Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Izolare fonica cu strat aer - "brevet" personal

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View PostPUERTAS, on 26th June 2009, 12:33, said:

Off-topic
Mama fratilor da ciufuti mai sunteti cu zgomotu.Parca sunteti facuti din sticla de detonator :P
Si inca o treaba- cu ficamea de trei ani ce fac ?-Ii bag un dop in gura ca sa nu deranjeze? Doar de curiozitate nimic altceva

Ne-a Puertas sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa fetita.Dar copii o data facuti trebuie invata-ti ce inseamna respectul.
Copii pot sa alerge in parc in fata blocului cu parintii alaturi.Sa fie supraveghiati.Nimeni nu spune nimic in cazul copiilor.
Dar copii la incepand de la ora 22 la nanica nu la alergat prin casa.Cand eram inca in Romania avea-m deasupra mea o familie cu trei copii.La ora cand lumea dupa o zi de munca intensa incerca sa doarma ei se suiau pe pat si sareau de pe el.
Ce spui.Era placut.Nu-ti doresc asta.Parintii erau in bucatarie la un rachiu sau o vodka.Sau ii durea drept in gaura fundului de ei si de vecini.Copii inteleg asa de bine ce le explicam ca nu-ne putem da seama de cat de bine o fac.

Problema lui Dinicu este ca ,,,copii astia sant copii cu par pa puta.Astia inteleg dar sant ai dracu si fac pe prostii.
Specimene ca astia trebuie reeducati.
Inca o data ne-a puertas sa-ti fie sanatoasa fetita si sa alerge sa devina ce-a mai buna atleta a Romaniei.

#20
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View Postdinicu, on 26th June 2009, 09:53, said:

am dopuri poliuretanice de la british airways dar nu functioneaza atat de bine. o sa incerc si cu cele de care zici tu daca sunt cumva diferite de ce am eu.. dar alea de la british sunt ce e mai bun de pe piata, din cate stiu. insa iti si irita urechile daca le porti prea mult. oricum e nasol sa incepi sa iti bagi chestii in urechi si sa te zidesti in propria casa pentru ca altii nu inteleg ce e bunul simt, sau ca intre timp s-au inventat castile pentru ascultat muzica tare etc.
apropo, pataniile tale sunt si pataniile mele, ma regasesc in ce ai zis 100% :)..  cel mai mult ma deranjeaza ca eu umblu pe varfuri si dau televizorul la minim, nu ridic vocea, iar altora li se rupe.. nasol...

Dinicule dopuriile care le dau in avioane sant egale cu zero.Normal sant pt a nu ti-se infunda urechiile.Eu cand merg acasa schimb avionul in Madrid.,,I-au,, doua avioane. Cunosc dopuriile alea de rahat.
Dopuriile de la casa Stihl sant mai dense in material ca cele din farmacii sau de pe avioane.Eu le folosesc deoarece lucrez ca gradinar si folosesc utilaje care produc zgomot de 111-113-114 decibeli,ca o masina de Formula uno.Si crede-ma ca sant bune dopuriile astea.Daca nu pot cei ce la Sthil din Cluj sa ti-le aduca ti-le trimit eu de aici.Ti-le-as aduce personal cand vin acasa ca eu vin Canaria-Madrid-Budapesta via Cluj cu microbuzul.Aici stau ceva timp la varu sa tragem chefuriile de altadat.Dar pana la anul e multa vreme.Asa ca du-te la firma si vezi daca pot sa-ti aduca ei.Daca nu da-mi un mesaj si-ti trimit eu.Apropo de capra aia pe care o duc ei in apartament si rade ca muta la p...la.,si astia ai mei aveau doua capre .Dar de cand proprietarul a vorbit cu ei le-au trimis la pascut.

#21
dinicu

dinicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.03.2006

View Postzippo68, on 26th June 2009, 14:52, said:

Dinicule dopuriile care le dau in avioane sant egale cu zero.Normal sant pt a nu ti-se infunda urechiile.Eu cand merg acasa schimb avionul in Madrid.,,I-au,, doua avioane. Cunosc dopuriile alea de rahat.
Dopuriile de la casa Stihl sant mai dense in material ca cele din farmacii sau de pe avioane.Eu le folosesc deoarece lucrez ca gradinar si folosesc utilaje care produc zgomot de 111-113-114 decibeli,ca o masina de Formula uno.Si crede-ma ca sant bune dopuriile astea.Daca nu pot cei ce la Sthil din Cluj sa ti-le aduca ti-le trimit eu de aici.Ti-le-as aduce personal cand vin acasa ca eu vin Canaria-Madrid-Budapesta via Cluj cu microbuzul.Aici stau ceva timp la varu sa tragem chefuriile de altadat.Dar pana la anul e multa vreme.Asa ca du-te la firma si vezi daca pot sa-ti aduca ei.Daca nu da-mi un mesaj si-ti trimit eu.Apropo de capra aia pe care o duc ei in apartament si rade ca muta la p...la.,si astia ai mei aveau doua capre .Dar de cand proprietarul a vorbit cu ei le-au trimis la pascut.

sarut mana,bine graisi.. o sa trec pe la magazin sa vad daca au.. macar noaptea sa ma pot odihni. adevarul este ca am nevoie mai repede, dar mersi de intentie in ceea ce priveste adusul.
n-am apucat sa ii raspund lui puertas, dar o fac aici: adica spun ca ai ai dreptate 100% si subscriu la ce ai spus. eu muncesc de dimineata pana seara si cred ca in casa mea am dreptul la liniste, inteleg ca daca copilul e mic si plange, se mai intampla. daca se repeta iti izolezi, iar cand e mai mare il educi. desigur, cum e cazul meu, vecinii mei dorm toata ziua iar noaptea aduna la ei tot clujul si rad ca dementii (nu e problema ca au 11 milioane datorii la intretinere), e o alta situatie. plus ca de primele dati cand am trecut pe la ei au zis ca nu de la ei si faze de astea.. nesimtire, prostie..

#22
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008

View Postdinicu, on 26th June 2009, 16:05, said:

sarut mana,bine graisi.. o sa trec pe la magazin sa vad daca au.. macar noaptea sa ma pot odihni. adevarul este ca am nevoie mai repede, dar mersi de intentie in ceea ce priveste adusul.
n-am apucat sa ii raspund lui puertas, dar o fac aici: adica spun ca ai ai dreptate 100% si subscriu la ce ai spus. eu muncesc de dimineata pana seara si cred ca in casa mea am dreptul la liniste, inteleg ca daca copilul e mic si plange, se mai intampla. daca se repeta iti izolezi, iar cand e mai mare il educi. desigur, cum e cazul meu, vecinii mei dorm toata ziua iar noaptea aduna la ei tot clujul si rad ca dementii (nu e problema ca au 11 milioane datorii la intretinere), e o alta situatie. plus ca de primele dati cand am trecut pe la ei au zis ca nu de la ei si faze de astea.. nesimtire, prostie..

Si pt ZIPPO in Barcelona daca ai pretentia sa nu planga un copil ai toate sansele sa te ia si politia la cearta amicala cand ceri sa-si faca unul izolatie ca sa nu te deranjeze pe tine.Dupa 23 noaptea ai dreptate sa mearga la culcare dar daca plange taci si-nghiti- un copil are mult mai multe drepturi decat tine. :lol:

#23
dinicu

dinicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.03.2006

View PostPUERTAS, on 26th June 2009, 18:13, said:

Si pt ZIPPO in Barcelona daca ai pretentia sa nu planga un copil ai toate sansele sa te ia si politia la cearta amicala cand ceri sa-si faca unul izolatie ca sa nu te deranjeze pe tine.Dupa 23 noaptea ai dreptate sa mearga la culcare dar daca plange taci si-nghiti- un copil are mult mai multe drepturi decat tine. :lol:

:) spuneam, desi n-am fost destul de precis - trebuia sa plec si m-am grabit- ca ii dau dreptata 100% lui Zippo si subscriu la ce a zis el..
acuma in barcelona sau nu, absurd nu e nimeni, copiii mai si plang, dar problema e cand se exagereaza, fie ca sunt mari, fie ca sunt mici. masurile trebuie sa le iei tu, sa te pui in situatia celuilalt si sa vezi daca ti-ar placea si cum te-ai simti..

Edited by dinicu, 26 June 2009 - 18:33.


#24
vionescu

vionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2006
@Puertas. Super tare. Sa nu te bagi mai mult de 2 metri cu izolarea, ca ramai fara camera.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate