Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

examen moto 2009 (DUPA 1 martie '09,si modificarea traseului)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Darkthor

Darkthor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.02.2005
Salutare si ma scuzati pentru posibila proasta pozitionare a acestui topic.Sunt incepator pe forum.

Eu am inceput scoala moto in 1 februarie cu Dl Adi,de la poligonul ilioara (Adi AutoMoto,pt cine stie) si pe data de 1 martie instructorul meu mi-a spus ca s-au schimbat cate ceva la poligon,la sala.
SUnt complet bulversat.saptamana asta imi voi termina actele amanate din cauza modificarilor,dar nimeni nu imi poate spune exact care sunt modificarile.
Daca stiti,ati dat examenul dupa 1 martie,va rog dati o parere:

1.cate intrebari sunt la sala,cum se dau,si cam din ce sunt?(am auzit de mecanica,insa prea vag...nu am nici o cunostinta care sa auda sau sa gandeasca la motoare,si tot la 4 roti cat mai scumpe gandesc....eu caut ceva mic,economic,ieftin de cumparat si de intretinut,deci...motor.)

2.ce carti pot folosi pt categoria a,sau site-uri,sau ceva gen...pt ca sa ma pregatesc pt examen la chestionare? categoria B o am de un an,si in acest an mi s-a acrit sa conduc prin bucuresti,deci de un an nu am mai pus mana pe chestionarele probabil deja expirate)

3.cum este traseul?stiu ca trebuie sa stiu sa fac s-uri printre jaloane,sa fac 8-uri intre 4 jaloane,sa merg cu mana stanga in aer (in aceasta ordine) ,si ....aici nu stiu...sa evit obstacole ???

Orice sfat va fi mult apreciat,si va rog,hai sa oferim informatii si nu rant si trolling si pt cei care se apuca de scoala,si se vor apuca de acum inainte.
Multumesc anticipat.

Edited by Darkthor, 29 March 2009 - 23:35.


#2
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
miam luat luna trecuta permisu pt cat A si cred ca te poti ajuta la intrebarile tale.
1.iti vine un examen de 20 din intrebari din care tu trebuie sa faci 17,cele mai multe sunt cu semne de circulatie,prioritate si deastea simple,nu sunt din mecanica sau ceva de genu....cel putin mie nu mia picat.
2.pe mine nu ma prea ajutat invatatul,mai mult chestionarele.Daca iti trebuie program cu intrebarile asemanatoare cu cele de la politie dami un pm si tii le voi da.
3.cand am dat eu a fost asa:impingeai vreo 3-4 m moto,te urcai pe ea dupa care treceai printre 5 jaloane,mergeai pe langa o linie si faceai 3 opturi spre stanga si 3 opturi spre dreapta,dupa care mergeai vreo 20m intre 2 linii cu mana stanga intinsa orizontal.S-a bagat de ceva vreme inca o proba,da pt mine nu s-a sustinut ca cik nu era aderenta,era frig afara,alunecos...etc....
trebuie sa accelerezi pana la 50km\h dupa care trebuie sa faci franare de urgenta.Cam asta ar fii,eu am fost de 2 ori la condus la A cate 30 de min in fiecare tura si miam luat Au.a fost foarte usor.

Bafta la examen!

#3
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
acum trebuie sa accelerezi puternic (~50km/h, dar viteza nu poate fi verificata deoarece nu sta examinatorul cu radarul, dar trebuie sa se vada putina viteza), frana in blana, ocolirea unui obstacol, apoi din nou acceleratie si frana.

#4
Darkthor

Darkthor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.02.2005
din cate am inteles de la instructor,accelerezi pe zona in care stai cu stanga ridicata (cica sa se auda ca ai turat motorul bine,ca in rest nu se uita ei),eviti obstacolul ,te intorci in zona patratului galbe,accelerezi iar,iar eviti obstacolul ,si franezi. am inteles gresit?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate