Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Setari si Configuratie uTorrent

- - - - -
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#37
A_Ionut

A_Ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 05.08.2007
Eu am renuntat sa mai fac setarile cu tcpz dupa ce ale-am facut pe cele pentru uTorrent. Browserul functioneaza. Are ceva daca las asa?

#38
latinoboy

latinoboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.10.2009
hello ...am net de la romtelecom ....cum aflu ce router am,,,,nu ma prea pricep la chestii de genull

#39
adymoise06

adymoise06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.02.2007
Am si eu o problema. Am faqt din greseala upgrade la uTorrent la versiunea 1.8.5 care nu este suportata de tracker-ul meu. Cum pot reveni inapoi la 1.8.4 avand in vedere ca nu doresc sa sterg torrentele puse la seed. Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!

#40
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
salut. am uTorrent,net de la RDS. trag destul de bine,au tras si altii de la mine la fel,initial (1-4mb) ,am facut cam 1 ratie in 4 zile. dar (CRED) ca de cand mi-am bagat nasul in setarile programului si am facut cum scria pe forum pe warez_spam,la download viteza a scazut f putin dar uploadul e f f mic. are o "spasma" de 1 mb si dupa aia 100k sau mai jos. daca reinstalez programul pierd ceva sau va continua sa traga din directorul initial?

alte sfaturi aveti?
(si nu cred ca e vb ca nu am legatura buna din mom ce initial trageam bine si mereu am 2-3 la upload dar cu viteza mica)

#41
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007
Daca ai facut modificari in setari, acestea se pot reseta usor: inchizi uTorrent, in Run tastezi %AppData%\uTorrent si in fereastra care apare stergi settings.dat si settings.dat.old.

#42
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
mersi. dar intre timp am sters si reinstalat! chiar daca tot ce am tras nu mai era bun de upload...oricum vroiam sa sterg cate ceva din ele (aveau fiecare ratie peste 1)

#43
pipa_olt

pipa_olt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 24.11.2008
sal.de vreo 3 zile nu prea mai pot descarca mai nimic.nu stiu din ce cauza.trag pe un laptop,am internet pe fix de la sky(anglia) memorie libera e,si nici sa uploadez nu merge. ce o avea? pana mai inainte mergea. :huh:

Edited by Ravy, 11 November 2009 - 02:01.


#44
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
pai se pare ca nu mai ai de la cine sa tragi...daca e availability 0%

#45
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
http://download.utor....5/utorrent.exe

A aparut 1.8.5

#46
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
eu am 2.0 si imi zicea de un update ieri.

#47
pipa_olt

pipa_olt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 24.11.2008

View PostMuale, on 8th November 2009, 18:56, said:

pai se pare ca nu mai ai de la cine sa tragi...daca e availability 0%


dar de ce nu se conecteaza la seeders,ca de aia sunt destui.?

#48
lordsidious

lordsidious

    Se7en PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,813
  • Înscris: 02.08.2007
Seeders n-au niciun motiv sa se conecteze la tine.Ei au, de mult, torrentul complet.

#49
pipa_olt

pipa_olt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 24.11.2008

View Postlordsidious, on 10th November 2009, 20:04, said:

Seeders n-au niciun motiv sa se conecteze la tine.Ei au, de mult, torrentul complet.


asta inteleg,dar eu de ce nu pot sa ma conectez la ei ca sa am si eu torentul complet.ca zice acolo in poza 0(xxx)seeders.nu vrea sa se conecteze.de ce?

thx

#50
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
de ce am upload cu viteza constanta mica,100-200k dar daca dau click dreapta su update tracker creste la 1-2 mb in multe cazuri?vad ca el ar face automat update la 1 ora...pot sa pun un timp mai mic?

#51
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006

View Postpipa_olt, on 10th November 2009, 22:37, said:

asta inteleg,dar eu de ce nu pot sa ma conectez la ei ca sa am si eu torentul complet.ca zice acolo in poza 0(xxx)seeders.nu vrea sa se conecteze.de ce?

thx

Mai multe motive , ei pot sa aiba torrentul pe pauza , dar tot este raportat la tracker. De aceea vezi (xxx)Seederi.
Poate torrentul pe care l-ai luat tu este sharat pe mai multe trackere si se raporteaza si de acolo.


View PostMuale, on 10th November 2009, 23:33, said:

de ce am upload cu viteza constanta mica,100-200k dar daca dau click dreapta su update tracker creste la 1-2 mb in multe cazuri?vad ca el ar face automat update la 1 ora...pot sa pun un timp mai mic?

Depinde de mai multe. Nr de leecheri/seederi este crucial. Cand sunt multi leecheri peste 100-150 viteza scade dramatic in "turma". De aceea eu astept vreo jumate de ora dupa ce se urca un torrent sa-l iau. Asa garantez viteza maxima de download si upload oferita de ISP.

Cand dai update tracker creste si scade repede pentru ca persoana care trage se conecteaza la mai multi seederi/leecheri si isi imparte banda corespunzator cerintei si ofertei. Torrentul nu e ca ODC-ul , se bazeaza pe schimbul de fisiere intr-o "turma, retea" tu iei dar trebuie sa si dai si de aici neconcordantele dintre viteze. (In special la torrentele noi).

Inca un motiv pentru jump-urile de viteza este versiunea de uTorrent , se pare ca de la versiunea 1.8.3 in sus face figuri cu vitezele , care nu raman constante. Eu sunt la 1.8.2 si am testat si am ajuns la concluzia ca 1.8.2 este cea mai stabila versiune din toate punctele de vedere.

Edited by foca28, 18 November 2009 - 21:36.


#52
sony_jbl

sony_jbl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 12.06.2009
aceaiasi problema o am si eu dar eu nu am rooter am internet prin fibra,vine de la stalp este cu switch nu am avut problema cu utorrentul dar totul sa stricat cand am marit numarul de torrente active de la 26 la 50 .cine ma poate ajuta si pe mine ,am incercat sa schimb portul si nu este chip sa pot downloada "Checking port 50000 on 93.122.209.210...
An error has occurred!An error has occurred!
Port 50000 does not appear to be open"

#53
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006

View Postsony_jbl, on 25th November 2009, 21:17, said:

aceaiasi problema o am si eu dar eu nu am rooter am internet prin fibra,vine de la stalp este cu switch nu am avut problema cu utorrentul dar totul sa stricat cand am marit numarul de torrente active de la 26 la 50 .cine ma poate ajuta si pe mine ,am incercat sa schimb portul si nu este chip sa pot downloada "Checking port 50000 on 93.122.209.210...
An error has occurred!An error has occurred!
Port 50000 does not appear to be open"


Nu are nicio legatura portul blocat cu numarul de torrente active. Daca nu esti conectabil inseamna ca provider-ul de net nu ti-a deschis porturile. Sau le ai tu blocate din windows , din firewall/antivirus.

#54
LucaSystem

LucaSystem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2007
Bună tuturor
Am schimbat sistemul de operare, sau mai bine zis merg paralel cu amândouă, XP si win7. Pot sa transfer torentii din listă de la un sistem de operare la altul? Sper că m-am făcut înteles.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate