Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

De unde cumpar asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
Salut, am nevoie de plastic care intalnesti mai mereu pe portile de fier facute din bari, acel plastic care blureaza cand te uiti prin el, am observat ca e folosit si la cabinele de maxi taxi in partile rurale, imi cer scuze de detalii dar habar nu am cum se numeste. Rog persoane care s-au confruntat cu astfel de problema sa-mi spuna de unde si cat. Multumesc  :rolleyes:

Am atasat o poza de pe google sa stiti despre ce vorbesc

Attached Files


Edited by Andero, 03 March 2009 - 13:45.


#2
mihaesadrian

mihaesadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 13.02.2006
Placi de policarbonat. Se gasesc in orice magazin de bricolaj la raionul constructii sau la depozitele de materiale de constructii. Se vinde la placa si ai mai multe dimensiuni si grosimi.

#3
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
asta e, iti multumesc mult de tot, acum pot sa ma duc sa cer exact ce vreau nu sa fac aceeasi descriere anterioara :D merci adrian raman dator. salut

#4
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Policarbonat,se gaseste de 4,6,10...mm grosime,placi de 6m/2m,sigur la bricostore si praktiker.Vezi ca este cam scump.

Edited by 99ton, 05 March 2009 - 13:44.


#5
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
da sunt constient de preturi, merci man

#6
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Si inca ceva:pe margine trebuie sa-i pui un profil U,il gasesti tot acolo,necesar sa nu intre murdaria in canale,altfel se face foarte urat.

#7
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
bravo, fratilor! in loc sa va bucurati de curte, plante si aer, va inchideti ca in acvariu!!! daca aveti gard din beton si va acoperiti orice ventilare a curtii, nu o sa mai creasca nici o planta acolo...

#8
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006
E mai bine fara gard,sa se bucure si vecinii de plantele voastre!Traim in Romania,deci bunul tau e si al vecinului...

#9
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
ie-te fleosc!  :huh:

#10
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 EL-GABRY, on Mar 6 2009, 10:11, said:

Traim in Romania,deci bunul tau e si al vecinului...
Subscriu,mai mult decat asa,daca nu locuiesti permanent acolo(ex.:casa de vacanta)risti sa gasesti chiar si noi"stapani"dupa o perioada mai lunga de absenta.

 Pazvante, on Mar 6 2009, 10:15, said:

ie-te fleosc!  :huh:
Poti sa gasesti si un "fleosc"in curtea ta.

#11
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
mutati-va la:

Attached Files



#12
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006
Nu se poate spune ca ala are curte unde sa creasca flori. Abia daca are o alee in jurul casei.

#13
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
@liviu,aia-i parnaie, :bigwhitegrin: sa vezi gardul lui oprescu de la ciolpani,asta-i prunc.

#14
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
S-ar putea sa fie si flori in curte, dar nu cred ca ar fi vorba sa raman fara aer. Deschiderea e de 10 metri iar in spate alti 50 metri. am lasat partea de jos fara plastic ca sa aiba si catelul meu vedere sa nu moara curios  :rolleyes:. de profile u chiar nu mi-a trecut prin cap si a plouat si sunt picaturi pe acolo prin plastic. cred ca se curata foarte usor cu furtunul cu apa. casa este la 19 km de bucuresti si serveste mai mult drept atelier. eu doar vin dimineata si plec seara.  :D

Attached Files



#15
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Daca nu pui U,se strange foarte mult jeg acolo(apa+praf) si se face urat si greu de curatat .Poti pune si acum.A iesit foarte bine,sa-ti traiasca catelul,sa te bucuri de el.

#16
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
o sa cumpar, n-am ce face. multumesc frumos pentru ambele precizari!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate