Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Traversarea Bulgariei

- - - - -
  • Please log in to reply
310 replies to this topic

#307
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Posttotonel2001, on 7th July 2010, 10:06, said:

Pana la urma imi poate spune cineva care e cel mai bun/recomandat traseu de la Ruse la Hamzabeyli ?
Cum ti-a spus si "copjob2000" urmareste comentariile de pe "Cu masina spre Turcia " ,mesajul lui "amon" 2329.
http://forum.softped...t...181&st=2322
Drum parcurs de 4 ori. Scurt, fara prea multa politie, munti putini si cateva zone denivelate, dar pe total e OK.

#308
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
evitati drumul 208, sectiunea Vetrino - Alfatar e groaznica, l-am parcurs luni. De la Aytos la Vetrino e ok drumul

#309
calator_bc

calator_bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.06.2010

View PostOvidiuNS, on 5th July 2010, 03:57, said:

Salutare,
ai nevoie de procura in orice tara din lume te duci cu o masina ce nu e proprietatea ta. Ca nu te intreaba nimeni de ea, asta-i altceva.
Eu mi-am facut in romana si engleza (a fost simplu, pt.ca masina e a firmei si firma e a mea si a sotiei), doar semnata si stampilata, fara nici o
autentificare la notariat. Am facut-o pe 4 ani parca... Si o tin tot timpul in masina (in torpedou).

Sanatate si toate cele bune !

multumesc celor care au rasp ....dordevil / damblagiu / bogdan 10 si OvidiuNS.......
.am sa mi fac o procura simpla de la firma pt a putea tranzita cu masina BG, GR si apoi Italia...ca e mai sigur asa..
OvidiusNS daca retin bine am citit ceva postari de ale tale pe forum legate de un drum recent in GR la Igoumenitza?...
eu as vre asa iau de acolo ferry catre IT...si as avea nevoie de niste detalii ..poate mi lasi aici un rasp daca asa e..si apoi poate luam legatura pe mail.... :cheers:

#310
codz

codz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.02.2006
Traversarea Bulgariei pentru un drum Bucuresti-Skopje cum este? Pe harta arata relativ simplu: Bucuresti-Ruse-Borovo-Byala pe E85 pe urma E83 pana la Yablanitsa si de acolo autostrada A2 pana la Sofia - traversarea Sofiei cum se face? - apoi E871 spre granita cu Macedonia

#311
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,097
  • Înscris: 28.02.2006
Traversarea Sofiei o faci fie prin oras, fie pe centura. Eu am facut-o prin oras, in jurul orei 14, mi-a luat cam 35 de minute.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate