Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Zodia Varsator

- - - - -
  • Please log in to reply
1077 replies to this topic

#1063
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 chique, on 05 iulie 2015 - 18:51, said:

@alexandru010 - o data de nastere se poate?

Numai data...fara rest (ora si loc.) pentru dvs. Cu ora sau fara? Posted Image Da la ce va mai trebuie...vad ca la sinastrii faceti fara ea. Posted Image Acolo se pare nu e nevoie de HARTA NATALA cu ORA (dupa cum sustineti).

Uitati mai sus...data a gasit-o noi si fara sa o mai cerem. Posted Image  Este 3.02.1992. Va asigur eu ca asta este...in locul lui alecs. Posted Image

Edited by Astro-Liv, 05 July 2015 - 20:43.


#1064
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
pai ora a dat-o deja...

cat despre data, daca il intereseaza, poate sa o dea el insusi.

Edited by chique, 05 July 2015 - 21:02.


#1065
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 chique, on 05 iulie 2015 - 21:02, said:

pai ora a dat-o deja...

cat despre data, daca il intereseaza, poate sa o dea el insusi.

Dar dvs. ce nevoie aveti de ora? Posted Image Daca va uitati atent a fost interesat. Priviti atent ce a dat, FARA data!!!!! Daca stiati cum, inainte sa va explicam noi, ati fi stiut CUM sa aflati data asta....fara sa o dea el!

#1066
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Aloha Varsatori.

Cum va mai merge, care sunt noutatile pe plan financiar, emotional etc? Posted Image

Edited by niposs, 03 November 2015 - 13:24.


#1067
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
excelent!Posted Image

#1068
Iceboxxx

Iceboxxx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.04.2016
Am vazut cam tarziu acest forum. Eu sunt o Varsatoare, nascuta pe 15 Februarie 1989, la ora 6:30AM. Am ascendentul in Capricorn. Stiu ca mai era pe aici o fata nascuta in aceeasi zi si culmea, la fel, tatal meu e Capricorn si nu ne-am inteles deloc, pana la urma am incetat sa ne vorbim. Am avut experiente cu zodia noastra, pot sa zic ca ma inteleg foarte bine cu fetele din zodia Varsator. Cu barbatii, doar daca suntem prieteni, nu cred ca ar merge o relatie, dar nu se stie. In rest, zodiile cu care cica m-as potrivi, nu mi se potrivesc. Cu Balanta, cea mai lunga relatie a mea a fost cu o Balanta, dar nu ma intelegea deloc. Mama e Balanta si ma inteleg super bine cu ea. Gemenii sunt mult prea duali ca sa ma inteleg cu ei, cu Berbecii o mai dau la capat intr-o prietenie, cu Sagetatorii iar nu-i de bine, cu Fecioarele e mai ok, daca sunt mai indrazneti. Cu Pestii, e dezastru, nici nu vreau sa ma apropii de ei, cu Scorpionii ma inteleg ok, cu Leii (sora mea e Leu si ne-am razboit mult timp, acum ne iubim enorm de mult) e ok doar daca nu sunt exagerat de posesivi si gelosi. Cu un Capricorn sau Taur nu cred ca as rezista. O prietena buna de-a mea, Varsatoare si ea, a fost cu un Taur si ce incerca sa o controleze... Pana la urma s-au despartit, dar l-am cunoscut si eu si mi se parea un om sever, fara pic de flexibilitate. Cea mai buna prietena a mea e o Leoaica. Ne-am inteles din prima clipa si ea a stiur cum sa ma ia, cum sa imi gadile orgoliu, ca deh, la orgoliul meu, sunt multe colturi care pot fi lustruite. Eu in schimb am ajutat-o si o ajut, vorbim mereu, am si stat impreuna aproape 3 ani. Amandoua suntem incapatanate, dar eu, eu sunt de o incapatanare extrema. Am avut mereu noroc din punct de vedere financiar, am stiut cum sa fac bani pentru ca imi plac banii ( atentie! imi plac banii facuti de mine, nu de altii.) si i-am facut cu mare usurinta inca din clasa a 9-a, cand am inceput sa invart milioane lunar. Imi place sa fac cadouri, chiar si simbolice, dar nu imi place sa primesc cadouri, ceea ce e cam ciudat. Sunt foarte ambitioasa si niciodata nu a fost o situatie care sa nu mearga cum am vrut eu. In situatii de criza, sunt foarte calma si gandesc rapid. Stiu sa gatesc si imi place, dar nu sa fac prajituri, la alea chiar nu ma pricep. Oricat as respecta reteta, nu imi ies. Nu imi place sa spal vasele, urasc treaba asta, dar de aia s-a inventat masina de spalat vase. In rest nu e problema, dau cu aspiratorul, altceva nu prea e de facut. Am cunoscut barbati si femei cam din toate zodiile, daca aveti intrebari, sunt aici.

#1069
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Iceboxxx, on 30 aprilie 2016 - 01:42, said:

Am cunoscut barbati si femei cam din toate zodiile, daca aveti intrebari, sunt aici.
Ce parere ai, este personalitatea influentata de zodie? Sau exista un tipar de personalitate pentru fiecare zodie? Cum ti se par persoanele din zodia varsator? Temperament, caracter, personalitate.

#1070
Iceboxxx

Iceboxxx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.04.2016

 MembruAnonim, on 05 mai 2016 - 21:36, said:

Ce parere ai, este personalitatea influentata de zodie? Sau exista un tipar de personalitate pentru fiecare zodie? Cum ti se par persoanele din zodia varsator? Temperament, caracter, personalitate.

Da, zodiile influenteaza personlitatea, in proportie de vreo 30% as zice. Restul tine de educatie, mediul in care traiesti si persoanele care te inconjoara. Exista un tipar de personalitate pentru fiecare zodie, dar e ca si radacine unui copac, adica in centru imagineaza-ti tiparul, care se ramifica, evolueaza. Femeile din zodia mea as zice ca se impart in 2 categorii: femei proaste ( cele care nu au avut parte de o educatie, influenta mediului, a parintilor poate strica totul) si femei care au avut noroc cu parintii care au stiut sa sustina si sa le dezvolte setea de cunoastere. Potential exista in fiecare Varsator, dar ca parinte trebuie sa stii sa dezvolti acel potential, sa motivezi Vatrsatorul, pentru ca Varsatorul nu va face ceva care sa il plictiseasca. Never! Varsatorul e o zodie care in general se cunoaste foarte bine, asa ca poate sa afirme cu siguranta ca nu va face niciodata un anumit lucru si nu exista urma de indoiala ca nu il va face. Barbatii din zodia varsator sunt diferiti de femei. Nu am intalnit nici macar un barbat Varsator urat, nici macar unul. Prost da, dar nu a devenit urat pana nu si-a deschis gura. Eu ma inteleg in general bine cu barbatii, dar cand sunt in preajma unui barbat Varsator, ma simt de parca as sta de vorba cu o varianta masculina a mea. E placut dpdv conversational, nu zic nu, dar nu as putea sa fiu cu un Varsator. M-ar plictisi teribil sa fiu cu un tip care are aceleasi pareri pe care le am eu. Tocmai din cauza asta m-am despartit de varsatorii cu care am fost. Culmea a fost ca, de fiecare data cand ne-am despartit, nu a fost cu scandal, ci am stiut amandoi ca e timpul si am ramas prieteni. Femeia Varsator e probabil una din putinele femei cu care chiar poti sa ramai prieten dupa despartire. Daca e o chestie care ne caracterizeaza pe majoritatea Varsatorilor, probabil ar fi controlul, sunt situatii in care nu vrem sa ne controlam si atunci rabufnim ( asa ar spune altii, eu i-as spune ca ne plictisim de atat control) si sunt situatii in care am vrea sa ii spargem fata persoanei cu care vorbim si zambim totusi cu subinteles ( din cauza asta mi-a zis cineva odata ca eu sunt mai periculoasa cand zambesc decat daca ma supar. Adevaraul e ca un Varsator daca vrea sa raneasca, stie exact cum sa te faca sa iti doresti sa mori si cum sa invarta cutitul in rana). Daca vreodata te transformi in tinta razbunarii unui Varsator, e mai bine sa stai, oricum te distruge. Daca fugi, te agiti degeaba, pentru ca ajungi la acelasi rezultat. Trebuie sa gafezi rau ca sa meriti razbunarea Varsatorului si crede-ma, nimic si nimeni nu te scapa de ea. In alta ordine de idei, am impresia ca Varsatorii sunt de pe alta planeta cand vine vorba de iubire. Eu sincer nu am iubit niciodata, dar asta a fost pentru ca nu am gasit persoana care sa isi doreasca ceea ce imi doresc eu. Totusi am impresia ca Varsatorul e capabil de foarte multa iubire, dar doar daca a gasit persoana careia sa ii ofere tot ceea ce are de oferit. Cred ca Varsatorul e in stare sa iubeasca o singura persoana pentru toata viata. Ma pun inapoi la somn, ca parca s-a racorit putin, urasc caldura asta infernala! Vreau sa ma murez in apa rece.

#1071
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Iti raspund la noaptea sau maine, cand o sa am mai mult timp.

#1072
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Observatiile tale imi par destul de bune si apropiate de ceea ce am vazut eu. In functie de mediul in care traieste o persoana acel procent, de sa zicem 30%, poate sa nu insemne mare lucru. As mai adauga cate ceva despre zodia noastra, valabil atat la femei cat si la barbati: dreptatea este un principiu la care varsatorii tin foarte mult. Cand vad nedreptate in jur tin sa intervina. AU un spirit de revolta, dar nu se manifesta pana nu observa ca situatia nu are alta iesire. Atasamentul fata de prieteni/iubite/iubiti este unul puternic. Nu se lasa usor impresionati si este posibil sa fie cum zici tu, partenerul ii castiga dragostea adevarata cu greu, dar daca a castigat-o este al tau/ta. Eu m-am inteles bine atat cu femeile, cat si cu barbatii din zodia varsator. E drept ca am intalnit putini de care am fost si apropiat: in jur de 5-6 in decursul scolilor. Nu stiu in pat cum sunt varsatoarele, ca nu am avut ocazia sa experimentez. As fi curios. Posted Image
Despre mine, ca temperament in mare parte ma situez la cei melancolici, imi vad de treaba, linistit dar in anumite situatii, cand sunt calcat la greu pe bataturi iese la suprafata si partea colerica. Sa zic un 40% la suta melancolic, 30% coleric, restul intra la celelalte categorii.

Edited by MembruAnonim, 28 June 2016 - 08:27.


#1073
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 Iceboxxx, on 30 aprilie 2016 - 01:42, said:

Am vazut cam tarziu acest forum. Eu sunt o Varsatoare, nascuta pe 15 Februarie 1989, la ora 6:30AM. Am ascendentul in Capricorn. Stiu ca mai era pe aici o fata nascuta in aceeasi zi si culmea, la fel, tatal meu e Capricorn si nu ne-am inteles deloc, pana la urma am incetat sa ne vorbim. Am avut experiente cu zodia noastra, pot sa zic ca ma inteleg foarte bine cu fetele din zodia Varsator. Cu barbatii, doar daca suntem prieteni, nu cred ca ar merge o relatie, dar nu se stie. In rest, zodiile cu care cica m-as potrivi, nu mi se potrivesc. Cu Balanta, cea mai lunga relatie a mea a fost cu o Balanta, dar nu ma intelegea deloc. Mama e Balanta si ma inteleg super bine cu ea. Gemenii sunt mult prea duali ca sa ma inteleg cu ei, cu Berbecii o mai dau la capat intr-o prietenie, cu Sagetatorii iar nu-i de bine, cu Fecioarele e mai ok, daca sunt mai indrazneti. Cu Pestii, e dezastru, nici nu vreau sa ma apropii de ei, cu Scorpionii ma inteleg ok, cu Leii (sora mea e Leu si ne-am razboit mult timp, acum ne iubim enorm de mult) e ok doar daca nu sunt exagerat de posesivi si gelosi. Cu un Capricorn sau Taur nu cred ca as rezista. O prietena buna de-a mea, Varsatoare si ea, a fost cu un Taur si ce incerca sa o controleze... Pana la urma s-au despartit, dar l-am cunoscut si eu si mi se parea un om sever, fara pic de flexibilitate. Cea mai buna prietena a mea e o Leoaica. Ne-am inteles din prima clipa si ea a stiur cum sa ma ia, cum sa imi gadile orgoliu, ca deh, la orgoliul meu, sunt multe colturi care pot fi lustruite. Eu in schimb am ajutat-o si o ajut, vorbim mereu, am si stat impreuna aproape 3 ani. Amandoua suntem incapatanate, dar eu, eu sunt de o incapatanare extrema. Am avut mereu noroc din punct de vedere financiar, am stiut cum sa fac bani pentru ca imi plac banii ( atentie! imi plac banii facuti de mine, nu de altii.) si i-am facut cu mare usurinta inca din clasa a 9-a, cand am inceput sa invart milioane lunar. Imi place sa fac cadouri, chiar si simbolice, dar nu imi place sa primesc cadouri, ceea ce e cam ciudat. Sunt foarte ambitioasa si niciodata nu a fost o situatie care sa nu mearga cum am vrut eu. In situatii de criza, sunt foarte calma si gandesc rapid. Stiu sa gatesc si imi place, dar nu sa fac prajituri, la alea chiar nu ma pricep. Oricat as respecta reteta, nu imi ies. Nu imi place sa spal vasele, urasc treaba asta, dar de aia s-a inventat masina de spalat vase. In rest nu e problema, dau cu aspiratorul, altceva nu prea e de facut. Am cunoscut barbati si femei cam din toate zodiile, daca aveti intrebari, sunt aici.

Ciudat ce zici tu. Si eu am ascendent in Capricorn dar nu sunt asa cum zici tu.

Am avut relatie cu Gemeni cca trei ani si a fost super relatia.

#1074
Anais11

Anais11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.05.2019
Buna Varsatorilor! Care mai este treaba cu voi? V am citit zecile de mesaje de pe aici, dar nu prea am găsit ceva concludent in relația femeie taur - bărbat Vărsător. Ma poate ajuta cineva? :)

#1075
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Bună .E ok .

#1076
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021

 planner26, on 15 aprilie 2009 - 22:55, said:

Varsatorii au talent, si sunt facuti sa lucreze in mediu artistic, ce tine de cultura. Au o imaginatie iesita din comun, si intuitia varsatorilor este in proportie de 99% .

Perfect de acord! 🙂

#1077
Alexandru_31

Alexandru_31

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 08.01.2023
Uitati ce am gasit astazi, despre varsatori:
"Este un spirit liber, care nu se încrede prea des în oameni. Adevărul e că suflă și în iaurt, după ce a cunoscut câțiva. Deși pare detașat, este un sensibil care nu mai vrea să sufere. Iar iubirea e suferință. Căsătoria, ce să mai zicem? Un adevărat supliciu.

Este semnul de aer cel mai predispus la a îmbătrâni singur. Fiindcă e artist, e visător, iar iubirea ideală e doar cea pe care o plăsmuiește mintea sa. Este o zodie inteligentă, intuitivă, empatică, dar distantă. Greu vei face un Vărsător să te iubească sincer, complet. Și pentru asta tu va trebui să faci efortul, să-i demonstrezi că ești vrednic de iubirea sa. De căsătorie, ce să mai zicem? Mai răruț, că-i mai drăguț."
Ce parere aveti, drept îi?

#1078
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021

View PostAlexandru_31, on 26 ianuarie 2023 - 18:34, said:

Uitati ce am gasit astazi, despre varsatori:
"Este un spirit liber, care nu se încrede prea des în oameni. Adevărul e că suflă și în iaurt, după ce a cunoscut câțiva. Deși pare detașat, este un sensibil care nu mai vrea să sufere. Iar iubirea e suferință. Căsătoria, ce să mai zicem? Un adevărat supliciu.

Este semnul de aer cel mai predispus la a îmbătrâni singur. Fiindcă e artist, e visător, iar iubirea ideală e doar cea pe care o plăsmuiește mintea sa. Este o zodie inteligentă, intuitivă, empatică, dar distantă. Greu vei face un Vărsător să te iubească sincer, complet. Și pentru asta tu va trebui să faci efortul, să-i demonstrezi că ești vrednic de iubirea sa. De căsătorie, ce să mai zicem? Mai răruț, că-i mai drăguț."
Ce parere aveti, drept îi?

100% adevărat! (sunt vărsător) ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate