Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Sunt inalta

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#73
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postalex-softpedia, on May 27 2009, 18:03, said:

Hai ma Jaqueline ti-a placut aia cu balenele? Pai stii ca e vorba aia oamenii urati zic ca nu fizicul conteaza ci sufletul,balena din poveste avea falsa impresia ca sotul o face sa vibreze dar era celulita ! Nu accepta realitatea ca e o grasa mare si urata.

Ce trebuie sa povestesti pentru licenta? Cum sa-si redescopere un balon de grasime frumusetea?
Nu, ci pur si simplu pot sa arat cum reactioneaza unii oameni la presiunea societatii de a arata mereu bine.
Din cate imi dau eu seama, mesajul initial din reclama, voia sa o faca pe tipa sa se simta responsabila de felul in care arata corpul ei, si mai mult de atat o, oarecum, obliga sa consume anumite produse, in cazul asta sa se duca la sala. Ei uite ca pentru ea n-a folosit. E chiar interesant punctul ei de vedere, si funny pe deasupra.  :D
Sper ca si profii din comisie sa aprecieze umorul.

Edited by Jaqueline, 27 May 2009 - 17:11.


#74
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Eeee aprecieaza daca le bagi si lor acolo o chestie  :D  

Ca sa fim ontopic,ce inaltime ai?

#75
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009
eu una cred ca cel mai important este sa fii sanatos...de obicei persoanele plinute au probleme de sanatate..ba colesterolul, ba probleme cu inima...respiratie, obosesc repede etc...dar de aici pana la extrema cealalta nu e mult...cand te imbolnavesti ca sa slabesti...
Sunt de acord cu regimurile sanatoase pentru a ajunge sa ai un aspect fizic placut...dar nu regimuri drastice!

#76
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postalex-softpedia, on May 27 2009, 18:21, said:

Eeee aprecieaza daca le bagi si lor acolo o chestie  :D  

Ca sa fim ontopic,ce inaltime ai?
1,77m
Daca ai fi citit topicul de la inceput, ai fi vazut ca am mai scris o data. :)

View Postisabelap, on May 27 2009, 18:22, said:

eu una cred ca cel mai important este sa fii sanatos...de obicei persoanele plinute au probleme de sanatate..ba colesterolul, ba probleme cu inima...respiratie, obosesc repede etc...dar de aici pana la extrema cealalta nu e mult...cand te imbolnavesti ca sa slabesti...
Sunt de acord cu regimurile sanatoase pentru a ajunge sa ai un aspect fizic placut...dar nu regimuri drastice!
Sper sa nu se transforme intr-un topic despre diete si sanatate, ca nu vreau sa mut topicul pe aria lui SundanceKid. :P

Edited by Jaqueline, 27 May 2009 - 17:29.


#77
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009

View PostJaqueline, on May 27 2009, 17:28, said:

1,77m
Daca ai fi citit topicul de la inceput, ai fi vazut ca am mai scris odata. :)


Sper sa nu se transforme intr-un topic despre diete si sanatate, ca nu vreau sa mut topicul pe aria lui SundanceKid. :P
aaa nuuu ..scuze!
Acum ca citesc inca o data titlul topicului..ma gandesc...cum sa ajutam o persoana sa nu mai fie inalta! ca asa spune "help"????

#78
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Nu am vazut,scuze :)

1.77 haha deci sunt mai inalt ca tine cu 1 cm ... Hai ma ca nu sunt scund,ce naiba,fata ce a deschis topicul 1,74,tu 1.77 deci ma descurc si in partea superioara a inaltimii  :))

#79
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postalex-softpedia, on May 27 2009, 18:31, said:

Nu am vazut,scuze :)

1.77 haha deci sunt mai inalt ca tine cu 1 cm ... Hai ma ca nu sunt scund,ce naiba,fata ce a deschis topicul 1,74,tu 1.77 deci ma descurc si in partea superioara a inaltimii  :))
Da, da, vad cat de bine ai citit! Uite primul post.  :lol:

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!


#80
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
1.77 si cu tocuri = 1.80-1.82 da,e maricica la 15 ani,posibil insa sa nu mai creasca.

#81
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!

Dar tu nu stii ca majoritatea baietilor prefera fetele mai inalte? Si doresc atat baietii inalti, o prietena de inaltimea lor, si doresc si baietii maruntei sa ai o prietena mai inalta decat ei, se mandresc cu treaba asta, ca prietena lor este mai inalta. Pe viitor o sa faci un corp perfect, si o sa arat minunat inalta si cu un corp de invidiat

#82
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009

View Postplanner26, on May 27 2009, 18:01, said:

Dar tu nu stii ca majoritatea baietilor prefera fetele mai inalte? Si doresc atat baietii inalti, o prietena de inaltimea lor, si doresc si baietii maruntei sa ai o prietena mai inalta decat ei, se mandresc cu treaba asta, ca prietena lor este mai inalta. Pe viitor o sa faci un corp perfect, si o sa arat minunat inalta si cu un corp de invidiat
cam asa este!!!

#83
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

View Postmaltese, on May 24 2009, 21:35, said:

De obicei fetele cresc pana la prima menstruatie.

Pai prima menstruatie din cate stiu eu, vine in jurul varstei de 12 ani. Asta inseamna ca fetele nu mai cresc dupa varsta de 12 ani, raman la inaltimea care o au la 12 ani? Nu mi se pare a fi adevarata chestia asta. Poate ca procescul de crestere incetineste, dar nu ca fetele nu mai cresc dupa ce vine prima menstruatie?!!

#84
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!
nu-ti dai seama ce avantaj ai la un cunnilingus...

#85
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!

pfoai ce inalta esti .

#86
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View Postyasmi, on May 27 2009, 14:17, said:

Eu cred ca sunt avantajati barbatii cu inaltime peste medie si femeile cu inaltime medie.
Chestie de distributie, ca tot ii place lui spdude.
Un barbat mai inalt poate avea si o tipa mignona si una mai naltuta.
O femeie de inaltime medie , se poate uita si la un tip de 1.70 si la unul mai inalt.


Un barbat mic e dezavantajat si o femeie inalta la fel.

P.S. Asta in cazul in care pe cineva mai intereseaza cum arata unul linga altul.
Uite, am si zis`o si ma doare`n basca ce cred altii, febletea mea sunt tipele mai mici, dar totusi peste 1.50.
Eu unul am 1,92 si 94-95 de kg, si ma consider slab. Deci par chiar mai inalt decat sunt. Si desi , culmea, ar trebui sa ma atraga mai mult fetele inalte,nu e asa. Dintre 2 care mi`ar place, as lua`o pe cea mai scunda. Habar n`am de ce, e chestie de gust si preferinta, si restu` nu`mi pasa.

View Postplanner26, on May 27 2009, 19:01, said:

Dar tu nu stii ca majoritatea baietilor prefera fetele mai inalte? Si doresc atat baietii inalti, o prietena de inaltimea lor, si doresc si baietii maruntei sa ai o prietena mai inalta decat ei, se mandresc cu treaba asta, ca prietena lor este mai inalta. Pe viitor o sa faci un corp perfect, si o sa arat minunat inalta si cu un corp de invidiat
Ce bine`mi pare ca nu`s in majoritate atunci... :)

#87
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Trebuie doar putin mai mult sa ne obisnuim cu inaltimea. Rar fetele sunt mai inalte ca baietii (intr-un cuplu). Daca esti inalta, intotdeauna va fi un cineva mai inalt ca tine. E mai rau invers. Asa cum am spus, majoritatea colegilor imi vin undeva intre umar si piept. Si e rau tare cand mergem aproape unul de altul. Plus ca sunt si exceptii, n-eam masurat si un prieten (cu care ma inteleg foarte bine de altfel) imi e exact la jumatate.

#88
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View PostGady_paul, on May 27 2009, 22:20, said:

Trebuie doar putin mai mult sa ne obisnuim cu inaltimea. Rar fetele sunt mai inalte ca baietii (intr-un cuplu). Daca esti inalta, intotdeauna va fi un cineva mai inalt ca tine. E mai rau invers. Asa cum am spus, majoritatea colegilor imi vin undeva intre umar si piept. Si e rau tare cand mergem aproape unul de altul. Plus ca sunt si exceptii, n-eam masurat si un prieten (cu care ma inteleg foarte bine de altfel) imi e exact la jumatate.
Gulliver? :D
Da`o naibii ma, si eu`s cat un cal, si pentru aia nu stiu pe nimeni care sa`mi fie jumate :lol:

#89
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostGady_paul, on May 27 2009, 22:20, said:

Trebuie doar putin mai mult sa ne obisnuim cu inaltimea. Rar fetele sunt mai inalte ca baietii (intr-un cuplu). Daca esti inalta, intotdeauna va fi un cineva mai inalt ca tine. E mai rau invers. Asa cum am spus, majoritatea colegilor imi vin undeva intre umar si piept. Si e rau tare cand mergem aproape unul de altul. Plus ca sunt si exceptii, n-eam masurat si un prieten (cu care ma inteleg foarte bine de altfel) imi e exact la jumatate.
Daca tu ai 1,83 m, si prietenul tau iti vine pana la jumate, asta inseamna ca el are 1,41 m? :w00t: Pai atunci ca el are o problema, nu tu!  :lol:

Edited by Jaqueline, 27 May 2009 - 22:17.


#90
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
1.75 și încă's în creștere. Să nu mai pomenesc de tocuri :naughty: :proud:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate