Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

crucea albastra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#19
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007
De vreo 10 ori până acum a fost "ultima".
Dacă ai trecut la next level cu "ultimele trei" e deja lugubru! :)
Ca o cruce albastră...


https://dexonline.ro...gubru/definitii

#20
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
E... acuma, nu mai am decât două, na! Doar două și gata. Una am dat-o deja! sic!

[ https://media1.giphy.com/media/pXyL3rwFnxUT6/giphy.gif?cid=ecf05e473lr06jmrfsfhr9fyr8db6888uw9qn9ydy2m5k9yn&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aș vrea să am din nou săculețul plin, dar... asta a fost acum un an, pe vremea aceasta... timpul a trecut, fondurile s-au epuizat...

#21
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,847
  • Înscris: 17.08.2022
Pentru cei cu sange albastru, da, este si cruce albastra.
Dar uzuala este cea rosie, inrosita de sangele curs in numele ei.

Edited by vio69c, 10 December 2022 - 19:54.


#22
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Hai, mâine ultima discrepanță...
Nu știu ce-i cu crucea albastră, dar un lucru știu: nu mai am decât o singură discrepanță!Posted Image

#23
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007
Iti spun eu ce să faci: îți aduci câteva sute de clone, fo cinci sute așa, (peste patruzeci ți-ai scos deja la înaintare azi, la încălzire) și zici " - dom'le io aș vrea să închei dar tocmai acum, când intră sude de vizitatori să citească discrpanțele mele?".

Și ai motiv să mai bagi vreo câteva.
Bine, cu promisiunea că sunt ultimele, bien sûr! Posted Image

Edited by Sfantul Jakob, 11 December 2022 - 23:41.


#24
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 11 decembrie 2022 - 23:36, said:

tocmai acum, când intră sude de vizitatori să citească discrpanțele mele?


Am raportat problema și s-a remediat. Iar discrepanțele s-au terminat, asta cu fortăreața Machaerus a fost ultima. Normal ar fi fost a 4-a, dar aia cu marea care nu se liniștește singură nici dacă vântul este oprit, am considerat-o așa, o nereușită...deși pentru mine rămâne discrepanță!

Da Jake, serialul atât de îndrăgit de tine, s-a terminat...Posted Image

[ https://media2.giphy.com/media/7FCFG6sYV5UxW/giphy.gif?cid=ecf05e47027ptyt7kni87k0ee9olz77szxrsskcgboavg65w&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Jake ești? :huh:
Să vezi... aseară, superba mea soție m-a rugat să dau cu aspiratorul...bineînțeles, m-am conformat imediat. Dar, când am ajuns în camera unde pusesem săculețul cu discrepanțe într-un sertar, împăturit... ce crezi, dau să aspir sub pat... ei bine, bucurie mare, am găsit nu mai puțin de 6 discrepanțe, tot așa, învelite în staniol roșu... :)
Cred că voi face un extra-sezon așa, al discrepanțelor... 6 episoade, un sezon scurt...îl voi intitula: ”Reîntoarcerea omului-discrepanță”...


[ https://media2.giphy.com/media/Bz853dgjLFEaI/giphy.gif?cid=ecf05e47r0149bo1cgx24nnw75g5jpz670lq1shjtgatspdu&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Sezonul nou va începe de mâine. Prima discrepanță va conține și o mică scenetă, în care Heartu va juca rolul principal, de prezbiter al Martorilor lui Iehova, iar eu, tot martor al lui Iehova, dar securist, infiltrat între frați pentru a-i da pe mâna Satanei (Ceaușescu). A doua discrepanță va conține un subiect revoltător...o să vă surprindă, cum pun problema...dar acesta este textul, nu-mi dă de ales... :dontgetit:

[ https://media1.giphy.com/media/91l0q81ktQ0xi/giphy.gif?cid=ecf05e47pq3fdfwekb4m7mpt9s3y3oxt69lvpg3a0acwpqfw&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 14 decembrie 2022 - 08:44, said:

Jake ești?
Ei bine, bucurie mare, am găsit nu mai puțin de 6 discrepanțe, tot așa, învelite în staniol roșu... Posted Image


[ https://media2.giphy.com/media/Bz853dgjLFEaI/giphy.gif?cid=ecf05e47r0149bo1cgx24nnw75g5jpz670lq1shjtgatspdu&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Ei bine, nu știu de ce nu mă surprinde absolut deloc!
A, stai, că e clar: profețisem că nu scăpăm până în anul 2062. :lol:

 dark, on 14 decembrie 2022 - 11:30, said:

A doua discrepanță va conține un subiect revoltător...o să vă surprindă, cum pun problema...Posted Image
Numa' să nu fii scârbos și obscen!
Adică fără blasfemii înfiorătoare și fără înjurături.

Îți cer prea mult?

#28
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 14 decembrie 2022 - 12:34, said:


Numa' să nu fii scârbos și obscen!
Adică fără blasfemii înfiorătoare și fără înjurături.

Îți cer prea mult?

Îmi pare rău, dar casa noastră de filme nu agreează astfel de producții suburbane...

https://dexonline.ro...initie/suburban

#29
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 14 decembrie 2022 - 12:34, said:

Ei bine, nu știu de ce nu mă surprinde absolut deloc!

Dar și eu sunt la fel de surprins! De unde era să știu că atunci când am scuturat săculețul, mai căzuseră câteva și sub pat? :huh:

#30
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,696
  • Înscris: 06.03.2021

 dark, on 14 decembrie 2022 - 11:30, said:

Sezonul nou va începe de mâine. Prima discrepanță va conține și o mică scenetă, în care Heartu va juca rolul principal, de prezbiter al Martorilor lui Iehova, iar eu, tot martor al lui Iehova, dar securist, infiltrat între frați pentru a-i da pe mâna Satanei (Ceaușescu).

Adică vrei să-mi pui cuvinte în gură? N-ar fi mai bine să scriem scenariul împreună? Așa, avem garanția și certitudinea că ceea ce citesc colegii... este autentic! Nu aiureli cu care ne-ai obișnuit!

Tu îmi trimiți descrierea scenei și partea ta de dialog, iar în dreptul lui heartu lași liber, să scriu eu... ăă, ce zici?! 🤔

Edited by heartu, 14 December 2022 - 14:14.


#31
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 14 decembrie 2022 - 12:34, said:



Ei bine, nu știu de ce nu mă surprinde absolut deloc!
A, stai, că e clar: profețisem că nu scăpăm până în anul 2062. Posted Image


Numa' să nu fii scârbos și obscen!
Adică fără blasfemii înfiorătoare și fără înjurături.

Îți cer prea mult?

Revoltător nu înseamnă automat obscen. Nu mă cheamă ”Elihu”. Revoltător, în sensul că ce vă voi prezenta din propria voastră Biblie, pe care nu o citiți, vă va revolta, sau...cel puțin, așa consider eu, căci voi alătura două versete biblice și apoi concluzia! Posted Image Va fi ca și cum ați citi acel verset pentru prima oară în viața voastră! Doar unul din versete este revoltător, celălalt, nu atât de mult, dar prezentate împreună, este ca și cum ai așeza o pisică neagră lângă una albă, astfel, pisica neagră ți se va părea foarte neagră iar cea albă, foarte albă, datorită contrastului! :dontgetit:

#32
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 15 decembrie 2022 - 08:41, said:

Revoltător nu înseamnă automat obscen. Nu mă cheamă ”Elihu”.
Nu te cheamă Elihu dar emiți blasfemii mai scârboase decât ale lui.
Te știu eu cine ești! :no:

#33
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Bine, mâine, că nu ... dau două discrepanțe pe zi. Nu am nici eu atâtea, să fac risipă...:habarnam:

#34
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i.ibb.co/QnLzcT8/Clipboard01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Foarte tare faza asta, dar dacă Paco accepta invitația ta? :huh: Aveai două variante, te duceai și te dădeai drept eu, dar...atenție, că Paco îți știe figura, s-ar fi prins imediat, și a doua variantă, băteai în retragere, ceea ce te-ar fi devoalat că nu ești eu. :ermm:

Ai mare grijă cu clonarea și cu asumarea altor identități, jocul este periculos, riscul este mare, și odată ce te prinde... la revedere, taică...
Ține cont că tu nu ești Admin acolo, și nu ești la ”butoane”. Ei pot vedea mai mult decât crezi tu și te pot demasca imediat...:unsure: ... iar odată prins... gata, comedia s-a terminat și te-ai acoperit de penibil...:unsure:

#35
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,474
  • Înscris: 19.03.2022
Nu cred ca Jake are permis si masina. Dar stiu ca locuieste in Techirghiol, deci faptul ca trece prin Medgidia si vrea sa faca oprire acolo  nu mi-a dat impresia ca ar fi altcineva decat colegul dark de pe softpedia.
In fine, eu zic sa incheiem astfel de discutii, ele nu sunt constructive  in subiectele dezbatute.

#36
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

View PostPaco_ste1, on 11 ianuarie 2023 - 11:49, said:

Nu cred ca Jake are permis si masina.

Ba da, are. Adu-ți aminte anul trecut când se interesa cum să ajungă în Ucraina cu ajutoare, pe la Isaccea...

https://forum.softpe...st__p__28850161

View PostPaco_ste1, on 11 ianuarie 2023 - 11:49, said:

nu mi-a dat impresia ca ar fi altcineva decat colegul dark de pe softpedia.

Contul ”Dark” de pe Forumul ateilor, are o vechime din 2020, aproape 3 ani. Și doar 2 mesaje scrise! Eu dacă mi-aș fi făcut cont acolo, scriam cel puțin câteva mii de mesaje în aproape 3 ani...Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate