Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Pentru fericitii posesori de HSS-1120NA

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
@westro, te rog sa ma crezi ca aflu in secunda 2 cand e ceva cu NAGRA 2...
Asta este... stirile vin din afara, si sunt preluate in secunda 1 de prietenii nostrii (RDI-sti)

Aceeasi poveste este si cu PowerVU... ca se poate, ca se vede, dar cand cineva cere explicatii, userul respectiv dispare subit, sau nu mai comenteaza
Stai linistit ca informatia circula... se afla imediat!
Deocamdata, NAGRA 2 e in picioare... dar normal ca nu este exclusa picarea sistemului
Despre spanioli putem vorbi (dar fara materiale explicite)... despre romani NU
Abonamentul e prea avantajos... nu are rost sa-i bagam in faliment!

Edited by rz, 30 March 2005 - 23:49.


#38
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005
@Kensington..am sa te "lamuresc" eu de ce calitatea pe TP3 si nivelul sunt mai mari..din 2 motive:
1. sunt mai putine programe si nu se "aglomereaza"
2. pentru TP 3 uplink-ul la satelit este facut cu o antena separata si de aceea calitatea si stabilitatea semnalului este mult mai ridicata.
Se ia in calcul aplicarea aceleiasi metode si pentru celelalte transpondere si rearanjarea programelor cat de curand.
Cateva situatii ciudate le-am intalnit zilele trecute cand, dupa factory set, la unele receptoare programele au aparut exact in ordinea in care sunt date si pe site-ul DIGI...cei de la "tehnic" n-au stiut sa-mi explice "ciudatenia" :)) ..adevarul e ca nici eu nu gasesc explicatia...daca a mai intalnit cineva situatia asta il rog sa posteze un reply aici.
Cat despre noul soft nu stiu ce sa iti zic..treaba buna e ca in prezent se comercializeaza noile Hyundaiuri 1160.

#39
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Deocamdata, NAGRA 2 e in picioare...

Da? Esti chiar asa de sigur? Eu unul nu sunt :naughty:

Quote

dupa factory set, la unele receptoare programele au aparut exact in ordinea in care sunt date si pe site-ul DIGI...cei de la "tehnic" n-au stiut sa-mi explice "ciudatenia

Nu este nici o ciudatenie la mijloc... Receptorul este programat din firmware sa scaneze in aceasta ordine asa cum apar programele in lista lor. Poti da factory default de 100x ca tot asa ti le va pune daca nu modifica nimic la parametrii.

#40
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Fara sharing... ala e deja alt gen de ''rezolvare'' si nu toata lumea are acces
Vorbeam de ''rezolvare'' pentru toata lumea... :naughty:

#41
ZEPAN

ZEPAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.03.2005
si eu am probleme cu aparatul (conserva)nota10si.............altele din minut in minut este posibila rezolvare?Doar 3 zile are. :cursing:

#42
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
""""""""""
si eu am probleme cu aparatul (conserva)nota10si.............altele din minut in minut este posibila rezolvare?Doar 3 zile are. :cursing:
""""""""""
Buna dimineata la toata lumea

Daca nu esti "norocosul" din noi cei multi (unii chiar si-au facut bucatele HSS-ulll) cu probleme ce implica schimbarea, eu cel putin ce pot spune este ca am observat de 2-3 zile "manevre" ,,,,,,, se apropie 1 Aprilie si incep "oficial" serviciile catre abonati.
Deci cum spuneam de 2-3 zile ba dispare modulatia de pe o frecventa ba pe alta (frecv.tr.fiind activa) , ba mai trebuie un reset ...... in principiu am avut doua sincope in aceasta perioada de mesaje de genul NOTE-10 si NOTE-20 dar dupa reset si OPRIREA DIN SPATE (scoaterea din priza........) si-a revenit. Acum poate or face teste pe grupe de serie cartele (sincer nu stiu unde am citit aceasta ipoteza ..... aici pe softpedia sau rdi-sat) . Sai nitel si nu-ti fa nervi (eu am trecut de faza nervilor ......... sint SUCARIT !! TARE !! - de calitatea aparatelor/softului) , ai rabdare ca numai miine este 1 Aprilie , poate ai bafta sa fi intrat in "conul" testelor a celor de la RCS care se pregatesc de "nunta"........ pardon de ..... oferirea unor servicii de calitate !. ACUM GLUME SAU NERVI ADEVARUL ESTE CA AU O GRILA !!!-BUNA-!!! COMPARABIL SI CU MULTE RETELE DE CATV DIN TERITORIU , aici "jos palaria" dar sa vedem ce-o fi "in a treia zi de nunta".

:w00t:  :w00t:  :w00t:
Bafta si numai bine

#43
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Fara sharing... ala e deja alt gen de ''rezolvare'' si nu toata lumea are acces

nu este vorba de sharing.

#44
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Atunci cand vad lumina pe D+ HISPASAT 30'W o sa cred si eu :)
Chestia asta cu '' s-a rezolvat dar inca nu e public'' nu ma intereseaza...
Asa cum s-a facut public pana la urma seca2... asa se va face si cu spaniolii  de la 30'E & alti straini in sistemul respectiv
Cu siguranta nu vor fi publice ( se vor sterge  :naughty: ) datele despre operatorii romani

Edited by rz, 31 March 2005 - 09:48.


#45
westro

westro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2005
Daca e sa nu fii agregat acolo degeaba iti faci doar alta directie de mail , va trebui sa schimbi si locul de unde ii accesezi(directia ip) care ramane inmagazinata in serverul lor.Cand intri intr-o pagina web lasi urme asta daca nu ti-ai luat masuri de a oculta directia ip.
Un salut!

#46
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
--------------------------------------------------
Daca e sa nu fii agregat acolo degeaba iti faci doar alta directie de mail , va trebui sa schimbi si locul de unde ii accesezi(directia ip) care ramane inmagazinata in serverul lor.Cand intri intr-o pagina web lasi urme asta daca nu ti-ai luat masuri de a oculta directia ip.
Un salut!
--------------------------------------------------

Ziua buna,
Ca sa folosesc anumite softuri de mascare (schimbare ident.) nu pot caci dimineata sint prin server,  o.k. uite de lucru cu acestea nu mi-am dat seama MULTAM , mai am doua IP-uri dedicate (dar aceasi clasa...... ufff) , sau vad eu ........  de acasa. Oricum Multumesc , e bine cind mai primesti sfaturi/indicatii caci oricind poti omite ceva si intotdeauna un observator neutru poate gasi solutia.

Bafta si numai Bine

#47
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
:notangel:  :notangel:  :notangel:
SPOVEDANIE........ RCS.....DIGITV........RDI......
Intr-un fel au dreptate , dar "scoala" o fac pe banii nostri si nervii nostri

Numai Bine

Attached Files



#48
mircea69

mircea69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.10.2004

yo8llx, on Mar 30 2005, 06:46, said:

;)
Intrebare.
Stie careva daca forumul de pe www.rdi-sat ............ este "controlat" de RCS ?
de o saptamina tot incerc inregistrare acolo si ..............."C...." , DACA DA, ATUNCI TREBUIE SA-MI FAC ALTA DRESA DE MEIL CACI SE PARE CA ACTUALA "NU ESTE AGREATA" PE ACEL FORUM, cred ca oi fi pe lista "neagra" la cita corespondenta am avut cu RCS-ul si punctele expuse fara sa fie acuze sau injurii ci doar constatari pur tehince!!. Si acolo sint o gramada de..............

MULTUMESC

<{POST_SNAPBACK}>

Nu m-ai incerca, ptr. ca i-ti pierzi timpul .Am incercat si eu cu vreo 3 e-mailuri diferite si am tot asteptat raspunsul lor ptr. activare si,la fel nu am primit nimic. Am impresia ca nu au nevoie de intrusi.(Cred ca asa ne considera ei)

#49
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Problema inregistrarilor nu are legatura cu ''controlul'' RCS-ului... ea se datoreaza unor dementi care au umplut acel forum cu tampenii si linkuri virusate!
Comportamentul acestora a determinat si retragerea unor adevarati meseriasi in domeniu, membri marcanti... iar asta a fost o grea lovitura!

Dar sa revenim la forumul SOFTPEDIA... dupa cum se poate vedea, aici se discuta mult mai civilizat si exista cu adevarat OBIECTIVITATE

Va rog reveniti ontopic!

#50
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
"""""""""""""""""""""""""""""""
Dar sa revenim la forumul SOFTPEDIA... dupa cum se poate vedea, aici se discuta mult mai civilizat si exista cu adevarat OBIECTIVITATE
"""""""""""""""""""""""""""""""


Ziua Buna ,
Intradevar aici se discuta mai "cu sapte ani de acasa", e drept ce spui si sint de acord, pe aici in "sofpedia" nu am vazut anumite expresii care pe "RDI" sint la ordinea zilei. Acum depinde ........ exista 1 -2 ....n-1 persoane care incearca un anume vocabular , daca-i permiti v-a persista in vocabular si cum noi romanii sintem obisnuiti sa copiem ce-i mai rau ........ Cred ca daca se luau masuri (nu neaparat de administrator) de cei de acolo, nu se ajunjea la anumite expresii practicate pe "RDI-Forum".

Bafta si numai bine

#51
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
mai oameni buni am fost azi si eu la un prieten care are digi tv si saracu om mi-a spus ca a schimbat pana acu 4 recervere ( nu mint) ca nu stiu ce aveau poate erau din fabrica defecte oricum a zis ca daca stia asta nu is mai lua nici un dth

#52
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

ady18, on Apr 21 2005, 15:57, said:

mai oameni buni am fost azi si eu la un prieten care are digi tv si saracu om mi-a spus ca a schimbat pana acu 4 recervere ( nu mint) ca nu stiu ce aveau poate erau din fabrica defecte oricum a zis ca daca stia asta nu is mai lua nici un dth

<{POST_SNAPBACK}>


Cam ciudata frecventa cu care le-a schimbat. Nu stii motivul (reclamatia) ? Daca omu nu avea semnal k lumea si tot incerca sa isi creasca calitatea semnalului schimband receiver-ul, nu prea are sanse de reusita indiferent de cate incercari va face.

#53
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
mie asa mi-a zis si el nu se pricepe deloc la recervere
asa ca nu stiu ce facut el

Edited by ady18, 21 April 2005 - 15:34.


#54
petrarca2055

petrarca2055

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.05.2005
Fratilor,
Sunt nou pe forum, e primul mesaj postat...mi-am luat si eu DIGITV, am adus un instalator autorizat recomandat de RCS care mi-a luat 150.000 lei pentru deplasarea pana la mine acasa plus cei asa-zisi 15 dolari fara TVA pentru instalare...dar nu asta e problema...problema e ca vreau sa renunt la acest DIGITV...se poate renunta? Uite ca nu am citit contractu', oare se poate? Cand ti-e lumea mai draga se intrerupe semnalul, care este foarte instabil, cel putin asa e la mine, eu sunt din Constanta...!

P.S.
ce inseamna CAM ? dar 2 Ci la un recever ? REPET: SUNT NOVICE LA ASA CEVA !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate