Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Canal S Constanța - 53 de canale HD la nivel local (cumpărată de RCS & RDS)

- - - - -
  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#55
Boggyct

Boggyct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 19.04.2007

 lafayette, on 29th June 2010, 14:43, said:

la unii vezi un covor verde, la upc distingi firele de iarba din acel covor..
bafta la preturi mici si minihd uri..

lasand la o parte ce spui tu legat de hd, mai precis de calitate, banuiesc ca djmaxx se referea la preturile TV DIGITAL PRIN CABLU DE LA UPC.

am intrat si am vazut si eu preturile de la UPC si vine cam asa.

Digital TV AvantaJ (82 CANALE): 23 lei
Digital TV SMALL (65 canale + maxPack): 40 lei
Digital TV MEDIUM (104 canale): 35 de lei (aproximativ egal cu pachetul Family de la Canal S, atat ca numar de programe cat si ca pret)
Digital TV LARGE (113 canale + maxPack): 65 de lei (MAX PACK LA CANAL S COSTA aprox. 42 de lei)

Optional HD : 15 lei
Internet Start (download pana la 256kbs :)) ): gratuit

Fa si tu compartiile si vezi de ce e nemultumit djmaxx ;)

Edited by Boggyct, 29 June 2010 - 14:43.


#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din ultimile documente C.N.A., reiese ca Canal S Constanta a fost deocheat! :deadtongue:
Va scoate Eurosport, Viasat-urile, si canalele Tematic Cable (PV TV), MTV Romania (Care mi se pare mult mai bun decat Kiss TV si U TV), etc..

Dar va introduce Animax (pe care RCS-ul l-a scos, si va invit pe un topic creat de mine, pe aceeasi sectiune), CineStar si inca ceva.
Cert este ca acum nu mai gasesc documentul CNA! :angry:

Dar, ce nu ati observat este ca nu are National Geographic Channel, Eurosport 2 si National Geographic Wild! Si posturi straine!

#57
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
http://www.canals.ro...

Vor introduce cei de la Canal S în grilă canalul Arte HD!  :OK:

Edited by megafanro, 16 October 2010 - 00:37.


#58
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

 megafanro, on 16th October 2010, 01:32, said:

http://www.canals.ro...

Vor introduce cei de la Canal S în grilă canalul Arte HD!  :OK:
bravo canal s.imi pare rau acum ca nu i-am ales pe ei .am avut de ales intre upc,rcs si canal s ,deoarece in bloc sunt prezente toate 3 firmele..

#59
49dmc

49dmc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.11.2010
Ajutati-ma si pe mine, va rog!
Am un tv Philips 32 PFL 5604 H/ 12, care cica ar avea si DVB-C, dar disponibil doar pentru o lista de tari afisata pe spatele aparatului (Noregia, Finlanda, Olanda, Germania, Danemarca si Suedia). Cum naiba vine asta? Are sau nu are tuner digital pentru receptie prin cablu? Pot receptiona cu el programele digitale transmise de Canal S (furnizorul meu)? La instalare, cu tara aleasa Romania, imi gaseste doar programele analogice. Trebuie sa introduc manual frecventele digitale, sau ce?
Multumesc!
... Si scuze daca am postat aiurea!

#60
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007

 49dmc, on 9th November 2010, 21:52, said:

Ajutati-ma si pe mine, va rog!
Am un tv Philips 32 PFL 5604 H/ 12, care cica ar avea si DVB-C, dar disponibil doar pentru o lista de tari afisata pe spatele aparatului (Noregia, Finlanda, Olanda, Germania, Danemarca si Suedia). Cum naiba vine asta? Are sau nu are tuner digital pentru receptie prin cablu? Pot receptiona cu el programele digitale transmise de Canal S (furnizorul meu)? La instalare, cu tara aleasa Romania, imi gaseste doar programele analogice. Trebuie sa introduc manual frecventele digitale, sau ce?
Multumesc!
... Si scuze daca am postat aiurea!
inteleg ca suntem concitadini...
de ce nu incerci o scanare pe una dintre tarile nordice si nu pe RO (dar digital nu analogic)... crezi ca S-ul da canale si la liber pe digital?

Edited by catalincc, 09 November 2010 - 20:56.


#61
49dmc

49dmc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.11.2010

 catalincc, on 9th November 2010, 20:55, said:

inteleg ca suntem concitadini...
de ce nu incerci o scanare pe una dintre tarile nordice si nu pe RO (dar digital nu analogic)... crezi ca S-ul da canale si la liber pe digital?
Am incercat...! In afara de Olanda, care la inceputul scanarii imi cere sa introduc "frecventa digitala furnizata de provider" :huh: , la celelalte incepe scanarea si nu se mai intampla nimic (am asteptat si vre-o juma' de ora) - nu imi indica nici o evolutie a scanarii si nici nu imi afiseaza ca ar gasi vreun canal, nici macar analogic.

#62
djsorin

djsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 01.08.2003

 49dmc, on 9th November 2010, 20:40, said:

Ajutati-ma si pe mine, va rog!
Am un tv Philips 32 PFL 5604 H/ 12, care cica ar avea si DVB-C, dar disponibil doar pentru o lista de tari afisata pe spatele aparatului (Noregia, Finlanda, Olanda, Germania, Danemarca si Suedia). Cum naiba vine asta? Are sau nu are tuner digital pentru receptie prin cablu? Pot receptiona cu el programele digitale transmise de Canal S (furnizorul meu)? La instalare, cu tara aleasa Romania, imi gaseste doar programele analogice. Trebuie sa introduc manual frecventele digitale, sau ce?
Multumesc!
... Si scuze daca am postat aiurea!


Setezi ca tara Suedia pe televizor si ar trebui sa-ti scaneze si frecventele digitale la cautarea automata

#63
Blackhat

Blackhat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 11.09.2005

 49dmc, on 9th November 2010, 21:26, said:

Am incercat...! In afara de Olanda, care la inceputul scanarii imi cere sa introduc "frecventa digitala furnizata de provider" :huh: , la celelalte incepe scanarea si nu se mai intampla nimic (am asteptat si vre-o juma' de ora) - nu imi indica nici o evolutie a scanarii si nici nu imi afiseaza ca ar gasi vreun canal, nici macar analogic.


s-ar putea sa ai nevoie de un update de firmware. contacteaza suportul tehnic al vanzatorului sau al samsung romania.

#64
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007

 49dmc, on 9th November 2010, 21:26, said:

Am incercat...! In afara de Olanda, care la inceputul scanarii imi cere sa introduc "frecventa digitala furnizata de provider" :huh: , la celelalte incepe scanarea si nu se mai intampla nimic (am asteptat si vre-o juma' de ora) - nu imi indica nici o evolutie a scanarii si nici nu imi afiseaza ca ar gasi vreun canal, nici macar analogic.

Tu ai citit manualul? În manual zice să lași neschimbate frecvența rețea, ID rețea și rata de simbol. Dă-i scanare integrală (full scan) și lasă-l să-și facă treaba vreo 40 de minute. Dacă poți să-i fixezi rata de simbol la 6900 fă-o (îți va scurta timpul de căutare). Offtopic: Se pare că Philips a făcut un menu mai deștept pentru televizoarele sale. S-ar putea să permită să setezi rata simbolurilor la 6900 și să caute după frecvență și tip de modulație. În plus știe să memoreze canale DVB-C și canale DVB-T! Eu am un LG SL8000 și sunt cam nemulțumit de lipsa unor facilități.

Edited by AlxMAX, 10 November 2010 - 08:54.


#65
49dmc

49dmc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.11.2010
Am facut asta... am setat toate tarile 'suportate' de DVB-C... am asteptat cate o jumatate de ora la fiecare scanare dupa care am oprit scanarile, pt ca nu se intampla nimic : scana in continuare fara sa gaseasca nici un fel de canal, nici macar analogice... :cursing:
Doar cand am setat Olanda imi cerea sa introduc o 'frecventa digitala furnizata de provider' :huh:

#66
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007
ce imi place la astia e ca nu ai nevoie de decodor pt a receptiona 125 canale digitale din care 10 hd-uri, epg-ul functioneaza corect, bravo lor. teoretic, nu mai sunt abonatul lor, dar practic, inca da...

#67
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007
Mai este Jurnal Tv la Canasl S? La UPC l-au scos de mult.

Publika este la Canal S?

#68
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
4 noi canale hd in curand !
bravo canal-s !

#69
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007
@ DIVX2006 : deja 2 canale hd (Food network HD si Luxe tv HD) din cele 4 anuntate sunt deja in grila, urmeaza Arte HD si Das Erste HD.

 1kvoi, on 28th April 2011, 16:22, said:

Mai este Jurnal Tv la Canasl S? La UPC l-au scos de mult.

Publika este la Canal S?
ambele canale sunt in grila CanalS

Attached Files


Edited by gigi_4476, 28 April 2011 - 17:46.


#70
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007
Am vazut ca au si EU TV, o alta televiziune moldoveneasca.

Astia sunt mai tari decat UPC-ul. Sincer. Chiar regret ca nu sunt din Constanta.  :angry:

#71
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 1kvoi, on 28th April 2011, 18:44, said:

Am vazut ca au si EU TV, o alta televiziune moldoveneasca.

Astia sunt mai tari decat UPC-ul. Sincer. Chiar regret ca nu sunt din Constanta.  :angry:
pentru o retea de provincie mica  fara  putere financiara mare ,merita felicitari la ce programe au in grila. :peacefingers:

Edited by ramiz, 28 April 2011 - 21:18.


#72
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010

 1kvoi, on 28th April 2011, 18:44, said:

Am vazut ca au si EU TV, o alta televiziune moldoveneasca.

Astia sunt mai tari decat UPC-ul. Sincer. Chiar regret ca nu sunt din Constanta.  :angry:
Ai grija ce iti doresti, pentru ca s-ar putea implini.
Sa povestesc patania mea cu CanalS dupa 11 ani ca abonat la ei?
Pai, anul trecut am optat si eu pentru un pachet digital. Toate bune si frumoase pana acum o luna de zile, cand la fiecare bataie de vant care misca crengile copacilor, vedeam numai macroblocuri si pica semnalul pentru cateva secunde. Am chemat tehnicul care a venit a 3-a zi, ca sa-mi zica sa ii chem cand bate vantul, pentru ca atunci cand vremea era buna, totul functiona in parametrii normali, fara probleme.
La 2 saptamani dupa, iar bataie de vant, iar macroblocuri. Am sunat la RC si am rugat-o pe o anume doamna Angelica, sa imi trimita echipa in timpul cel mai scurt pentru ca am probleme. Timpul cel mai scurt a fost tot a 3-a zi, cand din pacate nu batea vantul. Au refacut conexiunea de pe stalp si au plecat spunandu-mi acelasi lucru, sa ii chem cand bate vantul.
A doua zi, iar vant, implicit iar probleme. Sun iar cu rugamintea sa ajunga de urgenta. A doua zi dimineata primesc telefon de la dispecerat cum ca s-a rezolvat problema. Cand am ajuns acasa de la munca, evident, iar vant (s-a intamplat chiar acum 2 saptamani in zilele alea urate), iar macroblocuri. Am sunat iar, dupa o ora vine tipul de la tehnic, nedumerit. Intra, se uita si imi zice ca mi-a marit puterea si ca A GASIT APA IN AMPLIFICATORUL CU PRICINA
. M-a rugat ca daca se mai intampla, sa revin cu un telefon chiar cand bate vantul, ca sa masoare din capat in capat, pentru ca NU STAU EI SA SCHIMBE MUFELE DE PE TOTI STALPII PANA LA AMPLIFICATOR. Mi-a mai spus ca se intampla de la un contact imperfect de pe un stalp.

Evident ca problema a persistat, iar eu, dupa 5 reclamatii, am ajuns la capatul rabdarii. Problema nu s-a rezolvat nici dupa interventia la domnul Director Tipu. Asta spune extrem de multe despre profesionalismul lor si respectul pentru clientii GOLD, si nu numai. Asa ca, am preferat sa reziliez si sa trec la UPC. De atunci, au trecut multe ploi si multe vanturi, totul este perfect. Grila de programe e OK. Nu am nevoie de posturile lor moldovenesti. Ma intereseaza ce apartine de Discovery, National Geographic, HBO Maxpack-ul si canalul Boomerang pentru ca sunt un devorator de animatii :)

Partea cea mai nostima este ca, atunci cand au venit cei de la UPC sa ma racordeze la reteaua lor (am folosi acelasi cablu pe care veneau serviciile CanalS), am vazut splitter-ul de pe stalp, la care era legat cablul. Splitter-ul era unul ieftin, de taraba. Halal servicii, halal "companie", halal retea, halal tehnic.
Inca mai sunt conectat la serviciile de internet de la Telesat, care apartine tot de CanalS. Aici e totul OK... cel putin deocamdata.

Sigur ai fi vrut sa fii din Constana si abonat CanalS? :) Mai gandeste-te ;)

Edited by SebyD, 28 April 2011 - 21:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate