Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Virus pe site-ul meu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005
Buna ziua,

Am o intrebare, am facut un site domeniu.ro l-am upload-at ... iar uneori cand apas pe link-urile din pagina, se deschide o alta fereastra (pop-up) cu un site de matrimoniale ... de fapt mai multe site-uri matrimoniale din Romania (depinde cum ii vine). Am incercat de pe diverse calculatoare (am crezut ca al meu e virusat) si se intampla acelasi lucru. Sa fie oare virusate fisierele pe care le-am upload-at ? Sau unde e problema ? Pot spune si domeniul meu si domeniile care se deschid la accesarea site-ului meu. Multumesc.

#2
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostMr. Billy, on May 2 2009, 11:07, said:

Buna ziua,

Am o intrebare, am facut un site domeniu.ro l-am upload-at ... iar uneori cand apas pe link-urile din pagina, se deschide o alta fereastra (pop-up) cu un site de matrimoniale ... de fapt mai multe site-uri matrimoniale din Romania (depinde cum ii vine). Am incercat de pe diverse calculatoare (am crezut ca al meu e virusat) si se intampla acelasi lucru. Sa fie oare virusate fisierele pe care le-am upload-at ? Sau unde e problema ? Pot spune si domeniul meu si domeniile care se deschid la accesarea site-ului meu. Multumesc.
Nu e virusat , e reclama de la baietii de unde ai domeniul,trebuie sa traiasca si ei!
Trimitele un mail si intreaba-i pe ei mai exact!Scriptul e de vina!

Edited by whitewizard, 02 May 2009 - 11:10.


#3
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

View Postwhitewizard, on May 2 2009, 11:09, said:

Nu e virusat , e reclama de la baietii de unde ai domeniul,trebuie sa traiasca si ei!
Trimitele un mail si intreaba-i pe ei mai exact!Scriptul e de vina!

Tata, domeniul e platit ... domeniu.ro (sau nu ai citit bine?) - nu e moca domeniul. Ei traiesc din ce le platesc eu pt gazduire. In cel mai rau caz poti spune ca este de la banner-ele pe care le-am bagat pe site pt trafic (link exchange) ... dar ma indoiesc sa apara asa din senin fara sa apas pe ele. Apas pe alt link din site-ul meu, din structura de baza si aparsite-urile astea, pop-upurile.

www.inchirieri-litoral.ro (este site-ul meu)

si se deschid www.simpatie. ro + www.intimitate.ro (astea doua le-am vazut deschizandu-se pana acum - cand apas in meniul din stanga) - dar nu mereu.

#4
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostMr. Billy, on May 2 2009, 10:23, said:

Tata, domeniul e platit ... domeniu.ro (sau nu ai citit bine?) - nu e moca domeniul. Ei traiesc din ce le platesc eu pt gazduire. In cel mai rau caz poti spune ca este de la banner-ele pe care le-am bagat pe site pt trafic (link exchange) ... dar ma indoiesc sa apara asa din senin fara sa apas pe ele. Apas pe alt link din site-ul meu, din structura de baza si aparsite-urile astea, pop-upurile.

www.inchirieri-litoral.ro (este site-ul meu)

si se deschid www.simpatie. ro + www.intimitate.ro (astea doua le-am vazut deschizandu-se pana acum - cand apas in meniul din stanga) - dar nu mereu.
Eu am luat fiecare link si nu s-a deschis altceva dubios!Posteaza un anunt...etc

Edited by whitewizard, 02 May 2009 - 11:34.


#5
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

View Postwhitewizard, on May 2 2009, 11:33, said:

Eu am luat fiecare link si nu s-a deschis altceva dubios!Posteaza un anunt...etc

Am zis ca nu mereu, uneori ... si nu stiu explicatia ... de aceea am apelat la forum ... poate stie cineva de ce ?  Si poti incerca si cu alte browsere ... - IE sau Mozilla.

#6
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostMr. Billy, on May 2 2009, 10:36, said:

Am zis ca nu mereu, uneori ... si nu stiu explicatia ... de aceea am apelat la forum ... poate stie cineva de ce ?  Si poti incerca si cu alte browsere ... - IE sau Mozilla.
Mozilla am folosit , poate Kaspersky le blocheaza la mine de nu le vad deloc!
later edit , daca puneai si niste preturi pe acolo era si mai bine , ai oferte tentante! :D

View Postwhitewizard, on May 2 2009, 11:36, said:

Mozilla am folosit , poate Kaspersky le blocheaza la mine de nu le vad deloc!
later edit , daca puneai si niste preturi pe acolo era si mai bine , ai oferte tentante! :D
http://www.simpatie.ro uite ca s-a deschis,verifica scripturile cu ce l-ai facut si vezi super linkurile!

Edited by whitewizard, 02 May 2009 - 11:38.


#7
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

View Postwhitewizard, on May 2 2009, 11:46, said:

Mozilla am folosit , poate Kaspersky le blocheaza la mine de nu le vad deloc!
later edit , daca puneai si niste preturi pe acolo era si mai bine , ai oferte tentante! :D


http://www.simpatie.ro uite ca s-a deschis,verifica scripturile cu ce l-ai facut si vezi super linkurile!

Pai am folosit FrontPage,Dreamweaver + scripturi, editare in Notepad si cam atat... restul grafica nu are sens sa iti spun in ce am facut ca e pur si simplu editare de imagini. Tot nu pot sa rezolv problema... si cum vad superlink-urile ? Sau e vb de Hyperlinks si asa le spui tu ?

Iar preturile sunt afisate acolo ... unele anunturi nu au pret, pentru ca nu le bag eu, le baga proprietarii.

Edited by Mr. Billy, 03 May 2009 - 15:04.


#8
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

View PostMr. Billy, on May 3 2009, 15:03, said:

Pai am folosit FrontPage,Dreamweaver + scripturi, editare in Notepad si cam atat... restul grafica nu are sens sa iti spun in ce am facut ca e pur si simplu editare de imagini. Tot nu pot sa rezolv problema... si cum vad superlink-urile ? Sau e vb de Hyperlinks si asa le spui tu ?

Iar preturile sunt afisate acolo ... unele anunturi nu au pret, pentru ca nu le bag eu, le baga proprietarii.


So... pana la urma imi raspunde cineva de ce mi se deschid alte ferestre cand apasa pe link-urile din pagina mea ? (pop-up-uri)

#9
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da-ne linkul

#10
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Pot sa confirm si eu ca se deschid cele doua site-uri de dating, asta cu Opera 9.21

Am aruncat o privire peste sursa, dar asa la prima vedere nu vad nimic dubios. Am mai patit si eu asa ceva, in urma unui hack la nivel de host, dar in cazul meu codul malicios se vedea in sursa.


Astept cu interes deznodamantu' problemei...


P.s. Again, vezi in postu n°3.

Edited by Berti, 05 May 2009 - 13:57.


#11
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
mi s-a deschis si mie odata (de fapt a blocat firefoxu) dar acum se pare ca nu se mai deschide in niciun browser
se pare ca fisierul accesat in popup e "http://81.180.102.159/go.php"

comenteaza
<script  type="text/javascript" language="javascript" src="http://s10.histats.com/js9.js"></script>

si vezi daca se mai intampla

Edited by again, 05 May 2009 - 14:51.


#12
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

View Postagain, on May 5 2009, 13:32, said:

da-ne linkul

L-am mai dat o data, e mai sus. Dar il dau inca o data.

www.inchirieri-litoral.ro (cand apesi pe meniul din stanga, se deschid alte site-uri (pop-upuri). Gen simpatie . ro si altele.

View Postagain, on May 5 2009, 14:45, said:

mi s-a deschis si mie odata (de fapt a blocat firefoxu) dar acum se pare ca nu se mai deschide in niciun browser
se pare ca fisierul accesat in popup e "http://81.180.102.159/go.php"

comenteaza
<script  type="text/javascript" language="javascript" src="http://s10.histats.com/js9.js"></script>

si vezi daca se mai intampla

Ceea ce ai spus tu acolo ca se deschide, nu se deschide mereu. Inainte se deschideau site-urile care le-am spus mai sus. Acum probabil se ia aleatoriu. Si ce este cu scriptul ala pe care mi l-ai dat ? Presupun ca face parte din codul sursa al paginii. Este counterul de vizitatori (cel abastru din dreapta). Nu are legatura cu pop-up-ul.

Edited by Mr. Billy, 06 May 2009 - 22:36.


#13
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da, este codul de vizitatori si are legatura cu popupul, dupa cum vezi te pune sa incluzi un .js de-al lor, js in care ei pot pune ce vor (inclusiv deschiderea de popupuri)

#14
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

View Postagain, on May 6 2009, 23:25, said:

da, este codul de vizitatori si are legatura cu popupul, dupa cum vezi te pune sa incluzi un .js de-al lor, js in care ei pot pune ce vor (inclusiv deschiderea de popupuri)

Mi-e greu sa cred lucrul asta, intrucat am acelasi contor pe alt site, unde nu mi se deschid pop-up-urile. ( + ca este un site care nu are legatura cu Romania (cel care monitorizeaza vizitatorii), iar mie mi se deschid site-uri cu extensia .ro de matrimoniale). Alt deznodamant dragilor nu aveti? Cu parere de rau, ceea ce citesc aici nu imi este de folos. Cand o sa imi fac timp, o sa scot sursa de la contor, si daca pop-upurile se deskid din nou? Atunci ce mai spuneti? Facem manevra d-le "again"?

#15
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
esti total afon cand vine vorba de scripturi , primesti o rezolvare de la o persoana competenta si tu spui "nu dom'le nu e de acolo mi-a spus mie mama omida" si mai spui si "cand imi fac timp poate o sa scot..." de parca e site-ul nostru

ps: am pierdut 30 de minute din viata sa formatez js-ul ala ca sa-l pot intelege si sa-ti pot da un raspuns sigur. da, AM PIERDUT

#16
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

View Postagain, on May 9 2009, 16:55, said:

esti total afon cand vine vorba de scripturi , primesti o rezolvare de la o persoana competenta si tu spui "nu dom'le nu e de acolo mi-a spus mie mama omida" si mai spui si "cand imi fac timp poate o sa scot..." de parca e site-ul nostru

ps: am pierdut 30 de minute din viata sa formatez js-ul ala ca sa-l pot intelege si sa-ti pot da un raspuns sigur. da, AM PIERDUT

Ok, scuze nu am vrut sa spun asta, am comunicat doar ca pe acelasi site de contorizare mai am inregistrat un alt site , tot personal, la care nu mi se intampla lucrul asta. De aceea mi se pare ciudat ca se deschid doar pe site-ul de inchirieri. Acum vad ca s-a cumintit, nu mai vad pop-up-urile. Nu trebuia sa se deschida mai mereu, sau e un script cu ceas ? :-p (se deschid cand au chef pop-up-urile).

#17
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
se deschid odata per ip

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate