Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Am distrus camera am stricato!

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#55
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
@reclamagiu - moderatul nu inseamna politie. moderatorul nu e aici ca sa stearga posturi si/sau inchida topicuri. E o filosofie pe care vad ca voua ca useri va place. Un moderator rau si autoritar, care sa taie in carne vie, care sa dea peste nas cand cineva are alta parere si cand cineva scapa vreo ironie.

Daca ar fi fost asa, postul tau ar fi zburat, tu ai fi primit atentionare pentru offtopic si probabil conflictul s-ar fi continuat.

1. ce e rau in a-l ruga pe sonykel sa scrie cu cratima usurandu-ne cititul?
2. ce e rau in a-i spune ca apartul foto nu e pentru jucat ci pentru fotografiat?
3. adresa servici-ului benq a fost daca cateva posturi mai inaite. omul pune mana pe telefon si suna si intreaba: aveti atelier in Cta? Nu? Cum il trimit la Bucuresti?

Ce atata filosofie? Crezi ca exista tutoriale de cum sa gasim arcuri pierdute sau cum sa reparam lamele de plastic stricate pentru ca in loc sa iesim la pozat cu aparatul ne jucam de trasul si bagatul surubelnitei? Man, ce naiba, nu v-ati saturat si voi sa intrebati ce acumulatori sa folositi, daca nicheloasele sunt mai bune, ce carduri, de unde imi iau trepied sau cum sa repar tampenile pe care nu ar trebui sa le fac?

O poza, o idee, o compozitie, nimic. Uite, de ex. imi place de sakura. S-a apucat omul de poze. Adica asta e scopul. SA FACETI POZE NU SA DEVENITI NISTE HOMO TEHNICUS.

#56
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
sonykel, da poti sa-i spui lu maica-ta ca a sarit singura partea din fata din cauza ca e o prostie si tu n-ai stiut cand l-ai luat.

#57
///Mircea

///Mircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 13.11.2004

sonykel, on Mar 27 2005, 10:36, said:

asa e mai! dar lasa ca am fost si am pus la 6\49 si castig io si mi iau un aparat la 20000$ asa ca sa-si bage ungia-n gat astia care fac misto de benq~ :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


deci s-a rezolvat problema da? Las' ca pica banu' din cer...

@ reclamagiu : Una este sa mananci o cratima sau sa faci o greseala (si cred ca toti facem, din viteza/oboseala,etc.),  si alta sa nu fii in stare sa scrii romaneste.

#58
BeDe

BeDe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.02.2005
@sonykel: am vazut un service de aparate foto vis-a-vis de Sala Sporturilor parca. Avand in vedere ca majoritatea aparatelor au acelasi sistem de acoperire al lentilelor cand se retrag poti incerca la un service de aparate foto al oricarei firme.

#59
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
BeDe ai o bere sin partea mea si un Porsche daca castig la loto!Mersi mult!Dintre toti BeDe a fost cel mai on-topic pana acums i singuru care a inteles ce am patit si ce vreau sa stiu!Mersi mult!

#60
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Toata "elita" acestei sectiuni s-a pus la mintea unui pusti frustat. Puteati sa-i raspundeti frumos si mai civilizat, poate (sigur) ca nu a inteles unele stouri.


Ps: Si a avut dreptate cu ....off/on topic.

#61
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

reclamagiu, on Mar 27 2005, 10:25, said:

aria foto tinde sa fie foarte exclusivista si elitista.
ce s-ar intampla daca la GSM nu ar fi ajutati decat cei cu nokia 9500 sau daca la pet world ca sa postezi ar trebui sa pui o copie a pedigree-ului cainelui?
wake up people, noi cei fara experienta si fara aparate bengoase (sau benqoase) avem nevoie de ajutor. cu siguranta pe langa adevaratii fotografi si voi sunteti patetici, dar nu vine nimeni sa va dea cu tifla ca nu aveti aparate de 10 000$.
iar daca cineva intreaba unde gaseste un service si urmeaza 50 de posturi offtopic aprobate tacit de moderatori, inseamna nu numai ca nu sunteti corecti, insa nu aveti treaba cu moderatul.
asta e feed-back-ul pe care vi-l dau eu. dacaa vreti tineti seama de el...daca nu nu.

<{POST_SNAPBACK}>



bre, nu ai inteles NIMIC... pacat...

#62
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
nici eu n-am inteles

#63
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
oricum nu mai conteza. multumita lui BeDe, omul a primit raspunsul dorit. deci, topicul asta trebuia sa aiba maxim 10 replay-uri, nu 3 pagini.

#64
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
Asa e!Dupa parerea mea cei dupa partea foto sunt cei mai mistocari!Am fost pe atatea forumuri dar nicaieri n-am patit ca aici!De exmplu la mobile am pus intrebarii despre nokia3310 si despre m55 dar nici unul na facut ca voi cai prost telefonu!S-au pe partea de acvaristica am intrebat o data pe cineva de un acvariu mic de 10pesti si au raspuns si pana cei care aveau pestii de colectie dar nu frate aici ne impartim in albii(canon,minolta) si negrii pe plantatie(benq,digimax,mustek)

#65
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Astia cu Minolta suntem mulatrii ;)

#66
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

sonykel, on Mar 27 2005, 13:39, said:

Asa e!Dupa parerea mea cei dupa partea foto sunt cei mai mistocari!Am fost pe atatea forumuri dar nicaieri n-am patit ca aici!De exmplu la mobile am pus intrebarii despre nokia3310 si despre m55 dar nici unul na facut ca voi cai prost telefonu!S-au pe partea de acvaristica am intrebat o data pe cineva de un acvariu mic de 10pesti si au raspuns si pana cei care aveau pestii de colectie dar nu frate aici ne impartim in albii(canon,minolta) si negrii pe plantatie(benq,digimax,mustek)

<{POST_SNAPBACK}>



:lol:  :lol:  :lol:


pacat ca nu ai prins ideea din ironiile noastre...  :deadtongue:

#67
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Multimea cu Canon seria A vrem sa fie indienii. :)

#68
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
io nu vreau sa fiu indian :huh:

#69
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004

AlexIP, on Mar 27 2005, 14:06, said:

Multimea cu Canon seria A vrem sa fie indienii. :)

<{POST_SNAPBACK}>


Dc ? Vrei sa fii prins de talpa iute ?

edit: vladc (si nu numai)> numai prin ironie se poate discuta? Te gandesti ca unii nu sunt atat de capabili sa inteleaga din ironii? Te gandesti ca omul nu vroia decat un raspuns rapid, urgent, te gandesti ca omul era disperat, te gandesti ca nu avea chef de ironii, te gandesti ca a intrebat serios ( nu ironic? ), te gandesti ca omul nu a avut bani decat de un benechiu, te gandesti ca nici tie nu ti-ar place sa fie lumea ironica cu tine, te gandesti?

Ps: un admin ceva pe aici?

Edited by tete, 27 March 2005 - 14:26.


#70
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 21.08.2003

sonykel, on Mar 27 2005, 13:39, said:

Asa e!Dupa parerea mea cei dupa partea foto sunt cei mai mistocari!Am fost pe atatea forumuri dar nicaieri n-am patit ca aici!De exmplu la mobile am pus intrebarii despre nokia3310 si despre m55 dar nici unul na facut ca voi cai prost telefonu!S-au pe partea de acvaristica am intrebat o data pe cineva de un acvariu mic de 10pesti si au raspuns si pana cei care aveau pestii de colectie dar nu frate aici ne impartim in albii(canon,minolta) si negrii pe plantatie(benq,digimax,mustek)

<{POST_SNAPBACK}>


...eu am fuji (digital) ,yashica si smena pe film ....si 3 zappuri !! vreau sa fiu extraterestru! Se poate??Se poate?? plsssss!
on topic: ptr ghinionul tau poti incerca la orice atelier de reparatii audio-tv ,acolo au scule si arculetze minuscule ...daca tot esti in zona sala sporturilor poti incerca la  servicele tuturor firmelor de it de acolo....imposibil sa nu te rezolve cineva!

Edited by cristian_sen, 27 March 2005 - 14:33.


#71
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

tete, on Mar 27 2005, 14:20, said:

Dc ? Vrei sa fii prins de talpa iute ?

<{POST_SNAPBACK}>


no way.  :angry: Apropo de ironii, daca avea un Canon sau un Nikon si se apuca sa il desfaca, reactiile ar fi fost tot pe acolo.

#72
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

sonykel, on Mar 26 2005, 11:32, said:

Exact Mossoti vroiam sa-i intreb pe cei care au benq anumite chestii sa vad loc daca li se intampla aceleasi chestii!De exemplu dungile orizontale,focalizare proasta,uneori se incinge prea tare scrie in cartea tehnica ca se incinge dar mie mi-se pare ca se incinge prea tare!

<{POST_SNAPBACK}>


sonykel, on Mar 27 2005, 13:39, said:

Asa e!Dupa parerea mea cei dupa partea foto sunt cei mai mistocari!Am fost pe atatea forumuri dar nicaieri n-am patit ca aici!De exmplu la mobile am pus intrebarii despre nokia3310 si despre m55 dar nici unul na facut ca voi cai prost telefonu!S-au pe partea de acvaristica am intrebat o data pe cineva de un acvariu mic de 10pesti si au raspuns si pana cei care aveau pestii de colectie dar nu frate aici ne impartim in albii(canon,minolta) si negrii pe plantatie(benq,digimax,mustek)

<{POST_SNAPBACK}>


1. vezi ca ai pus 2 cratime bine.
2. lumea se amuza de faptul ca a trebuit sa dai banii pe o camera ca sa decoperi ca are dungi orizontale, focalizare proasta si ca se incinge. Daca bateai forumurile, foloseai google sau chiar intrebai pe aici inainte de a o lua afla ca sunt niste camere cu un cost de producite mic si implicit f. putin fiabile.  Cum ar veni ai cam luat-o pe banii tai. Si abuzat si cu banii luati.



sonykel, on Mar 26 2005, 18:46, said:

Adica nam distruso chiar asa rau dar totusi :samui:  :crybaby:  :samui:  :crying:  :crybaby:  :crying: ! Din greseala si din curiozitate si din prostie am scos inelul de pe obiectiv!Si are 4 arpiioare de protectie chestile alea care acopera lentile cand se inchide camera atunci cand se retrage obiectivu cand stingi camera!
va rog frumos ajutatima!

<{POST_SNAPBACK}>


3. Cum sa nu zambesti cu compasiune cand in loc sa te scaripini in locuri mai putin accesibile de plictiseala stai si-ti bagi degetel intr-o camera care si asa e vai de capul ei.

Lumea nu se imparte in albi si negrii ci in camere proaste si camere bune. Acum ce vreti sa-i facem omului? Sa-l mangaiem pe cap si sa-i spune ca a facut o algere buna? Ei bine. Bravo. E cea mai buna camera pe care o puteai lua la banii aia. Te-ai dus la bulan la magazin si iata.. ca ai nimerit. Bravo.

Omul a aflat intr-un final unde se repara aparate foto. Scopul thread-ului a fost atins. Discutia e incheiata.

Edited by mr.fred, 27 March 2005 - 17:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate