Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Aplicatii iOS - cereri si recomandari

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#55
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007
voi folositi ceva anti virus ? este necesar ?

#56
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Nu stiu daca este necesar...insa eu nu stiu din ce cauza ipodul nu imi mai asculta nici o comanda pur si simplu nu puteam sa intru nicaieri si am fost nevoit sa ii dau restore.Poate sa fie virus sau o aplicatie instalata aiurea.Doar ma avertizeaza ca nu e o sursa sigura cand instalez.

#57
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007
intrebare...in ce format trebuiesc convertite video'urile pt a putea fi puse pe iPhone ? si cu ce program le convertim astfel incat sa nu fie afectat sunetul ?

#58
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Format mp4.Citeste printre ultimele mesaje din topicul ipod touch ca am pus un link acolo.

#59
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007
ultra mpeg-4 . merge perfect si lucreaza foarte rapid

apropo...am instalat acel program NES...next, cum instalez jocuri? vreau de exemplu sa instalez Mario..cum procedez? cand bag la usb iPhone'ul nu mi'l vede ca pe un removable disk, ci imi apare la Scanners and Cameras..

#60
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
downloadezi iphone browser de aici http://code.google.c.../downloads/list  te conectezi cu ipodul la pc intrii in program mergi in  /var/mobile/Media/ROMs/NES  si acolo pui jocurile.Jocuri poti lua de aici  http://www.theoldcom...00-L.htm#-L.htm  si  http://www.theoldcom.....mmary M-Z.htm

#61
gh.alex

gh.alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 03.11.2006

View PostopK, on May 14 2008, 14:44, said:

poti sa dai te rog mai multe instructiuni? ^_^  am instalat widget'ul dar nu prea imi dau seama cum sa il folosesc...

Foloseste Total Commander-ul, ai instructiuni aici
Bafta ;)

PM daca nu reusesti sa folosesti si te ajut :rolleyes:

#62
iddqdd

iddqdd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.05.2005
Am instalat 1.1.4 cu ziphone si la mesajele aferente numerelor din agenda cu +4 nu mai apare numele doar la cele fara +4 inainte. Ce trebuie instalat? ...e cam neplacut. Thx

#63
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Instalezi din Tweaks 1.1.4 din Installer un patch numit AppSupport 1.1.4

#64
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007

View Postvoxx, on May 14 2008, 16:10, said:

downloadezi iphone browser de aici http://code.google.c.../downloads/list  te conectezi cu ipodul la pc intrii in program mergi in  /var/mobile/Media/ROMs/NES  si acolo pui jocurile.Jocuri poti lua de aici  http://www.theoldcom...00-L.htm#-L.htm  si  http://www.theoldcom.....mmary M-Z.htm

imi da Error: The program could not find the path /var/root blabla on your iphone. Have you succesfully used jailbreak ? Tocmai am facut de 2 ori jailbreak (cu programu ala ziphone) si tot nu merge, acceasi eroare imi da

#65
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007

View Postdtancu, on May 15 2008, 08:25, said:

Instalezi din Tweaks 1.1.4 din Installer un patch numit AppSupport 1.1.4

folosesc tot 1.1.4 si nu imi apare patch'ul respectiv in Tweaks 1.1.4

#66
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View PostopK, on May 18 2008, 17:31, said:

folosesc tot 1.1.4 si nu imi apare patch'ul respectiv in Tweaks 1.1.4


adauga la surse repository-ul iClarified

#67
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007
hmmm nu prea ma descurc cu Theme'urile...deci instalez un package din ala cu theme'uri. dar apoi cum selecteza tema dorita? nu apare nicio iconita noua in meniu

#68
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Intai trebuie sa downloadezi summer board .Cauta in instaler summer board

#69
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007

View Postvoxx, on Jun 2 2008, 12:24, said:

Intai trebuie sa downloadezi summer board .Cauta in instaler summer board


da, mersi mult :)


revin cu o intrebare...cum pot sa aflu ip'ul iphone'ului meu, in cazul in care NU sunt conectat la wi'fi ?

a, si inca ceva. am incercat acum sa instalez tema Vista Perfection 2.0 si dupa ce termina de downloadat imi zice: Error "You must Summerboard first!" ce tre sa fac? Am instalat deja Summerboard

Edited by Centris, 04 June 2008 - 11:47.


#70
Mirciuliku

Mirciuliku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2008
alex_deraticom  

Este un messenger foarte bun pt iTouch. se numeste agilemessenger is gasesti pe modmyiphone repo.

View PostopK, on Jun 20 2008, 18:46, said:

am o problema...


nu stiu ce naiba am facut dar nu imi mai apare calendaru pe telefon. ce e de facut ?


uitete daca este ascuns cu poof sau alt program. daca nu exista fa rost de aplicatia calendar.app. daca nu
fa restore la iphone. o sa pierzi celelalte applicatii dar o sa ai calendarul :P

Edited by Mirciuliku, 20 July 2008 - 00:41.


#71
Morphy

Morphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 28.03.2005
Salut. Exista vreo aplicatie asemanatoare microsoft office, open office, ceva compatibil cu ele care sa mearga pe iPhone?
Multumesc frumos.

#72
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002
Două aplicatii utile pe care am început să le folosesc:

Snatch - transformă iPod-ul sau iPhone-ul într-un touchpad. Există o versiune gratuită, SnatchTest.

Air Sharing - puteti pune si descărca fisiere de pe iPod/iPhone. Vă puteti conecta din OS X, Windows, Linux sau cu browserul. Suportă Bonjour si stie să facă preview la fisiere. Gratuită până pe 22 septembrie.

Edited by Dragos, 10 September 2008 - 05:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate