Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

LG KP501 Cookie

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#1
flocea91

flocea91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 06.11.2003
Ok, ati vazut oferta Orange pentru LG KP501 Cookie? Ce ziceti de telefonul acesta? Intrebarea mea este daca are WiFi. In rest dotarile mi se par ok, are camera de 3Mp, touch screen, e subtire: 11.9 mm, etc.

Edited by flocea91, 04 March 2009 - 09:47.


#2
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Nu are wifi si nu are nici 3g.

http://www.gsmarena....cookie-2660.php

#3
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"LG Renoir - KC 910" are wi-fi , 3 G , filmare 720x 480 pixeli , "LG - Cookie - KP 500 / 501 " nu are wi-fi , are doar niste "fursecuri" gen bluetooth , gprs / edge ,

camera 3,15 mpx , pretul mic pentru "LG KP 500 / 501 - Cookie"  este valabil doar prin programul "Orange Tank You" !

Orange il vinde mai ieftin pentru ca e doar un telefon touchscreen de nivel mediu si poate ajuta intrucatva la pastrarea unor clienti ( este ieftin doar la prelungirea

perioadei de contract/abonament cu 2 ani ) , la liber este 119 euro + tva !

Asadar nu e de mirare ca "LG KC 910- Renoir" are pretul de 377 euro + tva , este mult mai bun si este de 3 ori mai scump decat bietul "Cookie" !

Edited by Teophileos, 04 March 2009 - 11:32.


#4
syn_wrc

syn_wrc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 14.05.2007
dar intre sony W910i si lg cookie ? ..ce imi recomandati ....

#5
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009

View Postsyn_wrc, on Mar 4 2009, 23:12, said:

dar intre sony W910i si lg cookie ? ..ce imi recomandati ....

Acum depinde ce vrei, daca iti doresti un telefon cu touch, cumpara-ti LG. Eu detin un LG cookie, telefonul e ok, nu am avut pana acum probleme cu el. Bateria tine in jur de 5/6 zile. Multi spun ca are probleme cu softul, eu nu am aceste probleme, cu toate ca am telefonul de la inceputul lunii februarie, iar versiunea softului este veche, de cand s-a lansat telefonul. Pentru mai multe detalii legate de telefon intra pe tipicul destinat telefonului LG KP500: http://forum.softped...howtopic=480394

Ca sa revin asupra subiectului: LG KP5001. Am citit pe ceva site, sau pe Orange UK  :huh: (nu mai retin) ca LG KP501 a fost realizat exclusiv pentru Orange, destinat Zilei Indragostitilor (Valentine's Day), de aceea au ca si imagine de prezentare telefonul roz, cred ca pentru fete. Numai ca pe site-ul orange.ro, nu apare nici o descriere asupra telefonului. Eu am cautat mai mult (GSMLand, GSMArena  ^_^ ) si si am aflat ca se gaseste in 3 variante: pink, silver and black. Insa pe site-ul Orange UK, erau prezentate numai 2 variante: pink si silver. Singura diferenta pe care eu am regasit-o la cele doua telefoane, adica intre KP500 si KP501, ca 501 accepta carduri de 16 MB, in rest sunt aceleasi caracteristici la baterie, la camera video/foto, la ecran...etc.
Am incercat sa mi-l achizitionez si eu de la orange ro, dar la noi cum nici prezentarea produsului nu o aveau m-am adresat online , pe web-care: iata intrebarea mea, iar apoi raspunsul lor:
Buna seara! Am si eu o intrebare: am observat la serviciul Orange Thank You, la sectiunea "Telefoane la preturi speciale", LG kp501 si as dori sa il achizitionez. Numai ca am ceva nelamuriri: cum nu exista modul de prezentare as dori sa stiu pe ce culoare aveti in stoc (intreb deoarece stiu ca exista 3 culori la acest telefon: roz, silver si black) si cum as putea afla informatii legate de telefon si modul in care l-as putea comanda. Si inca o intrebare de cand pot achiztiona acest telefon folosindu-mi punctele Thank You. Va multumesc pentru raspuns.
Raspunsul: Buna ziua,
va multumim pentru e-mail.
Dupa implinirea unui an de vechime a numarului dumneavoastra in reteaua Orange, puteti achizitiona un telefon la pret special, prin programul Orange Thank You, fara a mai incheia un alt contract. Pentru plata acestui telefon aveti posibilitatea de a  utiliza punctele Thank You pe care le acumulati in decursul anului.
De asemenea, telefoanele de pe site-ul nostru de vanzari sunt disponibile numai in culoarea afisata pe site.
Pentru alte informatii, va asteptam in continuare la [email protected]      
Cu respect,

Echipa WebShop


Eu stau sa ma intreb care culoare e pe site ?  :huh: Ca nici pana in ziua de azi nu s-a actualizat informatia legata de LG KP501. Dar in fine, mi-as fi cumparat LG KP501 numai daca aveau varianta black, restul arata groaznic (adica pink si silver). Am pus si o poza cu telefonul KP501- varianta black.
In rest ce sa spun: syn_wrc, alege ce telefon iti place, eu unul am fost innebunit de LG Cookie dupa ce i-am vazut prezentarea, au stiut cum sa isi vanda marfa, pe mine unul m-au cucerit cu tipa care "atinge" ecranul....[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gj8khAlg7Iw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]-LG Cookie

Attached Files


Edited by Cristy_M, 06 March 2009 - 00:10.


#6
sicakb24

sicakb24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.03.2009
Intrebare : Am inteles ca nu are wirless , deci asta inseamna ca nu pot sa ma coonectez deloc la un site ?

#7
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
lipsa wi-fi-ului te impiedica sa te dai pe net gratuit din hotspoturi(malluri, mc dodo-uri, omv-uri si alte baruri) . pe net poti sta insa contra cost, de preferabil cu o optiune activata caci altfel e 0.9e/Mb de trafic.

in ce priveste lg501, se gaseste cu siguranta pe varianta silver si pe cea alba(cu o dunga verde de jur imprejur-ca la k850 sa zicem). o fi si in restul culorilor dar eu doar pe astea le-am vazut.
daca se doreste achizitionarea lor din webshop, acolo sunt alte reguli si poate o gama mai larga(sau restransa) de culori.

Edited by medley, 10 March 2009 - 18:22.


#8
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009

View Postsicakb24, on Mar 10 2009, 15:09, said:

Intrebare : Am inteles ca nu are wirless , deci asta inseamna ca nu pot sa ma coonectez deloc la un site ?

Nici unul din terminalele LG Kp500, respectiv KP501 nu are are wi-fi, sau 3G. Singura chestie cum poti naviga pe internet EDGE (Class 10, 236.8 kbps).

#9
sicakb24

sicakb24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.03.2009
Multumesc pentru raspunsuri , in 1-2 zile am sa-mi achizitionez si eu un LG KP501 de la Orange :D

#10
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009

View Postsicakb24, on Mar 11 2009, 21:57, said:

Multumesc pentru raspunsuri , in 1-2 zile am sa-mi achizitionez si eu un LG KP501 de la Orange :D

Bafta... sunt curios daca au si pe black, dar m-as mira..... <_<
Din cate am auzit numai varianta pe alb este disponibila la noi in Orange Shop....care mie nu imi place, o sa se vada apoi fiecare pata si zgarietura. Plus, ca sa vorbesc si un pic mai artistic, este prea mare contrastul intre albul carcasei si conturul negru al ecranului :thumbdown:, pe mie unul ma deranjaza din punct de vedere vizual. Dar poate altora le place, nu mai comentez  :D . Sa il stapanesti sanatos (cand o sa il cumperi) si asteptam pareri legate de telefon.

Banuiesc ca data ar fi adus spre vanzare si varianta Pink, nu ar fi avut nici o sansa sa vanda vreun produs, poate numai pitipoancele s-ar fi uitat la el   :lol:

Revin cu o noua informatie....uitandu-ma pe site la Orange, am descoperit LG KP501 spre vanzare....oferit la pret standard de numai 119 € (fara TVA) - https://www.your.ora...d...&mfunc=1065  , iar faza cea mai interesanta este culoarea de prezentare BLACK, sunt curios daca asa il pun si spre vanzare, daca da, chiar devine interesat. Iar pe puncte Thank You - 95,24 € (fara TVA). Eu acum am observat, dar nu cred ca este de foarte mult timp, deoarece scrie "produs nou"....

Attached Files


Edited by Cristy_M, 11 March 2009 - 23:31.


#11
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Da , este nou , a aparut in oferta Orange abia din februarie 2009!

#12
sicakb24

sicakb24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.03.2009
Are doar varianta White si Silver .... am sa optez pentru silver , mi se pare mai interesant fata de Prada , Viewty sau alte modele pe nergu.

#13
gabikry

gabikry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 30.05.2005
dap,confirm,alb si argintiu care arata bine(il vrea nevasta-mea) iar pretul la liber este de ieri 662 roni cu tva cu tot numai ca ,surpriza,la orange shop au zis ca nu si il vand la liber chiar daca il au pe stoc deci doar la abonament sau thankyou,stupid people

Edited by gabikry, 13 March 2009 - 11:14.


#14
sicakb24

sicakb24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.03.2009
Asa mi-au spus si mie ... pe langa faptul ca martie era 607 pretul ... :D asta e ma duc azi si il iau pe abonament

#15
sicakb24

sicakb24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.03.2009
Asadar mi-am cumparat azi acest mobil , ce sa spun este interesant chiar foarte interesant , il recomand ;) Daca cineva are aplicatii sau alte chestii interesante pentru acest telefon sa posteze aici linkurile , multumesc.

#16
gabikry

gabikry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 30.05.2005
jocuri si aplicatii si alte lucruri utile gasiti aici http://www.mylgcookie.com/index.php

#17
alx-domino

alx-domino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.03.2009
lg kp501 a intrat la best deal la orange

#18
topy85

topy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.01.2008
Salutare...!
O descriere completa despre sunet(in casti) si player
Sunt un impatimit al seriei W de la S.E. insa avand in vedere pretul de achizitie
la prelungirea contractului Orange ma gandesc sa-l cumpar...!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate