Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Zodia Gemenilor

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
hahaha  :lol: :lol:  e interesant ca-ti percepi propria dualitate.

#20
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
sunt o Geamana si ma mandresc cu asta  :P

toate zodiile au plusuri si minusuri ...insa stiu sigur ca noi suntem niste ambitiosi, sufletisti, prietenosi, buni afaceristi si descurcareti...multi ne invidiaza pentru asta  :D

#21
NT87

NT87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 31.08.2007
Singura problema legata de zodia gemeni o reprezinta inclinarea spre activitatile si stiintele umanistice, utilizand cu precadere emisfera dreapta a creierului. N-am observat decat putini nativi din zodie sa exceleze in stiintele exacte, un exemplu ar fi Kip Thorne.

#22
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
Se poate. eu la cele cateva persoane pe care le cunosc am observat o relatie speciala cu banul. asta la barbati, femeile au mai atenuata calitatea asta, ori o constientizeaza mai putin.  sunt interesati de a face bani, uneori prin absolut orice fel de mijloace, si stiu cum trebuie procedat pt asta.

am gasit mai demult pe net - si am salvat in pc - un fisier cu tot felul de chestii despre fiecare zodie, inclusiv detalii pe zile.

uite ce gasesc:
25 mai: Fire pragmatică, cu idei originale, posedând certe calităti artistice, bun organizator, ar putea face carieră si situatie materială cu ceva mai multă perseverentă.

13 iunie: Pentru el cel mai important lucru îl reprezintă viata mondenă, luxul si eleganta si pentru a-si satisface aceste capricii nu ezită să plătească oricât. Se îndrăgosteste la prima vedere dar uită la fel de repede de ce.

18 iunie: Pentru că este un mare timid si îi este teamă că ceilalti ar putea sesiza acest lucru si l-ar răni, încearcă să păstreze aparentele, pozând într-o persoană tupeistă si lipsită de bun simt.

acum nu stiu in ce masura se potrivesc. uneori nu prea alteori, uluitor de exact.

am adaugat si fisierul. e de pe dc++

Attached Files


Edited by Dari@, 18 April 2009 - 07:18.


#23
FantazioD

FantazioD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 27.11.2008
Sunt nascut pe 13 iunie dar nu prea mi se potriveste ce ai scris mai sus (13 iunie: Pentru el cel mai important lucru îl reprezintă viata mondenă, luxul si eleganta si pentru a-si satisface aceste capricii nu ezită să plătească oricât. Se îndrăgosteste la prima vedere dar uită la fel de repede de ce.) . Nu prea m intereseaza luxul si eleganta , mai mult chiar aspectele astea le neglijez uneleori . Nu pun asa mult accent pe haine , prefer sa dau importanta altor lucruri :) . Cu dragostea la prima vedere si uitarea cam asa e :lol:

#24
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
19 iunie "Are toate calitãtile de a face carierã mai ales în domenii în care trebuie sã manipuleze oamenii cum ar fi: lipsa de scrupule, cinismul si viclenia iar singurul lui scop pentru care nu tine cont de mijloacele folosite sunt banii, cât mai multi bani. "

ioi....ce cuvinte dure...doar de rau se scrie in sinteza asta a zodiei pe zile....sunt pe 19 iunie, insa cine ma cunoaste stie ca nu sunt asa...poate sunt cinica cateodata, pentru ca trebuie, insa la partea cu banii, la mine nu e valabila.

cine a scris bazaconia asta de zodiac??? :lol: :lol: :lol:

#25
corneliu_89

corneliu_89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 09.11.2005
Eu tot geaman sunt, din primul decan. La aproape 20 de ani deja mi-am dat seama ca sunt o panarama de om. Dar ma simt bine. Se confirma multe lucruri care se zic despre gemeni  :)

#26
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

Quote

FantazioD: Sunt nascut pe 13 iunie dar nu prea mi se potriveste ce ai scris mai sus

te cred, nici persoanei pe care o cunosc eu de vreo 9 ani nu i se potriveste decat putin, ii place luxul si eleganta dar nu si viata mondena si nici nu plateste oricat ca sa le aiba. cat despre iubirea la prima vedere, e greu de spus daca dupa o 25 de ani sa zicem te mai apuca nebuneli din astea adolescentine.

Quote

alina85: cine a scris bazaconia asta de zodiac??? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

habar nu am  :lol:

Quote

corneliu_89: La aproape 20 de ani deja mi-am dat seama ca sunt o panarama de om. Dar ma simt bine.

e perfect daca ti-ai dat seama si e mai mult ca perfect daca te simti bine asa.  :D :P  si eu la fel, ma simt bine cu toate defectele pe care le am, cu toata duritatea de care sunt in stare si cu toata izolarea de lume care mi se potriveste ca o mănușă.
numai cine nu e ca mine nu ma crede. da' nu-mi pasa.  :notangel:

#27
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Cea mai tare zodie...sunt aerieni, artisti, visatori, comunicativi, poti sa faci orice, nu te plictisesti cu ei

Cu toate astea, nu mai vreau ca persoana de langa mine sa fie geamana. Va zic din experienta mea de 3 ani cu ei (nu stiu unde le-am gasit pe toate, dar cand venea luna iunie zici ca strigam bingo la zilele de nastere).

SUNT CRIZATEeeeeeeeeeeeeeeee.

Mai ales la gemeni + balanta ies scantei majore. Dar pe cat de mari sunt certurile, pe atat e potrivirea de buna.

#28
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007

View PostTidusss, on Apr 18 2009, 14:15, said:

Cea mai tare zodie...sunt aerieni, artisti, visatori, comunicativi, poti sa faci orice, nu te plictisesti cu ei

Cu toate astea, nu mai vreau ca persoana de langa mine sa fie geamana. Va zic din experienta mea de 3 ani cu ei (nu stiu unde le-am gasit pe toate, dar cand venea luna iunie zici ca strigam bingo la zilele de nastere).

SUNT CRIZATEeeeeeeeeeeeeeeee.

:lol:  crizate...mmm...nu toate...cu varsta mai trece  :D

multumim pentru complimente :)....insa nu cred ca poti sa faci chiar orice  :P te referi probabil ca sunt de viata si cu initiativa

ps: si ziua mea se apropie  :lol: :lol:

#29
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Singura chestie care ma nelinisteste la zodia asta e instabilitatea in cazul unei relatii...adica tind sa fie cam cu gandul in 7 parti. Inca nu mi-am dat seama daca asa sunt sau daca asa dau impresia, cert e ca par foarte detasate.

Dar, repet...eu ma simt foarte in largul meu alaturi de o geamana. Asta pana nu o dau in emoisme specifice.

Ca dovada, ce armonie e pe threadul asta =)) Sa intrati la tauri sa vedeti ce scandal monstru o sa iasa hahahahahha.

Edited by Tidusss, 18 April 2009 - 13:47.


#30
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View PostTidusss, on Apr 18 2009, 14:46, said:

Singura chestie care ma nelinisteste la zodia asta e instabilitatea in cazul unei relatii...adica tind sa fie cam cu gandul in 7 parti.

fetele poate ca sunt doar cu gandul, dar baietii, nu numai  B)

imi amintesc de o amica, avusese prieten Geaman si il prinsese cu inca doua amante, ca la emisiunea aia a' lu'Ernest. in fine, intr-o zi o pun sa sune la una din aia de dă in Tarot la telefon - este un site, viversum, parca. si ii prezinta femeii situatia, ca asa si pe dincolo, fara sa mentioneze ceva despre zodie. la care tipa, dupa ce o asculta, ii zice scurt:
- E Geaman, nu-i asa?  :D :D

#31
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Ma credeti ca stiu 20-30 de fete din zodia gemenilor, dar nu-mi vine in cap acum niciun baiat geaman?

Ah, ba da...fratele geaman al unei foste prietene gemene - ce coincidenta :D

#32
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007

View PostTidusss, on Apr 18 2009, 21:05, said:

Ma credeti ca stiu 20-30 de fete din zodia gemenilor, dar nu-mi vine in cap acum niciun baiat geaman?

Ah, ba da...fratele geaman al unei foste prietene gemene - ce coincidenta :D

:lol: :lol: :lol: :lol:    prea de tot

#33
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Hai ca totusi nu-i atat de mult sa existe gemeni nascuti in zodia gemeni :D E o probabilitate de 1/12 pentru cei 2 sa se nasca in zodia asta.

#34
sequential_one

sequential_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.02.2008

Quote

14 iunie: Mai mult intuitiv decât rational, se bazează pe noroc în tot ceea ce face si se pare că acest lucru îl ajută. Pentru a-si face o carieră întretine relatii amicale cu toate persoanele care i-ar putea fi de folos.


not.

cine dumnezeu o fi scris tampeniile astea ?

Edited by sequential_one, 20 April 2009 - 18:40.


#35
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Hai mai daca e sa ne luam dupa negativele ce-au fost mentionate pe aci, as putea spune cu siguranta ca efectiv toata lumea e nascuta in zodia gemeni. :lol:

#36
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Din experientele mele cu gemeni so far, sunt superficiali si deseori fac niste prostii monumentale si fac rau fara intentie. Din toti gemenii pe care i-am cunoscut pana acum numai una singura nu mi-a facut nicio chestie naspa. Am si o prietena geamana, desi mi s-a spus candva demult "poate crezi tu ca ai o prietena geamana, gemenele n-au prietene!".

Lasand la o parte datul cu pietre, gemenii cam stiu cate putin din toate si sunt interesati - pasionati as spune, in fiecare zi de altceva. Asta mi se pare interesant!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate