Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

DivX Playere SEG

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#109
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Problemele au fost similare sau de alta natura? Nu de alta, dar daca problema e ca citeste gresit datele de pe CD, ce va fi daca citeste fisierul de firmware gresit...

#110
tvicol

tvicol

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.11.2003

View Postmariussp, on May 17 2007, 14:30, said:

Salut eu am dvd SEG 2600 de 3 ani care a avut cateva probleme minore pot sa zic pana am facut un update de firmware pus la dispozitie pe acest forum de marele maestru Zildan (multumiri inca o data ptr firmware si ptr munca depusa).
Incearca un update de firmware, la mine s-a rezolvat si nu am mai avut nici-o problema de atunci. Firmware gasesti in paginile anterioare. Bafta!


De unde pot sa-l incarc si eu ?

Gata l-am gasit. :-)

http://forum.softped...t...t&p=1121528

Edited by tvicol, 29 May 2007 - 15:22.


#111
voslobanc

voslobanc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.02.2006
Eu am un seg dvx338 pe care o sa pun firmware-ul de dvx438 diseara . Daca merge va spun si celor care ati mai intrebat de DVX338 ... Daca nu merge il arunc si cumpar altceva ... ca m-am saturat de el .... :)

#112
tiganusmc

tiganusmc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.09.2007
salut ,am primit un dvd seg 530 , playerul cik este nou ,dar nu avea manual ... am apasat pe telecomanda "P-SCAN " si a fast bruiata imaginea ... de 2 zile ma tot chinui s=o reglez dar fara rezolvare ... ma puteti ajuta ?
Multam'

#113
gandacu

gandacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 02.03.2007
Salut .
Am cumparat de curand 2 SEG DVDRH 66-160X cu ddd-uri incorporate de 160G .
Problema e ca nu vede nimic pe firewire nici camera nici PC si nu vede filmele Divx dar in schimb vede Xvid.
Subtitrarile merg fara diacritice dar merg in afara de SSA nu vrea sa o incarce .
Daca ati putea sa ma indrumati pentru un firmware ceva ca am cautat o saptamana pana sa va cer acum si fara succes.
Am gasit niste siteuri nemtesti dar nu inteleg nimic .Nu stiu cum sa intru in menu de firmware
  Va sunt recunoscator anticipat :rolleyes:

#114
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006
Salut

Sper ca mai urmareste cineva acest topic. Am cumparat un SEG DVD 790HDMI de care as fi foarte multumit daca ar mai face inca ceva: sa mareasca subtitrarea. Chiar si pe un LCD de 81 subtitrarea este mica...exista vreo modalitate de a mari subtitrarea? Am cautat pe site-ul SEG si aici pe forum dar nu am gasit nici o informatie (firmware) pentru acest player (sau nu am stiut eu unde sa caut). Ma poate ajuta cineva cu o idee/sugestie?

Multumesc

#115
DexterCry

DexterCry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2004
cine ne poate ajuta si pe noi cei cu SEG 590 ? ramanem fara titrare la jumatatea filmului ... un update de fw ne poate oferi cineva?

#116
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Pentru un SEG 520 are cineva un firmware? Multumesc.

#117
Big_boy

Big_boy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.07.2010
Stimati prieteni....am achizitionat un DVD Player SEG 438 si am citit cu atentie toate topicurile despre un update de firmware de pe acest forum insa nu ma descurc sa fac update. Doresc sa fac aceasta operatie deoarece nu imi citeste subtitrari la filme....am gasit pe forum diverse variante de update-uri de firmware , le-am copiat pe CD (unul chiar l-am finalizat) dar la introducerea in DVD player....nu reuseste sa il citeasca....apare mesajul "Unknown Disk" . Fac mentiunea ca am scris fisierul cu Nero la viteza cea mai mica respectiv 16x , fisierul a fost denumit cu litere mari...dar nu reusesc nimic....
    Poate ma ajutati si pe mine cu cateva explicatii sa imi spuneti unde gresesc ....?????

  Cu stima si respect
Bigboy

Edited by _DelSte_, 02 July 2012 - 22:44.


#118
S04YN3L

S04YN3L

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.04.2011
Salut .
Am si eu o problema la SEG 1600 , nu vrea sa imi vada filmele pe tot ecranul tv-ului ( samsug LED de 32'' ) .
Exista vre-o modalitate sa-l fac sa-mi vada filmele pe tot ecranul ? Tin sa mentionez ca filmele sunt de la  720p in sus .
Cu un firmware ma poate ajuta cineva ?

#119
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Si vrei sa spui ca acel DVD player reda 720p?
Chiar asa sa fie, cum il conectezi la TV?
P escart sau videocmplex nu poate sa "scoata" mai mult de 720X576!
Conecteaza-l pe HDMI(daca are asa ceva) sau pe component!

Din postarile tale de pe alt forum am vazut ca nu prea te pricepi la scule de-astea!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate