Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

DRIVERE Windows 7

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
429 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Daca instalez windows 7 sau vista imi vede placa de baza dar nu merg sloturile pci
Asta nu e posibil. Aceste sloturi sunt "vazute" chiar fara nici un driver. Nu ai nevoie de drivere ptr ele ci de drivere ptr ce pui in ele ca sa fie vazute corect.

#38
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Ma poate ajuta cineva cu un driver pentru Win 7 64b la o placa de baza Asus P5K SE? Pe siteul producatorului n-am gasit nimic.
Multumesc.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Ai incercat cu cel de Vista, cum se sugereaza in primul post ?

#40
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View Posteiffel, on 8th October 2009, 16:10, said:

Ai incercat cu cel de Vista, cum se sugereaza in primul post ?
Da, nici nu vrea sa auda de ele.
Ideea e sa cumperi cel puti o placa de baza noua... :)) Ma multumesc cu Vista.

#41
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Tocmai am instalat la cineva W7 si am vazut ca placa de retea s-a instalat singura :) dar oricum am luat de pe net driverele, va multumesc oricum pentu ajutor si numai bine :)

#42
nickelback

nickelback

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 29.12.2006
Salut. Am si eu problema la o imprimanta Hp 990cxi .Nu gasesc drivere pt win7 x64 (ma asteptam) .. problema e ca nu gasesc nici mcar pt vista x64 (la hp pe site.. arata doar cum sa instalezi , ca vista  le are deja incorporate  .. deci nu gasesc kitul propiu zis.. )  . Inteleg ca merg drivere de la alte modele.. dar nu stiu cu ce sa incep . pls help  :(

#43
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Logitech G5 driver pentru Win7 a aparut pe undeva macar versiunea beta?

#44
Stefan988

Stefan988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 31.08.2007
Salut! Am urmatoarea configuratie: Sistem Dell Optiplex GX270, Hard de 120 GB SATA, DVD-RW LG, 1 GB DDR1, Procesor Intel P IV de 2,8, sunet onboard ADI 198X, LAN onboard Intel PRO 1000 ... si o placa video NVidia GeForce 4 MX440 AGP8X de 64 de mega. Problema apare la instalarea windows 7. Nu pot sa instalez driverele video nici in modul in care a mers la  Vista. Are cineva o solutie ca sa reusesc sa o instalez pe windows 7? Multumesc!

#45
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007
Incearca cu driverul de aici: http://downloads.gur...ad.php?det=1537

Drivere oficiale nu exista nici macar pentru Vista la aceasta placa video. Driverul de mai sus e unul modificat pentru Vista, dat poate o sa mearga si pe Windows 7.

Am si eu un MX440 intr-un computer mai vechi... placa asta e deja antica  :lol:

#46
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006

View Postnickelback, on 10th October 2009, 13:34, said:

problema e ca nu gasesc nici mcar pt vista x64 (la hp pe site.. arata doar cum sa instalezi , ca vista  le are deja incorporate  .. deci nu gasesc kitul propiu zis.. )
Daca mai ai Vista cu acele drivere instalat pe undeva poti sa extragi driverele din el cu softuri ce se ocupa de backup drivere...

Quote

Logitech G5 driver pentru Win7 a aparut pe undeva macar versiunea beta?
Nici unul din rezultatele google nu te ajuta? adica astea

Bafta!

#47
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Inca nu am gasit drivere compatibile 100% cu 7 pentru logitech g5. Driverele pentru vista merg dar parca mouse-ul are un delay dupa ce instalez acele drivere. ORicum pina va lansa oficial logitech drivere pentru 7 voi lasa driverele pe care le pune sistemul de operare.

#48
Stefan988

Stefan988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 31.08.2007
N-am reusit nimic. Am revenit tot la Vista pana gasesc o solutie. Multumesc oricum!

#49
lucifer00

lucifer00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 05.06.2008
Care dintre voi si-a batut capu cu driveri de SCSI pentru W7

Nu imi gaseste driveri de SCSI Adaptec AIC-7892 .... si culmea nu reusesc de pe niciunde sa dau jos ceva driveri sa ii incarc in setup-ul W7

Are careva vreo idee?

#50
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
Windows 7 RC vs XP SP3 ultimii driveri video .. performanta este afectata serios, practic e la jumatate, Aero inchis, driverii vechi curatati cu Driver Sweeper in Safe Mode, automatic driver search disabled (nu merge oricum) testat toti driverii de la lansarea RC pana cum, chiar si cei de Vista .. nu reusesc sa obtin vreo ameliorare. Practic e jenant, daca rulez moire test in Eizo monitor test, redraw-ul umple ecranul in ~25 sec fata de 1 in XP, daca incerc sa desenez ceva mai rapid in Paint apare peste 5 sec, nici nu vreau sa ma gandesc cum ruleaza Photoshop-ul, hai inteleg sa existe o mica scadere dar nici chiar atat.

Sper ca RTM-ul sa imbunatateasca ceva desi ma indoiesc, driverii nu cred ca mai sunt de mult in "teste" ca sa fie nefinalizati.

Sunt curios daca mai intalnit cineva problema asta si daca a reusit sa o rezolve cumva ?

Sistemul e cel din semnatura.

Attached File  XPvs7RC.gif   81.68K   83 downloads

#51
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am si eu nevoie de un driver pt. un webcam Genius Ge111 am incercat mai multe variante de pe pagina lor dar nu merge nici unul (win 7 x64).
Pe windows update nu gaseste nimic (la cautare apare asa""cif single chip")

#52
nickelback

nickelback

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 29.12.2006
Am rezolvat problema pana la urma cu driverul de impimata pe win7 x64..  am reusit sa actualizez lista de drivere din win prin winupdate .. faza e ca inainte nu erau.. e , acu fiind 22 .. au aparut.. ca hp cica nu avea voie sa le puna pana nu aparea oficial win7....  oricum nici macar dirvele alea nu sunt.. folosesc unele de la alta serie ff apropiata si finally merge  :)

#53
Raiden

Raiden

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 03.08.2006
Am si eu niste intrebari poate ma lamuriti, vreau sa pun Windows 7 in locul la vista dar nu stiu ce varianta sa instalez, cea de 32 biti sau cea de 64, pun o poza cu procesorul sa-mi spuneti daca suporta si 64.
Din ce citesc aici se pare ca pe 64 sunt ceva probleme cu driverele, poate putem face o lista cu programele care nu merg pe x64, inteleg ca nici Daemon Tools nu merge, am vreo varianta pentru a putea instala jocurile care sa mearga pe x64?

Attached Files



#54
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View PostRaiden, on 23rd October 2009, 01:09, said:

Am si eu niste intrebari poate ma lamuriti, vreau sa pun Windows 7 in locul la vista dar nu stiu ce varianta sa instalez, cea de 32 biti sau cea de 64, pun o poza cu procesorul sa-mi spuneti daca suporta si 64.
Din ce citesc aici se pare ca pe 64 sunt ceva probleme cu driverele, poate putem face o lista cu programele care nu merg pe x64, inteleg ca nici Daemon Tools nu merge, am vreo varianta pentru a putea instala jocurile care sa mearga pe x64?

da, le cumperi originale si instalezi de pe DVD :rolleyes:

oricum, ca sa iti raspund, Alcohol 120%

Instaleaza varianta de 32 Biti. Nu stiu de ce va complicati voi cu varianta de 64Biti atunci cand doar anumite programe folosesc cu adevarat cei 64 de biti.

Poate afli raspunsul la intrebarile tale de pe site-urile de mai jos:
http://en.wikipedia.org/wiki/64-bit
http://windows.micro...asked-questions

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate