Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vodafone România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2443 replies to this topic

#19
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostNeaceasca85, on Apr 2 2009, 11:08, said:

Ba, romanii vor trece masiv la HD in momentul in care TARAF TV si Mynele TV vor fi disponibile in acest format.  :P
Exclusiv in HD :D

View Postlafayette, on Apr 1 2009, 23:58, said:

Deja nu mai gasesti tv uri cu tub cinescop prin magazine..
Ne miram ca suntem  vazuti ca tara de mana 2 a , dar ne am obisnuit sa cumparam de la second hand.
Problema e ca CRT-urile nu se mai strica.. :D si da suntem tara de mana a-2-a :P

Edited by Blackhawk, 02 April 2009 - 10:11.


#20
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Ce sa mai zicem ca inca sunt multi cu CRT-uri fabricate in 89-90, care nici macar SD nu sunt. Da, si nu se mai strica odata. CRT-urile cumparate in anii 2000 vor functiona pana in 2025.  :P

#21
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

View Postvj_Heaven, on Mar 31 2009, 22:03, said:

29.5 Lei cu vre-o 56 canale. Bun venit digital pentru cei cu lcd-uri si plasme.. eu cu 2 TV-uri din `90 si un tunner PC n-am nevoie de digital si decodoarele aferente.
Daca tot vroiau sa mute in masa lumea pe digital trebuiau sa bage si OTV pe lista programelor excluse.

Nu e chiar asa, nu conteaza ce TV ai atata timp cat e doatat cu o mufa scart vei avea semnal digital!
Crede-ma ca se vede diferenta si merita!

Eu am un pe langa TV-Tuner un TV color vechi de prin 2001 pe care merge perfect UPC digital
Imaginea e foarte clar, sunetul perfect !

#22
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007

View PostJaguar Paw, on Apr 5 2009, 17:32, said:

Nu e chiar asa, nu conteaza ce TV ai atata timp cat e doatat cu o mufa scart vei avea semnal digital!
Crede-ma ca se vede diferenta si merita!

Eu am un pe langa TV-Tuner un TV color vechi de prin 2001 pe care merge perfect UPC digital
Imaginea e foarte clar, sunetul perfect !

NU SE MERITA! Upc digital e o nesimtire din partea celor de la UPC. Daca ai avea 1 singur tv in casa, da, as putea sa zic ca se merita, dar la mai multe, NU. Din pacate, pe cei de la UPC nu i-a dus "bibilica", ca aproape de anul 2010 nimeni nu mai are doar 1 TV in casa. Eu de ex. am 4. Cu ce ma ajuta daca trec la digital? Dau mai mult abonamentul pe luna doar pt 1 singur tv? Pai de ce?

#23
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

View Posteuronike, on Apr 5 2009, 17:42, said:

NU SE MERITA! Upc digital e o nesimtire din partea celor de la UPC. Daca ai avea 1 singur tv in casa, da, as putea sa zic ca se merita, dar la mai multe, NU. Din pacate, pe cei de la UPC nu i-a dus "bibilica", ca aproape de anul 2010 nimeni nu mai are doar 1 TV in casa. Eu de ex. am 4. Cu ce ma ajuta daca trec la digital? Dau mai mult abonamentul pe luna doar pt 1 singur tv? Pai de ce?

Pt ca e o calitate a imaginii foarte buna, sunt mai multe programe, ai ghidul tv, etc

Deci tu platesti pt UPC Digital si primesti un decodor pt 1 televizor pe care vei avea semnal DIGITAL dar vei putea urmari UPC gratuit si pe celelalte televizoare numai ca pe celelate televizoare va fi semnal analogic!

Pt un decodor in plus trebuie sa mai platesti inca 15 lei/luna dar eu cred ca va veni in curand si o oferta cu al doilea decodor gratuit, atunci poate cei mai reticenti vor trece la digital!

Edited by Jaguar Paw, 05 April 2009 - 23:54.


#24
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,859
  • Înscris: 11.01.2006
AR trebui ca UPC-ul ,daca tot nu vor sa dezvolte serviciul prin satelit,sa-si invinga frica si sa intre si in orase mari ale tari,care acum sunt fieful primitivilor de la RCS!SAU sunt intelesi cu acestia sa perpetueze politica de monopol?

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
N-ai sanse sa vezi vreodata UPC in Craiova. S-ar putea spune ca ar fi intelesi.

Edited by Neaceasca85, 06 April 2009 - 11:24.


#26
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

View PostNeaceasca85, on Apr 6 2009, 12:20, said:

N-ai sanse sa vezi vreodata UPC in Craiova. S-ar putea spune ca ar fi intelesi.

Incredibil, intradevar nu e UPC in Craiova cu atat mai putin UPC Digital !

E chiar penibil, nu stiu care e motivul dar e ceva suspect !

Valabil in localitatile: Alba Iulia, Bacau, Bistrita, Boldesti, Botosani, Braila, Bucuresti, Buzau, Calarasi, Campina, Cluj Napoca, Constanta, Deva, Focsani, Galati, Iasi, Miercurea Ciuc, Ploiesti, Plopeni Roman, Sebes, Slobozia, Suceava, Targoviste, Timisoara, Tulcea, Zalau.


Bine ca e UPC Digital in Boldesti (PH) si in Craiova nu ...  :w00t:

Edited by Jaguar Paw, 06 April 2009 - 11:37.


#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
In Boldesti PH vine din Ploiesti prin fibra trasa pe stalpi, ce e asa de greu. In Olt e RCS in Slatina si UPC in Bals, Caracal si Corabia. RCS-ul slatinean emite si in Draganesti si Scornicesti.

#28
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Dupa cum vad mai sus, UPC Digital nu e disponibil in Bals, Caracal si Corabia, unde stiu sigur ca este CATV UPC. Oare acolo or fi pastrat integral grila analogica sau le-au scos?  :P

Edited by Neaceasca85, 06 April 2009 - 16:38.


#29
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
incepand de azi si upc constanta a scos din grila pachetul analogic extrabasic. in locul canalelor respective apare un anunt care ne invita sa trecem pe digital.

#30
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
canalele scoase din pachetul extrabasic analog sunt: fashion, tve, m6, nikoledeon, pro7, hbo, mezzo, vh1 classic, mtv hits, explorer, history, discovery travel@livng, discovery science, motors, extrem sports si sportklub.

#31
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postdonmarinica, on Apr 7 2009, 05:27, said:

canalele scoase din pachetul extrabasic analog sunt: fashion, tve, m6, nikoledeon, pro7, hbo, mezzo, vh1 classic, mtv hits, explorer, history, discovery travel@livng, discovery science, motors, extrem sports si sportklub.
cate canale erau in grila ?
toate care sunt scoase se gasesc in digital.. :D  si inca pe atat ...

#32
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Hai că sînteți cîrnați. Nu mai dați vina pe oameni, că nu cred că n-ar vrea toți să aibă LCD și HD dacă s-ar putea. Dar cînd foarte mulți au bani cu care abia se descurcă nu-și permit luxuri din astea și normal că trag de un abonament analog cît mai ieftin. Nu mai faceți comparația doar cu ce vedeți în jur că nu e chiar așa.

#33
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Valabil numai pentru municipiul București:     "Din data de 1 mai 2009 ALPHA TV nu va mai putea fi recepționat din motive tehnice." Sursa: U.P.C.

#34
europarlamentar

europarlamentar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.04.2009
Eu sunt multumit de Analog. Voi trece pe digital dar cel mai probabil pe DTH, cand vor mai lasa 4-5 canale sau cand vor desfiinta de tot analogicul.
In plus pediatrii recomanda sa ti departe micutii de Tv, nu pentru ca ar emite radiatii, ci pentru ca provaca tulburari de momorie si altele. Pe langa asta emisiuniile difuzate sunt de toata jena (trasniti din nato, duminica in familia lui felix, etc).
Nu ma deanja daca scoteau OTV, Antena 1, 2, Romantica, B1, etc. Pot sa aflu ca Radu Duda candideaza si de pe net. :lol:

#35
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Posteuroparlamentar, on Apr 9 2009, 14:13, said:

Eu sunt multumit de Analog. Voi trece pe digital dar cel mai probabil pe DTH, cand vor mai lasa 4-5 canale sau cand vor desfiinta de tot analogicul.
In plus pediatrii recomanda sa ti departe micutii de Tv, nu pentru ca ar emite radiatii, ci pentru ca provaca tulburari de momorie si altele. Pe langa asta emisiuniile difuzate sunt de toata jena (trasniti din nato, duminica in familia lui felix, etc).
Nu ma deanja daca scoteau OTV, Antena 1, 2, Romantica, B1, etc. Pot sa aflu ca Radu Duda candideaza si de pe net. :lol:

Nu se scoate de tot analogicul....lumea avanseaza si s-a trecut pe digital.
Pediatrii recomanda sa nu tii copii nici la calculator.. :peacefingers:

Edited by megafanro, 09 April 2009 - 20:45.


#36
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View Postlafayette, on Apr 9 2009, 21:06, said:

Nu se scoate de tot analogicul....lumea avanseaza si s-a trecut pe digital.
Pediatrii recomanda sa nu tii copii nici la calculator.. :peacefingers:

nu se scoate inca.... e posibil ca in 2-3 ani sa ramana pe analog un pachet de 5-6 canale sau sa dispara de tot tinand cont de normele ue care prevad ca pana in 2012 defintarea analogului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate