Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Traversarea Bulgariei

- - - - -
  • Please log in to reply
310 replies to this topic

#19
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
pe 28.06, plec spre Marmaris, prin Calarasi / Silistra, 1 masina. Mai sunt doritori de companie rutiera?

#20
e_aurelia

e_aurelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.06.2009

View Postmarius1304, on 12th June 2009, 16:19, said:

Plec cu auto la kusadasi din Buc, undeva la inceputul lui aug, 1-2-3, e prima data cand ies, mai pleaca cineva in acele zile, mai am inca posibilitatea sa aleg intre cele trei zile de plecare


Salut! Noi plecam pe 4 august. Suntem 1 masina si 4 ocupanti ca sa zic asa. Si la noi este prima data cand facem traseul asta cu masina. Daca poti sa amani pana pe 4 , poate plecam impreuna. Mai multe creiere...mai mult succes (sau succesuri??? :death: ) la drum...Daca vrei mail: [email protected]

#21
bubuvit

bubuvit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.05.2008

View Postantwerp, on 19th June 2009, 17:07, said:

Noi, un cuplu din Bucuresti, plecam la ora 05.00 din Bucuresti spre Halkidiki, Sithonia, Nikiti. Vom alege sa traversam Sofia prin oras ( am gps si harta si nu vor vor fi  probleme, e simbata - am mai fost si am inteles ca sunt lucrari pe centura - cine stie cum e pe centura la Bucuresti, isi imagineaza si cum e la Sofia - personal, a mai fost si pe centura, iar in   weekend prin oras si a fost mult mai bine prin oras) .
Nu cred ca am cum sa ajung la ora 05.00 la Giurgiu.
Putem vorbi pe pe mess: avramrazvan.
Daca nu reusim sa stabilim ceva, drum bun si vacanta placuta.
Razvan

Salut, au fost lucrari pe centura. Acum ce mai este nu ingreuneaza traficul, poti merge si cu 80. Cel mai bine e sa traversezi Sofia in afara orelor de varf pe orice ruta ai merge. Din Buc. faci cam 5-6 ore pana la Sofia.  Prin oras e foarte incurcata treaba si au si niste sosele de iti bati copii :) .  GPS-urile au si ele o mare problema prin Bulg. așa că, cand te apropii de Sofia tine Kulata, sunt indicatoare peste tot. Vezi ca mai nou bulgarii au pus niste aparate radar fixe, mai ales după Sofia. În privinta politistilor n-ai nicio grija, prinzi un sofer bulgar care merge bine si cu viteza acceptabila si te tii dupa el. Daca il opreste politia atunci il opreste pe el, iar tu iti continui drumul normal. Smecherii cu radare au doar radar-pistol, fara inregistrare.Iar daca te prind le zambesti si cotizezi cu 10 coco, iar daca nu merge ii pui sa faca procesul verbal si gata. Nu plati amenda pe loc. Aaaaa si nu arata niciodata politistilor pasaportul, doar buletinul. Ca n-au unde sa puna stampila :)

Edited by bubuvit, 24 June 2009 - 14:10.


#22
gjordanro

gjordanro

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 259
  • Înscris: 04.08.2008

View Postbaronee, on 7th June 2009, 00:53, said:

Buna seara, se pare ca sunt ceva deranjati pe aici de initiativa noastra... asta e, trebuie sa le dam dreptate... In orice caz, 13 iunie plecare Grecia ora 03:00 Petrom Vama Giurgiu, asteptam doritori, cat mai multi cu atat mai bine, si cum spunea cineva pe aici acum cateva zile, nimeni nu este obligat sa ramana in "coloana oficiala", fiecare opreste cand doreste, ajunge cand doreste si conduce cum pofteste...., banuiesc ca cel putin pana in Sofia, parerea mea,  o sa ramanem in aceeasi formatie :). Asa ca inarmati cu rabdare, odihniti bine ... va poftim la drum si poate la o cafea in Sofia :))))) Bafta tuturor si concediu cat se poate de placut!!!!!!!!!!

Nu spuneti cum a fost drumul?

View Postiulian72, on 8th June 2009, 21:25, said:

up!

Nu ne spuneti cum a fost drumul? Ca inainte de plecarea voastra nu mai putea nimeni sa zica ceva de voi!

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
pleaca cineva spre paralia katerini pe 25 iulie 2009
M-ar interesa ca sa tranzitam impreuna bulgaria

#24
sopire

sopire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2009
buna seara, plecam din cluj spre turcia(kusadasi) in data de 7 iulie; as vrea sa stiu daca mai merge cineva, sa mergem impreuna. 0740-061616, 0723-619718, multumesc, o seara faina

#25
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postbubuvit, on 24th June 2009, 14:59, said:

Aaaaa și nu arăta niciodată polițiștilor pașaportul, doar buletinul. Că n-au unde să pună ștampila :)





Ce ștampilă să pună?
Dacă tot ai venit recent din Bulgaria...ai avut cu tine detector de radar?
În caz afirmativ, l-ai avut în funcție, sau ascuns?
Mulțumesc mult!

#26
amo_ki2000

amo_ki2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.06.2008
buna ,pleaca cineva in grecia platamonas  prin bulgaria ,din craiova pe 20 iulie seara.astept  raspunsuri

#27
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009
buna...suntem o masina care pleaca pe 15 august seara..din bucuresti...cine mai pleaca in ziua aceea si daca vrea companie la drum...poate sa ne contacteze pe mail adnana_adnana2002 pe yahoo .....ora puteti sa o hotarati voi...noi putem oricand dupa 8 seara.....din bucuresti sau de la giurgiu...asteptam doritori.. B)

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce culoare are abtibildul ptr vigneta valabila 1 luna ?
Voi sta 8 zile prin grecia si parca nu m-as mai complica sa iau una de 7 zile la intrare si alta de 7 zile la revenirea spre tara
Cel(cea) de la vignete de la granita la ruse stie romana(sau engleza) sau trebuie sa comunicam prin semne ?
  

Si inca ceva , sper sa nu vi se para intrebarile deplasate
In caz ca te opresc gaborii cum se procedeaza ?
cobori din masina , mergi dupa ei (desi nu stiu cum ne-am putea intelege) sau le dau din start 10 euroi . Daca nu le dau nimic ce s-ar putea intampla ?
In caz de pana cam care este pretul pe la vulcanizarile lor ?

#29
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

View Postcopjob2000, on 1st July 2009, 23:24, said:

Dacă tot ai venit recent din Bulgaria...ai avut cu tine detector de radar?
În caz afirmativ, l-ai avut în funcție, sau ascuns?
Mulțumesc mult!

Eu am venit pe 19 iunie si l-am avut cat se poate de la vedere... nu stiam ca ar fi interzis...     :D
Acum nu lua asta ca pe o recomandare!

Nu am avut probleme cu bulgarii, desi in acea zi nu eram multi romani pe treseul prin Sofia (nu era zi de intrare / iesire in / din Grecia), asa ca ne-ar fi putut opri / inscena orice... dar atat la dus cat si la intors, desi era extrem de multa Politie pe sosele si autostrada, nu am vazut decat o singura masina de RO oprita (si pe buna dreptate, dupa cum am mai zis)!

Bafta multa pe unde si cand mergeti si...  Concediu minunat!

Edited by BlueKing-69, 05 July 2009 - 22:09.


#30
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostBlueKing-69, on 5th July 2009, 23:09, said:

Eu am venit pe 19 iunie si l-am avut cat se poate de la vedere... nu stiam ca ar fi interzis...     :D




Așa știu și eu...dar alții spun... altceva... și de asta tot întreb pe aici.... mai ales că eu plec în BG la sfârșitul lunii! :huh:

#31
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
Eu cand afirm ca "nu stiam ca ar fi interzis" inseamna ca eram inocenta intruchipata, nici nu imi pusesem problema asta.
Nu ca stiam ca nu ar fi interzis!
Nici nu imi trecea prin cap asa ceva... desi eram avertizat in ceea ce ii priveste pe greci!

#32
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009
aici nu mai scrie nimeni...? revin pe 15/16 cineva?

#33
gabrielp

gabrielp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 24.06.2008
Ce stiti de radarele fixe ? Detectorul le vede ? Daca te ia radarul fix te opreste cineva ?
Cine are mai multe informatii va rog sa postati

merci

#34
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postgabrielp, on 11th July 2009, 12:18, said:

Ce stiti de radarele fixe ? Detectorul le vede ? Daca te ia radarul fix te opreste cineva ?
Cine are mai multe informatii va rog sa postati
merci



Nu am auzit ca în Bulgaria să fie radare fixe....
Camerele (radarele fixe) nu pot fi vazute de detectoarele de radar!
De fapt nu pot fi văzute deloc....
Există însă avertizarea de pe navigatorul GPS...

#35
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009
insist....chiar nu mai pleaca nimeni...in noaptea de 15-16 august spre grecia...?

#36
geaniL

geaniL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2009

View Postamo_ki2000, on 4th July 2009, 19:01, said:

buna ,pleaca cineva in grecia platamonas  prin bulgaria ,din craiova pe 20 iulie seara.astept  raspunsuri

Buna! Noi plecam spre Creta pe 23 iulie dimineta , pentru ca am auzit ca nu este recomandat sa traversezi Bulgaria noaptea. Suntem cu 2 masini , dar nici unul dintre noi nu a mai fost pana acum.  Daca poti pleca atunci, poti traversa cu noi Bulgaria.Poate ai mai fost si te descurci mai bine ... Noi suntem din Caracal . [email protected]

Edited by geaniL, 16 July 2009 - 01:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate