Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Probleme financiare la Banca Transilvania?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postoverseas, on May 4 2009, 20:39, said:

Cand situatiile financiare vor fi nasoale, vei afla prea tarziu ca sa retragi banii.
Profitul ala mic nu este din cauza trnzactiei Asiban, ca veniturile sunt comparabile.
A inceput nasoleala, au cheltuieli mari cu dobanzile - chiar tu ziceai ca iti da dobanda buna la depo :)
Si au marit f mult provizioanele, adica au incept pierderile din credite.


View Postmacette, on May 4 2009, 21:14, said:

Se cam darama sandramaua... si, din pacate, BT nu este singura in aceasta situatie.
Vad ca sunt cam putine raspunsuri realiste la acest topic , deschis dupa parerea mea in scop publicitar .
Din pacate pentru foarte multe persoane din mediu bancar , si nu numai , softpedistii sunt inteligenti si au un IQ ridicat , asa ca isi dau seama atunci cand au de-a face cu postari publicitare .
Daca o banca da faliment , depunatorii nu isi primesc banii de la fondul de garantare imediat .

#20
stefrnd

stefrnd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.10.2006

View Postbuteliearagaz, on May 7 2009, 18:50, said:

Vad ca sunt cam putine raspunsuri realiste la acest topic , deschis dupa parerea mea in scop publicitar .
Din pacate pentru foarte multe persoane din mediu bancar , si nu numai , softpedistii sunt inteligenti si au un IQ ridicat , asa ca isi dau seama atunci cand au de-a face cu postari publicitare .
Daca o banca da faliment , depunatorii nu isi primesc banii de la fondul de garantare imediat .

Daca nu ar fi vorba de o banca poate ar fi publicitate, in acest caz ma indoiesc.

#21
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 20.08.2004
este cel putin curios ca astfel de zvonuri apar doar despre BT. nu cu mult timp in urma a fost un intreg scandal despre situatia precara a BT, pana si BNR intervenind si anuntand ca este un atac pentru a slabi BT si apoi a fi cumparata. si topicurile astea dechise pe softpedia sunt, cred eu, in aceeasi nota. bine-nteles ca apoi apar multi panicati (care poate nici n-au bani la BT) care duc paranoia mai departe.

Edited by lg, 10 May 2009 - 08:55.


#22
stefrnd

stefrnd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.10.2006

View Postlg, on May 10 2009, 08:53, said:

este cel putin curios ca astfel de zvonuri apar doar despre BT. nu cu mult timp in urma a fost un intreg scandal despre situatia precara a BT, pana si BNR intervenind si anuntand ca este un atac pentru a slabi BT si apoi a fi cumparata. si topicurile astea dechise pe softpedia sunt, cred eu, in aceeasi nota. bine-nteles ca apoi apar multi panicati (care poate nici n-au bani la BT) care duc paranoia mai departe.

daca ar fi vorba doar de banca transilvania nu ar fi nici o problema. vizate de faliment sunt si alte banci. sunt usor de identificat dupa foamea de lichiditate: ofera in jur de 7-8% pentru depozitele in euro.

Edited by stefrnd, 10 May 2009 - 20:20.


#23
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
pardon ca m-am incurcat

Edited by overseas, 11 May 2009 - 13:56.


#24
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Posttanasescuandrei74, on May 5 2009, 01:10, said:

Scoateti banii din banca daca nu vrei sa ramai fara ei! Nu ai fi nici primul si nici ultimul care ramane fara ei! Vezi S.U.A. si ce tzepe s-au tras acolo! Si tot asa s-a zis:  "stati calmi, statul garanteaza "X" sume! " si au garantat fix  un rahat! <_<

aberezi cu gratie, mai esti si habarnist :death:
unde ai citit tu aberatiile cum ca in SUA au dat faliment bancile si au ramas oamenii fara depozite? sau, mai mult, da-mi exemplu de o banca din Germania, Anglia, Italia, Franta etc care a dat faliment si care a papat depozitele oamenilor. :deadtongue:
retine, nu banca preluata de catre stat  <_<

#25
andma83

andma83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.01.2009
Multumesc tuturor pt raspuns, m-am cam lamurit cum sta treaba.. Oricum, nu inteleg mare lucru din termenii bancari, dar per ansamblu am inteles ca e ok..
Cert e ca mi-am scos banii din banca zilele trecute si mi-am cumparat masina pe care mi-o doream, deci nu mai duc grija acelor depozite.. :P

#26
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Drum bun  :D

#27
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postandma83, on 29th May 2009, 12:45, said:

Cert e ca mi-am scos banii din banca zilele trecute si mi-am cumparat masina pe care mi-o doream, deci nu mai duc grija acelor depozite.. :P
Acum vei duce grija masinii...deci o grije tot vei avea.... :D

#28
mihaimilk

mihaimilk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 18.06.2007
Let me guess... Toyota Prius ?


:P

#29
andma83

andma83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.01.2009

View Postoverseas, on 29th May 2009, 11:47, said:

Drum bun  :D
Multumesc, sper sa tina sute de mii de km fara incidente si probleme in service (cam asa vrea toata lumea)..  :D

View Postcuculea, on 29th May 2009, 12:01, said:

Acum vei duce grija masinii...deci o grije tot vei avea.... :D
Pai da, aici ai dreptate: CASCO, RCA, revizii, benzina, nebuni in trafic etc etc.. Totusi, pana la urma, e un 'rau' necesar.. :)

View Postmihaimilk, on 29th May 2009, 12:15, said:

Let me guess... Toyota Prius ?
:P
Da, e o Toyota Prius..
Pana la urma am luat-o cu toti banii jos si nu m-am mai bagat in banca.. Topicul s-a cam invechit, iar pe atunci cand il deschisesem, luasem posibilitatea unui credit in banca, dar m-am razgandit, dupa ce am vazut care e DAE, comisionul de acordare, ramburs anticipat etc..  :death:

Edited by andma83, 30 May 2009 - 01:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate