Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#253
rodicabotez

rodicabotez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2011

View Postrottweiler2007, on 20 iulie 2014 - 10:04, said:


decît să luați la blanche resort mai bine luați palm wings kușadasi sau altin yunus din ceșme

ai pomenit de altin yunus din cesme ....pe forumul asta nu am gasit nicio parere,chiar n-a fost nimeni acolo ?
scuze de off topic

#254
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postrodicabotez, on 21 iulie 2014 - 09:14, said:


ai pomenit de altin yunus din cesme ....pe forumul asta nu am gasit nicio parere,chiar n-a fost nimeni acolo ?
scuze de off topic

deschide un topic separat despre altin yunus din ceșme și poate vin și părerile

#255
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@rodicabotez

am trimis postarea ta de aici unui musteriu care tocmai s-a intors de la hotel LA BLANCHE BODRUM
iata mai jos raspunsul lui

Ok...am inteles...cam dubios...
La hotel, camere nu mari ci foarte mari, mocheta, in fiecare zi sr aspira si schimba prosoapele...eu am lasat intr-o zi 10 lire pe pat, ca deobicei...si totul a fost perfect. Eu am lasat tips pentru ca am fost multumit, nu pt altceva.
Nu a fost zi in care sa nu existe omleta...intradevar asteptai putin, dar nu mai mult de 5 minute maxim...oua fierte erau zilnic, ma refer la micul dejun.
Peste am mancat cred ca in fiecare zi daca nu ma insel...Dorada si somon...somon a fost si frigarui...super bun. Intr-adevar aveau si chiftele, dar eu personal nu ma omor...nu stiu daca erau preparate de la o masa la alta...
Acum nu stiu ce sa zic de 4 sau de 5 stele...mie unul mi s-a parut foarte ok ca si calitate -pret...Stii si tu ca sunt hoteluri de 5 stele si hoteluri de 5 stele...depinde de buget...daca vroia minuni trebuia sa se duca la Rixox...dar la banii care i-am dat a fost mai mult decat perfect...
Mie mancarea mi-a placut...poate nu era foarte multa dar arhisuficienta...totusi nu e un hotel foarte mare...cred ca are vreo 300 camere...deci si mancarea mai putiba, dar repet suficienta.
Nu mai zic de restaurant care arata super frumos, terasa...etc...mobilier nou...foarte ok.
Cred ca doamna respectiva o fi fost la vreun hotel prin Antalya de 5 stele (probabil a castigat vreo mostenire la un moment dat) ...iar acum a terminat banii si a ales un hotel UAI 5* in Bodrum la pret de 3 stele in Oludeniz si vrea minuni...
Cred ca unii nu sunt constienti...pai ce vroia frate la banii care i-a dat? Trebuia sa se duca pe litoral la noi sa vada ce inseamna mucegai si servicii de tot cacatu....la aceeasi bani...
Ca si concluzie mie mi-a placut La Blanche...pret-calitate.

#256
rodicabotez

rodicabotez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2011

View Postrottweiler2007, on 21 iulie 2014 - 10:40, said:

@rodicabotez

am trimis postarea ta de aici unui musteriu care tocmai s-a intors de la hotel LA BLANCHE BODRUM
iata mai jos raspunsul lui

Ok...am inteles...cam dubios...
La hotel, camere nu mari ci foarte mari, mocheta, in fiecare zi sr aspira si schimba prosoapele...eu am lasat intr-o zi 10 lire pe pat, ca deobicei...si totul a fost perfect. Eu am lasat tips pentru ca am fost multumit, nu pt altceva.
Nu a fost zi in care sa nu existe omleta...intradevar asteptai putin, dar nu mai mult de 5 minute maxim...oua fierte erau zilnic, ma refer la micul dejun.
Peste am mancat cred ca in fiecare zi daca nu ma insel...Dorada si somon...somon a fost si frigarui...super bun. Intr-adevar aveau si chiftele, dar eu personal nu ma omor...nu stiu daca erau preparate de la o masa la alta...
Acum nu stiu ce sa zic de 4 sau de 5 stele...mie unul mi s-a parut foarte ok ca si calitate -pret...Stii si tu ca sunt hoteluri de 5 stele si hoteluri de 5 stele...depinde de buget...daca vroia minuni trebuia sa se duca la Rixox...dar la banii care i-am dat a fost mai mult decat perfect...
Mie mancarea mi-a placut...poate nu era foarte multa dar arhisuficienta...totusi nu e un hotel foarte mare...cred ca are vreo 300 camere...deci si mancarea mai putiba, dar repet suficienta.
Nu mai zic de restaurant care arata super frumos, terasa...etc...mobilier nou...foarte ok.
Cred ca doamna respectiva o fi fost la vreun hotel prin Antalya de 5 stele (probabil a castigat vreo mostenire la un moment dat) ...iar acum a terminat banii si a ales un hotel UAI 5* in Bodrum la pret de 3 stele in Oludeniz si vrea minuni...
Cred ca unii nu sunt constienti...pai ce vroia frate la banii care i-a dat? Trebuia sa se duca pe litoral la noi sa vada ce inseamna mucegai si servicii de tot cacatu....la aceeasi bani...
Ca si concluzie mie mi-a placut La Blanche...pret-calitate.

s-o iau cu inceputul :
1. la menajera am taxat din prima clipa cand am intrat in camera si-am vazut cat este de " curata " ; ba mai mult am rugat-o sa schimbe canapeaua ptr copil ca era jumatate rupta ,lucru conformat
2. este adevarat ca veneam din Antalia ( Royal Wings ,Delphin ) ,Marmaris ( Club Turban,Ideal Prime  ),Fethie ( club Belcekiz )..dar asta n-are nicio legatura cu La blanche ; eu am cerut la agentie un hotel  bun din Bodrum ( ptr ca nu vazusem zona ) ,curat ,cu mancare destul de buna ( nu suntem mofturosi ) ,bila alba a fost acordata plajei ,dar din pacate copiii nostrii sunt adeptii piscinei ,in special datorita entertaiment-ului din jurul ei ...; dupa recomandarea agentiei am citit si reviuw-rile de pe AFA, mi s-au parut ok
3. am intinit acolo turisti care veneau din Kusadasi ,de la Surmeli sau Imbat si care La blanche-ul li se pareau WOUUU
4.este adevarat ca pachetul individual / familie costa mai ieftin decat varianta transport cu avion ,cum am ales eu si atunci la un sejur in jur de  1000 euro nu ai ce comenta vis-a-vis de calitate/pret,dar eu am platit 2400 euro si ca atare pretentiile mi se ridica
5.repet : omleta ,oua ochiuri si clatite s-au facut abia dupa scandal ( bine ca n-au fost romani ,ca iar ne auzeam vorbe ) .....

una peste alta ,deja am pus ochii pe unul dintre cele 3 hoteluri recomandate de tine ,in Bodrum ...ne vedem la iarna !!!

#257
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
agentura cu fatuci ti-a recomandat un hotel IEFTIN, cel mai ieftin hotel de 5 stele din bodrum(probabil, nu-s soto si nu stau sa le pigulesc) iar tu tre sa te gindesti la cit ai dat doar pt hotel , nu cit ai dat cu tot cu aeroplan, deci tu pe hotel ai dat cam 64 euro de fes  iar surmeli costa in aceeasi perioada 55 euro, deci asteptarile tale ar fi trebuit sa fie pt un hotel un pic mai bun decit surmeli

comparativ cu la blanche, hotelul xanadu island te-ar fi costat 108 euro de fes pe zi

acum ai inteles?

Edited by rottweiler2007, 21 July 2014 - 11:32.


#258
rodicabotez

rodicabotez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2011

View Postrottweiler2007, on 21 iulie 2014 - 11:30, said:

agentura cu fatuci ti-a recomandat un hotel IEFTIN, cel mai ieftin hotel de 5 stele din bodrum(probabil, nu-s soto si nu stau sa le pigulesc) iar tu tre sa te gindesti la cit ai dat doar pt hotel , nu cit ai dat cu tot cu aeroplan, deci tu pe hotel ai dat cam 64 euro de fes  iar surmeli costa in aceeasi perioada 55 euro, deci asteptarile tale ar fi trebuit sa fie pt un hotel un pic mai bun decit surmeli

comparativ cu la blanche, hotelul xanadu island te-ar fi costat 108 euro de fes pe zi

acum ai inteles?

cand am postat prima impresie ,comparatia am facut-o cu Marmarisul si Fethie ,am scos din calcul Antalya ,unde se stie acolo e alt targhet
dar ,la blanche este mult sub hotelurile din aceste statiuni si sunt oarecum la acelasi pret ,asa cum bine ai punctat si tu
1600 euro ( scazand avionul  )  nu mi se pare o suma mica incat sa n-ai pretentii sa mananci si altceva inafara de fast-food
dpmdv ,nu se merita sa dai pe o vacanta in Tr mai mult de 2500-3000 euro , sunt destinatii turistice mult mai interesante ,la acelasi pret , iar eu care pe timpul verii am programate 2 vacante ,ambele afara ,chiar nu vreau sa dau mai mult pentru un resort in care stai cu burta la soare si umplii burdihanul

probabil ca vor mai aparea impresii .........acum fiecare cu parerea si asteptarile lui !!

#259
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
trebuia sa iti iei un hotel doar cu mic dejun si haleai la circiuma ce voia pipota ta Posted Image

uite aici - http://www.aegeangat...Gate_Hotel.html

asta  e stabilimentul cu cele mai bune servicii din regiunea bodrum

#260
marceliny_ro

marceliny_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.08.2008
A fost cineva la Hotelul Golden Age Yalikavac,Bodrum?? Astept impresii....

#261
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Vad ca s-a tot discutat aici despre hotelul La Blanche. Eu zic ca totul e relativ si gusturile nu se discuta. Noi am fost anul acesta la Samara si l La Blanche si vreau sa spun ca parca ne-a placut mai mult La Blanche. Si in nici un caz nu pot spune ca am fost nemultumiti... Intr-adevar iau in calcul si cat am platit pentru ceea ce mi s-a oferit. Ca am platit cca 60 euro/pers/noapte si nu pot avea pretentia sa mi se ofere aceeasi mancare ca la Delphin Imperial unde am dat dublu, si asta de 1 mai, nu la 1 septembrie... Dar cum noi bautori nu suntem (ca sa ne deranjeze lipsa unor cocktailuri din meniul inclus sau a whisky-ului de firma...) si nici extraordinar de pretentiosi la mancare (am avut ce manca la orice masa, un gratar sau peste cu salata am gasit mereu...), ne-am declarat multumiti de camera family obtinuta (cu vedere la mare, balcon ff mic, dar nu ne-a deranjat), dar mai ales de plaja cu nisip fin (adus) si marea calda, limpede cu apa mica, piscina frumoasa si apusul vazut din pat... Normal este la pret mic sa nu ai asteptari f. mari. Noi am ales aceste doua hoteluri din Bodrum anul acesta nu din cauza pretului mic, ci ca mi s-a pus mie pata pe ele. Probabil data viitoare cand vom mai ajunge in zona o sa aleg Rixos Bodrum... Deocamdata pentru la anul vreau ceva mai rustic (Patara, Kalkan, Kas)...

#262
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009
Buna ziua. Imi puteti recomanda un hotel bun, de 4 stele, AI, in Bodrum? Vreau sa merg 2 adulti cu 2 copii (de 5 si 12 ani) si as vrea sa ma ajutati cu ceva recomandari, daca ati stat acolo. Va multumesc.

#263
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostNADGOB12, on 23 iulie 2015 - 09:10, said:

Buna ziua. Imi puteti recomanda un hotel bun, de 4 stele, AI, in Bodrum? Vreau sa merg 2 adulti cu 2 copii (de 5 si 12 ani) si as vrea sa ma ajutati cu ceva recomandari, daca ati stat acolo. Va multumesc.
De ce Bodrum ? Pt copii nu recomand , Mai bine  un  hotel din Kusadasi 5 * ,cam  acelasi  preti

#264
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009

View Postoztan, on 23 iulie 2015 - 15:28, said:

De ce Bodrum ? Pt copii nu recomand , Mai bine  un  hotel din Kusadasi 5 * ,cam  acelasi  preti


Pai si? Te rog o recomandare sau mai multe. De ce am zis Bodrum? La kusadasi am fost acum 3 ani la hotel Batihan, dar nu-i o problema. accept orice oferta buna, plus ca e si mai aproape. Deci astept. Mersi mult.

#265
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
cel mai bun de 4 stele recomandat de stimabilul rottweiller2007 era izer,eu anul trecut am stat la kadikale in turgutreis,hotel cochet,putini romani.ca si comparatie anul acesta am fost la venosa in didim,dar la kadikale serviciile mi s-au parut mult mai bune.iar unul de 4stele in yalikavak bunicel a fost delta beach.drumul pe faleza pana in yalikavak,pret de vreo 3 km este absolut magnific.

#266
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postleonktp, on 23 iulie 2015 - 22:19, said:

cel mai bun de 4 stele recomandat de stimabilul rottweiller2007 era izer,eu anul trecut am stat la kadikale in turgutreis,hotel cochet,putini romani.ca si comparatie anul acesta am fost la venosa in didim,dar la kadikale serviciile mi s-au parut mult mai bune.iar unul de 4stele in yalikavak bunicel a fost delta beach.drumul pe faleza pana in yalikavak,pret de vreo 3 km este absolut magnific.
dacă arăți pozele cu venosa, kadikale și izer unui grup de 100 români, ghici ce vor alege? Posted Image

eu am mai scris pe aici, românul cumpără poze iar cînd ajunge în pozele alea vrea servicii

#267
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

View Postoztan, on 23 iulie 2015 - 15:28, said:

De ce Bodrum ? Pt copii nu recomand , Mai bine  un  hotel din Kusadasi 5 * ,cam  acelasi  preti

De ce nu Bodrum pentru copii?
La un resort de genul asta nu merge? ma pui pe ganduri :)

#268
elise

elise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.05.2007
Da, chiar, de ce nu pentru copii? Si de de doar Kusadasi pentru copii?

#269
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008
floraur nu are wifi la hotel ....altfel eram live broadcast ...aici

#270
Dociu

Dociu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.11.2015
Hello people,ceva Turcia cu nisip nu pietris stiti unde,ma puteti ajuta?buget 6 nopti cu avion 1100€.Multumesc.

Ma gandeam la Bodrum si tocmai ce am citit de la dl rottweiler2007 ca nu este tocmai potrivita....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate