Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Clicknet Mobile Internet

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1603 replies to this topic

#343
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005

 huafa, on 4th August 2009, 16:05, said:

in suceava, foloseste cineva? eu am zapp si nu prea sunt multumit...
astept o parere a unui membru din suceava
dar si orice alta parere este binevenita din alt oras.
ms
Nu stiu exact la ce fel de mobil va referiti dar o sora de a mea din Dorohoi-50 km de Suceava i-a dat ca un stick care il pune la laptop si oriunde in oras are semnal ok

#344
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

 gelu_dh, on 4th August 2009, 17:28, said:

Nu stiu exact la ce fel de mobil va referiti dar o sora de a mea din Dorohoi-50 km de Suceava i-a dat ca un stick care il pune la laptop si oriunde in oras are semnal ok
ma refeream la clicknet mobile...
ms pt raspuns in dorohoi e oras mic,si antenele lor sunt pozitionare f bine, in suceava nu chiar

#345
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
traficul e nelimitat???

#346
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 musso, on 19th August 2009, 20:41, said:

traficul e nelimitat???

DA.
Teoretic, viteza va fi limitata dupa depasirea repetata cu 50% a traficului inclus la viteza maxima.
N-am reusit sa depasesc traficul inclus si sa vad daca imi limiteaza viteza.
Oricum, pana acum functioneaza OK.
Am fost chiar sunat de doua ori de la Romtelecom pentru feedback.
Recomand acest serviciu pentru cei care vor internet sigur si functional la o viteza decenta. Cei care vor sa descarce cate 2-3 DVD-uri pe ora ar face bine sa gaseasca alta oferta.

#347
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
parola contului de clicknet e cea de pe contract ?? aia cu 000000

pentru ca eu nu cred, si nici nu merge, nu am avut niciodata clicknet, dar trebuie sa setez pentru o cunostiinta

banuiesc ca parola e cenzurata, si se da numai verbal la semnarea contractului.

trebuie sa sune proprietarul la romtelecom sa ceara parola ?

#348
adylas090918

adylas090918

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.03.2008

 alios24, on 20th August 2009, 08:52, said:

parola contului de clicknet e cea de pe contract ?? aia cu 000000

pentru ca eu nu cred, si nici nu merge, nu am avut niciodata clicknet, dar trebuie sa setez pentru o cunostiinta

banuiesc ca parola e cenzurata, si se da numai verbal la semnarea contractului.

trebuie sa sune proprietarul la romtelecom sa ceara parola ?

Parola nu e cenzurata sau alte detalii de genu ... normal ar trebui sa fie trecuta in contract.
Pe spatele modemului este un cod imsi  de genu 2260210000xxxxx in cazul acesta userul este: [email protected]  si parola: 10000xxxxx
In cazul in care imsi este 2260220000xxxxx user: [email protected]  si parola 20000xxxxx
Fiecare modem are userul si pass-ul lui care nu functioneaza pe alt modem.

#349
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
am reusit intre timp...

se pare ca in modemul hauwei trebuie lasata casuta goala la "service name"

altfel nu se conecteaza PPP :)

#350
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Se fac teste sau sunt probleme in reteaua CDMA Romtelecom... In Bucuresti - zona Berceni, viteza pe EVDO variaza foarte mult, 99% din timp ramanand la circa 100 KBps (circa 1 Mbps) din maximul de 332 KBps (circa 3 Mbps). Asta dupa ce semnalul EVDO a picat brusc si a revenit dupa 2-3 minute. Este prima data cand patesc asa ceva, de obicei a functionat impecabil, cu un minim de 170 KBps.

#351
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
De pe aria Zapp:

 mihai20005, on 22nd August 2009, 23:31, said:

Comercial nu este lansat, angajati sunt deja in posesia lui  :rolleyes: . Posibil ca tot saptamana viitoare sa se anunte si extinderea retelei 3G si a celei EvDo.
Intrebarea e RTC lucreaza la ambele capete?

#352
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
E posibila unificarea retelelor EVDO Romtelecom si Zapp. Asta seara am reusit sa intru pe o retea semnalizata tot Romtelecom, iar in dreptul indicatorului de semnal aparea semnul R (de la roaming). Mergea la fel de prost ca reteaua originala. As vrea sa mearga macar cu 250 KBps, daca nu mereu cu 332 KBps. Totusi, asta seara merge RAU, circa 140 KBps in acest moment, la fel de instabil insa...

UPDATE: Lucrurile au revenit la normal la ora 2.18, viteza a revenit la peste 300 KBps si putin mai stabil. Asa ca "deranjamentul" a fost de la ei.

Edited by Allex, 23 August 2009 - 01:19.


#353
g1g3l

g1g3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2009
imi poate raspunde cineva cand o sa am acoperire clicknet mobile la 30 km de cernavoda?dupa cum se misca treburile cred ca mai am mult de asteptat.vad ca la astia de la tara nu se gandeste nimeni.

#354
crymy

crymy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2006
Am si eu un modem cdma de la romtelecom si am o nedumerire.Locuiesc cam la 300 m de sediu si de antena si bara cu calitatea semjnalului evdo e full mereu.Totusi viteza mea se invarte in jurul a 90kbs/s ping 85 si urca pana la maxim 140kbs/s.Daca incerc sa trag un album de muzica de pe net comprimat merge ce merge si da eroare mi-l arata k finalizat si tre sa repet actiunea de vre-o 2 -3 ori k sa ajung cu arhiva la bun sfarsit.E vrei problema de la mine sau de la ei?

#355
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 crymy, on 26th August 2009, 18:33, said:

Am si eu un modem cdma de la romtelecom si am o nedumerire.Locuiesc cam la 300 m de sediu si de antena si bara cu calitatea semjnalului evdo e full mereu.Totusi viteza mea se invarte in jurul a 90kbs/s ping 85 si urca pana la maxim 140kbs/s.Daca incerc sa trag un album de muzica de pe net comprimat merge ce merge si da eroare mi-l arata k finalizat si tre sa repet actiunea de vre-o 2 -3 ori k sa ajung cu arhiva la bun sfarsit.E vrei problema de la mine sau de la ei?

Nu e normal ce se intampla.
Daca downloadul de pe mai multe site-uri merge cu probleme, e de la Clicknet. N-am avut niciodata astfel de probleme.
Viteza variaza in general destul de mult, iar cu un client de download ajunge aproape de maximul promis 3,1 Mbps.
Suna la Romtelecom si reclama situatia. Se rezolva destul de repede, se fac niste teste pentru conexiune, apoi, daca e cazul, trimit sesizarea pe teren, unde echipamentele se pot verifica si regla, unde e cazul.

#356
crymy

crymy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2006

 Allex, on 27th August 2009, 00:39, said:

Nu e normal ce se intampla.
Daca downloadul de pe mai multe site-uri merge cu probleme, e de la Clicknet. N-am avut niciodata astfel de probleme.
Viteza variaza in general destul de mult, iar cu un client de download ajunge aproape de maximul promis 3,1 Mbps.
Suna la Romtelecom si reclama situatia. Se rezolva destul de repede, se fac niste teste pentru conexiune, apoi, daca e cazul, trimit sesizarea pe teren, unde echipamentele se pot verifica si regla, unde e cazul.
Am mai observat un lucru interesant in dimineata asta.M-am trezit pe la 5 si neputand sa mai adorm am dat sa iau niste muzica.Spre uimirea mea viteza varia intre 240 si 320 kbs/s.Am mai observat lucrul acesta intr-o dimineataSe poate ca viteza mica din cursul zilei sa fie cauzata de anumiti factori cum ar fi persoane multe conectate in zona sau ceva de genu cu toate k nu cred k este cazul la mn in zona?!

#357
adrianTNT

adrianTNT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 28.09.2004
Stie cineva daca e cu SIM card sistemul? Adica daca o sa mearga sa scot o cartela din modemul lor USB si sa o bag in telefonul mobil.

#358
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 adrianTNT, on 27th August 2009, 22:45, said:

Stie cineva daca e cu SIM card sistemul? Adica daca o sa mearga sa scot o cartela din modemul lor USB si sa o bag in telefonul mobil.

Modemul CDMA nu are "SIM".

#359
ThePoint

ThePoint

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.08.2007
Buna,

Acum cateva saptamani am facut si eu un abonament VDSL pe trei ani, in ideea ca o sa beneficiez de acel Clicknet Mobil gratuit din oferta.
Treaba este ca nu am reusit nici pana la acesta ora sa intru in posesia modemului pentru ca nici un magazin RomTelecom nu il mai are in stoc.
Povestea asta tine de aproape doua luni. Are cineva idee ce se intampla, de ce nu sunt in stare cei de la RTC sa faca un import banal de modemuri ?

Merci.

#360
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008
Diferenta dintre abonamentul de 4.9 euro si cel de 12 euro consta doar ca recomanda un anumit trafic pe care oricum nu-l respecta decat in cazuri repetate?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate