rosu miine etc.

Pe linga aspectul lor, tavanele mai au si alte avantaje, principalele le-am enumerat in post-ul precedent. Produsul este relativ nou in Romania, dar e foarte popular in tarile Europene, Rusia, SUA si Canada.

Sper ca informatia oferita este utila. Daca mai aveti intrebari, ma puteti contacta pe forum sau prin intermediul site-ului.
asa mai vi de-acasa, daca poti pune si niste poze, cred ca este interesant si de vazut
edit: interesant si filmuletul, pacat ca e asa scurt si nu ofera mai multe detalii

Edited by dan210, 01 July 2009 - 15:18.


#9
tavanextensibil

tavanextensibil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2009

 dan210, on 1st July 2009, 16:15, said:

asa mai vi de-acasa, daca poti pune si niste poze, cred ca este interesant si de vazut
edit: interesant si filmuletul, pacat ca e asa scurt si nu ofera mai multe detalii

Filmuletul e facut pentru a oferi doar o idee generala despre montarea tavanelor extensibile. Realitatea este ceva mai complexa, fiecare montare realizandu-se in functie de specificul fiecarui proiect si de preferintele clientului. Tavanul poate fi montat atat in plan, cat si sub unghi, cu trecere la nivel sau urmarind o anumita forma (valuri, con, cercuri concentrice etc.) Acestea combinate cu textura si culoarea potrivita, pot crea intr-adevar efecte deosebite intr-o incapere.

Poti gasi fotografii cu lucrari in care s-au montat tavane extensibile pe blog-ul nostru, pagina galerie foto

#10
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005
Am inteles... te ocupi numai cu promovarea site-ului.

Daca nu era asa nu te-ai fi zgarcit la detalii... geme netul pe acest subiect.

http://www.newmat.com
http://www.luxplafond.com/
http://www.acs-production.com
http://www.deco-dal.fr
http://www.extenzo.com/

cautare youtube cu "plafond tendu" si "stretch ceiling"
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BAlyIjkQYLg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Mi se pare o solutie extrem de creativa pentru orice spatiu. Deocamdata costurile o fac prohibitiva pentru "apartamente"... dar in cativa ani va inlocui orice rigips pe tavane... si pare si relativ usor de montat.

Dupa mine nu ar trebui sa mai existe hotel, mall sau spatiu comercial care sa nu profite de acest material.

Edited by cristeamax, 06 July 2009 - 12:04.


#11
tavan-extensibil

tavan-extensibil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.03.2011
Buna ziua ,
Dac tot se acepta promovare va rog sa gasiti cateva imagini si la adresa www.tavan-extensibil.com sau http://www.facebook....100001454698856



Firma mea este din Bucureti ,dar efectuam montari in toata tara ,tinand cont ca se monteaza 50 mp pe zi costurile de cazare nu sunt foarte mari ,ceva mai mari sunt cele de transport .
Preturile la noi sunt intre 30-35 E pret final cu tot cu montaj .
Pentru mai multe detalii contactati-ma la nr de tel 0721943072 sau [email protected]

Persoana de contact Dan Iancu

#12
1741010

1741010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 28.03.2010
Noutati ? Preturi ? Pareri ? In 3 ani nimeni , nimic ?

Edited by 1741010, 30 March 2015 - 22:48.


#13
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Nu e chiar totul roz. Variantele translucide cu lumina intre ele si planseu au doua dezavantaje - daca se arde becul nu-l poti schimba singur, trebuie chemata firma sa demonteze si sa monteze la loc pelicula. Al doilea dezavantaj - garantat vor intra acolo gindaci si muste care tot acolo vor muri. Si cind aprinzi lumina ii vezi perfect. Iar chemi firma...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate