Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Cea mai proasta firma de reparatii telefoane flashgsm.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
rainbow19

rainbow19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 24.08.2010
Cei de la Flash GSM, cel putin cei de langa Cotroceni, Top Discounter, sunt mana in mana cu asa zisa firma SC SHAGGY'07 SRL, firma care nu mai apare in registrul comertului din 2009, dar cu toate acestea a continuat sa vanda telefoane second hand STRICATE, la pret de noi, cu garantie la FLASH GSM.
Daca mai exista tepuiti ca mine (am avut un Nokia 6700 slide cumparat de la asa zisa SHAGGY'07) cu garantie, factura, chitanta, toate stampilate cu numele Shaggy, cu toate ca nu mai activa., am avut tel la reparat la FLASH GSM, iar baietii de acolo se pare ca il cunosteau foarte bine pe SHAGGY,chiar ei m-au indrumat catre el, unde de altfel am si fost si am facut un proces verbal prin care trebuia sa-mi returneze banii pe telefon in decursul a 30 de zile deoarece nu mai putea fi reparat, dar SURPRIZAAA, firma este inchisa, lacatul pus si asa zisul ei patron pe care baietii de la service de aici il cunosc prea bine, nu mai raspunde la telefon . Am depus plangere la OPC insa mi-au spus ca e posibil sa nu se rezolve ptr. ca daca firma nu mai activeaza nu au cum da de el si in curand o sa fac si plangere la politie pentru a-mi recupera banii pe telefon.
Daca cineva il cunoaste pe tepuitorul de la SC SHAGGY'07 SRL, care putea fi gasit la numerele de telefon 0722227668 sau 0761380138 il rog frumos sa-mi zica macar numele lui sau mai multe informatii daca are, pentru a putea ajuta politia sa-l prinda pe acest nemernic! Avea sediul la o reprezentanta Vodafone de pe soseaua Stefan cel Mare, langa Raiffeisen.
Multumesc.

#20
rainbow19

rainbow19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 24.08.2010
Shaggy'07 apartine aceluiasi patron ca si Vip GSM, firme ce nu emit facturi pentru telefoanele expediate prin curier, in provincie, tocmai ptr. a evita probleme ulterioare cu OPC-ul sau ptr a se sustrage platii de taxe catre stat. Tocmai le-am facut o plangere si la Garda Financiara pentru lipsa facturii de la telefon si ptr nestampilarea si semnarea certificatului de garantie (asta dupa ce plangerea la OPC nu a fost solutionata din cauza lipsei facturii)...Niste hoti ordinari, sper sa le fie inchisa mica afacere murdara...

#21
nicoletadanila

nicoletadanila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.07.2010
de asemenea, o alta firma de care trebuie sa te feresti este mobi-phone constanta, localizata langa posta mare, adresa web www.mobi-phone.ro. nu cumparati telefoane sau nu reparati la ei. nu intrati sau nu dati comanda de pe siteul lor, deoarece vi se ia banii si va lasa cu ochii in soare. nu faceti afaceri cu d-l de acolo cosmin catalin bajan. sunt niste tepari

#22
zli

zli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2005
Pfoaaaa! Clienti fideli?  :naughty:

Am avut ghinionul sa cumpar de la niste afaceristi iscusiti.

Oamenii sunt super ok, dar au garantia la flashgsm. Sunt comercianti pe piata gri ( OFFICEGSM.RO in cazul meu) care aduc telefoanele de afara, nu de la importatorul oficial. Asta inseamna ca daca ai o problema nokia, apple, etc., nu schimba producatorul automat reperul respectiv, ci trebuie sa scoata flashgsm bani din buzunar.

Eu am avut ghinionul sa mi se defecteze telefonul de doua ori (in ambele cazuri probleme cunoscute ale modelului de telefon, care se remediaza oriunde in lume fara probleme (inclusiv in Romania) )

Va dati seama cat de obiectivi sunt ei cand trebuie sa scoata 1800Ron din buzunar pentru o placa de baza noua. (ca ei nu pot raporta la Nokia, si nokia sa le trimita placa)
Zgarietura pe carcasa, asta e cauza defectului. Ne pare rau, ati dat cu tel de pamant, a iesit din garantie.

Telefonul meu nu recunostea cartela din cand in cand. Dupa o luna petrecuta pe la ei, nu o mai recunoaste deloc, si mi-au formatat si telefonul.

Singura sansa sa va luati banii inapoi, e sa-i coste mai mult daca nu vi-i dau.

#23
Sora Doru

Sora Doru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.06.2007
Off topic... flashgsm.ro
ON TOPIC... Cea mai proasta firma de reparatii telefoane
ReGenersis.ro

telefon LG P500 cumparat de la Vodafone cu prelungire contract (120RON)
sistem de operare Android Froio 2.2.2 10q
Adevar: merg pana la Cozia in interes de serviciu in singura saptamana in care a nins
scap telefonul la coborarea din masina si acesta intra in contact cu zapada
il sterg si continui sa il folosesc  inca 2 saptamani pana cand...
ma hotatasc sa ii fac upgrade soft cu softul producatorului LG Mobile Update la 2.3.3 20h
rezultat DEAD BOOT, telefon caramida (BRICK)

ma duc cu telefonul la service-ul agreat ReGenersis.ro
le explic problema legata de upgradeul de versiune Android
nu ii intereseaza
noteaza in fisa de receptie: Prezinta urme de lovituri (??? usoare zgarieturi) telefonul a luat contact cu apa !!!
Insist sa le explic si le cer fisa de receptie sa notez ca defectul provine de ul un upgrade de soft esuat
Refuza pe motiv ca tehnicianul va lua decizia care se impune. Cedez pe motiv ca doar sunt service agreat...

Ma contacteaza ulterior (2 zile) cum ca telefonul a fost scos din garantie iar reparatia ma costa 350RON
REFUZ reparatia
dupa alte 3 zile ma anunta ca pot veni sa imi ridic telefonul... OK

iau telefonul merg cu el la [email protected] (0721 71.92.73 Bucuresti Pajura) si in 30 minute il primesc perfect functional
50 RON restaurare BOOT+ 50 RON instalare Android 2.2 10c
Total 100 RON castigati usor si cinstit
Avantaj client 250 RON

NU TRIMITETI TELEFONUL IN GARANTIE LA REGENERSIS
cat asteptam la receptie un alt client a venit cu un NOKIA updatat/upgradat soft...
PS: telefonul prezinta urme de lovituri....
nu ia interesat cauza reala a defectarii

#24
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

 Sora Doru, on 4th November 2011, 22:17, said:

Off topic... flashgsm.ro
ON TOPIC... Cea mai proasta firma de reparatii telefoane
ReGenersis.ro
+1 de acord cu tine!
Eu am avut un Samsung S3500i luat tot de la Vodafone. (Singura firma de service care are contract cu Vodafone este aceasta REGENERSIS.)
Defectul constatat de mine: NU SE AUZEA CASCA, nu mai imi auzem interlocutorul in casca (difuzor)
Dupa o saptamana primesc mesaj de la ei, ca ma pot prezenta la vodafone store ca sa imi iau telefonul reparat. L-am luat, si acasa cand l-am butonat mai mult am constatat ca tasta 1 nu mai face contact de fiecare data cand apasam pe ea..... iar tastatura de sus (cea cu sageti) nu era asezata bine, sageata dreapta era mai ridicata in sus si nu facea contact cum trebuia!
A doua zi l-am dus inapoi la service. Acelasi regenersis (prin vodafone store). Dupa o alta saptamana, .... mesaj ca pot sa il iau reparat. L-am luat si de data aceasta, si ce credeti????!!!! Slide-ul mergea mai greu decat ar fi trebuit normal, chiar se auzea si un zgomot ca si cum s-ar atinge plastic pe plastic, si zgariindu-se....
Am preferat sa nu il mai duc si a 3-a oara in service de frica sa nu mai imi strice si altceva la el, asa ca l-am vandut!!!!

#25
zoloft

zoloft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 19.02.2005
Ma bag si eu in seama pt ca am fost de mai multe ori la FlasgSM sediul Gh>Marinescu.
Cred ca am fost de 5 ori cu diferite probleme cu un Blackberry si DE FIECARE data baietii aia au fost AMABILI si m-au ajutat cu un profesionalism de exceptie ceea ce ma va face sa ma duc si alta data la ei.
Trecand pt faptul ca baiatul...principalul de acolo e cam taciturn si putin ursuz...asta in permanenta, OMUL ala face minuni cu reparatiile .
Si nu e genul care sa stea sa se gandeasca sa se scarpine in cap ca sa dea o solutie problemei..
El chiar stia unde se desfac suruburile si de ce, care ar fi treaba.
Ultima data am cumparat de la ei o componenta pt telefon si pt ca mi l-a schimbat in 5-10 min, nici macar nu mi-a luat bani pe manopera.
Asa ca...decat sa aruncati cu noroi..mai bine incercati sa fiti obiectivi.

#26
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

 fantomel9, on 30th October 2009, 23:25, said:

Sefule iti scanez certificatul de garantie cu 3 stampile de la voi pt acelasi defect. O FIRMA JALNICA.NU RECOMAND FLASH GSM


Daca vorbim de firma de la un "parter " de casa care este in dreapta cum te uit la Academie, cu o intrare in care cobori cateva trepte cred ca este o eroare.

De cativa ani lucrez cu ei si pe langa preturile super ok ( nu am gasit in alta parte preturi  mai mici ) am dat numai de oamani cu adevarat profesionisti . Au reparat diverse telefoana care erau in stadiul de epava si nimeri nu se baga ca era mult de munca si migala.
Ba de cateva ori mi au acordat garantie desi se umblase in apart si puteau foarte bine s o refuze.  Una peste alta, fara a le face reclama ( nu cred ca au nevoie, mereu e plin la ei de stau la coada)este cea mai ok firma de service gsm pe care am vazut o.
Ca idee , mi au schimbat ecran de iphone 3gs si 4 cu sub jumate din pretul pietei , cu acte si garantie.
Singura " problema" cu ei este ca au un volum mare de lucru, cum spuneam este plin mereu parca shormarie :) si uneori mai intarzie cu reparatia- dar asta mi s a spus de la inceput ca se poate intampla , cu o zi sau 2 intarziere mai ales ca nu stiau ce vor gasi in aparate.
Fara a dori sa denigrez deschizatorul de topic, stand la coada am vauzt diverese intamplari cu oameni nemultumiti care desi erau destul de nepolticosi au fost tratati cu multa intelegere si li s au dat toate explicatiile solicitate respectiv orice test aucerut . Si asta in public.

Poate totusi a fost un caz izolat ce s a intamplat , nu mi dau cu presupusul, repet, experienta mea personala cu ei este una mai mult decat buna si asta constanta in timp nu doar odata.




 zoloft, on 16th November 2011, 21:20, said:

Ma bag si eu in seama pt ca am fost de mai multe ori la FlasgSM sediul Gh>Marinescu.
Cred ca am fost de 5 ori cu diferite probleme cu un Blackberry si DE FIECARE data baietii aia au fost AMABILI si m-au ajutat cu un profesionalism de exceptie ceea ce ma va face sa ma duc si alta data la ei.
Trecand pt faptul ca baiatul...principalul de acolo e cam taciturn si putin ursuz...asta in permanenta, OMUL ala face minuni cu reparatiile .
Si nu e genul care sa stea sa se gandeasca sa se scarpine in cap ca sa dea o solutie problemei..
El chiar stia unde se desfac suruburile si de ce, care ar fi treaba.
Ultima data am cumparat de la ei o componenta pt telefon si pt ca mi l-a schimbat in 5-10 min, nici macar nu mi-a luat bani pe manopera.
Asa ca...decat sa aruncati cu noroi..mai bine incercati sa fiti obiectivi.


exact, 1000 % adevarat.
da mi doar voie sa ti spun ca nu e ursuz deloc, ci foate ocupat si de asta nu prea sta la vorba lunga.dar asa cum spui, e un GURU tehnic, n-am mai vazut asa talent si profesionalism.
si la mine la fel,in unele cazuri desi a redesfacut aparatul ( ca aparusera si alte bube ) nu a mai cotat si manopera.

fara a fi aplaudaci, cred din tot sufletul ca undeva e o neintelegere, oamenii aia chiar muncesc cum cred ca putini muncec in romanai, pana la 7 - 8  seara ba chiar si dupa
IN FIECARE ZI!!

#27
lifesgood

lifesgood

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.12.2006
Eu am trimis de doua ori LG-ul meu P500  in service la Regenersis ( telefon luat de la Vodafone ) in garantie .Prima data au inlocuit placa de baza  ( nu se mai conecat USB-ul la calc ) iar a doua oara nu mai aveam retea si l-au resoftat . Ambele probleme au fost puse pe seama update-urilor oficiale . Pentru mine, Regenersis nota 10+ .

#28
Serv_Electronics

Serv_Electronics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 09.03.2006
HTC desire V. Cumparat acum 6 luni. Fara lovituri, numai urme de exploatare normala. S-a stricat touchscreen-ul; l-am dus la garantie (cumparat de la mobiletrend, in complex Auchan militari - garantia asigurata de flash GSM).

Mi-au anulat garantia pentru ca era putin luata vopseaua luata! Nu era spart, zgariat, crapat; ci doar vopseaua luata pe un colt al ramei de aluminiu a telefonului. Mi-e scarba de tiganiile care se intampla la noi!  Abia asteapta un motiv sa anuleze garantia, se uita si la microscop sa vada: nu cumva ai folosit aparatul?

Evident probabil sunt cumparate LA NEGRU din alte parti si fara garantie. Garantia e vax.. praf in ochi.
Mi-e scarba de asemenea "companii"!

#29
novarom

novarom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2011
SFAT pentru ieseni: ocoliti GSM-SERVICE din Tudor Vladimirescu Iasi !!!  Am dus un iphone 4s in service si l-au reparat cu piese din dezmembrari. In cele din urma mi-au dat banii inapoi, dupa ce si-au luat piesa second, insa au avut grija sa faca si putin "deranj" in telefon, chipurile din razbunare, ca doar e arma prostului, nu!? Oricum am reparat tot ce era stricat si am iesit si sub pretul lor initial, asa ca sunt si enorm de scumpi. Daca nu credeti verificati preturile inainte de a da ceva in lucru la ei...

Edited by novarom, 19 September 2013 - 13:31.


#30
igivan

igivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.05.2014
Vad ca nu a mai scris nimeni nimic de ceva timp. lucru ce s-ar putea interpreta ca firma si-a revenit din matrapazlacuri.
dar suntem in romania. Posted Image
am cumparat de la orange o tableta.  vonino orin. dupa vreo doua saptamani,  au inceput problemele tehnice. mufa miscrousb nu mai recunoastea nimic.
am dus-o frumos la orange  iar cei de acolo au trimis-o mai departe catre flas gsm din bucuresti.
dupa doua zile,  tableta vine inapoi asa cum au trimis-o si asa cum am dat-o catre orange, cu specificatia ca mi-a fost dat un incarcator.
nici nu am luat-o din magazinul orange si au retrimis-o catre flasgsm.
niste excroci! dupa doua zile, ma suna unul de la flas gsm, ca tebuie sa platesc 150 lei ca mufa microusb este desprinsa de placa de baza. asa si!!? il intreb, este in garantie, ii zic.
nu ca, a fost anulata garantia, mi se spune.
de cine si de ce!!??
de noi, pentru utilizare necorespunzatoare.
manca-mi-ati mie tastatura virtuala, cum  v-ati dat voi seama ca am umblat necorespunzator cu ea?? la nici o luna de folosire, de cumparare.
nu stiu daca pot sa spun noroc sau ghinion dar nu inteleg pe cei de la orange de ce inca au contract de service in garantie cu ei.
dupa acest episod, mi-au trimis tableta reparata dar fara difuzor. am retrimis-o catre orange , au reparat-o , adica i-au pus un difuzor, dar au uitat sa puna suruburile la carcasa.
toate reparatiile au fost suportate de orange.
nu pot sa depun nici o plangere la opc pentru ca nu am nici o conexiune cu flasgsm, ci cu orange. si ei au fost cat de cat fair play, cu toate ca nu inteleg de ce continuua cu aceasta firma.

acum am vazut. de fapt exista conexiune intre flasgsm si vonino romania. flash gsm fiind firma de service pentru vonino. naspa pentru vonino, naspa pentru orice client vonino

Edited by igivan, 22 May 2014 - 17:21.


#31
svejk

svejk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 16.06.2007
Confirm din experienta personala cat de rahat e firma asta.
Am dus-o tableta Vonino in garantie si mi-au spus ca trebuie sa platesc fiindca e lovita.
Nici macar doi angajati , altii decat cel care mi-a spus asta, pe care i-am rugat sa-mi arate unde e lovita nu au gasit sa-mi arate unde , desi se uitau cu toata atentia , tocmai ca sa confirme lovitura.
Plus ca toata lumea stie ca e un defect de soft tipic acestor tablete.
Iar mareta firma ORANGE s-a gasit sa se asocieze tocmai cu teparii astia.
Probabil o ciubucareala a vreunui sefulet de pe acolo.

#32
mosmartin1166

mosmartin1166

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2016
Salut,


Am un Samsung Galaxy S7 Edge si i-am spart display-ul. Am sunat la Samsung Romania si m-au directionat catre EDS-ROM sa ma duc la ei si sa il repar acolo. Zis si facut m-am dus la ei si au reparat telefonul in 2-3 ore. Pe drum spre casa am observat o pata mica si neagra pe display-ul nou si m-am reintors la dansii sa il repare. Mi-au promis ca in 3-7 zile o sa ii inlocuiasca din nou display-ul ca are defect de fabrica si numai au altul pe stoc. Asta se intampla pe data de 1 septembrie. Pe website-ul lor scrie ca daca reparatia dureaza mai mult de o ora iti da telefon la schimb sa te folosesti de el, si ca reparatia nu poate sa dureze mai mult de 15 zile. Astazi este 30 sept 2016 si nici pana astazi nu mi-au reparat telefonul pe motiv ca nu au display-ul. Nu vor sa imi dea telefonul inapoi si banii si stau ca prostu fara telefon. Am facut reclamatii peste tot si cred ca degeaba inclusiv la Politie pentru inselaciune. Ceea ce e de retinut este sa evitati acest service si daca se poate produsele Samsung. Isi bat joc de clienti. Cand ii sun sa vorbesc cu ei, sunt niste nesimtiti mai au un pic si rad de mine.


ESD724445 este nr fisei de reparatie


Cheers

#33
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
De ce te-ai dus la poliție?
La ANPC trebuie să mergi.

#34
mosmartin1166

mosmartin1166

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2016

 KyKyKyKy, on 30 septembrie 2016 - 17:43, said:

De ce te-ai dus la poliție?
La ANPC trebuie să mergi.


ART. 244
Înşelăciunea:

1)Inducerea în eroare a unei persoane, prin prezentarea ca adevărată a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasă a unei fapte adevărate, în scopul de a obţine pentru sine sau pentru altul un folos material injust şi dacă s-a pricinuit o pagubă, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani.

2) Înşelăciunea săvârşită prin folosire de nume sau calităţi mincinoase ori de alte mijloace frauduloase se pedepseşte cu închisoare de la 1 la 5 ani. Dacă mijlocul fraudulos constituie prin el însuşi o infracţiune, se aplică regulile privind concursul de infracţiuni.

3) Impacarea inlatura raspunderea penala



M-au dus in eroare cu site-ul lor: reparam telefoane in 1 ora daca dureaza va dam altul si ca nu dureaza mai mult de 15 zile.

Edited by mosmartin1166, 30 September 2016 - 18:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate