Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Noua OFERTA cu 2, 12, 24Mbps

- - - - -
  • Please log in to reply
674 replies to this topic

#37
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Daca la medium faceau 15Mbps - parca ma rodea sa fac schimbarea! Daa asa... nu se merita, ca oricum sunt limitat !

Edited by musicall, 12 May 2009 - 12:27.


#38
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostFarrell, on May 12 2009, 07:43, said:

Trecerea la noua oferta se face la cerere si se semneaza act aditional pe minim un an.
Daca clientul are mai multe servicii de la UPC dar vrea de exemplu doar internet de 12Mbps, fara TV, va fi obligat sa semneze pentru toate servciile prelungirea.
Daca clientul a facut contract pe 2 ani, au trecut minim 6 luni de contract, actul aditional semnat pentru noua oferta va fi obligatoriu pentru timpul ramas din contractul initial dar nu mai putin de un an.
Sursa: RC de la UPC.
Am avut o problema similara la rds. Ma obligau sa semnez pt toate serviciile la pachet o prelungire. Am apelat la ANPC si am putut modifica numia ce am vrut eu. Legea spune ca nu te pot obliga.  ;)

#39
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008

View Postmival, on May 12 2009, 10:24, said:

Chestia asta puteau s-o faca lejer si pana acum. Ti se pare o crestere care sa se simta, de la 20 la 24 sau mai ales de la 10 la 12 ?
Astea sunt niste frectii, cresteri adevarate erau la 30 sau chiar mai mult. Nu sunt decat incercari disperate de pastrare a vechilor clienti, ca de migrare de la altii si-au luat gandul de mult.

Poate introducerea HD-ului sa-i mai revitalizeze, dar pe criza asta....!
Ai dreptate, dar pentru mine puteau sa majoreze si la 60Mbps abonamentul mediu atata timp cat pe torenti am 100-200kB/s. Oricum, UPC nu tine cont de ce pareri au clientii, cu atat mai putin de ce scriem noi pe aici. Pacat, ar avea mai multi clienti probablil, daca ar face-o.
Mie oferta actuatuala nu mi se pare a fi facuta sa atraga clienti, o consider slaba si probabil prin intermediul ei UPC devine mai scump decat oferta locala RTC. Si modul de a disimula TVA -ul in pretul actual mi se pare lipsit de onestitate fata de clientii si potentiali clienti.
Cine n-are incotro ramane la UPC, cine are optiune si poate alege n-are decat s-o faca !

#40
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
Am fost la un centru, pentru modificarea fostului Large cu actualul.
Urmatoarele chestiuni le-am aflat face to face, tipa citind dintr-un dosar cu indicatii de aplicare a diverselor servicii.
1. banda inca nu e disponibila
2. se va face automat trecerea, fara cozi (in cazul clientilor cu acelas tip de abo)
3. nu se stie sigur cand se finalizeaza aceasta noua modificare
4. August este targetul actual al maririi de banda de care stiam cu totii (nu actualele artificii), inca nedefinitivat ca cifre
5. pe fata, este doar un joc pentru definitivarea urmatoarelor oferte in raport cu concurenta
Oricum pentru cei rabdatori si multumiti, urmeaza inca pas inainte.

#41
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postelvis77ro, on May 12 2009, 14:40, said:

1. banda inca nu e disponibila
2. se va face automat trecerea, fara cozi (in cazul clientilor cu acelas tip de abo)
3. nu se stie sigur cand se finalizeaza aceasta noua modificare
4. August este targetul actual al maririi de banda de care stiam cu totii (nu actualele artificii), inca nedefinitivat ca cifre
5. pe fata, este doar un joc pentru definitivarea urmatoarelor oferte in raport cu concurenta
Oricum pentru cei rabdatori si multumiti, urmeaza inca pas inainte.
Pot spune ca in prezent oferta actuala reprezinta cioara de pe gard. In fine, speranta moare ultima...
UPC Ro a intrat cumva in linie dreapta spre vanzare/reorganizare, urmand ca in perioada urmatoare viitorii manageri sa rezolve problema vitezelor si a preturilor?

#42
mival

mival

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.09.2003

View Postelvis77ro, on May 12 2009, 14:40, said:

Am fost la un centru, pentru modificarea fostului Large cu actualul.
Urmatoarele chestiuni le-am aflat face to face, tipa citind dintr-un dosar cu indicatii de aplicare a diverselor servicii.
1. banda inca nu e disponibila
2. se va face automat trecerea, fara cozi (in cazul clientilor cu acelas tip de abo)
3. nu se stie sigur cand se finalizeaza aceasta noua modificare
4. August este targetul actual al maririi de banda de care stiam cu totii (nu actualele artificii), inca nedefinitivat ca cifre
5. pe fata, este doar un joc pentru definitivarea urmatoarelor oferte in raport cu concurenta
Oricum pentru cei rabdatori si multumiti, urmeaza inca pas inainte.


Sa inteleg ca de la 20 vroiai trecerea la 24 si te-ai prezentat pt. semnarea aditionalului, iar la sediu ti-au spus sa te duci frumos acasa, ca nu e nevoie sa semnezi nimic si ca te vor trece ei cand va fi disponibila noua viteza?

Oare de ce nu pune UPC-ul capat speculatiilor si precizeaza ca oferta se adreseaza numai noilor clienti,si vechilor clienti prin migrare automata ?!

#43
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View Post_darthmaul, on May 12 2009, 14:36, said:

Ai dreptate, dar pentru mine puteau sa majoreze si la 60Mbps abonamentul mediu atata timp cat pe torenti am 100-200kB/s.

Si mie imi variaza destul de mult viteza la download de pe torente(intre 100-500 kB/s). In schimb, de pe rapidshare sau alte siteuri cu bani, ajunge chiar si la 2 Mb/s.
Per total eu sunt multumit de internetul de la upc. Am net de la ei de vreo 9 ani, si nu cred ca i-am chemat de mai mult de 3 ori pt vreo defectiune.

#44
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
NU! de la 2 vroiam 4 pe up. Trecera automata va fi facuta pt clientii vechi in cursul lunii August (relatii cu clientii la tel). De marire reala nici pomenire, inca.

#45
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008

View Postelvis77ro, on May 12 2009, 13:40, said:

Am fost la un centru, pentru modificarea fostului Large cu actualul.
Urmatoarele chestiuni le-am aflat face to face, tipa citind dintr-un dosar cu indicatii de aplicare a diverselor servicii.
1. banda inca nu e disponibila
2. se va face automat trecerea, fara cozi (in cazul clientilor cu acelas tip de abo)
3. nu se stie sigur cand se finalizeaza aceasta noua modificare
4. August este targetul actual al maririi de banda de care stiam cu totii (nu actualele artificii), inca nedefinitivat ca cifre
5. pe fata, este doar un joc pentru definitivarea urmatoarelor oferte in raport cu concurenta
Oricum pentru cei rabdatori si multumiti, urmeaza inca pas inainte.
Eu inteleg ca oferta asta a fost scoasa mai mult pentru teste si ca de fapt pana in august (anul curent probabil) va fi definitivata: mai scad/cresc pretul sau mai reduc/cresc viteza. Mai inteleg ca in viitorul apropiati, clientii vor fi si mai multumiti.

#46
Firstmate

Firstmate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 24.03.2009
Cei de la upc in loc sa modifice ambalajul ar tb sa ofere actualele servicii la o calitate buna. Se uita numai la profit: limitarile la internet se aplica de cand numarul clientilor a crescut mai mult decat permite infrastructura, au scos cateva posturi tv din grila de programe ca erau prea costisitoare iar in locul lor au bagat niste porcarii la care se uita niste "maimute", iar cand ceva merge mai prost decat de obicei si chemi un tehnician il astepti mult si bine ca nu o sa vina ca nu exista ! Dupa ce ca plateam prea mult pt serviciile slabe calitativ s-au gandit sa faca o ajustare a preturilor nu tocmai pe placul nostru. Eu unul ma bucur ca la finele lunii o sa scap de ei !

#47
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
Personal nu cred ca vor mai mari banda mai mult decat o arata actualele oferte. Pentru acel  up si tot imi convine sa raman in continuare clientul lor, RDS in cazul meu lasand sa treaca luni de zile din 17 feb. de la semnarea contractului cu nema conexiune.
Probabil ca asta e adaptarea pret ieftin si banda la calitate medie internet. Alt abonament mai mare decat Large nu vor scoate, exceptand business, la cerere. Este si logic comparand preturile de afara, si acolo sunt tari cu salarii intre 500 si 1000E.

Sa fie totusi o ultima marita cu alta scufita strict destinata atragerii de noi clienti, micile ajustari de banda? Dupa cum au decurs maririle de banda in Ro la  Astral - UPC maririle chiar au adus ceva consistent, in nici un caz doar ceva de genul 20%. Nu stiu cum de au urcat up la 100%. Scris au facut-o. Asteptam si vedem, in august.

#48
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
De unde visati preturi mai mici?

Cel putin eu am primit la download 400 MB  :lol:

Edited by k0r3k7, 12 May 2009 - 15:53.


#49
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
http://economie.hotn...ana-24-mbps.htm

http://www.myc.ro/20...i-prin-upc.html

Edited by elvis77ro, 12 May 2009 - 16:17.


#50
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Mai mult ca sigur trec la DOCSIS 3 din toamnă. În momentul de față au probleme cu serviciul actual de 20Mb, DOCSIS2. Trecerea la DOCSIS3 este anunțată și de dublarea vitezei la upload, acest lucru nefiind posibil pe DOCSIS 2 cu 30 Mb/s upload pe channel (DOCSIS 3 permite 122 Mb/s per channel ).

#51
mirelan

mirelan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.08.2007
Eu am sunat la 031 1000872 si mi-a zis o fatuca ,ca daca vreau sa trec de la abonamentul meu large la cel large din oferta trebuie sa reziliez contractul vechi si sa stau trei luni fara internet si dupa aceea beneficiez de cel nou. :lol: Asa ceva nu cred ca ati mai auzit in Romania de azi. Am spus si prietenilor mei ce mi-au zis astia si au ramas muti.

#52
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
Marele lor deficit este fata de firma lor, prostia. Este aberant in 2009 cu toata tehnologia actuala, sa intrebam 10 oameni de la ei acelasi lucru si sa primim tot atatea raspunsuri diferite. Este mult mai simplu sa spuna, no comment, asteptati.
Proasta aia putea sa dea solutia simpla, schimbati numele titularului. Si culmea e chiar interesul lor la mijloc.
Cum sa mai comentam cand altul de la ei spune clar ca nu vor fi mariri mai mari decat ce este acum oferit (referitor la abonatii vechi si perioada toamna)

Edited by elvis77ro, 12 May 2009 - 17:44.


#53
lord_dizzy

lord_dizzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 06.11.2003
Mai fain: am vorbit cu cineva de la RC la 872 astazi in jurul orei 18 si l-am intrebat daca vechii clienti vor trece mai devreme sau mai tarziu la noile ab de 2/12/24Mbps. Cel de acolo: pai aveti internet medium puteti trece la large de 20. I-am zis ca vreu large de 24 :P, iar el: Huh ?!!! Pai da, uitati-va pe pagina de internet de la UPC. A ramas blocat saracu', ce sa-l mai intreb de lucruri sfinte...

#54
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008

View Postelvis77ro, on May 12 2009, 17:15, said:


BESTIAL, numai pot  :lol:

Quote

Pachet Internet   Viteza anterioara  Viteza noua
UPC Internet Small  1 Mbps/ 256 Mbps  2 Mbps/ 512 Mbps
UPC Internet Medium  10 Mbps/ 1 Mbps   12 Mbps/ 2 Mbps
UPC Internet Large  20 Mbps/ 2 Mbps   24 Mbps/ 4 Mbps

Cica upload anterior: 256 si 512 Mbps  :rolleyes:

Eu chiar m-am bucurat de noile pachete, dar daca intra abea din August, ma voi gandi la altceva, contractu expira pe iunie si eu oricum am nevoie de ceva mobil...

Edited by Skoopman, 12 May 2009 - 19:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate