Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Am distrus camera am stricato!

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#37
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
sonykel - fara gluma acum, forumul are si functia EDIT... o-k ?

#38
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
Deci mr.fred eu stiu ca sunt off-topic dar totusi astia de aici sunt toti off-topic!Nu se poate m-am saturat!Eu intreb ceva si ei o tin doar in ``flegme``!Mosotti  multumesc pentru :console: !Deci pana la urma e careva din constanta care s-a stie un mic atelier unde sa pot prinde lenitlele alea 2 la loc!

Vad ca majoritatea sunte-ti maniaci adica ce un benchiu nu se poate repara am dat 9mil pe el!Stiu ca voi da-ti 9mil doar pe o lentila sau o husa dar nu toti sunte-m profesionisti!

Edited by sonykel, 27 March 2005 - 07:24.


#39
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
eu zic sa vb cu ai tai. daca ti-au dat 9 mil pentru camero-prastie, cred ca o sa te ajute si cu banii de reparatie, ce naiba.
si eventual dupa ce o repari, poate o mariti si iti iei si tu un HP  :deadtongue:   - gluma...un canon SH + un indreptar gramatical sa nu mai "se rada" astia de tine pe aici.

edit: nu stiu daca stiai dar benq ofera asistenta in limba romana, inclusiv pentru camere digitale. asa ca du-te la http://www.benq.ro/S...gion=58&query=4 si pune o intrbare acolo. nu cred ca daca ai scos inelul de la obiectiv l-ai scos din garantie. eventual o sa te puna sa platesti contravaloare arcului pierdut


al doilea edit: @profesionistii de aici...de ce nu ajutati totusi baiatul asta? inteleg ca are pb cu gramatica, dar el chiar are o pb si a venit la voi sa va ceara ajutorul.
poate totusi se face aria aia de incepatori unde sa ne ajutam noi intre noi cum putem?

Edited by reclamagiu, 27 March 2005 - 07:35.


#40
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
lol banii au fost ai mei in intregime!si nu o mai repar!Imi cumpar alta tot benq fara sa afle ai mei!E 6.5mil momentan iar acum in aprilie cand explodeaza preturile pe aceasta defecta o vand!Ptr ca defectul nu se observa iar camera merge impecabil!
De fapt nu stiu ce dracu sa fac!Totusi daca as gasi si al doilea arculet!Ma duc la un ceasornicar sa le monteze la loc!Ptr ca nu e nimic grav doar e chestie de mecanica fina!

Edited by sonykel, 27 March 2005 - 07:38.


#41
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
@reclamagiu: cum vrei sa ajutam pe cineva care ishi automutileaza camera, urashte cratima si virgula si le asociaza cu comunismul?

acu pe bune, ce'am putea face? ce sfat util i'am putea da?

sonykel: cautzi arculetzul? sugestie: foloseshte un magnet de la un difuzor, ai shanse mult mai mari...

#42
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
sonychel: propunerea mea e sa lasi naibii lentilele si sa te apuci de pinhole photography. mr.fred a incercat macar si -kit ca nu a avut rezultate f bune- acum e moderator. niciodata nu poti sti de unde sare lupu'.

#43
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

arty, on Mar 27 2005, 09:24, said:

@reclamagiu: cum vrei sa ajutam pe cineva care ishi automutileaza camera, urashte cratima si virgula si le asociaza cu comunismul?

<{POST_SNAPBACK}>

banuiesc ca mr e unul din prietenii tai. si il ajuti daca are vreo problema...si uite...si el se mai cearta cu gramatica

mr.fred, on Mar 25 2005, 20:51, said:

Super. Scriptul ca scriptul. Nu mai vorbesc de imagini. Dane, iar m-ai lasat cu gura scata. Bravo domnule. Apucate de fotografie si lasa serviciul ca te cam incurca. :).

<{POST_SNAPBACK}>

ideea e ca toata lumea sare-n sus ca ce naspa-i benq si ca ar trebui sa il arunce si sa-si ia canon. dupa ce dai 9 mil pe ceva nu prea iti vine sa-l arunci, ce naiba nu suntem cu totii miliardari.
si acum sa fim seriosi, degeaba isi ia el canon ca tot nu o sa ii dea canon-ul idei de fotografii, iar daca pe el il face fericit un benq e treaba lui.
eu unu am incercat sa il ajut cum am putut...i-am dat un link.
daca cineva nu-l poate ajuta nu inteleg de ce ar trebui sa faca misto de el prin offtopicuri. parca erau interzise...nu?

#44
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Hm.
1. Nu o fac deliberat. Daca mai sar cate o cratima e din cauza vitezei si spre rusinea mea ar trebui sa fiu mai atent cand scriu.
2. Nu ma joc cu aparatul foto desfacandu-l. Eu l-am luat sa fac poze. Ce ajutor poti da cand cineva pierde un arc? Sa trimit pe PM unu nou? Sau cand rupe niste lamele de plastic? Service. Ca nu am auzit inca de bricolaj la aparate foto.
3. O sa caut si prin posturile tale o cratima lipsa sa te bagam in gasca cu astia ca mine si ca sonykel care schilodim cu premeditare limba romana.

#45
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
pa mine ma dor genunchii de la cat caut arculetzui ala!miar trebui un magnet cu vreo 2metri diamteru aveti!ca sigur il gasesc!

#46
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Thread din ciclu:
- mi-am aruncat aparatul de la etajul 10. nu mai functioneaza ce pot face?
- am facut baie cu iubitul meu aparat. ne jucam de-a flota. el era submarin ca nu plutea. nu mai functioneaza ce pot face?
- l-am bagat la cuptor ca am venit cu el de la rece si sa nu faca condens. acum e o folie de plastic topita. evident: nu mai functioneaza ce pot face?

ps.
am uitat vreo cratima?

#47
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
tot ce am cerut era sami spuneti daca stiti un service de aparate foto in constanta!atat tot!asta era tot ce vroiam!Daca nu stiti il rog pe mr.fred sa inchida topicu!

#48
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

mr.fred, on Mar 27 2005, 10:09, said:

Hm.
1. Nu o fac deliberat. Daca mai sar cate o cratima e din cauza vitezei si spre rusinea mea ar trebui sa fiu mai atent cand scriu.
2. Nu ma joc cu aparatul foto desfacandu-l. Eu l-am luat sa fac poze. Ce ajutor poti da cand cineva pierde un arc? Sa trimit pe PM unu nou? Sau cand rupe niste lamele de plastic? Service. Ca nu am auzit inca de bricolaj la aparate foto.
3. O sa caut si prin posturile tale o cratima lipsa sa te bagam in gasca cu astia ca mine si ca sonykel care schilodim cu premeditare limba romana.

<{POST_SNAPBACK}>

imi pare rau ca te-ai atacat. incercam doar sa arat ca nimeni nu vrea sa il ajute pe om cu un rasp. n-am nimic personal cu nimeni si cu siguranta o sa gasesti post scris aiurea de mine. doar ca ai ratat esenta a ceea ce spuneam eu. sonykel prin ultimul post spune foarte concis ce vroiam eu sa spun.
iar faptul ca scoti inelul de la obiectiv nu cred ca se incadreza la ce zici tu cu aparatul scufundat in lichid.

#49
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

reclamagiu, on Mar 26 2005, 23:59, said:

banuiesc ca mr e unul din prietenii tai. si il ajuti daca are vreo problema...si uite...si el se mai cearta cu gramatica
ideea e ca toata lumea sare-n sus ca ce naspa-i benq si ca ar trebui sa il arunce si sa-si ia canon. dupa ce dai 9 mil pe ceva nu prea iti vine sa-l arunci, ce naiba nu suntem cu totii miliardari.
si acum sa fim seriosi, degeaba isi ia el canon ca tot nu o sa ii dea canon-ul idei de fotografii, iar daca pe el il face fericit un benq e treaba lui.
eu unu am incercat sa il ajut cum am putut...i-am dat un link.
daca cineva nu-l poate ajuta nu inteleg de ce ar trebui sa faca misto de el prin offtopicuri. parca erau interzise...nu?

<{POST_SNAPBACK}>


1) cine a zis sa ia canon?
2) n'am nimic cu greshelile de ortografie, si eu fac cu caru'. da nu'l injur pe iliescu/ceaushescu pentru ele.
3) finantzele altora sunt irelevante. de benq... actually, am spus ca'mi doresc si eu unul :) nu?

#50
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

mr.fred, on Mar 27 2005, 00:12, said:

Thread din ciclu:
- mi-am aruncat aparatul de la etajul 10. nu mai functioneaza ce pot face?
- am facut baie cu iubitul meu aparat. ne jucam de-a flota. el era submarin ca nu plutea. nu mai functioneaza ce pot face?
- l-am bagat la cuptor ca am venit cu el de la rece si sa nu faca condens. acum e o folie de plastic topita. evident: nu mai functioneaza ce pot face?

ps.
am uitat vreo cratima?

<{POST_SNAPBACK}>

am facut si eu un thread asemanator, referitor la un 20d trantit, acu nishte zile... nu?

#51
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
aria foto tinde sa fie foarte exclusivista si elitista.
ce s-ar intampla daca la GSM nu ar fi ajutati decat cei cu nokia 9500 sau daca la pet world ca sa postezi ar trebui sa pui o copie a pedigree-ului cainelui?


wake up people, noi cei fara experienta si fara aparate bengoase (sau benqoase) avem nevoie de ajutor. cu siguranta pe langa adevaratii fotografi si voi sunteti patetici, dar nu vine nimeni sa va dea cu tifla ca nu aveti aparate de 10 000$.
iar daca cineva intreaba unde gaseste un service si urmeaza 50 de posturi offtopic aprobate tacit de moderatori, inseamna nu numai ca nu sunteti corecti, insa nu aveti treaba cu moderatul.


asta e feed-back-ul pe care vi-l dau eu. dacaa vreti tineti seama de el...daca nu nu.

#52
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
man, biroul de reclamatzii e inkis in weekend....

aici e o arie elitista... nu primim mujicii... daca totushi se avanta ii tabacim in ironii si sarcasme pana pleaca. capishe?

#53
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
asa e mai! dar lasa ca am fost si am pus la 6\49 si castig io si mi iau un aparat la 20000$ asa ca sa-si bage ungia-n gat astia care fac misto de benq~ :w00t:

Edited by sonykel, 27 March 2005 - 10:39.


#54
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
numa sa nu-ti iei benq de 20000 de dolari  :w00t:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate