Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Problema cu un vecin..

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Pyralis

Pyralis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2009
Buna tuturor :)

Am o problema mai urata cu un vecin... tipul asta are o casa mostenita, nu lucra nimic, are multi chiriasi si vizitatori dubiosi.
Multe masini parcate in fata casei. Intr-o seara vine la mine, (eu am parcarea mai jos de casa lui, in fata blocului meu) eu atunci parcam masina si imi zice, mai degraba ordoana sa ma mut mai jos ca are masini de pus pe locul ala.
Discutia a ajuns cam urata dupa ce i`am spus ca daca imi zice frumos cu cea mai mare placere o mut, ma ameninta in fata veciniilor ca imi taie cauciucurile, apoi ca ma bate..

La noi la bloc e spatiu limitat de parcare si fiecare care prinde o bucatica o tine strans asa ca nu am cedat, au trecut cam 3 sapt de la amenintare, si ieri dimineata m`am trezit cu cauciucurile taiate, nu am chemat politia pt ca e inutil, cam toti de la bloc sunt terorizati de viermele asta, la multi le e frica sa fie si martori. Am decis cu un vecin sa punem camere de filmat cu Infrarosu si sa inregistram ce face, m`a amenintat cu bataia si vreau sa fie inregistrat in caz ca se intampla. vreau sa stiu ce alte masuri am putea lua, de politie nu ii e frica, a mai avut probleme cu politia si nu a rezolvat nimeni nimic, a aruncat cu pietre dupa o vecina la etaj de aproape i`a spart geamul, s-a usurat pe masina la alt vecin, a intrat in casa la o batranica si i`a spart usa noaptea ...etc etc

Ar fi filmul luat ca dovada? ce alte masuri as putea lua.. el isi tine masina personala in garaj deci nu i`as putea rezolva nimic. Din cate stiu are multe surse de venit suspicioase si pt asta am vb cu cineva la fisc..

#2
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
De ce nu-l prinzi si ii vari picioare in pifometru pana lesina inecat in propriul bors?

#3
Pyralis

Pyralis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2009

View Postelaxalien, on May 8 2009, 21:38, said:

De ce nu-l prinzi si ii vari picioare in pifometru pana lesina inecat in propriul bors?

crede-ma ca abia ma abtin, dar tipul are relatii, vreau sa fie filmat ca legitima aparare daca se ajunge la asta, nu stau sa dea in mine nimeni dar nici nu vreau sa provoc..

#4
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006

View Postelaxalien, on May 8 2009, 21:38, said:

De ce nu-l prinzi si ii vari picioare in pifometru pana lesina inecat in propriul bors?

ALOOOOOOO
traiesti in romania , remember ?
daca te bagi la o astfel de chestie , barem il bagi si-n portbagaj si-l ingropi pe camp - da' deja ajungem la SF :D

#5
Pyralis

Pyralis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2009

View PostCampers, on May 8 2009, 21:43, said:

ALOOOOOOO
traiesti in romania , remember ?
daca te bagi la o astfel de chestie , barem il bagi si-n portbagaj si-l ingropi pe camp - da' deja ajungem la SF :D

:P ii prea gras stabu` asta nu incape in gropi :))

dar serios acum.. vreau sa`l atat pe cale legala, ar fi o investitie buna 2 camere de filmat? vrem sa amplasam una la etaj si una la parter, sa se vada zona cu masinile..

Edited by Pyralis, 08 May 2009 - 20:56.


#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,105
  • Înscris: 24.02.2006
din punctul de vedere al politiei, ala nu ti-a facut tie nimic. pentru ca n-ai depus plangere.
filmul ala o sa fie frectie la picior de lemn. o sa-l filmezi cum iti taie cauciucurile, o sa te duci sa-i spui ca ai dovezi, ala o sa mature cu tine pe jos, iar tu nu o sa faci nimic pentru ca "e inutil" si n-are rost sa chemi politia.

#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
explica-ne si noua pe unde stai de ase arunca cu pietre in vecini in geamuri,
vine dupa tine si-ti zice sa nu mai parchezi la nu stiu cate sute de metri de poarta lui, etc

sa nu mutam si noi vreodata in jungla aia

#8
Pyralis

Pyralis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2009

View Postspare-me, on May 9 2009, 09:45, said:

explica-ne si noua pe unde stai de ase arunca cu pietre in vecini in geamuri,
vine dupa tine si-ti zice sa nu mai parchezi la nu stiu cate sute de metri de poarta lui, etc

sa nu mutam si noi vreodata in jungla aia


in cluj, da ma simt ca in jungla pe aici, toti imi spun sa ma calmez ca nu am ce face,ca ii nebun etc.. sa ma dau la fund da ce dracu! ne calca in picioare un nimic?

View Post_Smiley_, on May 9 2009, 09:42, said:

din punctul de vedere al politiei, ala nu ti-a facut tie nimic. pentru ca n-ai depus plangere.
filmul ala o sa fie frectie la picior de lemn. o sa-l filmezi cum iti taie cauciucurile, o sa te duci sa-i spui ca ai dovezi, ala o sa mature cu tine pe jos, iar tu nu o sa faci nimic pentru ca "e inutil" si n-are rost sa chemi politia.

nu a avut rost sa chem politia de data asta, pt ca stiu ca el a facut'o dar nu am dovezi, nu am martori nimic, doar m`am trezit dimineata cu rotiile taiate

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,105
  • Înscris: 24.02.2006
ala are atat tupeu pentru ca nimeni nu cheama politia. ca "nu are rost", ca "nu sunt dovezi" etc.

reclamatia aia, in care povestesti despre amenintari si spui ca-l suspectezi pe ala ca ti-a taiat cauciucurile, conteaza destul de mult. data viitoare cand chemi politistul, o sa-i poti spune "Exista deja o reclamatie pentru ca mi-a taiat cauciucurile, uite de data asta ce-a facut"

#10
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
E plin Cluju` de astfel de nebuni... parcă tot mai liniște și bine e acasă, în Sud! Oameni mai ai dracu și răi ca ardelenii jur că n-am văzut!

ON: Arunci banii degeaba pe camere de filmat... nu se consideră probă/dovadă etc! Faci plângere și urmezi restul procedurilor! Sau, te iei cu el la bătaie, te face praf, ai martori că te-a vătămat corporal destul de grav :D, te duci la IML (îți pun o vorbă bună dacă vrei) scoți certificat medico-legal cu 30-60 de zile spitalizare --> dosar penal, l-ai aranjat!  :lol:

Edited by ripper, 09 May 2009 - 11:52.


#11
Pyralis

Pyralis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2009

View Postripper, on May 9 2009, 12:49, said:

E plin Cluju` de astfel de nebuni... parcă tot mai liniște și bine e acasă, în Sud! Oameni mai ai dracu și răi ca ardelenii jur că n-am văzut!

ON: Arunci banii degeaba pe camere de filmat... nu se consideră probă/dovadă etc! Faci plângere și urmezi restul procedurilor! Sau, te iei cu el la bătaie, te face praf, ai martori că te-a vătămat corporal destul de grav :D, te duci la IML (îți pun o vorbă bună dacă vrei) scoți certificat medico-legal cu 30-60 de zile spitalizare --> dosar penal, l-ai aranjat!  :lol:

Mersi de raspuns, da mi-ar place la nebunie sa fiu sac de box :D, o sa vad ce fac, el mai mult ca sigur pune pe altii sa`i faca treaba deci.. dar mai am o intrebare, la politai daca ii arat filmarea nu`i trage o amenda? de cateva ori si poate se linisteste gaboru`

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate