Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

(baldovica) Casa NO STRESS

- - - - -
  • Please log in to reply
598 replies to this topic

#595
baldovica

baldovica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 07.01.2007
un singur SMD care contine 3 LED-uri
lampa cu UV am folosit-o la expunerea fotorezistului de pe PCB
SMD-urile se lipesc cu letcon normal foarte usor, mai ales daca pulverizezi pe placa flux SK10 innainte.

#596
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Aham deci un spot contine un smd cu 3 leduri?
Eu credeam ca fiecare pastila galbena smd este un led .

#597
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
te misti bine, sunt invidios.
scara o frumusete, da multi nu o sa vrea sa urce pe ea!,(mai ales de sex feminin!) Posted Image

referitor la pozele din curte sa stii ca pe ie9 nu reusesc sa vad de nici o culoare icoanele alea de le zici poze, la click dr show image e dezactivat, si la click stg pe ele de pomana...

Edited by msn2, 23 July 2013 - 13:53.


#598
mertzan007

mertzan007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.10.2013

 taranul, on 08 iunie 2012 - 14:36, said:

Bine atunci. Multumirea mea sufleteasca nu are nimic de a face cu faptul ca voi folositi sau nu amorsa  Posted Image .   Subiect inchis
Salut! Amorsa nu se foloseste nicaieri ca in Romania ca si vopseaua texturata sau  structurata la interior ,ppr-ul, teava zincata, dezavantajarea tevilor de cupru ,cabluri de aluminiu fara a se respecta culorile si multe, multe,multe  altele Da na, in Romania e multa politica si "democratie" , ai voie sa folosesti numai ce produce sau ce vinde primarul.
Amorsa nu trebuie folosita neaparat mai ales cand suprafata e noua sau sanatoasa. Ex: pe suprafata gletuita chiar si smirgheluita. Daca vopseaua de dilueaza in proportie 40 50 % depinde de calitatea vopselei, daca se inista cu trafaletul ea patrunde in glet il intareste si face priza mult mai buna decat prin amorsa chiar si pe gletul slefuit , repet: daca vopseaua este foarte lichida. Oricum calitatea zugravelii in Romania lasa de dorit mai ales terminatia peretelui dupa zugraveala ...se vad toate urmele de rol si pensula ca sa nu mai spun de banda care se lipeste la tavan pentru delimitarea culorii e din lipsa de indemanare, in alte tari se face la mana chiar la colt. Iti vorbeste un profesionist care a lucrat in casele multor vedete si multe case de lux din Europa de vest pe  multi bani chiar si 20 de euro mp de zugraveala. Ahh si pentru cel din Spania la amorsa in spaniola ii zice alquil sau fijador nu fixador.
Concluzie : nu va mai luati dupa producator pentru ca el are interese mai ales in Rom, daca vreti sa stiti ceva cu adevarat mai bagati nasul si pe forumuri pe alta limba si o sa vedeti ca in Romania chiar si fizica are alti parametri.

#599
baldovica

baldovica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 07.01.2007
Au trecut câțiva ani, de când m-am mutat în casa, intre timp s-a umplut de copii, 3 la număr. Prea multe reparații nu am avut de făcut pana acum, un robinet, un plutitor la vasul de WC, o relăcuire a tâmplăriei, la exterior, și ultima lucrare, ar fi refacerea tencuielii decorative la exterior. La momentul când am decis aplicarea tencuielii decorative, nu mai aveam bani de una scumpa, asa ca am nimerit una, relativ proasta, în sensul în care a început sa se exfolieze în locurile în care a fost cea mai expusa la UV. Privind în urma, nu regret faptul ca mi-am canalizat energia cei 2/3 ani, cat a durat construcția, finisajele, pana când casa a devenit locuibila, prin prisma faptului ca nu eram angrenat în alte activități mai importante. Visul de atunci, a devenit realitate, apoi s-a banalizat, iar continuarea fireasca, a vieții, ne învață, ca aici, pe Pământ, în existenta noastră scurta, trebuie sa trăim experiente, în urma cărora, scopul și dorințele se vor modifica permanent. Va doresc tuturor celor care se lupta cu dorințele legate de lumea materiala, sa le îndepliniți, ca apoi sa va gândiți și la scopul și sensul vieții, dincolo de ceea ce putem lăsa aici, și de ceea ce vom lua cu noi.

PS : Am constatat faptul ca sunt multe jurnale terminate, în care nimeni nu mai scrie nimic, și m-am gândit la o explicație, sunt proiecte/experiente ce țin de trecut, și care nu mai reprezinta interes pentru cei care le-au încheiat, cu toate ca autorii lor au fost implicați în construcția casei și devotați în a oferi și celorlalți experienta lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate