Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Scanner biophotonic

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
lymphor

lymphor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 16.05.2004
Astazi m-a chemat medicul de familie ca sa-mi faca o analiza la sistemul imunitar.
Asta dupa ce m-am plans ca am recidivat a 3a oara la Helicobacter pylori.
Ma pune sa pun mana pe un aparat (conectat la un laptotp), stau asa 1minut, apoi imi spune ca ar trebui sa iau niste integratori alimentari pt sistemul imunitar. Imi da o foita cu rezultatul analizei, imi cere 20lei, nu-mi da nici o chitanta, si cu asta basta.
Mi s-a parut o chestie f ciudata, mai ales ca n-am cerut eu sa fac analiza asta si deabea la sfarsit mi-a spus ca trebuie sa platesc (si nici nu mi-a dat chitanta). Ca sa nu mai spun ca, dupa spusele medicului, ar trebui sa mai bag niste bani in "integratori alimentari".
Intrebarea mea este: ce stiti despre acest "scanner biophotonic" ? L-ati folosit? Functioneaza realmente sau este o teapa?
Multumesc!

#2
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postlymphor, on May 20 2009, 13:32, said:

niste integratori alimentari pt sistemul imunitar
Niste... ce?  :blink:

Medicul de familie face "analize la sistemul imunitar"?

OK... Dupa documentare asidua, am aflat ca scanner-ul asta pretinde doar ca determina nivelul de carotenoizi din corp. Atat. Deci "integratorii alimentari" ar trebui sa fie morcovii.

#3
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
tot e bine ca nu ti-a ghicit in carti vreo boala. stii ca intotdeauna il poti reclami la opc, colegiul medicilor etc. oricum ai putea f bine sa-i spui numele medicului sa stie lumea sa se fereasca de el :))
ps: softul il are de la iliuta sau e de la alta firma?

#4
AnduBMF

AnduBMF

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2008

View Postlymphor, on 20th May 2009, 13:32, said:

Astazi m-a chemat medicul de familie ca sa-mi faca o analiza la sistemul imunitar.
Asta dupa ce m-am plans ca am recidivat a 3a oara la Helicobacter pylori.
Ma pune sa pun mana pe un aparat (conectat la un laptotp), stau asa 1minut, apoi imi spune ca ar trebui sa iau niste integratori alimentari pt sistemul imunitar. Imi da o foita cu rezultatul analizei, imi cere 20lei, nu-mi da nici o chitanta, si cu asta basta.
Mi s-a parut o chestie f ciudata, mai ales ca n-am cerut eu sa fac analiza asta si deabea la sfarsit mi-a spus ca trebuie sa platesc (si nici nu mi-a dat chitanta). Ca sa nu mai spun ca, dupa spusele medicului, ar trebui sa mai bag niste bani in "integratori alimentari".
Intrebarea mea este: ce stiti despre acest "scanner biophotonic" ? L-ati folosit? Functioneaza realmente sau este o teapa?
Multumesc!

Dragi copii...daca nu stiti ceva despre ceva,documentati-va prima data apoi incepeti sa va dati cu parerile.In primul rand,acel aparat e brevetat asa ca puteti merge la OPC la primar sau la Basescu.Acel aparat va masoara nivelul de antioxidanti din corp la nivel celular.Mai cititi si vedeti dc e important sa ne cunoastem nivelul de antioxidanti....sau dc e nevoie sa consumam SUPLIMENTE NUTRITIVE,in ce constau ele si asa mai departe.
Cautari si documentari placute....sau....documentari asidue cum va place!
O zi buna!

#5
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009

View PostAnduBMF, on 7th October 2009, 14:34, said:

Dragi copii...daca nu stiti ceva despre ceva,documentati-va prima data apoi incepeti sa va dati cu parerile.In primul rand,acel aparat e brevetat asa ca puteti merge la OPC la primar sau la Basescu.Acel aparat va masoara nivelul de antioxidanti din corp la nivel celular.Mai cititi si vedeti dc e important sa ne cunoastem nivelul de antioxidanti....sau dc e nevoie sa consumam SUPLIMENTE NUTRITIVE,in ce constau ele si asa mai departe.
Cautari si documentari placute....sau....documentari asidue cum va place!
O zi buna!
chiar m-ai facut curios si am cautat si eu pe net aparatul minune..fuaarte interesant. noua teapa la moda?
imi place mai ales ce spui mai sus:

Acel aparat va masoara nivelul de antioxidanti din corp la nivel celular.Mai cititi si vedeti dc e important sa ne cunoastem nivelul de antioxidanti

trebuie sa corectez: acel aparat cica masoara nivelul de antioxidanti. totusi eu nu vad cum reusesti sa gasesti antioxidantii cu un laser in pielea palmei, dupa o metoda patentata de un nene de care nu am auzit pina acum.

asa, asta ar fi cu aparatul. apoi, daca o firma care distribuie suplimente alimentare distribuie si aparate de genul, tare sunt curios daca iese careva normal de la o analiza de genul. bineinteles toti vor avea nevoie de suplimentele alea.
problema era alta, omul a facut o analiza fara sa vrea si nu a primit chitanta pentru banii dati. de aia se poate duce foarte simplu la opc. si daca opc-ul nu isi bate capul sa verifice toate fericitometrele aparute pe piata asta nu inseamna ca oamenii pot fi prostiti asa usor. asa ca draga copile, fa tu mai bine o clisma cu antioxidanti si lasa tepele pe alta data

View Postlymphor, on 20th May 2009, 13:32, said:

Astazi m-a chemat medicul de familie ca sa-mi faca o analiza la sistemul imunitar.
Asta dupa ce m-am plans ca am recidivat a 3a oara la Helicobacter pylori.
Ma pune sa pun mana pe un aparat (conectat la un laptotp), stau asa 1minut, apoi imi spune ca ar trebui sa iau niste integratori alimentari pt sistemul imunitar. Imi da o foita cu rezultatul analizei, imi cere 20lei, nu-mi da nici o chitanta, si cu asta basta.
Mi s-a parut o chestie f ciudata, mai ales ca n-am cerut eu sa fac analiza asta si deabea la sfarsit mi-a spus ca trebuie sa platesc (si nici nu mi-a dat chitanta). Ca sa nu mai spun ca, dupa spusele medicului, ar trebui sa mai bag niste bani in "integratori alimentari".
Intrebarea mea este: ce stiti despre acest "scanner biophotonic" ? L-ati folosit? Functioneaza realmente sau este o teapa?
Multumesc!
ce tratament ai facut pentru helicobacter?

#6
lymphor

lymphor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 16.05.2004

View Postdricsulescu, on 7th October 2009, 21:23, said:

ce tratament ai facut pentru helicobacter?

Din cate imi amintesc diferite combinatii de amoxicillina si/sau claritromicina + omeprazol.
Am inteles ca tratamentul cu Denol ar fi mult mai eficace dar ca ar fi fost niste probleme cu acest medicament... oare asa o fi???

#7
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
HP e o bacterie. de bacterii scapi cu antibiotice, eventual combinate cu de-nol. E posibil ca aceasta combinatie sa fie mai eficienta decat cea de antibiotice plus inhibitoare de pompa de protoni, dar nu neaparat pentru toti.

#8
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Da este o teapa, un sistem piramidal orchestrat de o firma, NUImage parca si astea sunt preturile lor. Iti cere 20 de lei la consultare, dupa care iti recomanda tot el o lista de aditivi alimentare, care ce sa vezi sunt produsi tot de NUImage astia.

#9
irinet

irinet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2011

View Postlymphor, on 20th May 2009, 13:32, said:

Astazi m-a chemat medicul de familie ca sa-mi faca o analiza la sistemul imunitar.
Asta dupa ce m-am plans ca am recidivat a 3a oara la Helicobacter pylori.
Ma pune sa pun mana pe un aparat (conectat la un laptotp), stau asa 1minut, apoi imi spune ca ar trebui sa iau niste integratori alimentari pt sistemul imunitar. Imi da o foita cu rezultatul analizei, imi cere 20lei, nu-mi da nici o chitanta, si cu asta basta.
Mi s-a parut o chestie f ciudata, mai ales ca n-am cerut eu sa fac analiza asta si deabea la sfarsit mi-a spus ca trebuie sa platesc (si nici nu mi-a dat chitanta). Ca sa nu mai spun ca, dupa spusele medicului, ar trebui sa mai bag niste bani in "integratori alimentari".
Intrebarea mea este: ce stiti despre acest "scanner biophotonic" ? L-ati folosit? Functioneaza realmente sau este o teapa?
Multumesc!


Buna,

Din pacate, medicul acela ti-a facut un lucru bun si mai multe rele fiindca nu a inteles sa iti explice ultima tehnologie de pe piata mondiala. Ar fi trebuit sa-ti dea chitanta binenteles, dar cand dam spaga, ne dau vreodata doctorii chitanta?
Problema grava e ca atunci cand apar tehnologii de ultima ora, in orice domeniu ar fi, dar acum vorbim de medicina, mai intai ne lovim de lacomia oamenilor, apoi de lipsa de rabdare, de incapacitatea de a intelege lucruri noi, etc. Si asa mor unele idei excelente din fasa!
Ideea scanarii era ca ti s-a citit nivelul imbatranirii celulelor la nivelul pielii si al antioxidantilor. Media in America e de 20.000 de unitati al antioxidantilor in corpul uman. Nu e un rezultat bun, de aceea, trebuie sa ne lasam de tabieturile de a mai manca nesanatos si de a lua masuri: multe salate, fructe si legume ce contin minerale, vitamine necesare imunizarii corpului nostru in lupta impotriva radicalilor liberi, numai 3 exemple sa-ti dau: fumatul, poluarea si noxele.
Oricum, da scaner biofotonic - PROTV stiri si ai ce vedea.


O zi buna tuturor ce s-au scanat si decizii pro-vitamine si minerale!

View Postlymphor, on 20th May 2009, 13:32, said:

Astazi m-a chemat medicul de familie ca sa-mi faca o analiza la sistemul imunitar.
Asta dupa ce m-am plans ca am recidivat a 3a oara la Helicobacter pylori.
Ma pune sa pun mana pe un aparat (conectat la un laptotp), stau asa 1minut, apoi imi spune ca ar trebui sa iau niste integratori alimentari pt sistemul imunitar. Imi da o foita cu rezultatul analizei, imi cere 20lei, nu-mi da nici o chitanta, si cu asta basta.
Mi s-a parut o chestie f ciudata, mai ales ca n-am cerut eu sa fac analiza asta si deabea la sfarsit mi-a spus ca trebuie sa platesc (si nici nu mi-a dat chitanta). Ca sa nu mai spun ca, dupa spusele medicului, ar trebui sa mai bag niste bani in "integratori alimentari".
Intrebarea mea este: ce stiti despre acest "scanner biophotonic" ? L-ati folosit? Functioneaza realmente sau este o teapa?
Multumesc!


Buna,

Din pacate, medicul acela ti-a facut un lucru bun si mai multe rele fiindca nu a inteles sa iti explice ultima tehnologie de pe piata mondiala. Ar fi trebuit sa-ti dea chitanta binenteles, dar cand dam spaga, ne dau vreodata doctorii chitanta?
Problema grava e ca atunci cand apar tehnologii de ultima ora, in orice domeniu ar fi, dar acum vorbim de medicina, mai intai ne lovim de lacomia oamenilor, apoi de lipsa de rabdare, de incapacitatea de a intelege lucruri noi, etc. Si asa mor unele idei excelente din fasa!
Ideea scanarii era ca ti s-a citit nivelul imbatranirii celulelor la nivelul pielii si al antioxidantilor. Media in America e de 20.000 de unitati al antioxidantilor in corpul uman. Nu e un rezultat bun, de aceea, trebuie sa ne lasam de tabieturile de a mai manca nesanatos si de a lua masuri: multe salate, fructe si legume ce contin minerale, vitamine necesare iminizarii corpului nostru in lupta impotriva radicalilor liberi, numai 3 exemple sa-ti dau: fumatul, poluarea si noxele.
Oricum, da scaner biofotonic - PROTV stiri si ai ce vedea.


O zi buna tuturor ce s-au scanat si decizii pro-vitamine si minerale!

Edited by irinet, 17 July 2011 - 16:42.


#10
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
gargara cu ceai de tei.
mai era pe aici un topic cu un aparat de detoxifiere in care iti bagai picioarele, la propriu si se colora apa
asta e din aceeasi categorie

eu am o alta solutie , low cost pentru scanerul foto bla bla

se ia frumos una bucata oglinda de baie, care iti arata macar corpul de la buric in sus, dimineata devreme. dupa ce ai facut ochi si te duci la baie sa te uiti in oglinda,te stergi la ochi si te apuci sa iti scanezi corpul. daca vrei, pui si ochelari de vedere, ca sa vezi mai bine. vezi starea suncilor de pe burta, iti vezi fata buhaita si brusc iti dai seama: vaai, nu mai am carotenoizi in piele. trebuie sa pasc salata, sa fac sport si sa ma las de baut. eventual, daca nu vrei sa crezi ce iti spun proprii ochi poate te pacaleste si unu pe net ca te scaneaza cu laserul fantoma si iti spune ceva ce stii deja.

Edited by 90210, 18 July 2011 - 07:04.


#11
infostoc

infostoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 07.04.2007
Nu ar trebui sa aruncati cu acuze nefondate asupra acestui dispozitiv revolutionar. Si revolutionar e un cuvant umil, ca nu mi-a venit unul mai bun in cap. De unde si pana unde atitudinea asta refractara la noile tehnologii ? Scannerul byophotonyc functioneaza dupa doua principii stiintifice de ultima ora:
1. Este imoral sa lasi banii la fraieri
2. In tara asta exista mai multi prosti decat imi pot eu inchipui

#12
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

View Postinfostoc, on 19th July 2011, 02:32, said:

1. Este imoral sa lasi banii la fraieri
principiul de baza al celor ce vand pseudoechipamente medicale, al vrajitoarelor si al homeopatilor

View Postinfostoc, on 19th July 2011, 02:32, said:

2. In tara asta exista mai multi prosti decat imi pot eu inchipui
se pare ca exista din ce in ce mai putini, vad ca scad vinzarile si nu mai reuseste sa pacaleasca pe asa de multi ca inainte, de unde si reclama asta asa de agresiva.

Edited by 90210, 19 July 2011 - 08:18.


#13
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005
La ProstTV apare pe site scannerul ala pentru ca doi soti (unul inca angajat, altul in alt trust) sunt imagine la firma respectiva, deci reclama ascunsa.

#14
FlorinManea

FlorinManea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 26.07.2005
Mda,

Acest super truper aparat beneficiaza, bineinteles, de un super site de promovare
Aici, in acest loc minunat, aflam ca ne putem face si bioritmul, afla punctele energetice si in plus, o evaluare ADN.

De asemenea, ni se spune ca se bazeaza pe tehnica Raman.
Dupa cum vedeti, Renishaw (adica dezvoltatorii tehnicii de spectroscopie Raman) (http://www.renishaw.com) tin la loc de cinste acest aparat. :coolspeak:
Sunt curios daca au cea mai vaga idee in ce a fost tarat numele Raman. :naughty:


Si inca una gogonata.    
Datorita Scanner-ului Biophotonic, Compania Nu Skin Enterprises castigat premiul pentru cea mai inovativa companie in 2005,
Businessweek e de alta parere, dar de, cine's ei sa stie adevarul.
Ordinea in 2005: Apple,3M, Microsoft

Prin lista mai apar: Sony, Nokia si ce sa vezi..... nici vorba de panarama de Nuskin..

Edited by adadoi, 26 August 2011 - 14:02.


#15
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005

View PostFlorinManea, on 26th August 2011, 13:12, said:

Mda,

Acest super truper aparat beneficiaza, bineinteles, de un super site de promovare
Aici, in acest loc minunat, aflam ca ne putem face si bioritmul, afla punctele energetice si in plus, o evaluare ADN.

De asemenea, ni se spune ca se bazeaza pe tehnica Raman.
Dupa cum vedeti, Renishaw (adica dezvoltatorii tehnicii de spectroscopie Raman) (http://www.renishaw.com) tin la loc de cinste acest aparat. :coolspeak:
Sunt curios daca au cea mai vaga idee in ce a fost tarat numele Raman. :naughty:


Si inca una gogonata.    
Datorita Scanner-ului Biophotonic, Compania Nu Skin Enterprises castigat premiul pentru cea mai inovativa companie in 2005,
Businessweek e de alta parere, dar de, cine's ei sa stie adevarul.
Ordinea in 2005: Apple,3M, Microsoft

Prin lista mai apar: Sony, Nokia si ce sa vezi..... nici vorba de panarama de Nuskin..

Ei se refera la premiile astea, e drept nu stiu ce valoare au dar acolo sunt, nu ca mi-ar si placea asta:

http://www.stevieawards.com/aba/

#16
Progenitus

Progenitus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2007
=)). Expertii comenteaza de alti experti, care fac vanzari de pe urma altor experti =)). Habar n-am ce-i cu scanneru asta biofotonic sau produsele NuSkin si nici n-am chef sa research it. Consum Herbalife si fac sport si incerc sa manc 70-80% sanatos si corect si sincer nu ma plang de nimic. Is fit as a fiddle, nu am mai racit de vreo 2 ani si in general is plin de energie si vitalitate si ma doare la 5 metrii de cuc de problemele altora. Nu ma pretind expert si nici nu dau sfaturi la altii decat daca ma intreaba. Insa ce e fascinant, de cele mai multe ori cand incep sa vb despre un stil de viata sanatos, is expertii care sar in ajutorul celor cu care vorbesc. In general expertii astia is fie grasi, fie cheliosi, fie deprimati, fie bolnavi, sau frustrati, fie toate la un loc. Frustrati nuj de ce anume. Probabil tot la Freud ajungem daca ii analizam atent   :console:  . Ii funny ca expertii astia is de multe ori persoane chiar dragi mie, deci nah, nu ma supar :))...insa idea e ca daca omu are nevoie de apa de ploaie ca sa se face bine...nu vad ce-i rau in asta. Numa zic: cele mai multe persoane au nevoie de un personal trainer ca sa isi schimbe stilul de viata. Io zic asa. Nu ascultati de mine, de Gheorghe sau de Petrica de pe un forum abstract in care toti ni-s experti ( la modu serios vorbind 40% din ei is firma care vinde, 40% is concurenta care vrea sa le strice numele, 10% is cei care au avut experiente de cacao cu produsul si 10% is oamenii confuzionati de contrele dintre cele doua parti majore)...ci cunosteti oamenii care folosesc produsele magice si apoi ziceti: ok astia is escroci, vand sanatate dar ei sunt distrusi; sau ok oamenii astia stiu ei ceva ca uite ce bine arata. Pace.


P.S.: Chitanta respectiva..sa fim seriosi. Aparatul respectiv sunt aproape convins ca nu facea parte din cabinet si deci contabiliceste vorbind nu prea avea cum sa taie chitanta. Sistemele MLM abia de la un anumit punct in sus cer inregistrare fiscala. Ce-i porceste e ca nu v-a spus ca o sa va coste consultatia respectiva. Eu personal as fi zis ca nu am banii astia la mine si pa si pu la revedere.

#17
faptesaupareri

faptesaupareri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2011
ADEVARAT sau FALS?

Dr. OZ - Lupta impotriva cancerului folosind antioxidanti

Cancer Fighting Antioxidants, Pt 1. | The Dr. Oz Show - subtitrare romana
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TgStEj5hpM4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cine este Dr. OZ? Verificati pe wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Oz

Dr. Lester Packer - parintele antioxidantilor vorbeste despre BioPhotonic Scanner
autorul cartii MIRACOLUL ANTIOXIDANT (cine o doreste o pot trimite pe mail, [email protected])
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-C70yDp7P8M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
lymphor, eu nu as fi platit. Trebuia sa primesti chitanta, indiferent ca aparatul apartinea cabinetului
sau era inchiriat. Dupa faza asta, eu as fi schimbat medicul de familie. E prea materialist!
Aparatul si softul ala, inregistrate (dupa cum zicea colegul care abia s-a inregistrat si a si scris despre aparat) sau
neinregistrate sunt "apa de ploaie" sau, daca vrei, sunt "producatoare" de bani.
Medicul si spatiul medical respectiv ar trebui sa fie avizate pentru aceste investigatii, medicul trebuie instruit sa interpreteze
ce zice acel aparat, sa aiba o hartie la mana ca a terminat un curs specializat, etc.

Tu nu ai auzit ca exista si laboratoare de analize medicale: inregistrate, autorizate, avizate, certificate dupa diferite
standarde, etc? Numai acolo se efectueaza analize!

In legatura cu Helicobacter Pylori: este o bacterie "incriminata" (dupa unii clinicieni) in etiologia ulcerului gastric.
Ca orice bacterie, e distrusa de antibiotice. Dupa tratament, daca verifici intr-un laborator, dispare.
Dar poate sa reapara oricand. Doar e bacterie, este "peste tot".
Eu nu as trata-o decat la persoanele cu ulcer gastric sau cu teren predispozant la ulcer.
Si nu as trata-o ca fiind un factor declansator al ulceratiei. As trata-o (ca pe orice alt agent patogen) pentru ca orice
bacterie care se cantoneaza si/sau se inmulteste in ulceratie provoaca alte complicatii.

Sa fie sanatate!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate