Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

LG KP501 Cookie

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
162 răspunsuri în acest subiect

#55
mcdan77

mcdan77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 375
  • Înscris: 28.06.2005
Salut
Credeti sau nu pe mine SINCER m-a tinut bateria 4 1/2 zile asta cu vb zilnic cam 30 min si ceva butonat, avand Mod Economic setat in permanenta si luminozitate 100% si cam 3 zile cu mod economic dezactivat, tot app. 30 min zilnic plus butaonari si luminozitate 100%

Tin sa mentinez ca e kp501 orange adica tot kp500 dar cu modificarile de rigoare Orange.
Si o alta chestie NU MI-SA RESTARTAT NICIODATA
atentie la meniul secret 1809#*500# sa nu dati NICIODATA FACTORY RESET pentru ca sterge absolut tot ce e in telefon (nu afecteaza cardul)

#56
artistul87

artistul87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 58
  • Înscris: 15.12.2007
Se merita sa schimb un Nokia 6288 cu un Lg Cookie? Voi ce credeti? M-ar interesa camera de 3 mpx in loc de cea de 2 de la nokia. Cum sunt pozele la Lg Cookie?

#57
Satmarean

Satmarean

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 398
  • Înscris: 07.01.2008

View Postartistul87, on May 18 2009, 18:06, said:

Se merita sa schimb un Nokia 6288 cu un Lg Cookie? Voi ce credeti? M-ar interesa camera de 3 mpx in loc de cea de 2 de la nokia. Cum sunt pozele la Lg Cookie?

Cele facute la lumina naturala cu setarea aparatului pe poze de calitate medie sunt bunicele. Cele in  spatii inchise slabe. Focus si blitz lipsa.

Editat de Satmarean, 18 mai 2009 - 20:05.


#58
johnpreston18

johnpreston18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 232
  • Înscris: 20.11.2007
Alte pareri despre durata de viata a bateriei mai avem?..M-ar tenta si pe mine telefonul ca o alternativa touch mai ieftina, dar l-as folosi foarte mult pentru convorbiri (in jur de o ora pe zi)

Multumesc

#59
Satmarean

Satmarean

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 398
  • Înscris: 07.01.2008

View Postjohnpreston18, on May 19 2009, 21:18, said:

Alte pareri despre durata de viata a bateriei mai avem?..M-ar tenta si pe mine telefonul ca o alternativa touch mai ieftina, dar l-as folosi foarte mult pentru convorbiri (in jur de o ora pe zi)

Multumesc

Bateria tine cam 3-4 zile la un regim de utilizare relativ normal, singura problema fiind descarcarea mai ciudata dupa cum am mai scris.

#60
babafm

babafm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 292
  • Înscris: 21.05.2006
Un scurt review si raspunsuri la cateva intrebai din posturi anterioare.

Am achizitionat telefonul acum 5 saptamani. Pe primul l-am schimbat din prima zi pentru ca se inchidea singur la perioade aleatoare de timp. Al doilea a tinut doua saptamani dupa care s-a blocat si nu s-a mai deshis. L-am trimis la service. Dupa 2 saptamni l-am primit, a fost facuta o resoftare. Acuma are o saptamana de cand a ajuns din service. Se comporta ok deocamdata.
Chiar daca am avut probleme cu el imi place foarte mult telefonul. L-as cumpara si a doua oara daca ar fi, stiind probleme care au fost.

Daca se pot viziona filmulete de pe youtube? Da, se poate, dar doar cu browserul BOLT. Are un player propriu care converteste filmuletele in format 3gp dupa care le descarca in playerul telefonului. Atentie insa, asta implica salvarea filmuleteleor in telefon, asa ca e bine sa aveti default storage pe card nu in memoria telefonului.

Poate vedea orice tip de document: doc, xls, pdf. Nu exista o aplicatie propriu-zisa pe care sa o deschizi. Pur si simplu dai click pe fisier si merge.

De asemenea poti descarca atasamentele de la emailuri fara nici o problema. Se salveaza in telefon dupa care le poti vizualiza.

Bateria ma tine 3 zile. Il butonez cat de cat, intru pe net, verifica email la fiecare 4 ore, scriu mesaje si vb cam 20-30 de min zilnic. Ce ma enerveaza cel mai tare e modul in care se descarca bateria. Prima liniuta tine 2 zile jumate si celelalte 2 se descarca in juma' de zi.

Nici la mine nu merg diacriticile. Totusi, atunci cand scrii mesaje apare o lista de cuvinte propuse. Ele contin si diacritice.  E ciudata faza. Pentru toate celelalte limbi se pot introduce ok caracterele speciale.

#61
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.697
  • Înscris: 19.05.2009
Salut !

Smecher telefonul ... parererea mea e ca isi merita banii ... Acum depinde de guturile fiecaruia.

Inca caut si nu am gasit cum poti sa`l blochezi, un fel de cod de sigiranta, dar e foarte ok si fara

Cei care mancau din gura cu claritatea pozelor ... sper ca nu credeeati ca aveti in mana in aparat foto semi-profesional. Pt un tel si o camera de 3 scoate poze, curate .. clare ...  nicio problema nici aici ..

#62
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 803
  • Înscris: 03.04.2006
La orange se poate achizitiona telefonul si la liber? pe site scrie ca da, la doar 108 euro. Daca il comand oare il primesc? Am citit pe forum ca nu se vinde la liber

#63
Satmarean

Satmarean

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 398
  • Înscris: 07.01.2008

View Postbabafm, on May 20 2009, 10:46, said:

Bateria ma tine 3 zile. Il butonez cat de cat, intru pe net, verifica email la fiecare 4 ore, scriu mesaje si vb cam 20-30 de min zilnic. Ce ma enerveaza cel mai tare e modul in care se descarca bateria. Prima liniuta tine 2 zile jumate si celelalte 2 se descarca in juma' de zi.

Nici la mine nu merg diacriticile. Totusi, atunci cand scrii mesaje apare o lista de cuvinte propuse. Ele contin si diacritice.  E ciudata faza. Pentru toate celelalte limbi se pot introduce ok caracterele speciale.

Volumul semnalului sonor al SMS-ului nu stii cum se poate mari??

#64
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.579
  • Înscris: 27.04.2007

View PostSatmarean, on May 20 2009, 19:41, said:

Volumul semnalului sonor al SMS-ului nu stii cum se poate mari??

Incearca la profiluri, personalizare profil (profilul care il ai activat), volum alerta mesaje.

#65
adela20

adela20

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 20.05.2009
B)  hmmm nu ved ca e o idee buna....dar gusturile nu se discuta

#66
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 803
  • Înscris: 03.04.2006

View PostSmarty, on May 20 2009, 19:31, said:

La orange se poate achizitiona telefonul si la liber? pe site scrie ca da, la doar 108 euro. Daca il comand oare il primesc? Am citit pe forum ca nu se vinde la liber

Nu stie nimeni?

#67
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 803
  • Înscris: 03.04.2006

View PostSmarty, on May 21 2009, 13:07, said:

Nu stie nimeni?

Am rezolvat pana la urma. Am fost la Orange Shop si mi-a zis ca nu se poate numai la abonament, dar dupa ce am insistat un pic mi l-a dat si la liber.

#68
werther666

werther666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 66
  • Înscris: 22.10.2006
pacat ca e pana pe 31 mai BD...m-ar fi tentat. pare destul de interesant la banii astia... apropo, nu am avut ab. orange pana acum si nu cunosc: cum e treaba cuBD -urile astea; adica dupa ce expira data(ex.31mai) se schimba oferta, baga alte tel? exista vreo sansa sal mentina pe asta? intreab pt ca eu as vrea sa imi portez numaru de pe vodafone iar portarea dureaza...

si care e diferenta intre 500 cookie si 501 cookie? (sa inteleg ca 501 e special pt orange si doar atat?)

#69
Satmarean

Satmarean

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 398
  • Înscris: 07.01.2008

View Postlucienuk, on May 20 2009, 21:37, said:

Incearca la profiluri, personalizare profil (profilul care il ai activat), volum alerta mesaje.

Nu stiu cum este telefonul tau dar al meu cel putin nu are optiunea de a mari volumul alertei SMS in acest fel. Doar a tonului de apel.
Bineinteles am incercat aceasta varianta.

View Postadela20, on May 20 2009, 22:27, said:

B)  hmmm nu ved ca e o idee buna....dar gusturile nu se discuta

Totusi ce vrei sa spui??? :)

#70
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 803
  • Înscris: 03.04.2006

View Postwerther666, on May 21 2009, 16:14, said:

si care e diferenta intre 500 cookie si 501 cookie? (sa inteleg ca 501 e special pt orange si doar atat?)

Ai inteles bine...si are 2 dintre butoane un pic mai mici

#71
scafi11

scafi11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 27.01.2009
Mie mi se pare ok telu. Nu am avut nicio problema cu el . Apropo , varianta argintie se numeste simplu LG KP501 fara niciun cockie .

#72
g30rg32eu

g30rg32eu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 11.10.2008
Mi-am luat telefonul acesta pentru ca ma plictisisem de cel anterior (al aveam de vreo 2 ani). Il am cam de 6 saptamani, insa deja m-am plictisit si de el. NU mi se pare genul de telefon care sa te dea pe spate...are si unele probleme de soft iar la performante nu exceleaza. Mie mi se pare genul de telefon care trebuie admirat in vitrina, la posesor...se duce dracu tot farmecu  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate