Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 

Best deal 2009-2010

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
2453 răspunsuri în acest subiect

#2395
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.423
  • Înscris: 02.03.2006

 tripluxdubluq, on 9th November 2010, 23:06, said:

Nu ai vrea sa ti faca cineva si un scan la pliantele de promovare sau sa faca upload la niste informari interne?! daca nu te ai prins unii din cei care posteaza (poti sa ma excluzi pe mine) lucreaza prin companie si au semnatura pusa pe cateva zeci de pagini prin contracte de confidentialitate!   Acu , se aude?!
Ce aroganță... Parcă ai fi un consultant Orange.
Ai avut o explicație atât de clară și de concretă încât fiecare a înțeles ce a vrut sau ce a putut din ea. Ți-a explicat și Estel cam ce ți-am spus și eu dar se pare că percutezi cam greu. Fie din cauza aroganței, fie din cauza educației.
În loc să bați câmpii cu supoziții mai bine ai sta în banca ta și nu te-ai mai aventura în afirmații fanteziste.

#2396
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.167
  • Înscris: 30.01.2009
Pai ,eu cred ca asta e scopul topicului :cine ghiceste care va fi urmatorul best deal,pt ca altfel nu stiu, la ce ne ajuta sa stim cu cateva zile inainte ce telefoane vor fi  ?-_- ,eventual o sa fie coada mai mare la Elm-uri daca aceste telefoane nu satisfac dorintele abonatilor.

Editat de ady4x4, 10 noiembrie 2010 - 22:16.


#2397
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.423
  • Înscris: 02.03.2006

 ady4x4, on 10th November 2010, 23:12, said:

Pai ,eu cred ca asta e scopul topicului :cine ghiceste care va fi urmatorul best deal,pt ca altfel nu stiu, la ce ne ajuta sa stim cu cateva zile inainte ce telefoane vor fi  ?-_- ,eventual o sa fie coada mai mare la Elm-uri daca aceste telefoane nu satisfac dorintele abonatilor.
Păi, atunci ai înțeles greșit și de aici toate aceste probleme. Scopul acestui topic nu este de a ghici care va fi următorul BD, ci de a-l indica cu o probabilitate cât mai ridicată. Adică, cel care face o astfel de mențiune (cel mai probabil lucrează/colaborează cu Orange) are informații cu un grad ridicat de certitudine  și ne spune și nouă celor care nu aveam această posibilitate.

#2398
alexxah

alexxah

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 11.04.2010

 do3in, on 10th November 2010, 10:12, said:

C5 si GT400
de la 59, respectiv 39 Euro

nu am retinut preturile insa acestea sunt noile bd

#2399
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Niște Best Deal praf dacă astea sunt. Mai bine săriți și cumpărați ELMU  cât mai e în stoc că e mai bun ca astea de mai sus vehiculate.. ca c5 sau gt400

#2400
drgalez

drgalez

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 02.03.2009
De Discount Point ce se mai aude? Cand mai apare o noua oferta?

#2401
NoManele

NoManele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 08.09.2010

 drgalez, on 13th November 2010, 21:24, said:

De Discount Point ce se mai aude? Cand mai apare o noua oferta?

A fsot schimbata acum 2 saptamani :)

#2402
netman

netman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 178
  • Înscris: 21.02.2006
Au aparut pr site noile best deal:Nokia C5 si LG GT 400.

#2403
george169

george169

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 133
  • Înscris: 09.10.2010
Ca deobicei... nimic special.. :-j numa asa sa fie acolo 2 telefoane... C5-ul merge pt cei care vor numa' sa aiba un telefon cat de cat.. si al2-lea trebuia ceva mai serios.

#2404
NoManele

NoManele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 08.09.2010

 george169, on 15th November 2010, 14:27, said:

Ca deobicei... nimic special.. :-j numa asa sa fie acolo 2 telefoane... C5-ul merge pt cei care vor numa' sa aiba un telefon cat de cat.. si al2-lea trebuia ceva mai serios.

Nu sunt singurele telefoane la pret redus .. acestea sunt best deal .. in fiecare orange shop... la orange point, oferta este mult mai completa, cu mult mai multe telefoane ... vreo 6 daca imi aduc aminte sunt promovate insa gama de telefoane este ceva mai mare .. diferenta intre shop si orange point este ca orice achizitie de telefon se poate face doar cu activarea unei optiuni de voce sau date ... Cine are posibilitatea sa mearga sa vada ... nu aveti nimic de pierdut :) O sa incerc sa postez eu o lista cu preturile din orange point :)

#2405
sergiu37

sergiu37

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 328
  • Înscris: 13.11.2006
E cam ciudată faza asta cu 2 telefoane. Eu zic că ar trebui să se hotărască care e cea mai bună alegere. Ori e cea mai bună alegere un telefon, ori nu și dacă nu să nu mai promoveze așa ceva.
Să promoveze best deals, la plural.

La fel și la oferta zilei să promoveze ofertele zilei. Nu de alta, dar nu suport parșivii care vor să te lingușească să-ți spună că ești unic că îți dau cea mai bună ofertă când colo e doar o ofertă din multele pe care le au.

#2406
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Au pe naiba multe oferte. In ziua de azi daca vrei telefon decent mai bine il iei cu banii in mana si te treci pe cartela. Mult mai avantajoase variantele astea decat la abonament superumflat la care te obliga sa activezi pe 2 ani super prastii de optiuni la superpret. Din pacate la noi ofertele de telefoanele la discount a operatorilor este in impas de vreo 2 ani, se vede ca le-a scazut profiturile de tot la toate firmele de telefonie mobila.

#2407
nelu66

nelu66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 68
  • Înscris: 10.07.2009

 koss_x_treeme, on 16th November 2010, 17:18, said:

In ziua de azi daca vrei telefon decent mai bine il iei cu banii in mana si te treci pe cartela. Mult mai avantajoase variantele astea decat la abonament superumflat la care te obliga sa activezi pe 2 ani super prastii de optiuni la superpret.
Mi se pare adevarat. Nu am urmarit exact situatia de la ceilalti operatori, dar nu pot fi mai buni, altfel toata lumea s-ar duce la ei. La Orange nu gasesti nici un telefon mai rasarit fara sa platesti abonament + extraoptiune = total minim 17 E. Daca vrei un Delfin de 6, pretul telefoanelor e cu maxim 5% mai mic decat la liber, de la magazinele de pe net, iar uneori e chiar mai mare. Eu nu folosesc SMS-uri decat foarte rar, iar sa navighezi pe net pe un ecran de 6 cm, mai bine lipsa...Singurul lucru care ma mai retine sa trec inapoi pe cartela este faptul ca imi voi pierde numarul, dar s-ar putea sa trec peste acest inconvenient.
Iar in ceea ce priveste ofertele de lichidare de stoc, fara a-i supara pe cei care locuiesc in orasele cu Discount Point-uri, nu e prea cinstit ca doar unii sa se poata bucura de aceste oferte, chiar daca sunt rare. Ar fi mai corect sa mai apara cate un astfel de telefon la Orange Shop-urile din resedintele de judet. Ma rog... Pana la urma Orange este o firma privata si face ce doreste, nu are nici o obligatie fata de cei cu care nu are un contract semnat, dar sa nu se astepte sa " ne simtim impreuna ca o mare familie" sau " construim viitorul impreuna"! Parerea mea e ca a pierdut ceva abonati si va mai pierde inca si mai multi cu ofertele actuale (telefoane si abonamente de voce si date).

#2408
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.879
  • Înscris: 06.05.2005
@sergiu37
Nu cred ca este ciudat deloc faptul ca sunt 2 telefoane la best deal daca ne aducem aminte de anii trecuti:
Acum 3 ani: w660 si w880
Acum 2 ani: e51 si viewty
Acum 1 an: s-a suprapus w902 peste gt505 daca retin corect.
Mai degraba era ciudat daca nu erau 2 la best deal, nu invers.

#2409
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.650
  • Înscris: 08.03.2006
Poate cineva sa ne spuna care e noua oferta din discount point, pls?

#2410
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 824
  • Înscris: 25.09.2007
Practic sunt trei telefoane caci a ramas si ELMu.

#2411
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 30.07.2010
cum sa dai ma 250 de lei pe telefonul ala
adica asta http://www.domo.ro/I..._mobil_Nokia_C5
cand uite cat e la liber
cat de batut in cap sa fii sa nu ti l iei la liber ci sa mai alegi si un abonament de 50 de lei ca in 8 luni il iei la liber

#2412
ruan

ruan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 19.09.2006
de aia 50 lei ti se mai ofera si servicii, ca pe tine nu te intereseaza serviciile si cauti doar un telefon pleasca nu este problema orange, ei in principiu ofera servicii de telefonie nu de dat terminale pleasca

Editat de ruan, 18 noiembrie 2010 - 22:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate