Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Totul despre post

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009
DETOXIFICÁRE s.f. Acțiunea metabolică prin care un organism neutralizează un produs toxic de origine internă sau externă; detoxifiere; detoxificație. [< detoxifica].

:mellow:

Edited by SundanceKid, 12 August 2009 - 16:13.


#38
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

 Mirovaia_Scorb, on 5th August 2009, 22:19, said:

dacă alegi să ignori complet aspectul mistic-religios, riști să pierzi din vedere niște detalii esențiale pentru un post negru ținut cu succes.

nu am fost crescuta intr-un mediu in care se mergea duminica la biserica sau se faceau rugaciuni toata ziua si pentru orice. dimpotriva, taica'meu a fost, este si va muri ateu si au fost ani cand efectiv ne interzicea pana si sa mergem la cimitir sa mai aprindem o lumanare mortilor nostri, mie si maica'mii. Asa ca, daca de mica am fost crescuta fara sa mi se inoculeze chestii din astea in cap, nu ma impresioneaza in nici un fel. Am citit carti despre religie, cred in Dumnezeu - pentru ca am trait niste chestii la un moment dat, dar mai cred ca toate obiceiurile astea legate de credinta sunt inventate de oameni si nu au nici o legatura cu Divinitatea. Nu ma simt atrasa de canoanele astea care au legatura cu credinta.

Iar postul negru e fix ceea ce-mi lipsea la ulcerul meu  :lol: :lol: :D  

apropo de post si de detoxifiere: in alte tari nu au notiunea de post, baga la e-uri in ei si nici nu-i intereseaza ca mancarurile au sau nu e-uri, nici nu stiu ce-s alea, dar o duc mai bine ca noi si traiesc mai mult ca noi si se imbolnavesc mai putin.
nu cumva saracia si stresul de a munci mult pe bani putini e mai toxic decat orice altceva?

#39
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004

 SundanceKid, on 12th August 2009, 17:13, said:

DETOXIFICÁRE s.f. Acțiunea metabolică prin care un organism neutralizează un produs toxic de origine internă sau externă; detoxifiere; detoxificație. [< detoxifica].
Si despre ce produs toxic, care ar fi neutralizat prin post, este vorba? :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate