Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Canale TV din România pentru VLC.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
309 replies to this topic

#55
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
ziceti-mi si mie cum fac un playlist in care sa bag toate linkurile astea de merg ....

#56
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 edyttzu, on Feb 26 2009, 08:20, said:

ziceti-mi si mie cum fac un playlist in care sa bag toate linkurile astea de merg ....
Cea mai simpla metoda e sa le pui intr-un notepad unul sub altul si salvezi documentul cu extensia .m3u

#57
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

 bogdan_popescu, on Feb 26 2009, 14:41, said:

Cea mai simpla metoda e sa le pui intr-un notepad unul sub altul si salvezi documentul cu extensia .m3u

ms mult ... dar ce e cu Dicovery Tr&Li si Discovery Science de nu mai functioneaza?

#58
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Playlist cu toate posturile... Salvati fisierul, apoi dati click dreapta pe el si open with VLC



daca se poate .. postati-mi si mie linkurile pt CNN & Mtv Adria

Attached Files



#59
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Realitate , Money Channel... si la voi cu sonor de post de radio ?

#60
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Se poate schimba de la Audio > Audio track.

#61
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

 GABBO, on Feb 27 2009, 21:11, said:

Se poate schimba de la Audio > Audio track.

se da click acolo pe track2 .. si se aude sunetul de pe acele canale

#62
kuquer

kuquer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.10.2008
BAGATI'VA LINUX SI INSTALATI VLC-UL 8.6 f . MERGE FARA INTRERUPERI , folosesc NIMBLEX cu net de la RDS 9$ si merge fff bine.
Si daca sunteti destepti puteti vizualiza si restul canalelor de pe Ambra cu ajutorul unui proxy in VLC , mai mult nu va spun.

#63
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Asa merge cu unele intreruperi, sper exemplu dimneata mergeau bine majoritatea canalelor.

#64
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009
Dupa 30 de secunde ingheata imaginea.
Isi mai revine.
Mai ingheata.
Nu tine mai mult de 10 secunde video streamul.

help :)

Vista Home Premium,
VLC 0.9.8
viteza internet: 300KByte per sec

#65
New_view

New_view

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,949
  • Înscris: 18.10.2008

 tudoru1, on Feb 28 2009, 15:35, said:

Dupa 30 de secunde ingheata imaginea.
Isi mai revine. Mai ingheata.Nu tine mai mult de 10 secunde video streamul.help :)
Vista Home Premium,
VLC 0.9.8

Nu te nelinisti, asa merge la toata lumea, pardon, NU MERGE la nimeni constant, adica mai bine nu te mai obosesti cu aceste canale prin VLC. Nu au cum sa mearga, din moment ce, pe forumul ILink (de unde sunt imprumutate!!), chiar cei care platesc sa receptioneze NORMAL aceste canale sunt nemultumiti, asa ca.... :thumbdown:

Edited by New_view, 28 February 2009 - 15:59.


#66
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 New_view, on Feb 28 2009, 15:57, said:

Nu te nelinisti, asa merge la toata lumea, pardon, NU MERGE la nimeni constant, adica mai bine nu te mai obosesti cu aceste canale prin VLC. Nu au cum sa mearga, din moment ce, pe forumul ILink (de unde sunt imprumutate!!), chiar cei care platesc sa receptioneze NORMAL aceste canale sunt nemultumiti, asa ca.... :thumbdown:


Stiu ca s-ar putea sa par cam profan, dar pana la urma ILink au serviciul de online tv cu plata? :D
Altfel, probleme de "intreruperi" sunt frecvente la acelasi gen de serviciu, dar de la i-tv (care oricum "ies" prin ILink ). Sau la ei faceai referirea? :) Si... care ar fi forumul ILink? :)
Multumesc :)
---=end of profane line=---

#67
dm_catalin1

dm_catalin1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.01.2009
Haideti la meci in direct liga 1 : www.TVmoca.com

#68
New_view

New_view

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,949
  • Înscris: 18.10.2008

 gemini11, on Feb 28 2009, 17:02, said:

Stiu ca s-ar putea sa par cam profan, dar pana la urma ILink au serviciul de online tv cu plata? :D
Si... care ar fi forumul ILink?

Degeaba ai incercat sa faci pe "desteptul", ca tot prost a picat ce ai zis! :thumbdown:
ideea pe care am incercat sa o prezint era ca nici macar cei care beneficiaza prin plata de serviciul, (de unde sunt "imprumutate" aceste canale) nu le receptioneaza ok deoarece au intreruperi dese.
aici problemele utilizatorilor serviciului de internet, telefonie ilink care contine si IP tv:
http://forum.i-tv.ro...php?topic=125.0

Edited by New_view, 28 February 2009 - 18:27.


#69
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007
:) Nu e nevoie de vreo suparare, nu am facut pe desteptul, pur si simplu asa dupa cum se vede, era vorba de serviciul iptv al i-tv.ro :) Aceasta era nelamurirea mea initiala, daca nu cumva te referi la i-tv, pentru ca nu stiam ca ILink sa fi lansat inca un serviciu similar (cu plata) - desi au spus ca intentioneaza sa introduca asa ceva :) Si cum stiam ca i-tv "ies" prin ILink, de acolo a venit si intrebarea :) Nimic insinuant, sau mai stiu eu ce la adresa ta, pur si simplu aveam o nelamurire, partea cu "profanul" venind pur si simplu de la curiozitatea mea, am crezut ca nu sunt "pe faza" si a aparut ceva nou de la ILink (deci nu i-tv - la i-tv.ro sunt abonat deja)A, i-tv.ro = Synco.ro :) (doar ca interconectarea in metro & stuff, o au prin Ilink)

q.e.d. (si nu fac pe desteptul)

Multumesc oricum de raspuns :) Cele bune :)

#70
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

 tudoru1, on Feb 28 2009, 15:35, said:

Dupa 30 de secunde ingheata imaginea.
Isi mai revine.
Mai ingheata.
Nu tine mai mult de 10 secunde video streamul.

help :)

Vista Home Premium,
VLC 0.9.8
viteza internet: 300KByte per sec


La Rds-u meu de la Pitesti .. in orice zi vizualizez de la 7 dimineata pana la 14 orice canal din playlist fara nicio intrerupere ... insa seara apar problemele si la mine ( 19 - 20 )

#71
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Depinde de incarcarea serverului respectiv.
Daca exista suficenta latime de banda (downlink) nu ar trebuii sa fie probleme in afara orelor de varf.
In orele de varf (seara si weekend) este foarte probabil sa apara intreruperi, insa se poate remedia prin modificarea buffer-elor.
Asta este situatia in sistemul de transmisie unicast, la broadcast nu apar astfel de probleme :)

#72
Doorman

Doorman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.03.2008
ROMANIAN TV PLAYER E GATA.
Multumesc celor ce mi-au scris (in PM) si mi-au transmis feedback-ul atat de necesar..
Asadar, se pot vedea mai toate programele enumerate prin acest thread *multumita voua*.
Doritorii pot accesa www.free-lancer.ro ... am asortat aplicatiei si un installer, ca asa da bine si frumos.  :rolleyes:

NOTA: Toate canalele erau accesibile la momentul release-ului (Miercuri 2 Martie ora 23:00).

Saptamana viitoare vor functiona controalele de volum vlc cat si fullscreen-ul din buton. (Momentan, functioneaza cu dublu click si volumul din scroll-ul de la mouse). Am sa integred si doua butoane cu doua metode diferite de deinterlace ... pentru inlaturarea dungilor orizontale gen NTSC.  :peacefingers:

Printscreen cu ultima versiune (aproape finala cred):  :thumbup:
[ http://www.free-lancer.ro/printscreen.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate