Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum arata o astrograma?

- - - - -
  • Please log in to reply
309 replies to this topic

#37
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008

Quote

Pesimism ,adică neîncredere în puterile tale de a indeplini cea ce dorești să faci?
Decanul este un interval de 10 ani si care dă o anumită orientare ,un mod de a gîndi și stabili modul de acțiune pe acea perioadă Decanul dragonului,dă o tendință de urcare pe scara socială,pentru proiecte grandioase,euforie,energie,dar și de supraestimare a noastră înșine,de a juca totul pe o carte Este un semn de noroc,de inceput cu șanse mari de reușită pentru orice fel de început(în special în afaceri)Reversul este că atunci cînd vine ghinionul,acesta este la fel de mare,iar adaptarea la schimbări este dificilă
Greșeala făcută de foarte mulți oameni este să vadă definitiile chinezești,ca pe niște predicții a ce urmează să se întîmple Aici avem o descriere a psihicului uman și a modului cum v'a reacționa el față de viață,a modului cum își face el viața,a felului cum instinctiv se poartă cu oamenii din jur Este ajutat în primul rînd să se cunoască pe el și în acest fel să își construiască o viață care să nu fie plină de deziluzii
ex-O persoană de foc v'a face foarte greu față in domeniile de apă(contacte directe cu publicul-indiferent de formă)v'a reuși din plin în energetică,ind.lemnului,metalurgie El însă poate să aleagă orice meserie din lume dorește
Problema tigrului este( alt ex.),nu inconstanța sentimentelor,nu tinerețea boemă,ci dezamăgirea,deprimarea de după un eșec Atunci are nevoie de un sprijin,pe care apoi îl v'a înapoia inmiit mai tărziu Știind acest lucru,se v'a pregăti(își v'a ține prietenii aproape) și v'a avea tot timpul un proiect de rezervă,pentru a'l pune în aplicare în cel mai scurt timp după eșecul celuilalt

Da.. Mă rog...aș putea spune că viața mea nu este cum ar trebui și încredere înmine nu am mai deloc. Am visuri, idealuri, țeluri, dar nu știu dacă voi putea să le îndeplinesc vreodată. Aș fi vrut să fac masterul în străinătate, dar din nou nu se poate iar pe plan sentimental, nici nu merită să vorbesc. De aceea sunt sceptică în ceea ce scrie în astrogramă.Îți mulțumesc pentru timpul acordat.

#38
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 julia_kitty, on 1st June 2009, 14:32, said:

Da.. Mă rog...aș putea spune că viața mea nu este cum ar trebui și încredere înmine nu am mai deloc. Am visuri, idealuri, țeluri, dar nu știu dacă voi putea să le îndeplinesc vreodată. Aș fi vrut să fac masterul în străinătate, dar din nou nu se poate iar pe plan sentimental, nici nu merită să vorbesc. De aceea sunt sceptică în ceea ce scrie în astrogramă.Îți mulțumesc pentru timpul acordat.




Mai am!
-Există o contradicție între anul nașterii(tigru) și ziua(maimuță-ciclul conflictelor)Asta poate duce la o personalitate aflată oarecum în contradicție cu ea însăși Problemă care se rezolvă prin auto educație Tigul este răspunzător de partea instinctivă și de aplicare(fără supraveghere)Iar maimuța se ocupă de partea de inteligență,planificare,idealuri Cît timp aceste două părți nu iși încalcă teritoriile-totul e OK Atenție la tendința maimuței de a ironiza
-Avînd o inimă atît de puternică,mă aștept la un meridian Metal(plămîn)slab Pentru cazul cînd acest lucru se întîmplă în afara intervalului Mai-Iulie ,este bine să se suplimenteze rația alimentară cu un adaos picant sau pui,mandarină,mango,banană,pară,caisă la ora metalului(9-13) De asemenea,fiind o constituție tip yang,este bine să folosești o alimentație yin(racoroasă sau rece)(lapte,brînzeturi slabe,ou,porc,caise,lămîie,smochine,pepene galben,portocale,)
-Energia tigrului este de tip nervos Atunci cînd iubește sau urăște energia este atît de puternică încît poate construi un nou cer,cu riscul morții Această energie trebuie ținută sub control Sub nici un motiv nu sunt permise lichide sau solide care duc la energizare sau dependență de adrenalină recomand doar ceai,cafea,bere,vin
-Tigrul,dragonul,sunt solitari Doar maimuța este interesată de traiul în comun Focul este interesat de comandă,iar lemnul îl ajută cu sfaturi Toate astea se schimbă radical la apariția unui pui Care nu poate fi decît rezultatul rațiunii sau al inteligenței
Gata!

Edited by sorin520, 01 June 2009 - 18:21.


#39
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008

Quote

Mai am!
-Există o contradicție între anul nașterii(tigru) și ziua(maimuță-ciclul conflictelor)Asta poate duce la o personalitate aflată oarecum în contradicție cu ea însăși Problemă care se rezolvă prin auto educație Tigul este răspunzător de partea instinctivă și de aplicare(fără supraveghere)Iar maimuța se ocupă de partea de inteligență,planificare,idealuri Cît timp aceste două părți nu iși încalcă teritoriile-totul e OK Atenție la tendința maimuței de a ironiza
-Avînd o inimă atît de puternică,mă aștept la un meridian Metal(plămîn)slab Pentru cazul cînd acest lucru se întîmplă în afara intervalului Mai-Iulie ,este bine să se suplimenteze rația alimentară cu un adaos picant sau pui,mandarină,mango,banană,pară,caisă la ora metalului(9-13) De asemenea,fiind o constituție tip yang,este bine să folosești o alimentație yin(racoroasă sau rece)(lapte,brînzeturi slabe,ou,porc,caise,lămîie,smochine,pepene galben,portocale,)
-Energia tigrului este de tip nervos Atunci cînd iubește sau urăște energia este atît de puternică încît poate construi un nou cer,cu riscul morții Această energie trebuie ținută sub control Sub nici un motiv nu sunt permise lichide sau solide care duc la energizare sau dependență de adrenalină recomand doar ceai,cafea,bere,vin
-Tigrul,dragonul,sunt solitari Doar maimuța este interesată de traiul în comun Focul este interesat de comandă,iar lemnul îl ajută cu sfaturi Toate astea se schimbă radical la apariția unui pui Care nu poate fi decît rezultatul rațiunii sau al inteligenței
Gata!

Mă rog, nu mă îndoiesc de ceea ce scrie aici, dar nimic din ceea ce scrie nu este adevărat. Posibil ca ceea ce scrie în astrogramă să fie general valabil pentru toți racii, în niciun caz nu mi se potrivește. Deloc.

Oricum, încă o dată, îți mulțumesc că ți-ai rupt din timp ca să-mi citești astrograma. Și îmi pare rău dacă ți-am creat incoveniente.

#40
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Puteti sa faceti o astrograma si unui copil?

25.06.2004...ora 11,25...Bucuresti.


Si m-ar interesa daca exista astrograma legata de relatia mama-fiica,dar ceva mai amanuntita.

Pana acum ,in special despre casa a 4-a,am gasit doar lucruri vagi in astrograma fiicei mele si nu stiu cum o pot confrunta cu a mea.
As vrea sa stiu daca exista astrograma pentru mame....Adica,peste cativa ani,comoara regala sa spuna..."mama m-a indrumat sa fac asta,e cea mai buna mama din lume!"
Nu ma intelegeti gresit...as vrea doar sa stiu cam ce ar putea sa-i placa in viata,spre ce sporturi sa o indrum,cam ce talente nebanuite ar putea avea si eu din cauza lipsei de timp sa nu i le descopar...Nu stiu daca se pot regasi asemenea detalii intro astrograma,dar incercarea moarte n-are.
Oricum,dau si datele mele,daca au vreo importanta....01.04.1969 ora 21,20.Bucuresti.

#41
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 miha_pinkcat, on 2nd June 2009, 01:11, said:

Puteti sa faceti o astrograma si unui copil?

25.06.2004...ora 11,25...Bucuresti.


Si m-ar interesa daca exista astrograma legata de relatia mama-fiica,dar ceva mai amanuntita.

Pana acum ,in special despre casa a 4-a,am gasit doar lucruri vagi in astrograma fiicei mele si nu stiu cum o pot confrunta cu a mea.
As vrea sa stiu daca exista astrograma pentru mame....Adica,peste cativa ani,comoara regala sa spuna..."mama m-a indrumat sa fac asta,e cea mai buna mama din lume!"
Nu ma intelegeti gresit...as vrea doar sa stiu cam ce ar putea sa-i placa in viata,spre ce sporturi sa o indrum,cam ce talente nebanuite ar putea avea si eu din cauza lipsei de timp sa nu i le descopar...Nu stiu daca se pot regasi asemenea detalii intro astrograma,dar incercarea moarte n-are.
Oricum,dau si datele mele,daca au vreo importanta....01.04.1969 ora 21,20.Bucuresti.





25.06.2004/maimuță de lemn yang Sporturile în aer,dar nu de echipă Profesii-agricultură,ARTA(foto,pictură,muzică clasică),justiție,diplomație,asigurări,proiectare,tot ce include lucru cu lemnul
Este corespondentul leului din zodiacul european

#42
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
la mine tot nu se încumetă nimeni?

#43
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 adadoi, on 2nd June 2009, 15:05, said:

la mine tot nu se încumetă nimeni?

1974.04.18..13
Anul/tigru lemn yang
luna/dragon pamint yang
ziua/bou pamint yin
ora/capra metal yin
Total /tigru pamint yang
Tigrul este singurul semn asiatic și este singurul despre care nu se știe cînd vorbește serios sau cînd glumește Caută practicul,are un spirit matur și echilibrat,rațional și echilibrat Uneori mîndru,insensibil,dur După ce demonstrează că este cel mai bun devine radical Nu discut despre gelozie,posesivitate Înportantă este latura artistică(care trebuie totuși dezvoltată)
Probleme cu depresia în cazul unui eșec(atunci are nevoie de prieteni care să îi fie alături) solitar
De la 35 ani intră sub influența maimuței de apa yang-,,do ut des''concentrare pe atingerea scopurilor,imparțialitate,poate face compromisuri cu eleganță,fler,originalitate,în negativ-lipsă de orientare,evazivă,inoportună în tot ce face

#44
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 sorin520, on 2nd June 2009, 17:03, said:

1974.04.18..13
Anul/tigru lemn yang
luna/dragon pamint yang
ziua/bou pamint yin
ora/capra metal yin
Total /tigru pamint yang
Tigrul este singurul semn asiatic și este singurul despre care nu se știe cînd vorbește serios sau cînd glumește Caută practicul,are un spirit matur și echilibrat,rațional și echilibrat Uneori mîndru,insensibil,dur După ce demonstrează că este cel mai bun devine radical Nu discut despre gelozie,posesivitate Înportantă este latura artistică(care trebuie totuși dezvoltată)
Probleme cu depresia în cazul unui eșec(atunci are nevoie de prieteni care să îi fie alături) solitar
De la 35 ani intră sub influența maimuței de apa yang-,,do ut des''concentrare pe atingerea scopurilor,imparțialitate,poate face compromisuri cu eleganță,fler,originalitate,în negativ-lipsă de orientare,evazivă,inoportună în tot ce face
-nu se știe când vorbesc serios? cred că asta depinde de interlocutor, nu de mine, zău.
-matur, echilibrat, rațional - astea-mi plac. no, hai să mă laud, așa e, dau pe-afară de echilibrată ce sunt :D
-eșecuri nu știu, n-am avut. presupun că într-adevăr mi-ar prinde bine niște prieteni în zonă
-latură artistică, în schimb, din părți. Poate că n-am dezvoltat-o, de-aia. Sunt afonă de zici că m-a călcat o turmă de urși pe urechi, desenez fix la fel de fain ca fiu-meu, colorez mai bine, totuși, știu să scriu, în schimb. Nimic despre latura critică, despre care știe tot forumul că e partea mea cea mai tare.
-concentrare pe atingerea scopurilor da, dacă nu mă distrage ceva (nu zice la astrogramă că-s predispusă spre a fi distrasă, așa că n-o să-mi stric eu reputația)
-nu știu să fac compromisuri, îs de-aia care moare cu dreptatea în mână. Dar dacă "nu-mi complic existența" se pune ca fiind compromis, da, ai nimerit.
-despre inoportun... n-am ce să comentez, nu mi-a spus nimeni că mă bag ca musca-n lapte, dar în definitiv sunt pe un forum, asta presupune că totuși vorbesc în plus. Poate că cei din jurul meu au prea mult bun-simț ca să mă tragă de mânecă.
-discută domn'e și despre gelozie, abia aici e interesant!



și acum mai am o rugăminte: cei care se recunosc în astrograma asta să pună câte un mesaj, cu data nașterii etc. Se presupune că ce e mai sus mi se aplică doar mie, nu?

#45
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 adadoi, on 2nd June 2009, 16:30, said:

-nu se știe când vorbesc serios? cred că asta depinde de interlocutor, nu de mine, zău.
-matur, echilibrat, rațional - astea-mi plac. no, hai să mă laud, așa e, dau pe-afară de echilibrată ce sunt :D
-eșecuri nu știu, n-am avut. presupun că într-adevăr mi-ar prinde bine niște prieteni în zonă
-latură artistică, în schimb, din părți. Poate că n-am dezvoltat-o, de-aia. Sunt afonă de zici că m-a călcat o turmă de urși pe urechi, desenez fix la fel de fain ca fiu-meu, colorez mai bine, totuși, știu să scriu, în schimb. Nimic despre latura critică, despre care știe tot forumul că e partea mea cea mai tare.
-concentrare pe atingerea scopurilor da, dacă nu mă distrage ceva (nu zice la astrogramă că-s predispusă spre a fi distrasă, așa că n-o să-mi stric eu reputația)
-nu știu să fac compromisuri, îs de-aia care moare cu dreptatea în mână. Dar dacă "nu-mi complic existența" se pune ca fiind compromis, da, ai nimerit.
-despre inoportun... n-am ce să comentez, nu mi-a spus nimeni că mă bag ca musca-n lapte, dar în definitiv sunt pe un forum, asta presupune că totuși vorbesc în plus. Poate că cei din jurul meu au prea mult bun-simț ca să mă tragă de mânecă.
-discută domn'e și despre gelozie, abia aici e interesant!



și acum mai am o rugăminte: cei care se recunosc în astrograma asta să pună câte un mesaj, cu data nașterii etc. Se presupune că ce e mai sus mi se aplică doar mie, nu?




În 1974 s'au născut 365x12x5 feluri de tigri ,posibil să fie și alții care să se recunoască în descrierea făcută de mine Repet,definiția chinezească nu este pentru  o soartă care vine peste noi,iar noi stăm și așteptăm Este o descriere a psihicului uman și a modului normal,pentru el,de a se comporta
Nu sunt indicații a ce trebuie să faci la un moment dat,ci a modului cum îți vei construi tu viața și a modului cum te percep celalți
Tigrul are un super Ego,deci o femeie tigru rănită în egoul ei,distruge un cer Adăugăm și imprudența și nehotărîrea generale pentru tigru și obținem un cocteil de toată frumusețea  cu tot romantismul lui caracteristic Si totuși important pentru tigru sunt copiii,indiferent că sunt alături de el sau nu
Aveți cumva casa aranjată conform unui anumit stil?

#46
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 sorin520, on 2nd June 2009, 18:16, said:

În 1974 s'au născut 365x12x5 feluri de tigri ,posibil să fie și alții care să se recunoască în descrierea făcută de mine Repet,definiția chinezească nu este pentru  o soartă care vine peste noi,iar noi stăm și așteptăm Este o descriere a psihicului uman și a modului normal,pentru el,de a se comporta
Nu sunt indicații a ce trebuie să faci la un moment dat,ci a modului cum îți vei construi tu viața și a modului cum te percep celalți
Tigrul are un super Ego,deci o femeie tigru rănită în egoul ei,distruge un cer Adăugăm și imprudența și nehotărîrea generale pentru tigru și obținem un cocteil de toată frumusețea  cu tot romantismul lui caracteristic Si totuși important pentru tigru sunt copiii,indiferent că sunt alături de el sau nu
Aveți cumva casa aranjată conform unui anumit stil?
da, stilul "asta unde dracu' s-o mai pun", combinat cu "ne-ar mai trebui un dulap" :D

când voi avea casă, o să o aranjez conform unui stil. Fiecare cameră în alt stil. Urăsc casele cu același stil peste tot, îmi dau senzația de expoziție, nu de casă în care locuiesc oameni.

#47
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
si io, si io :bouncey:
23 ianuarie 1978, ora 13 si un sfert ("ăăăăăăăă, cam asa" zice mama)

si se poate si pentru fie-mea, 12 august 2006, ora 11
:arigato:

#48
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 adadoi, on 2nd June 2009, 18:29, said:

da, stilul "asta unde dracu' s-o mai pun", combinat cu "ne-ar mai trebui un dulap" :D

când voi avea casă, o să o aranjez conform unui stil. Fiecare cameră în alt stil. Urăsc casele cu același stil peste tot, îmi dau senzația de expoziție, nu de casă în care locuiesc oameni.



Și spuneați că nu aveați o latură artistică Nu e vorba de producție,ci de receptare sau înțelegere ,sau dacă vreți de căutarea frumuseții sub toate formele sale,sau de armonia din toate lucrurile înconjurătoare
Sunt și oameni care pur și simplu nu pot admira un buchet de flori într'o glastră

#49
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 sorin520, on 2nd June 2009, 18:57, said:

Și spuneați că nu aveați o latură artistică Nu e vorba de producție,ci de receptare sau înțelegere ,sau dacă vreți de căutarea frumuseții sub toate formele sale,sau de armonia din toate lucrurile înconjurătoare
Sunt și oameni care pur și simplu nu pot admira un buchet de flori într'o glastră
sărumâna, Sorine. De-acu înainte, cînd mă mai ia barbatu' la rost pentru dezastrul din casă, o să-i spun că nu-mi înțelege și respectă latura artistică!

știam eu că am dreptate când spuneam că în dezordinea aia e de fapt o ordine anume, specială...

#50
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 adadoi, on 2nd June 2009, 19:04, said:

sărumâna, Sorine. De-acu înainte, cînd mă mai ia barbatu' la rost pentru dezastrul din casă, o să-i spun că nu-mi înțelege și respectă latura artistică!

știam eu că am dreptate când spuneam că în dezordinea aia e de fapt o ordine anume, specială...



Cu plăcere! Prefer să fiu eu luat la rost(sunt un tigru de apă yang)Știu la ce să mă aștept

#51
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
care-i diferența între un tigru de apă și unul de lemn?

#52
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 tonks, on 2nd June 2009, 18:37, said:

si io, si io :bouncey:
23 ianuarie 1978, ora 13 si un sfert ("ăăăăăăăă, cam asa" zice mama)

si se poate si pentru fie-mea, 12 august 2006, ora 11
:arigato:




23 ian 78
An-șarpe de foc yin
luna-bou de apa yin
zi-coccs de apa yin
ora-capra de apa yin
Total-șarpe de apa yin
Ochi magnetici,materialist,mare capacitate de gîndire și de concentrare Nu pierde niciodata contactul cu realitatea  sau cu scopurile sale,memorie bună,are totdeauna timpul de partea sa,face totul din prima încercare sau renunță definitiv,impresionabil, echivalentul -taurului
2006
anul-cîine de foc yang
luna-maimuță de foc yin
zi-cocoș de apa yin
ora-cal de pămînt ying
total-cîîine de foc
Cele două sensuri sun echilibrate și vor fi influențate de decani
Moral și moralitate desăvîrșite,la fel și siguranța de sine,oarecum tăios în replici O judecată  sigură,poate lua decizii care de obicei sunt peste așteptări Urăște injustiția și nu v'a trăda niciodată încrederea  de care se bucură Echivalentul-balantei
Relația cu șarpele-respect reciproc,fără certuri sau conflicte serioase,dar ...șarpele dorește totdeauna controlul și asta ....

 adadoi, on 2nd June 2009, 19:11, said:

care-i diferența între un tigru de apă și unul de lemn?


Tigrul de apă-are o natură mai calmă ,mai puțin temperamental,mai uman ,intuitiv,comunicativ,realist,amînă hotărîrile și punerea lor în aplicare, stimulează decît să impună,tendință spre solitudine Verb caracterizator-repliere(mercur)
Tigrul de lemn-tolerant,imparțial,înțelege importanța ajutorului celorlalți în realizarea scopurilor sale,foarte prietenos,este căutat pentru eforturile de grup,evită lucrurile mărunte,minim de responsabilități,indisciplinat,sunt adepții unei dezvoltări continui și novatoare Verb caracterizator-A merge către,spre(jupiter)

#53
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Well  :D
15.03.1988 ora 7 a.m. (aproximativ) locul nasterii Medgidia

#54
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007

 sorin520, on 2nd June 2009, 19:53, said:

Total-șarpe de apa yin
Ochi magnetici,materialist,mare capacitate de gîndire și de concentrare Nu pierde niciodata contactul cu realitatea  sau cu scopurile sale,memorie bună,are totdeauna timpul de partea sa,face totul din prima încercare sau renunță definitiv,impresionabil, echivalentul -taurului
materialista? iooooooooooooo? nu-i adevarat :P

auzi ca am ochi magnetici :rolleyes:

nu scrie acolo in astrograma ca sufar de lene?

 sorin520, on 2nd June 2009, 19:53, said:

2006
anul-cîine de foc yang
luna-maimuță de foc yin
zi-cocoș de apa yin
ora-cal de pămînt ying
total-cîîine de foc
Cele două sensuri sun echilibrate și vor fi influențate de decani
Moral și moralitate desăvîrșite,la fel și siguranța de sine,oarecum tăios în replici O judecată  sigură,poate lua decizii care de obicei sunt peste așteptări Urăște injustiția și nu v'a trăda niciodată încrederea  de care se bucură Echivalentul-balantei
Relația cu șarpele-respect reciproc,fără certuri sau conflicte serioase,dar ...șarpele dorește totdeauna controlul și asta ....
minca-o-ar mama de fata, io am crescut-o! -_-

edit: am uitat sa zic: multumesc.
multumesc! ^_^

Edited by tonks, 02 June 2009 - 20:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate