Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Scadere castiguri totale la adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Salut.
Ce s-a intamplat?
de cateva zile trecusera castigurile de la ultima plata de 100$, acum cand intrai vazui ca am 97$ de la ultima plata :huh:
Nu am pus pe nimeni sa-mi dea click-uri, deci nu vad de unde atatea click-uri dezactivate in valoare de cativa dolari. :mellow:

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Probabil au considerat ca unul ( sau mai multe click-uri ) au fost "ilicite" si nu le-au mai platit.

#3
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
mie mi-au scazut cam 2$ si de la busmanager, iar eu nu am mai avut reclame de la google pe busmanager de prin martie.

#4
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 03.08.2006
salut.

am observat azi ca din contul adsense - la rapoartele simple - imi disparuse 14 usd, de si la istoric plata, rapoartele erau ok. aveam 90. luna asta ar trebui sa imi trimita banii. la final. deoarece am depasit suta .

ce se intampla ?

Attached Files

  • Attached File  11.jpg   47.39K   78 downloads


#5
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
mda, e ceva ciudat.
Si eu am patit acelasi lucru
http://forum.softped...howtopic=559840

#6
andreitripon

andreitripon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 30.10.2007
oameni buni, ce se intampla? Mi-au disparut 45$!

Edited by andreitripon, 20 June 2009 - 22:38.


#7
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
si la mine e "problema"

#8
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
La mine e totul perfect, pana acum, sper sa ramana asa.
La voi ce zi din luna se face plata, la mine 26.

Edited by bogdan_popescu, 20 June 2009 - 22:55.


#9
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 03.08.2006
si vi s-a remediat situatia ?

eu am reinstalat windows-ul, poate oi fi fost eu dus...

#10
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
tot la fel este.
Ciudat, ca ma uitai si eu la rapoarte avansate, si acolo am 97$, iar daca intru la prezentare generala, imi spune ca am 98$ (de la ultima plata)

#11
dorikut

dorikut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.07.2008
Verificati daca nu cumva suma lipsa din rapoartele de la "Prezentare generala" este chiar suma pe care Google trebuie sa vi-o trimita luna aceasta (adica soldul de la finalul lunii precedente - in cazul nostru mai). Intre 20-25 se face facturarea pentru platile programate pana pe data de 15 (in cazul in care nu exista o retinere si soldul este mai mare sau egal cu 100,00USD).

#12
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 03.08.2006

View Postdorikut, on 21st June 2009, 01:10, said:

Verificati daca nu cumva suma lipsa din rapoartele de la "Prezentare generala" este chiar suma pe care Google trebuie sa vi-o trimita luna aceasta (adica soldul de la finalul lunii precedente - in cazul nostru mai). Intre 20-25 se face facturarea pentru platile programate pana pe data de 15 (in cazul in care nu exista o retinere si soldul este mai mare sau egal cu 100,00USD).

imi cont imi spune ca nu sunt eligibil pt a fi platit. la rapoarte generale acum am 88 usd, iar cu vreo patru ore in urma (aceeasi zi, azi) , aveam 103 usd. deci pe pe 25 iulie ridicam suma totala adunata pana pe 30 iunie. la sfarsitul lunii mai nu exista nicio suma peste 100.

cu toate asta, la istoric plati totul e ok. ma intreb cum si cand vor fi actualizate datele acolo.. ?! vad ca la mailuri raspund robotii adsense, la help.

#13
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Vad ca sunt niste diferente ciudate intre diferite rapoarte. Sumele din castigul de luna trecuta nu "bat" cu cele din istoric plati si cu cea din "Since last payment".

#14
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 03.08.2006
la google groups exista o gramada de mesaje din acestea .. si se pare ca nu exista nicio explicatie oficiala despre asta..

Attached Files



#15
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Si la mine a aparut "problema" asta.

Posibil sa fie suma de dupa recalcularea click-urilor corecte.

Edited by RCG, 21 June 2009 - 11:21.


#16
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
si mie mi-au disparut ~400 $  :madanimated:

#17
das_catalin

das_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 01.03.2007
problema se pare ca este la toata lumea, deci bineinteles si la mine
dar se pare ca e doar o eroare google care probabil va fi remediata saptamana viitoare
eu cand verific suma datorata de google de la ultima plata iese ceva lipsa
dar daca doar verific pe luna in curs, si merg pe urma in "contul meu" si verific in istorial de plati la suma datorata pe luna mai, pe care apoi o adun cu suma pe luna in curs(iunie) se pare ca nu mai este nimic lipsa
deci nu cred ca banii care nu apar in raportul "suma datorata de google de la ultima plata" sa fie pierduti pentruca ce apare la istorial de plati pe luna mai  cred ca este o suma deja confirmata ce urmeaza sa intre in plata peste cateva zile deci este verificata deja de google zic eu

#18
dorikut

dorikut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.07.2008

View Postbellairplace, on 21st June 2009, 09:54, said:

la google groups exista o gramada de mesaje din acestea .. si se pare ca nu exista nicio explicatie oficiala despre asta..
Dacă vreți un răspuns oficial scrieți un email la adresa [email protected] si răspunsul nu va întarzia sa apara!  :rolleyes:

Edited by dorikut, 21 June 2009 - 13:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate