Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

conectare cu combina

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Buna ziua.
Vreau sa leg calc cu combina philips. Am luat un cablu special l-am pus la combina si la calc acolo unde ieseau si boxele obisnuite, dar nu merge. La combina am dat p Aux si la calc am activat AUX si l-am pus la maxim...tot nu merge.  Puteti sa-mi spuneti cum se face? Multumesc anticipat.

#2
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
Nu prea stiu ce cablu special sa folosesti, doar unul optic(dar nu cred ca e cazul la tine), iti trebuie un cablu stereo cu jack mic pentru iesirea de la calculator(nu trebuie sa bifezi nimic) cea pentru boxe si in functie de ce intrare ai la combina RCA sau Jack mic stereo stii ce cablu sa folosesti.
La combina s-ar putea intr-adevar sa setezi o camanda care sa-i arate ca intra semnal din ceva auxiliar.

#3
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 06.03.2005
Poti fi mai explicit ?ce vrei sa conectezi pc-u  sa se auda prin combina sau invers.

#4
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Vreau pc-ul sa se auda prin combina...am o placa audio incorporata pe placa de baza: are 3 iesiri (microfon, boxe si inca ceva)...

#5
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
iti trebuie un cablu cu terminatiile acestea intr-un capat cu jack de 3.5 si in celalat cu doua RCA pt fiecare canal (sunt cabluri care la gasesti la media galaxy si diverta). jack-ul de 3.5 intra in calculator in locul boxelor si cele doua rca pe intrarea(-arile ca sunt doua pt fiecare canal)  aux a combinelor. marea majoritate a combinelor care au intrare auxiliara au intrare(ari) cu rca nici macar nu imi imaginez altfel)
Attached File  050320_161901.jpg   25.8K   45 downloads

Edited by neoliviu, 20 March 2005 - 16:30.


#6
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Merci...am rezolvat...era dat la WAV pe mute....dar eu nu ascultam wav,dar bine ca a mers.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate